افزایش 30 درصدی محصولات از 10 فروردین ماه 1398

همراهان عزیز هم اکنون می توانند با قیمت های فعلی نسبت به خرید دوره ها اقدام نمایند.

راهکارهای حس ورشکستگی در افراد(بخش دوم)

  • 11 آذر 1396
  • 1380
  • 0

راهکارهای حس ورشکستگی در افراد

حس ورشکستگی | راهکارهای حس ورشکستگی | بعد از ورشکستگی چه کنیم | زمانی که احساس می کنید که ورشکسته هستید | شش راهکار اصلی ورشکستگی | شش راهکار اصلی برای زمانی که احساس می کنید ورشکسته هستید

شش راهکار اصلی برای زمانی که احساس می کنید که ورشکسته هستید. ( بخش دوم )

اصل چهارم : باید عادت پس انداز را در خودتان ایجاد کنید !

شاید الان در شرایط مالی خوبی نیستید. حتی شاید الان کسب و کارخود حالت نزولی داشته باشد یا حتی بدهکار باشید. ولی باید در همین حالت به فکر پس انداز کردن باشید. توصیه من همیشه این است که 10 الی 25 درصد از درآمد خود را ذخیره کنید، خوب اگر این کار برای شما سخت است یا تا الان عادت نداشتید و همیشه هر پولی که داشتید را هزینه می کردید، بد نیست اگر از پولی که درمی آورید. لذت ببرید و زندگی که می خواهید در آن باشید. ولی زمانی که پس انداز کردن در زندگی شما نباشد. وقتی که در شرایط سختی قرار می گیرید. هیچ پشتوانه ای ندارید و الان باید این عادت را در درون خود  شروع  کنید و از 10درصد پس انداز کردن شروع کنید. می توانید از 10 درصد هزینه هایی که دارید را پس انداز کنید. اگر احساس می کنید که شرایطی و هیچ درآمدی ندارید و باید بدهی ها را پرداخت کنید. خیر! اول 10 درصد را پس انداز کنید و 90 درصد بقیه را می توانید برای زندگی و مخارج یا بدهی هایی که دارید، پرداخت کنید.

 

انرژی بگیرید و شروع کنید

 

این 10 درصد باید جزء عادت های شما شود. من به شما قول می دهم که اگر این تکنیک را یکسال انجام بدهید. 100 در 100 این یکی از عادت های شما می شود و زمانی که هر درآمد یا حقوقی را دریافت می کنید. ناخودآگاه بین 10 تا 25 درصد آن را کنار می گذارید. ابتدای این کار سخت می باشد، شاید احساس کنید که از این 10 درصد نمی توانید استفاده کنید. شبیه مالیاتی است که فرد نمی تواند خودش استفاده کند. شاید این سخت باشد ولی مهمترین و سودمندترین اصل می باشد.

 

بهترین روش کسب درآمد بدون وقفه

 

اصل پنجم : ریکاوری ( انرژی بگیرید و شروع کنید!)

بگذارید این موضوع را با یک مثال به شما دوست خوبم توضیح دهم، اصولا کسانی که با یک کوله پشتی مسافرت می کنند و کشورهای زیادی را می گردند. شاید 6 ماه در سفر باشند. اگر دقت کرده باشید. آنها در کوله پشتی به اندازه 6 ماه غذا را با خود نمی توانند. حمل کنند و با خود داشته باشند. آنها با توجه به مسیری که طی می کنند حالا 2 الی 3 شهر مجدداً مواردی را که نیاز دارند آماده می کنند و  البته در اینجا کمی استراحت کرده و انرژی می گیرند و دوباره به راه خود ادامه می دهند. دقیقا الان وقت این است که شما اینکار را با زندگی خود کنید، حتما یکسری اشتباهاتی در بازاریابی، قسمت مشتری ها یا هر قسمتی در کسب و کار داشته اید  و الان وقت این است که ببنید که چه مشکلاتی بوده و الان بتوانید آنها را حل کنید. بهترین مورد این است که خود را به یادگیری عادت دهید و بتوانید که در آن کسب و کاری که انجام می دهید و هستید بیشتر یاد بگیرید. شاید کمی سخت باشد و شما به خود مغرور شوید و بگویید که بله من 10 سال است که در فلان کار هستم.

مهارت‌های خود را بروز رسانی نمایید

در این بازار کار می کنم و این برای سخت باشد که کتاب های جدیدی بخوانید. در سمینارها شرکت کنید و دوره های مختلفی را ببینید. ولی دوست من اگر اینکار انجام ندهید. هرگز چیزی که می خواهید درست نمی شود. الان وقت این است که به خود یادآوری کنید که من هم باید یاد بگیریم تا سنین بالا حتی 80 سالگی هم باید مشتاق باشید که موارد جدیدی را یادبگیرید. البته در کسب و کاری که در آن در حال فعالیت هستید. خیلی از کسانی که کسب و کارهایی در 10 سال پیش داشتند. برای خود خیلی سخت بود که همه کارهای دفتری و حساب و کتاب را تبدیل به کارهای کامپیوتری کنند. اول همگی گارد داشتند و می گفتند که ما با همان سیستم قدیمی کار می کنم با پرونده و کاغذ بازی ...و غیره. ولی خوب دوره اش دیگر تمام شده است و در دنیا یک کوچک سازی بزرگی اتفاق افتاده و همه کارهای دستی کم کم جمع شده و همه کارها به کامپیوتر سپرده می شود. الان همه چیز تحت وب است و همه به صورت آنلاین اداره می شوند، کمی سخت است ولی اگه خود را آپدیت نکنید. قطعاً به مشکل بر می خورید و یکی از عیب هایی که اصولاً کارآفرین ها دارند. اینکه آپدیت نیستند. مثلا بعد از اینکه یک کسب و کاری رو شروع می کنند. دیگر تمایلی ندارند که تغییرش بدهند خیر! باید هر روز به دنبال بهتر شدن کسب و کار خود باشید.

اصل ششم: تغییر

این اصل فوق العاده مهّم است به این دلیل که الان وقت این است که بنشینید یک جایی و یک تکه کاغذ بردارید و به این فکر کنید که کسب و کاری که دارید درست است یا خیر؟ این مهم ترین اصل است و مهمتر از آن این است که پنج مورد قبلی را به درستی اجرا کرده باشید. من همیشه به هرکسی در هر کسب و کاری که دارد؛ انگیزه می دهم. اگه فیلم های من را در همه شبکه های اجتماعی جستجو کرده باشید. به این نتیجه می رسید که من به همه انگیزه می دهم و همه کسب و کارها را تشویق می کنم که بزرگ شوند. امّا برخی اوقات بعضی از کسب و کارها قدرت بزرگ شدن را ندارند. به اصطلاح مدل کسب و کار دچار اشکال بزرگی است و نمی توانید از آن انتظار خاصی را داشته باشید. در کتاب خودم در رابطه با ارزش زمان و پول صحبت کردم. خوب شما یک کارمند بانک را در نظر بگیرید که به دنبال این است که درآمد خودش را به ماهی 60 میلیون تومان ارتقا دهد، خوب به نظرتان این اتفاق می افتد یا خیر؟

مسلماً نمی افتد و هر چقدر که بهترین حسابدار شود. باز نمی تواند به درآمد ماهی 60 میلیون تومان برسد، یکی از دوستان من بعد از مشاوره ای که با من داشت. در شغل حسابداری که بود بیرون آمد و تصمیم گرفت که کارآفرین شود و بعد از اینکه دوره من را گذراند. ایده های که به ذهنش آمد. اینکه به آموزش حسابداری را شروع کند و همانطوری که می دانید. آموزش حسابداری خیلی هم ساده نیست و کسانی که دوست دارند. در این رشته تحصیل کنند. باید به دانشگاه بروند. مدرک گرفته و بعد از آن به بانک مراجعه کرده و مشغول به کار شوند. یا اینکه حسابدار شخصی شوند و می دانید. باز هم این ایده اشکال داشت. دوستم کمی فکر کرد و گفت استاد من در فارکس کمی استعداد دارم. یکسری مورادی را می دانم. خوب اولین ایده ای که به او دادم این بود که گفتم از فارکس شروع به آموزش دادن کند. به همین راحتی خودش سرمایه ای خاصی نداشت که فارکس را شرو ع کند. می توانست به بقیه ایده دهد که چند قدمی را با ایده هایی که می دهد. شروع کنند و آدم هایی هم هستند که سرمایه دارند و می خواهند در بورس شرکت کنند و پول مشاوره های هنگفتی هم می دهند و چه بهتر که فردی مثل این آدم هزینه زیادی هم نمی گیرد.

میزان پیشرفت شغلی که دارید را در نظر بگیرید

دوست من به اینکه مشتری های زیادی داشته باشد. شروع کرد و تصمیم گرفت که آموزش های مشاوره را فیلم گرفته وبه بقیه افرادی که پیشش می آیند؛ بدهد. در طول یک سال و نیم به یک آرشیو بزرگی از فیلم های آموزشی رسید که مثال در مرحله اول چطوری اکانت بسازیم و کارهایی که در فارکس می شود به صورت آموزشی عنوان کرد. به همین راحتی کسب و کار خود را پیدا کرد، دوست من با این مدل کسب و کار می تواند به درآمد 60 میلیون تومان برسد. اما وقتی که کارمند بانک باشد؛ نمی شود. اینکار را کرد، پس به این فکرکنید که الان چه کار می کنید. اگه دارید برای کسی کار می کنید. پتانسیل آن شغل را ببینید. اگه می بینید بخاطر یک روز به 400 $ دلار می دهند. نمی توانید این انتظار را داشته باشید که اگر خوب کار کردید این1000 دلار $ شود خیر! دوست من این اتفاق نمی افتد. هر شغلی پتانسیل خاص خود را دارد. در نظر بگیرید برای کار خود چقدر زمان می گذارید، 98 درصد از مردم فکر می کنند که اگه بیشتر کار کنند به پول بیشتری می رسند. ولی در واقعیت هرگز اینگونه نیست.

 

راه‌کارهای حس ورشکستگی در افراد

 

24 ساعت وقت دارید!

دوست من همه ما در روز 24 ساعت وقت داریم و این وقت را هرگز نمی توانیم به 50 ساعت برسانیم و به پول بیشتری برسیم. کارآفرین های دنیا مطمئن باشید که کمتر از شما کار می کنند. هرگز نمی توان در 24 ساعت وقتی که دارند50 ساعت کار کنند پس فرق کار در مدل کسب و کار است. اینکه چه کاری را به چه شیوه ای انجام می دهند و مشتری های شما به چه شکلی هستند. اگر محصول یا خدماتی را می فروشید. باید دقت کنید که پتانیسل فروش بیشتر را دارد یا خیر؟ کمی تحقیق کنید و به این فکر کند که به عقب برگردید. تصمیم می گیرید که چه شغلی را انتخاب کنید. این گرچه خیلی سخت است و شاید به فرض مثال 15 سال مشغول فروش کفش هستید و برای شما خیلی سخت است که بدانید این کار درست بوده یا خیر؟ ولی خوب الان وقت این است که اینکار را کنید و در شرایطی قرار گرفتی که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارید و الان بهترین فرصت است که بتونی تغییر کنید و برای همین به شما می گویم که این اصل تغییر خیلی مهم است.

در صورتی که در کسب و کار خود پیشرفت نمیکنید، آن را رها نمایید

باید یاد بگیری که هر روز در شغلی که دارید. تغییر کنید اگر اشکالی در کسب و کار شما است. باید درستش کنید و اگر احساس می کنید که کسب و کار شما به کل اشتباه است. به راحتی گرچه سخت است قبول کنید، غرور را کنار بگذارید. توهم را کنار بگذارید و اگر بخواهید بگویید که کسب و کارم خوب است. می تواند بهتر هم شود و مواردی شبیه به این بخاطر داشته باشید. اگر خوب بود به اینجا نمی رسیدید. پس الان وقت این است به این تمرکز کنید که چه انتخاب هایی داری و واقعا چه کار باید کنید. این می تواند به شما کمک کند. همیشه این توصیه را به شما نموده ام. باید از کارها و شغل های که می توانید انجام دهید و توانایی ها و انتخاب هایی که دارید. کمال استفاده را ببرید. با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله راهکارهای حس ورشکستگی در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط