Alexa Certify
اطلاعیه مهم: بزودی افزایش قیمت 30درصدی محصولات سایت را در پیش داریم. علاقمندان هم اکنون می توانند محصولات سایت را با قیمت های قبلی تهیه کنند.

چرا افراد موفق بعد از اولین دستاورد، احتمال شکست بالایی دارند؟

  • 1992
  • 1

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

چرا افراد موفق بعد از اولین دستاورد، احتمال شکست بالایی دارند؟

شکست افراد موفق بعد از اولین دستاورد |  علت شکست موفق ترین افراد در تاریخ | شکست در زندگی بزرگان | زندگی افراد موفق جهان | از شکست تا پیروزی | اولین دستاورد و شکست بعد از آن | شکست و موفقیت | شکست و پیروزی | شکست در کار | شکست در زندگی

علت شکست افراد موفق بعد از اولین دستاورد

دوست خوبم در این مقاله می خواهم در مورد موضوعی صحبت کنم که می توانم به جرأت به شما بگویم  که در وب فارسی و در بین سخنرانانی که فارسی صحبت می کنند، کمتر به آن اشاره شده یا شاید اصلاً در مورد آن بحث نشده است، به همین علت این موضوع خیلی مهم است، دوست دارم که تا آخر این مطلب به دقت توجه کنید و بتوانید به نکاتی که به شما می گویم، فکر کنید و در زندگیتان به کار ببرید، سوال این است که چرا افراد موفق بعد از اینکه چند موفقیت به دست می آورند، می سوزند و دیگر روی خط موفقیت نیستند، مثلاً اگر دقت کنید بازیگرها، نویسنده ها و ورزشکارها بعد از بدست آوردن یک سری از موفقیت ها می توانم بگویم که شصت الی هفتاد درصدشان دیگر اصلاً روی بورس نیستند یا به اصطلاح خود ما دیگر بر روی  خط برد نیستند. خوب چرا این اتفاق می افتد؟ موضوع بحث ما این است، اگر شما انسان موفقی هستید و پیش خودتان فکر می کنید که موفق هستید و به خواسته ها و اهدافتان رسیدید، این مطلب دقیقاً متعلق به شما است، که چرا در آینده ممکن است از روی برد یا موفقیت خارج شوید و اینکه چه کاری نباید انجام دهید که به آن شکل نیافتید؟ مورد دوم هم این که اگر هنوز انسان موفقی نیستید و در روند خلق اهدافتان هستید یا قرار است که به اهدافتان برسید و موفق شوید خوب این مطلب خیلی می تواند برایتان مفید باشد، چون در آینده ای نزدیک با این مشکل روبرو  می شوید، من اعتقاد دارم هر انسانی که رویایی در ذهنش داشته باشد می تواند آن را بسازد. خوب داستان از آنجایی شروع می شود که یک سری دستاوردها و موفقیت هایی به دست می آورید. حالا این شاید در فروش، تحصیل، کار یا در رتبه ای که در شرکت دارید، ولی بعد از مدتی خودتان را جلوی آینه می بینید و می گویید چرا من مثل سابق نمی توانم آدم موفقی باشم؟ یا چرا دیگر خبری از آن فروش های میلیونی نیست؟ دلیلش را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

 

افراد موفق

 

برای آموزش دادن به افراد، به مقدار کافی اطلاعات و دستآورد کسب نمایید

نکته اول که حائز اهمیت است، این که آدمهای اطرافتان در کار و رشته ای که موفق شدید از شما سوال می پرسند و کمک می گیرند. چرا؟ چون در همان شاخه ای که مثلاً می تواند ورزشی، تحصیلی، کار، فروشندگی با هر چیز دیگه ای موفق شدید، آدمهای زیادی به سمت شما می آیند که شما به آنها کمک کنید. شما هم به این دلیل که می دانید آدم موفقی هستید و یکی از ویژگی های بارز یک آدم موفق و خوشبخت این است که به بقیه کمک کنند و شما هم به آنها کمک می کنید، ولی یک نکته ریز اینجا وجود دارد شما چند ساعت در روز وقت دارید؟ کمی فکر کنید، شاید هشت یا ده ساعت وقت داشته باشید، ولی تعداد افرادی که از شما کمک می خواهند خیلی زیاد هستند، نمی دانم تا الآن کسب و کار اینترنتی داشتید یا با آدمهایی توی اینترنت برخوردی داشتید که با آنها بخواهید تجارت کنید؟ تعداد خیلی زیاد است، مثلاً چندین هزار نفر می شود، حالا به این شکل تجسم کنید، من در زمینه های مختلف کار کردم، تجربه دارم و کارهای موفقی هم دارم، از زمینه نویسندگی کارگردانی آموزش سینما، سخنرانی، کتابهای موفقیت، فروش انواع تولیدات مختلف در وبسایتهای amazon و .ebay  فرض کنید هر کسی در مورد این موضوعات از من سئوال بپرسد، مثلاً در نظر بگیرید اگر هفته ای پنج نفر در مورد هر موضوعی بخواهند از من سئوال کنند من حداقل هفته ای چهل در خواست دارم که از من کمک می خواهند و سوال دارند.

 

چگونه با آمازون به درآمد میلیاردی برسیم؟

 

سوال ها را ببینید: من توی آمازون می خواهم شروع کنم برای فروش باید چه کار کنم؟ من این فیلمنامه و فلان موضوع را دارم می خواهم به فستیوال بفرستم باید چه کار کنم؟ به عنوان کارگردان چه پیشنهادی به من می کنید؟ اگر بخواهم در جشنواره های مختلف فیلم شرکت کنم اولین قدم  چیست؟ با چه کسانی باید ارتباط برقرار کنم؟ سئوالات بینهایت زیادی که نمی توانید حتی تصور کنید، خوب اگر محاسبه ساده کنید به یک فرمول ساده نیاز دارید تا بفهمید که روزانه و ماهانه چقدر از من سوال می شود و من هم اگر بخواهم به همه اینها پاسخ بدهم چقدر باید زمان بگذارم. البته اگر یک پاسخ سرسری هم به آنها بدهم حداقل هفته ای چهل ساعت باید به آنها پاسخ بدهم که فلان کار را باید کنند یا خیر.  فلان کار را مرحله به مرحله انجام بدهند ولی من در هفته چند ساعت وقت دارم؟ حالا نکته اینکه خود را جای من قرار دهید، یعنی مثال را تغییر دهید، شما مثلاً نویسنده، ورزشکار و بدمینتون باز حرفه ای موفقی هستید. افراد مختلفی افراد مختلفی در مورد مسابقات، رژیم غذایی، چیزهای مختلف از شما سوال می پرسند: چند ساعت در طول هفته وقت دارید که به آنها کمک کنید؟ ببینید دوست من شما به یک دلیل فقط موفق شدید، تنها دلیل موفقیت شما این است که روی موضوعی که می خواستید و هدفی که داشتید تمرکز کردید و رسیدید. مثلاً یک ورزشکاری هستید، من مطمئنم که اگر واقعا به هدفتان رسیدید. پس برایش تلاش کردید، ساعت های زیادی ورزش کردید رژیم سخت غذایی داشتید، الآن اگر بخواهید، دوباره به نتیجه موفقی برسید. همانطور که بارها و بارها گفتم باید همان راه را بروید، باید راهی که با آن موفق شدید بروید، خوب شما برای موفق شدن، زمان زیادی گذاشتید، کارهای زیادی کردید  پس الآن زمانی که به پنجاه یا صد نفر کمک می کنید، یا اصلاً این ذهنیت را پیدا می کنید باید جواب همه سوالات را بدهید و به همه کمک کنید، خوب من به شما می گویم که راهی که دارید طی می کنید  یک راه نزولی است و شاید دیگر به دستاوردهای قبلی خود نرسید، مثل خیلی از ورزشکارها که متأسفانه وقتی که به اولین قهرمانی می رسند ، شروع به یاد دادن آن رشته ورزشی می کنند .

قانون 20-80 را در نظر داشته باشید

دوست خوبم من زمانی که کیک بوکسینگ حرفه ای انجام می دادم و در مسابقات آسیایی شرکت می کردم. این را کامل درک می کنم وقتی که یک یا دو مسابقه می روید، این احساس به شما دست می دهد که الآن می توانید به بقیه یاد دهید، هیچ اشکالی هم ندارد ولی این شما را از هدفتان دور می کند، چون هدف شما شاید مربیگری نبود آن هم در آن زمانی که شما می توانید خودتان هنوز آن رشته ورزشی را انجام دهید، مدال های دیگری بگیرید، در مسابقات بهتری بروید ولی وارد مربیگری می شوید و همین یک روال نزولی پیدا می کند که سال دیگر که در مسابقات شرکت می کنید و نمی توانید مقام خوبی بدست بیاورید. این فقط به همین دلیل است، یادتان باشد شما نمی توانید به همه آدمهای دنیا کمک کنید، این غیر ممکن است. چه از لحاظ منطقی چه احساسی اگر به این فکر کنید، دارید به خودتان ضربه می زنید، چون اول خودتان مهم و بعد اهدافتان مهم است، اگر به اهداف خودتان رسیدید و  اگر به دیگران کمک کردید عالی است  به شما تبریک می گویم، چون واقعاً انسان ارزشمندی هستید که به بقیه هم اهمیت می دهید و دوست دارید بقیه هم پیشرفت کنند، ولی نکته اینکه اگر خودتان به اهدافتان نرسید کم کم افسرده و سرخورده می شوید و نه تنها به بقیه دیگر نمی توانید. کمک کنید که زندگی خودتان هم دچار سراشیبی می شود. پس نکته ای که باید در نظر بگیرید باید لیستی از افرادی که واقعاً در زندگی برایتان مهم هستند حالا این می تواند دوستان یا خانواده یا حتی مشتری های شما باشند. یک لیستی از آنها تهیه کنید که من به جرأت به شما می گویم که طبق قانون  80-20 فقط بیست در صد از آنها هشتاد درصد نقش اصلی را دارند دارند، از شما می خواهم که به این جمله خوب فکر کنید، بیست درصد افراد در زندگی در هشتاد درصد امور زندگی دخالت دارند، شما باید به همین بیست درصد تمرکز کنید، پس اول به خود و دوم به آن بیست درصد کمک کنید و اگر هم وقت اضافی داشتید به هشتاد درصد بقیه هم کمک کنید.

 

چرا افراد موفق بعد از اولین دستاورد احتمال شکست بالایی دارند

 

مسیر مشخصی را برای دستیابی به اهداف خود قرار دهید

نکته دوم، نکته جالبی است، شما موفق شدید و من به شما تبریک می گویم، اما باید یک نکته خیلی مهم را در نظر داشته باشید، بعد از اینکه اولین موفقیت را به دست می آورید. پیشنهادهایی که به شما در آن رشته کاری به شما می شود  بسیار زیاد است،  اگر ورزشکار هستید تیم های مختلفی به سراغتان می آیند، اگر بازیگر هستید کارگردان های مختلفی به سراغتان می آیند، حالا کدام را باید انتخاب کنید، حالا بگذارید یک تجربه شخصی از زندگی ام را به شما بگویم. من زمانی که یکی از فیلم های کوتاهم را اکران می کنم بعد از اینکه موفق می شود و در فستیوال ها جایزه می گیرد، باورتان نمی شود که  تعداد پیشنهادهایی که به من داده می شود ده یا بیست برابر می شود و همینطور در مورد دوره های آموزشی که می سازم، بعد از اینکه یکی دو تا مشخص می شود. تعداد پیشنهادی که فلان دوره را بسازید یا فلان کار را انجام بدهید خیلی زیاد می شود، نکته دیگر مثلا من دو الی سه تا از محصولاتی که آمازون فروش خوبی داشتند و بازدید بالایی گرفتند. حالا کسانی که تولید کننده هستند و محصولاتی به بازار می دهند با من تماس گرفتند که محصولات ما را هم اضافه کنید، اما آیا می دانید نکته چیست؟ زمانی که شما اولین و دومین موفقیت را به دست می آورید، باید خیلی هوشمندانه انتخاب کنید، چون همانطور که به شما گفتم زمانی باز دوباره به موفقیت می رسید که دقیقاً روی همان چیزی که می خواهید تمرکز کنید، ده یا بیست کار را نمی توانید با هم انجام بدهید، برای ده تا تیم نمی توانید بدمینتون بازی کنید، صد تا محصول را با هم نمی شود که بفروشید، ده تا کتاب را با هم نمی توانید بنویسید، به این نکته باید توجه کنید و درک کنید اگر می خواهید موفق شوید باید با گارد خاصی حرکت کنید که بدانید به کجا به چه سمتی با چه تیمی کار کنید تا موفق شوید.

همه افراد موفق یکی از دلایل موفقیتشان را همین نکته عنوان می کنند که پس از تعیین هدف برای آنها برنامه ریزی دارند. به طور مثال شما نیز می توانید هدف هایتان را روی یک برگه کاغذ یادداشت کنید. شاید احساس کنید این کار زمان بر است. اما نتایجی که به دنبال آن حاصل می شود ارزشی چند برابر خواهد داشت. پس از نوشتن آنها با توجه به قانون هشتاد بیست، موارد مهم تر را مشخص کنید و زمان را صرف همین کارهای مهم کنید.

 

برای کسب موفقیت همیشه بروز باشید

 

اطلاعات خود را به روز نمایید

نکته سوم، فراموش کردن یادگیری، این نکته خیلی مهم است و اگر به آن توجه نکنید نمی توانید موفق عمل کنید، بگذارید یک داستان برای شما بگویم، چندین سال پیش من با گروهی که برای فیلمسازی کار می کردم بین آنها یک آدم بیست و هفت یا هشت ساله هندی بود که در زمینه فیلمبرداری و دوربین ها خیلی خوب بود، با همه دوربین ها آشنا بود و خیلی خوب کار می کرد، که من حاضر شدم بیشتر از آن چیزی که باید پرداخت کنم که بتونه سر پروژه من حاضر شده و به من کمک کند. زیرا پروژه های خیلی زیادی داشت و وقتش کم بود و تمایل هم نداشت به اینکه کارش را زیاد کند ، ولی خوب من متقاعدش کردم که سر فیلمبرداری پروژه من بیاید، نکته اینجا بود من خیلی راضی بودم و خوب تموم شد، شش ماه بعد برای یک پروژه ای که برای یک ویدئو تبلیغاتی بود، با او تماس گرفتم که با من کار کند ولی این بار در کمال ناباوری به او گفتم که دیگر مناسب نیست که با تیم من کار کند، می دانید چرا؟ چون در طول همین فاصله کوتاه شش ماه دوربین هایی در بازار آمده بود. من علاقه خاصی داشتم که با آنها کار کنم ولی این دوست ما هرگز نمی دانست که این دوربین ها ساخته شده و به بازار آمده بودند. زیرا بازار را چک نمی کرد، چه برسد به اینکه با آنها کار کند یا تجربه ای به دست بیاورد به همین سادگی از لیست تیم فیلمبرداری من حذف شد و به این علت یادگیری و به روز بودن خیلی مهم است، زمانی که اولین و دومین قدم موفقیت را به دست می آورید باید توجه کنید اگر خودتان را به روز نکنید، آپدیت نکنید به راحتی کنار زده می شوید. کسانی هستند کتابهای مختلفی چاپ می کنند و فروش خیلی بالایی بدست می آورند، ولی بعد از یکی دو سال کتابهایشان حذف می شود، آنها هم دیگر محصول یا کتابی ندارند یا  آن کتاب را به روزش نکردند، مطمئنم تا الآن با نرم افزارهای کامپیوتری مثلاً فتوشاپ کار کردید، فکر کنم تا الآن پنجاه شصت نسخه از فتوشاپ بیرون آمده باشد، چرا هر روز آپدیت می شود و مدام به روز رسانی می کنند؟! چون دنیا دنیای پیشرفت است، شما در هر زمینه ای به موفقیت رسیدید. باید خودتان را به روز کنید، باید این باور را داشته باشید که زمانی از روز را برای اینکه چیزهای جدیدی یاد بگیرید، کتابهای جدید بخوانید، سمینار بروید، بگذارید و هزینه همه این موارد را پرداخت کنید تا در آینده ای نزدیک هم بتوانید موفق تر عمل کنید.

 

چرا افراد موفق بعد ازاولین دستاورد احتمال شکست بالایی دارند

 

هنگام دستیابی به اهداف خود شکرگزار باشید

نکته آخر، جشن گرفتن را فراموش نکنید، زمانی که شما به موفقیت می رسید باید این را جزو روند خلق هدفتان بدانید، باید جشن بگیرید و خودتان را خوشحال کنید، راهش را پیدا کنید. خودتان را بهتر بشناسید که با چه چیزی خوشحال می شوید، و با چه چیزی احساس می کنید که یک قدم به هدفتان نزدیک شدید و یک مرحله پیشرفت کردید و به سطح بالاتری رسیدید. این جشن گرفتن می تواند خریدن یک کادوی خوب برای خودتان، خرید ماشین یا لباس خوب برای خودت، مهمانی گرفتن، شام دادن به دوستان خود و هر چیزی می تواند باشد، این بستگی به اخلاق خودتان دارد، اما یادتان نرود و نگذارید که موفقیت ها برایتان عادی شوند، اگر موفقیت ها برای شما عادی شدند مثلاً اگر پیش خودتان هر روز یک میلیون فروش داشتید. بعد از دوماه خوب بگویید خوب این که عادی است که من روزی یک میلیون می فروشم و جشن گرفتن ندارد، خوشحالی کردن ندارد، اگر شکرگذار آن نباشید به همین راحتی از دستش می دهید. دوست خوبم امیدوارم همه این نکات را مد نظر قرار بدهید چون زمانی که به موفقیت می رسید خیلی خوب است و من به شما تبریک می گویم. اگر انسان موفقی هستید اگر به اهداف و رویاهایتان رسیدید. اما مهمتر از رسیدن به هدف این است که آن هدف و موفقیت را بتوانید نگه دارید، شما زمانی که قهرمان جهان می شوید باید به دنبال این باشید که آن قهرمانی و رکورد را چگونه به دست بگیرید. آن را به مدت طولانی تری در دست داشته باشید. مثلاً در کارتان زمانی که مدیر یک شرکتی می شوید، اگر این اصول را اجرا نکنید بعد از دو سال کنار گذاشته می شوید، خیلی از مدیرهایی هستند که در شرکت های بزرگ دنیا وارد می شوند و بعد از یکی دو سال یا حتی شش ماه اخراج  شده یا پستشان عوض می شود به این علت که این نکات را توجه نکردند، همیشه خودشان را برای رسیدن به هدفشان آماده کردند، اما نکته  حالا به هدفتان رسیدید حالا باید چه کاری کنید؟ اگر نقشه ای نداشته باشید برای اینکه پیروز شوید و پیروز بمانید در اصل نقشه ای دارید که آن چیزی که دارید را از دست بدهید .

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چرا افراد موفق بعد از اولین دستاورد، احتمال شکست بالایی دارند؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چرا_افراد_موفق_با_اولین_دستاورد_احتمال_شکست_دارند

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
Khairullah در تاریخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ گفته:
۰ ۰ | ۰

عالیست تشکر

سمیه کرمی/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سمیه کرمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط