افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راهکارهای حس ورشکستگی در افراد(بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
زمانی که پس‌انداز کردن در زندگی شما نباشد، وقتی در شرایط سختی قرار می‌گیرید. هیچ پشتوانه‌ای ندارید و با سختی بیشتری مواجه می‌شوید. شما باید عادت پس‌انداز کردن را در زندگی خود  شروع  کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 3.4k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
راهکارهای حس ورشکستگی در افراد(بخش دوم)

 

خلاصه ای از مقاله

در بخش اول این مقاله به سه راهکار در هنگام یاس و ناامیدی پرداختیم. در بخش دوم قصد داریم به راهکارهای عادت پس‌انداز نمودن، ریکاوری، به روزرسانی مهارت‌های خود، تغییر و ... بپردازیم. امیدواریم با به کاربردن آنها در زندگیتان سختی‌ها را پشت سر گذاشته و روزهای خوبی را برای خود رقم بزنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

شش راهکار اصلی برای زمانی که احساس می کنید ورشکسته هستید. ( بخش دوم )

اصل چهارم: باید عادت پس انداز را در خودتان ایجاد کنید!

شاید الآن در شرایط مالی خوبی نیستید. حتی شاید الآن کسب و کارتان حالت نزولی داشته باشد یا حتی بدهکار باشید. ولی باید در همین حالت به فکر پس‌انداز کردن باشید. توصیه من همیشه این است که 10 الی 25 درصد از درآمد خود را ذخیره کنید، خوب اگر این کار برای شما سخت است یا تا الآن عادت نداشتید و همیشه هر پولی که داشتید را هزینه می‌کردید، بد نیست اگر از پولی که درمی‌آورید لذت ببرید و زندگی که می‌خواهید در آن باشید. ولی زمانی که پس‌انداز کردن در زندگی شما نباشد. وقتی که در شرایط سختی قرار می‌گیرید. هیچ پشتوانه‌ای ندارید و الان باید این عادت را در درون خود شروع کنید و از 10درصد پس‌انداز کردن شروع کنید. می‌توانید از 10 درصد هزینه‌هایی که دارید را پس‌انداز کنید. اگر احساس می‌کنید که شرایطی و هیچ درآمدی ندارید و باید بدهی‌ها را پرداخت کنید. خیر! اول 10 درصد را پس‌انداز کنید و 90 درصد بقیه را می‌توانید برای زندگی و مخارج یا بدهی‌هایی که دارید، پرداخت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: 10 عادت جذاب برای افزایش پس انداز

انرژی بگیرید و شروع کنید

 

این 10 درصد باید جزء عادت‌های شما شود. من به شما قول می‌دهم که اگر این تکنیک را یکسال انجام بدهید. 100 در 100 این یکی از عادت‌های شما می‌شود و زمانی که هر درآمد یا حقوقی را دریافت می‌کنید. ناخودآگاه بین 10 تا 25 درصد آن را کنار می‌گذارید. ابتدای این کار سخت می‌باشد، شاید احساس کنید که از این 10 درصد نمی‌توانید استفاده کنید. شبیه مالیاتی است که فرد نمی‌تواند خودش استفاده کند. شاید این سخت باشد ولی مهمترین و سودمندترین اصل می‌باشد.

 

بهترین روش کسب درآمد بدون وقفه

 

اصل پنجم: ریکاوری ( انرژی بگیرید و شروع کنید!)

بگذارید این موضوع را با یک مثال به شما دوست خوبم توضیح دهم، اصولاً کسانی که با یک کوله‌پشتی مسافرت می‌کنند و کشورهای زیادی را می‌گردند، شاید 6 ماه در سفر باشند. اگر دقت کرده باشید آنها در کوله‌پشتی به اندازه 6 ماه غذا را با خود نمی‌توانند، حمل کنند و با خود داشته باشند. آنها با توجه به مسیری که طی می‌کنند حالا 2 الی 3 شهر مجدداً مواردی را که نیاز دارند آماده می‌کنند و البته در اینجا کمی استراحت کرده و انرژی می‌گیرند و دوباره به راه خود ادامه می‌دهند. دقیقاً الآن وقت این است که شما این کار را با زندگی خود بکنید، حتماً یک سری اشتباهاتی در بازاریابی، قسمت مشتری‌ها یا هر قسمتی در کسب و کار داشته‌اید و الآن وقت این است که ببنید چه مشکلاتی بوده و الآن بتوانید آنها را حل کنید. بهترین مورد این است که خود را به یادگیری عادت دهید و بتوانید در آن کسب و کاری که انجام می‌دهید و هستید بیشتر یاد بگیرید. شاید کمی سخت باشد و شما به خود مغرور شوید و بگویید که بله من 10 سال است که در فلان کار هستم.

مهارت‌های خود را بروز رسانی نمایید

در این بازار کار می‌کنم و این برای سخت باشد که کتاب‌های جدیدی بخوانید. در سمینارها شرکت کنید و دوره‌های مختلفی را ببینید. ولی دوست من اگر این کار را انجام ندهید هرگز چیزی که می‌خواهید درست نمی‌شود. الآن وقت این است که به خود یادآوری کنید که من هم باید یاد بگیریم تا سنین بالا حتی 80 سالگی هم باید مشتاق باشید که موارد جدیدی را یاد بگیرید. البته در کسب و کاری که در آن در حال فعالیت هستید. خیلی از کسانی که کسب و کارهایی در 10 سال پیش داشتند. برای خود خیلی سخت بود که همه کارهای دفتری و حساب و کتاب را تبدیل به کارهای کامپیوتری کنند. اول همگی گارد داشتند و می‌گفتند که ما با همان سیستم قدیمی کار می‌کنم با پرونده و کاغذ بازی... و غیره. ولی خوب دوره اش دیگر تمام شده است و در دنیا یک کوچک‌سازی بزرگی اتفاق افتاده و همه کارهای دستی کم‌کم جمع شده و همه کارها به کامپیوتر سپرده می‌شود. الآن همه چیز تحت وب است و همه به صورت آنلاین اداره می‌شوند، کمی سخت است ولی اگه خود را آپدیت نکنید. قطعاً به مشکل بر می‌خورید و یکی از عیب‌هایی که اصولاً کارآفرین‌ها دارند این است که آپدیت نیستند. مثلاً بعد از اینکه یک کسب و کاری را شروع می‌کنند دیگر تمایلی ندارند که تغییرش بدهند خیر! باید هر روز به دنبال بهتر شدن کسب و کار خود باشید.

 

مقاله پیشنهادی: مهارت های لازم برای موفقیت در زندگی و کار

راهکار حس ورشکستگی در افراد

 

اصل ششم: تغییر

این اصل فوق‌العاده مهّم است به این دلیل که الآن وقت این است که بنشینید یک جایی و یک تکه کاغذ بردارید و به این فکر کنید که کسب و کاری که دارید درست است یا خیر؟ این مهم‌ترین اصل است و مهمتر از آن این است که پنج مورد قبلی را به درستی اجرا کرده باشید. من همیشه به هرکسی در هر کسب و کاری که دارد؛ انگیزه می‌دهم. اگه فیلم‌های من را در همه شبکه‌های اجتماعی جستجو کرده باشید به این نتیجه می‌رسید که من به همه انگیزه می‌دهم و همه کسب و کارها را تشویق می‌کنم که بزرگ شوند امّا برخی اوقات بعضی از کسب و کارها قدرت بزرگ شدن را ندارند. به اصطلاح مدل کسب و کار دچار اشکال بزرگی است و نمی‌توانید از آن انتظار خاصی را داشته باشید. در کتاب خودم در رابطه با ارزش زمان و پول صحبت کردم. خوب شما یک کارمند بانک را در نظر بگیرید که به دنبال این است که درآمد خودش را به ماهی 60 میلیون تومان ارتقا دهد، خوب به نظرتان این اتفاق می‌افتد یا خیر؟

مسلماً نمی‌افتد و هر چقدر که بهترین حسابدار شود. باز نمی‌تواند به درآمد ماهی 60 میلیون تومان برسد، یکی از دوستان من بعد از مشاوره‌ای که با من داشتت، در شغل حسابداری که بود بیرون آمد و تصمیم گرفت که کارآفرین شود و بعد از اینکه دوره من را گذراند، ایده‌هایی به ذهنش آمد. اینکه آموزش حسابداری را شروع کند و همانطوری که می‌دانید. آموزش حسابداری خیلی هم ساده نیست و کسانی که دوست دارند در این رشته تحصیل کنند باید به دانشگاه بروند، مدرک گرفته و بعد از آن به بانک مراجعه کرده و مشغول به کار شوند. یا اینکه حسابدار شخصی شوند و می‌دانید باز هم این ایده اشکال داشت. دوستم کمی فکر کرد و گفت استاد من در فارکس کمی استعداد دارم. یکسری مورادی را می‌دانم. خوب اولین ایده‌ای که به او دادم این بود که گفتم از فارکس شروع به آموزش دادن کند به همین راحتی. خودش سرمایه‌ خاصی نداشت که فارکس را شرو ع کند. می توانست به بقیه ایده دهد که چند قدمی را با ایده‌هایی که می دهد شروع کنند و آدم‌هایی هم هستند که سرمایه دارند و می‌خواهند در بورس شرکت کنند و پول مشاوره‌های هنگفتی هم می‌دهند و چه بهتر که فردی مثل این آدم که هزینه زیادی هم نمی‌گیرد.

 

راهکار حس ورشکستگی در افراد

 

میزان پیشرفت شغلی که دارید را در نظر بگیرید

دوست من به اینکه مشتری‌های زیادی داشته باشد، شروع کرد و تصمیم گرفت که آموزش‌های مشاوره را فیلم گرفته وبه بقیه افرادی که پیشش می‌آیند؛ بدهد. در طول یک سال‌ونیم به یک آرشیو بزرگی از فیلم‌های آموزشی رسید که به طور مثال در مرحله اول چطوری اکانت بسازیم و کارهایی که در فارکس می‌شود به صورت آموزشی عنوان کرد. به همین راحتی کسب و کار خود را پیدا کرد. دوست من با این مدل کسب و کار می‌تواند به درآمد 60 میلیون تومان برسد. اما وقتی که کارمند بانک باشد؛ نمی‌شود. اینکار را کرد، پس به این فکر کنید که الان چه کار می‌کنید. اگر دارید برای کسی کار می‌کنید، پتانسیل آن شغل را ببینید. اگر می‌بینید به خاطر یک روز به شما 400 دلار می‌دهند، نمی‌توانید این انتظار را داشته باشید که اگر خوب کار کردید این 1000 دلار شود خیر! دوست من این اتفاق نمی‌افتد. هر شغلی پتانسیل خاص خود را دارد. در نظر بگیرید برای کار خود چقدر زمان می‌گذارید، 98 درصد از مردم فکر می‌کنند که اگر بیشتر کار کنند به پول بیشتری می‌رسند. ولی در واقعیت هرگز اینگونه نیست.

 

مقاله پیشنهادی: مهارت هایی برای پیشرفت شغلی

راه‌کارهای حس ورشکستگی در افراد

 

24 ساعت وقت دارید!

دوست من همه ما در روز 24 ساعت وقت داریم و این وقت را هرگز نمی‌توانیم به 50 ساعت برسانیم و به پول بیشتری برسیم. کارآفرین‌های دنیا مطمئن باشید که کمتر از شما کار می‌کنند. هرگز نمی‌توان در 24 ساعت وقتی که دارند 50  ساعت کار کنند، پس تفاوت در مدل کسب و کار است. اینکه چه کاری را به چه شیوه‌ای انجام می‌دهند و مشتری‌های شما به چه شکلی هستند. اگر محصول یا خدماتی را می‌فروشید باید دقت کنید که پتانیسل فروش بیشتر را دارد یا خیر؟ کمی تحقیق کنید و به این فکر کند که به عقب برگردید. تصمیم می‌گیرید که چه شغلی را انتخاب کنید. این گرچه خیلی سخت است و شاید به فرض مثال 15 سال مشغول فروش کفش هستید و برای شما خیلی سخت است که بدانید این کار درست بوده یا خیر؟ ولی خوب الآن وقت این است که این کار را بکنید و در شرایطی قرار گرفتید که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارید و الآن بهترین فرصت است که بتوانید تغییر کنید و برای همین به شما می‌گویم که این اصل تغییر خیلی مهم است.

در هر شرایط و هر سن و سالی که هستید می‌توانید برای ایجاد تغییر تصمیم بگیرید. طول عمر همه انسان‌ها محدود است اما می‌توانید به فراخور شرایط از زندگی خود لذت ببرید. تنها فردی که می‌تواند شرایط را برای لذت‌بردن از زندگی مهیا کند، خود شما و نحوه تفکراتتان است. در صورتی که تا به حال مسیری را رفته‌اید و نتوانسته‌اید این لذت را تجربه کنید پس جا دارد شرایط را به گونه‌ای رقم بزنید که در آینده بابت لحظاتی که از دست داده‌اید حسرت نخورید. منطقه امنی که برای خود ساخته‌اید را رها کنید و قدرت ریسک‌پذیری را کمی افزایش دهید. شاید تا سن سی یا سی و پنج سالگی بر این باور بوده‌اید که شغل ایده‌آل شما فروش به صورت فیزیکی است اما الآن متوجه شده‌اید در عصر جدید این نوع کسب و کار جواب نمی‌دهد و تصمیم می‌گیرید کسب و کار آنلاین را تجربه کنید. از تصمیمی که گرفته‌اید پشیمان نشوید. با اتکا به قدرت اراده، پشتکار و بررسی همه جوانب بازار می‌توانید با شکست‌های پیشین خود مقابله کنید و سرنوشت جدیدی را رقم بزنید.

در صورتی که در کسب و کار خود پیشرفت نمی کنید، آن را رها نمایید

باید یاد بگیرید که هر روز در شغلی که دارید، تغییر کنید. اگر اشکالی در کسب و کار شما است، باید درستش کنید و اگر احساس می‌کنید که کسب و کار شما به کل اشتباه است، به راحتی گرچه سخت است قبول کنید، غرور را کنار بگذارید، توهم را کنار بگذارید و اگر بخواهید بگویید که کسب و کارم خوب است، می‌تواند بهتر هم شود و مواردی شبیه به این. بخاطر داشته باشید اگر خوب بود به اینجا نمی‌رسیدید پس الان وقت این است به این تمرکز کنید که چه انتخاب‌هایی دارید و واقعا چه کار باید کنید. این می‌تواند به شما کمک کند. همیشه این توصیه را به شما نموده‌ام باید از کارها و شغل‌هایی که می‌توانید انجام دهید و توانایی‌ها و انتخاب‌هایی که دارید کمال استفاده را ببرید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله راهکارهای حس ورشکستگی در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/راهکار-حس-ورشکستگی-در-افراد-2
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رضا گفته:
۰ | ۰

با سلاااااااام.عااااااالی بود

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رضا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بدین وسیله از ابراز لطف و محبت شما به تیم عزت خواه دات کام تقدیر و تشکر می‌گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط