تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم؟

توضیحات کوتاه :
 بزرگترین رویای شما چیست؟ آیا می دانید چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم؟ برای رسیدن به رویاهای بزرگ باید دلایل و چرایی بزرگی داشته و با عشق و علاقه آن را دنبال نمود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 17.6k
  • 3
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه می‌توانیم به رویاهای خیلی بزرگ در زندگی خود برسیم، رویاهایی که شاید می‌ترسیم حتی به آنها فکر کنیم. تا به حال برای شما اتفاق افتاده است رویایی در ذهن داشته باشید که حتی فکر کردن به آن سخت یا مقداری قابل باور باشد؟ برای دستیابی به آن چه اقداماتی را انجام دادید؟ در مقاله زیر به راهکارهایی برای محقق نمودن رویاها پرداخته‌ایم و امیدواریم با به کار بردن آنها به رویاهای بزرگ خود دست یابید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم

دوست خوبم چگونه می‌توانیم به رویاهای خیلی بزرگ در زندگی خود برسیم، رویاهایی که شاید خیلی می‌ترسیم حتی به آنها فکر کنیم. خیلی هیجان‌انگیز است؟ تا به حال برای شما اتفاق افتاده است رویایی در ذهن داشته باشید که حتی فکر کردن به آن سخت یا مقداری قابل باور باشد. دوست من برای اینکه ما در ذهن یا باور خود رویای بسیار بزرگی را بسازیم باید چهار تکنیک اجرا کنیم.

 

بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم

 

تکنیک اول :صادق باشیم

با چه کسی صادق باشیم؟ با خودمان. اگر بخش‌های قبلی را یادآوری کنید، اشاره کرده‌ام که داشتن هدف در زندگی چندان خوب نیست و اصولاً اهدافی که تعریف می‌کنیم به آنها نمی‌رسیم و به این علت است که زمانی هدفی را انتخاب می‌کنیم بیشتر مواقع این هدف از جهان بیرون ما یا همان کائنات گرفته می‌شود. شاید این هدف مربوط به ما نیست و چون دیده‌ایم بقیه افراد به دانشگاه می‌روند و چیز خوبی است ما آن را به عنوان یک هدف قرار می‌دهیم. من اصلاً در مورد هدف صحبت نمی‌کنم، در مورد رویا صحبت می‌کنم، رویا چیزی است که از درون به شما انگیزه می‌دهد، یعنی حس می‌کنید که بله من حسین عزت خواه باید به این رویا برسم و حس خود انگیزشی دارید. اما در ابتدا باید با خودتان صادق باشید، از خود بپرسید که چرا من باید به رویایی مشخص برسم. یک لیست چرایی برای این رویا تعریف می‌کنید، یک لیست سی تا چهل موردی از دلایل محکم که چرا باید به این رویا برسید.

 

یک میلیونر نابغه چگونه فکر میکند؟

 

ابتدا خودتان رویای خود را باور کنید

باید دلایل محکمی داشته باشید. چون اولین یا دومین قدم را که بر می‌دارید، شاید ببینید که خیلی سخت است و به مشکل بر بخورید ولی وقتی این چراهای زندگی قوی باشد، اصلاً انگیزه خود را از دست نمی‌دهید. اکثر مواقع از رویایی که در ذهن داریم می‌ترسیم یا حتی از فکر کردن به آن هراس داریم، این ترس به این علت نیست که ما اعتمادبه‌نفس نداریم و فرد ترسویی هستیم بلکه به این علت است که بعضی مواقع ما انگیزه نداریم و فکر می‌کنیم در حد آن رویا نیستیم. به طور مثال یکی از افراد برای مشاوره خصوصی به من پیام داد که درآمد خیلی بالایی می‌خواهم، به او گفتم چقدر؟ گفت نمی‌دانم ولی می‌خواهم درآمدم بالا باشد، گفتم مثلاً پنجاه میلیون در ماه هدف و رویای شما است، گفت فکر نمی‌کنم بتوانم آن قدر پول دربیاورم. نکته چه بود؟ نکته این جا است که گنجایش درآمد مالی او در ذهن‌اش پنجاه میلیون نبود به همین علت هیچ رویایی هم برمبنای آن در ذهن او تعریف نمی‌شد. باید گنجایش خود را بیشتر کنیم. اگر باور کنیم به آن چیزی که می‌خواهیم، می‌توانیم برسیم بعد می‌توانیم در کائنات آن را خلق کنیم. اولین کسی که باید حرف‌های شما را باور کند؛ خود شما هستید. در ذهن شما چه چیزی می‌گذرد؟ چه رویایی پرورش می‌دهید؟

 

مقاله پیشنهادی: باورسازی برای رسیدن به موفقیت

چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم

 

تکنیک دوم : تمرکزکردن

دوست خوبم اگر می‌خواهید به رویای خود برسید. باید هر روز آن کار را انجام دهید و هر روز در آن پروسه قرار بگیرید و قدم به قدم جلو بروید. حتی یک روز هم استراحت نیست چون حرف از انگیزه زدم، چیزی که شما واقعاً عاشق‌اش هستید که به آن برسید و این رویای شما است. ولی زمانی که شما هدف انتخاب می‌کنید آن هدف زیاد برای  شما مهم نیست. زیرا به آن حسی ندارید. مثلاً اگر یک روز حوصله نداشتید خوب سراغ آن کار نمی‌روید ولی زمانی که عشق و علاقه شما باشد حتی یک روز هم نباید از آن دست بکشید. پس روی مسیری که شما را به رویای  خود می رساند تمرکز کنید.

برای تبدیل رویا به واقعیت تلاش کنید

همیشه انگیزه‌ای برای خود ایجاد کنید تا راحت‌تر بتوانید در مورد آن اقدام کنید. اگر همیشه انگیزه‌ای محکم داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید به سراغ محقق کردن رویاهای خودتان بروید. اگر رویای شما داشتن یک خانه یا ماشین لوکس است نگذارید این رویا تنها در ذهن شما باقی بماند. به عنوان یک راه می‌توانید رویای خود را به دوستان یا خانواده خود بگویید. اگر دیگران از رویای شما خبر داشته باشند تلاش شما برای محقق کردن این رویا چند برابر خواهد شد. زیرا می دانید به جز شما افراد دیگری از رویای شما خبر دارند بنابراین اراده و پشتکار شما افزایش خواهد یافت. 

 

مقاله پیشنهادی: با قدرت ذهن، رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید

چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم

 

تکنیک سوم : یک نقشه برای یاد گیری بکشید

این به این منزله است که من حسین عزت خواه تصمیم می‌گیرم. اولین فیلم خودم را بسازم. تکه‌ای کاغذ بر می‌دارم و مراحل ساخته‌شدن یک فیلم را روی آن می‌نویسم، شاید من هیچ ایده و تجربه‌ای هم ندارم که یک فیلم چگونه ساخته می‌شود، اصلاً مشکلی وجود ندارد چون من رویای فیلم‌ساز شدن را دارم. مراحل را می‌نویسم اول این است که من باید به یک فیلم‌نامه برسم بعد بازیگرها و وسایل را تهیه کنم بعد فیلم‌برداری را یاد بگیرم، سپس نورپردازی و تدوین‌فیلم و پخش فیلم را انجام بدهم. درست است؟ پس یک نقشه برای یادگیری می‌کشم مثلاً تقسیم می‌کنم که هفته اول روی فیلم‌نامه کار می‌کنم. از اینجا شروع می‌کنم که من چگونه می‌توانم بهترین فیلم‌نامه دنیا را بنویسم، بهترین فیلم‌نامه‌ها را بررسی می‌کنم و از چند استاد حرفه‌ای می‌پرسم ولی مرحله به مرحله جلو می‌روم و هر هفته را اختصاص می‌دهم که یک کار را یاد بگیرم. دوست خوبم هرگز به دنبال کمال‌گرایی نباشد، کمال‌گرایی یعنی این که شما کمال‌گرا باشید و به خود بگویید تا زمانی که من این موضوع را کامل یاد نگیرم، اصلاً آن را اجرا نمی‌کنم، خیر. دنیا، دنیای انسان‌هایی است که اقدام می‌کنند، اگر واقعاً قصد دارید که به رویای خود برسید، همین الآن با هر علم و با هر شرایطی که دارید اقدام کنید. قدم اول را بردارید زمانی که بیشتر یاد گرفتید قدم دوم شما محکم‌تر می‌شود، پس نقشه یادگیری را در ذهن خود بسازید.

 

برای یادگیری خود مسیری تعیین نمایید

 

تکنیک چهارم : بیشتر از سه تا کار در طول روز انجام ندهید

یک تقویم را به دیوار اتاق خود بزنید و برای هر روز سه تا کار فوق‌العاده مهم و سه کاری که شما را به رویای خود می‌رساند یادداشت کنید، دوست خوبم روز خود را نباید بسیار شلوغ کنید، فقط سه کار ضروری را یادداشت کنید که شما را به رویای خود می‌رساند. این جمله را هیچ‌وقت فراموش نکنید که " لازم نیست شما خیلی خوب باشید تا شروع کنید، مهم این است که شما شروع کنید تا خیلی خوب باشید". دوست خوبم موفقیت فقط از یک چیز می‌آید، تنها راز موفقیت فقط یک چیز است: "ساختن سبک زندگی و سبک زندگی یک انسان موفق داشتن یک برنامه مداوم می‌باشد ". در دوره پاراسل زندگی تمام تلاش من این است که به دانشجویان آن دوره فقط یک برنامه مداوم را یاد دهم و برنامه زندگی یک انسان موفق را بررسی می‌کنیم چون اگر فقط موفقیت را یاد بگیرید و به رویای خود برسید. اگر به هر دلیل آن را از دست دادید، مثلاً در مشکلات قرار گرفتید که هیچ ایده‌ای ندارید و انگیزه خود را از دست می‌دهید و نمی‌دانید که چگونه باید آن را حل کنید، ولی زمانی که سبک زندگی یک انسان موفق را یاد گرفته باشید، سریع آن را درست می‌کنید و انگیزه شما همیشه بالا است. دوست خوبم از شما می‌خواهم که این چهار تکنیک را از همین امروز اجرا کنید ورویای بزرگ زندگی خود را پیدا کنید. جسور و شجاع باشید و آن را یادداشت کنید و زیر آن امضا کنید و متعهد باشید که به آن می‌رسید. هیچ‌وقت فراموش نکنید که شما باید قهرمان زندگی خود می‌باشید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله  چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیزینس بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه-بزرگترین-رویای-زندگی-خود-را-بسازیم
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 3 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
بنیامین گفته:
۰ | ۰

اولین قدم برای رسیدن به آرزوها، باور داشتن به آنهاست.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما بنیامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور و نظرات شما همیشه باعث بهبود کیفیت فعالیت های ما می‌شود. پس همیشه همراه ما باشید و ما را از نظرات سازنده خود مطلع کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
mozaffar گفته:
۰ | ۲

بسیار عالی. با آرزوی موفقیت برای همه دوستان بویژه آقای عزت خواه عزیز که سخاوتمندانه و با اشتیاق مطالب رو در اختیار همه قرار میده. فقط مطالب یه مقدار به نگارش جمله بندی نیاز دارد. پیروز باشید.

مطالب مرتبط