چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم؟

  • 4733
  • 2

چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم؟

جعبه آرزو چیست؟ | رویای بزرگ | چگونه رویای خود را بسازیم |می خواهم رویایم را بسازم | داشتن رویا | رویاهای بزرگ | بزرگترین رویای زندگی | چگونه بزرگترین رویای خود را بسازیم

بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم

دوست خوبم چگونه می توانیم به رویاهای خیلی بزرگ در زندگی خود برسیم، رویاهایی که شاید خیلی می ترسیم حتی به آن ها فکر کنیم. خیلی هیجان انگیز است؟ تا به حال برای شما اتفاق افتاده است رویایی در ذهن داشته باشید که حتی فکر کردن به آن سخت یا مقداری قابل باور باشد. دوست من برای اینکه ما در ذهن یا باور خود رویای بسیار بزرگی را بسازیم باید چهار تکنیک اجرا کنیم.

 

بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم

 

تکنیک اول :صادق باشیم

با چه کسی صادق باشیم؟ با خودمان. اگر بخش های قبلی را یادآوری کنید، اشاره کرده ام که داشتن هدف در زندگی چندان خوب نیست و اصولاً اهدافی که  تعریف می کنیم به آنها نمی رسیم و به این علت است که زمانی هدفی را انتخاب می کنیم بیشتر مواقع این هدف از جهان بیرون ما یا همان کائنات گرفته می شود. شاید این هدف مربوط به ما نیست و چون دیده ایم بقیه افراد به دانشگاه می روند و چیز خوبی است ما آن را به عنوان یک هدف قرار می دهیم. من اصلاً در مورد هدف صحبت نمی کنم، در مورد رویا صحبت می کنم، رویا چیزی است که از درون به شما انگیزه می دهد، یعنی حس می کنید که بله من حسین عزت خواه باید به این رویا برسم و حس خود انگیزشی دارید. اما در ابتدا باید با خودتان صادق باشید، از خود بپرسید که چرا من باید به رویایی مشخص برسم. یک لیست چرایی برای این رویا تعریف می کنید، یک لیست سی تا چهل موردی از دلایل محکم که چرا باید به این رویا برسید.

 

یک میلیونر نابغه چگونه فکر میکند؟

 

ابتدا خودتان رویای خود را باور کنید

باید دلایل محکمی داشته باشید. چون اولین یا دومین قدم را که بر می دارید، شاید ببینید که خیلی سخت است و به مشکل بر بخورید ولی وقتی این چرا های زندگی قوی باشد، اصلاً انگیزه خود را ازدست نمی دهید. اکثر مواقع از رویایی که در ذهن داریم می ترسیم یا حتی از فکر کردن به آن هراس داریم، این ترس به این علت نیست که ما اعتماد به نفس نداریم و فرد ترسویی هستیم بلکه به این علت است که بعضی مواقع ما انگیزه نداریم و فکر می کنیم در حد آن رویا نیستیم. به طور مثال یکی از افراد برای مشاوره خصوصی به من پیام داد که درآمد خیلی بالایی می خواهم، به او گفتم چقدر؟ گفت نمی دانم ولی می خواهم درآمدم بالا باشد، گفتم مثلاً پنجاه میلیون در ماه هدف و رویای شما است، گفت فکر نمی کنم بتوانم آن قدر پول دربیاورم. نکته چه بود؟ نکته این جا است که گنجایش درآمد مالی او در ذهن اش پنجاه میلیون نبود به همین علت هیچ رویایی هم برمبنای آن در ذهن او تعریف نمی شد. باید گنجایش خود را بیشتر کنیم. اگر باور کنیم به آن چیزی که می خواهیم، می توانیم برسیم بعد می توانیم در کائنات آن را خلق کنیم. اولین کسی که باید حرف های شما را باور کند؛ خود شما هستید. در ذهن شما چه چیزی می گذرد؟ چه رویایی پرورش می دهید؟

 

چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم

 

تکنیک دوم : تمرکزکردن

دوست خوبم اگر می خواهید به رویای خود برسید. باید هر روز آن کار را انجام دهید و هر روز در آن پروسه قرار بگیرید و قدم به قدم جلو بروید. حتی یک روز هم استراحت نیست چون حرف از انگیزه زدم، چیزی که شما واقعاً عاشق اش هستید که به آن برسید و این رویای شما است. ولی زمانی که شما هدف انتخاب می کنید آن هدف زیاد برای  شما مهم نیست. زیرا به آن حسی ندارید. مثلاً اگر یک روز حوصله نداشتید خوب سراغ آن کار نمی روید. ولی زمانی که عشق و علاقه شما باشد حتی یک روز هم نباید از آن دست بکشید. پس روی مسیری که شما را به رویای  خود می رساند تمرکز کنید.

برای تبدیل رویا به واقعیت تلاش کنید

همیشه انگیزه ای برای خود ایجاد کنید تا راحت تر بتوانید در مورد آن اقدام کنید. اگر همیشه انگیزه ای محکم داشته باشید، راحت تر می توانید به سراغ محقق کردن رویاهای خودتان بروید. اگر رویای شما داشتن یک خانه یا ماشین لوکس است نگذارید این رویا تنها در ذهن شما باقی بماند. به عنوان یک راه می توانید رویای خود را به دوستان یا خانواده خود بگویید. اگر دیگران از رویای شما خبر داشته باشند تلاش شما برای محقق کردن این رویا چند برابر خواهد شد. زیرا می دانید به جز شما افراد دیگری از رویای شما خبر دارند بنابراین اراده و پشتکار شما افزایش خواهد یافت. 

 

چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم

 

تکنیک سوم : یک نقشه برای یاد گیری بکشید.

این به این منزله است که من حسین عزت خواه تصمیم می گیرم. اولین فیلم خودم را بسازم. تکه ای کاغذ بر می دارم و مراحل ساخته شدن یک فیلم را روی آن می نویسم، شاید من هیچ ایده و تجربه ای هم ندارم که یک فیلم چگونه ساخته می شود، اصلاً مشکلی وجود ندارد چون من رویای فیلم ساز شدن را دارم. مراحل را می نویسم اول این است که من باید به یک فیلم نامه برسم. بعد بازیگرها و وسایل را تهیه کنم بعد فیلم برداری را یاد بگیرم. سپس نورپردازی و تدوین فیلم و پخش فیلم را انجام بدهم. درست است؟ پس یک نقشه برای یادگیری می کشم مثلاً تقسیم می کنم که هفته اول روی فیلم نامه کار می کنم. از اینجا شروع می کنم که من چگونه می توانم بهترین فیلم نامه دنیا را بنویسم، بهترین فیلم نامه ها را بررسی می کنم و از چند استاد حرفه ای می پرسم ولی مرحله به مرحله جلو می روم و هرهفته را اختصاص می دهم که یک کار را یاد بگیرم. دوست خوبم هرگز به دنبال کمال گرایی نباشد، کمال گرایی یعنی این که شما کمال گرا باشید و به خود بگویید تا زمانی که من این موضوع را کامل یاد نگیرم، اصلاً آن را اجرا نمی کنم، خیر. دنیا، دنیای انسان هایی است که اقدام می کنند، اگر واقعاً قصد دارید که به رویای خود برسید، همین الآن با هر علم و با هر شرایطی که دارید اقدام کنید. قدم اول را بردارید زمانی که بیشتر یاد گرفتید قدم دوم شما محکم تر می شود، پس نقشه یادگیری را در ذهن خود بسازید.

 

برای یادگیری خود مسیری تعیین نمایید

 

تکنیک چهارم : بیشتر از سه تا کار در طول روز انجام ندهید.

یک تقویم را به دیوار اتاق خود بزنید و برای هر روز سه تا کار فوق العاده مهم و سه کاری که شما را به رویای خود می رساند یادداشت کنید، دوست خوبم روز خود را نباید بسیار شلوغ کنید، فقط سه کار ضروری را یادداشت کنید که شما را به رویا ی خود می رساند. این جمله را هیچ وقت فراموش نکنید که " لازم نیست شما خیلی خوب باشید تا شروع کنید، مهم این است که شما شروع کنید تا خیلی خوب باشید". دوست خوبم موفقیت فقط از یک چیزمی آید، تنها راز موفقیت فقط یک چیز است: "ساختن سبک زندگی و سبک زندگی یک انسان موفق داشتن یک برنامه مداوم می باشد ". در دوره پاراسل زندگی تمام تلاش من این است که به دانشجویان آن دوره فقط یک برنامه مداوم را یاد دهم و برنامه زندگی یک انسان موفق را بررسی می کنیم. چون اگر فقط موفقیت را یاد بگیرید و به رویای خود برسید. اگربه هر دلیل آن را ازدست دادید، مثلاً در مشکلات قرار گرفتید که هیچ ایده ای ندارید و انگیزه خود را از دست می دهید و نمی دانید که چگونه باید آن را حل کنید، ولی زمانی که سبک زندگی یک انسان موفق را یاد گرفته باشید، سریع آن را درست می کنید و انگیزه شما همیشه بالا است. دوست خوبم از شما می خواهم که این چهار تکنیک را از همین امروز اجرا کنید ورویای بزرگ زندگی خود را پیدا کنید. جسور و شجاع باشید و آن را یادداشت کنید و زیر آن امضا کنید و متعهد باشید که به آن می رسید. هیچ وقت فراموش نکنید که شما باید قهرمان زندگی خود می باشید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله  چگونه بزرگترین رویای زندگی خود را بسازیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه-بزرگترین-رویای-زندگی-خود-را-بسازیم

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
mozaffar در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۳ گفته:
۰ ۰ | ۱

بسیار عالی. با آرزوی موفقیت برای همه دوستان بویژه آقای عزت خواه عزیز که سخاوتمندانه و با اشتیاق مطالب رو در اختیار همه قرار میده. فقط مطالب یه مقدار به نگارش جمله بندی نیاز دارد. پیروز باشید.

سمیه در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶ گفته:
۰ ۰ | ۱

سپاسگزارم..اما من درون ترس هایم غرق شده ام..

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

درود به شما سمیه عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

با سپاس فراوان بابت لطف و ابزار محبت شما دوست عزیز

دوست عزیز برای برطرف کردن ترس هایتان می توانید از دو مورد ویدیو زیر بهره برده و با رعایت نکات گفته شده توسط استاد بر ترس های خود فائق آیید.
الان وقتشه 54  و الان وقتشه 31 

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط