مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 عادت جذاب برای افزایش پس انداز

توضیحات کوتاه :
شاید شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که ابتدای هر ماه تصمیم می‌گیرید با حقوق دریافتی خود کارهای مختلفی را انجام دهید، اما تا میانه ماه، بیشتر پول خود را خرج می‌کنید. بهترین راه پس انداز چیست؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
10 عادت جذاب برای افزایش پس انداز

 

خلاصه ای از مقاله

پس‌انداز کردن کار چندان راحتی نیست. شما باید عادت‌های بد قبلی خود را کنار بگذارید و استراتژی‌های جدیدی یاد بگیرید. دست‌یابی به این عادت‌ها ساده هستند، اما برای این کار لازم است سطح تمرکز خود را افزایش دهید. اگر عادت‌های پس‌انداز کردن را بدون هدف در خودتان ایجاد کنید،بنابراین لازم است بدانید اصلاً برای چه می‌خواهید شروع به پس‌انداز کردن پول خود کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

روش‌های پس انداز صحیح و مؤثر

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که ابتدای هر ماه تصمیم می‌گیرید با حقوق دریافتی خود کارهای مختلفی را انجام دهید، اما تا میانه ماه، بیشتر پول خود را خرج می‌کنید و نمی‌توانید همه کارهایی که قرار بود را انجام دهید. شاید با خودتان فکر کنید که بقیه به طور خدادادی استعداد و توانایی پس‌انداز کردن پول را دارند. اگر دائماً با خودتان در مورد پس‌انداز کردن پول کلنجار می‌روید، باید بگوییم که شما تنها نیستید و البته پس‌انداز کردن هم کار چندان راحتی نیست. شما باید عادت‌های بد قبلی خود را کنار بگذارید و استراتژی‌های جدیدی یاد بگیرید. دست‌یابی به این عادت‌ها ساده هستند، اما برای این کار لازم است سطح تمرکز خود را افزایش دهید. اگر عادت‌های پس‌انداز کردن را بدون هدف در خودتان ایجاد کنید، باز به همان نقطه اول باز می‌گردید. بنابراین لازم است بدانید اصلاً برای چه می‌خواهید شروع به پس‌انداز کردن پول خود کنید. بیشتر افراد دوست دارند برای زمان بازنشستگی خود مبلغی را پس‌انداز کنند، عده‌ای دیگر می‌خواهند پول لازم برای رفتن به سفر را تأمین کنند. پس ابتدا هدفتان را مشخص کنید.

 

چگونه بیزینس خود را مدیریت کنیم؟

 

1. در مورد عادت‌های بد خود رو راست باشید

اولین نکته برای ایجاد عادت‌های خوب در خودتان این است که با خودتان رو راست باشید. یعنی بپذیرید که شاید چندین سال از پولتان به درستی استفاده نمی‌کرده‌اید و آن را صرف خرید کالاهایی می‌کردید که واقعاً به آن نیازی نداشته‌اید. پی بردن به این حقیقت شاید در ابتدا کمی ناراحت کننده باشد، اما به واقع به شما کمک می‌کند تا از این به بعد پولتان را به درستی خرج کنید.

2. نیازها و خواسته‌های خود را از هم تفکیک کنید

دوست داشتن کالاهای برند و گران قیمت به خودی خود اشکالی ندارد، اما مساله این جا است که بخواهید همانند دوستان یا اعضای خانواده خود هر کالایی را بخرید. این کار با پس انداز کردن منافات دارد. پس لازم است نیازها و خواسته‌های خود را از هم متمایز کنید. به این منظور، فهرستی از تمام کالاهایی که واقعاً نیاز دارید تهیه کنید. مثلاً تلفن همراه، غذا، مسکن و غیره. بعد از آن فهرستی از کالاهایی که دوست دارید بخرید بنویسید، مثلاً جدیدترین کفش، آخرین مدل تلفن همراه و غیره. شما نباید فوراً دست به خرید کالاهای فهرست دوم بزنید. در عوض یکی از آنها را انتخاب کنید و بودجه‌ای برای آن در نظر بگیرید. ابتدا پول خود را پس انداز کنید و وقتی یکی از هدف‌هایتان برای پس انداز کردن را عملی کردید، به خودتان جایزه بدهید، یعنی یکی از اقلام فهرست محصولاتی که دوست دارید را بخرید.

 

10 عادت جذاب برای افزایش پس انداز

 

3. روش هدفگذاری هوشمند را یاد بگیرید

همانطور که می دانید پس انداز بدون هدف هیچ فایده‌ای ندارد، در عین حال اگر هدف خود از پس انداز کردن را صرفاً بازنشستگی راحت قرار دهید هم کافی نیست. بنابراین لازم است که هدف‌های هوشمندانه‌ای برای خود در نظر بگیرید. مشخصه اصلی این نوع هدف‌ها این است که هم قابل دست یابی هستند و هم می‌توانید آنها را به درستی پیگیری کنید. مثلاً هدفی مانند «می‌خواهم ثروتمند شوم.» یا «می‌خواهم میلیونر شوم» هوشمندانه تلقی نمی‌شود، اما اگر بگویید «می‌خواهم تا 10 سال آینده 500 هزار دلار پس انداز کنم»، هوشمندانه محسوب می‌شود. علت این که اهداف شما باید هوشمندانه باشند این است که بتوانید میزان پیشرفت خود را بسنجید، چون غیر از این راه دیگری نیست که پی ببرید آیا به اهداف مورد نظرتان برای پس انداز کردن دست یافته‌اید یا نه. اهداف مالی فعلی خودتان را بررسی کنید و با ایجاد تغییرات لازم آن را به صورت هدف هوشمندانه در بیاورید.

 

10 عادت جذاب برای افزایش پس انداز

 

4. از برنامه‌های پیگیری هزینه‌ها استفاده کنید

در صورتی که نتوانید پول خود را به درستی مدیریت کنید، برای خرج کردن آن ضعیف عمل خواهید کرد. هدف شما باید این باشد که با وجود درآمد بالا، هزینه‌های خود را پایین نگه دارید. مساله این است که شاید به شکل منظم حساب دخل و خرجتان را بررسی نکنید، در نتیجه بدون این که خودتان متوجه باشید هر ماه بیش از اندازه خرج می‌کنید. برای این که در جریان مسائل مالی خود قرار بگیرید، توصیه می‌کنیم از اپلیکیشن های پیگیری هزینه‌ها استفاده کنید، چون مقدار پولی که در طول یک ماه خرج می‌کنید را به شما نشان خواهد داد.

 

10 عادت جذاب برای افزایش پس انداز

 

5. غذای خود را از خانه ببرید

شاید پرداخت 10 دلار برای یک وعده غذایی چندان زیاد نباشد، اما مساله وقتی پیش می‌آید که 5 روز در هفته و گاهی حتی دوبار در روز این کار را انجام دهید. در نتیجه هر ماه باید بیش از 200 دلار از پول خود را صرف خرید غذا کنید. حال راه حل جایگزین این است که عادت کنید غذا را از خانه به سرکار ببرید. به این منظور می‌توانید یک روز برای تمام هفته غذا بپزید و شاهد افزایش پس انداز خود باشید.

 

10 عادت جذاب برای افزایش پس انداز

 

6. به کمک قانون 30 روز بیشتر پس انداز کنید

شاید برای شما هم پیش آمده است که کالایی را بخرید، اما چند روز بعد از خرید خودتان پشیمان شوید. برای جلوگیری از این اتفاق، ما قانون 30 روز را به شما معرفی می‌کنیم. هر وقت می‌خواهید محصول جدیدی بخرید، 30 روز آن را به تأخیر بیندازید. اگر بعد از 30 روز همچنان می‌خواهید آن را بخرید، این کار را انجام دهید. اگرچه این روش مانع از تمام خریدهای بد شما نخواهد شد، اما حداقل جلوی خریدهای واقعاً نامعقول را می‌گیرد.

7. دریافت ایمیل‌های تبلیغاتی را لغو کنید

ممکن است شما هم مثل بسیاری از افراد هر روز چندین بار ایمیل خود را چک ‌کنید. شرکت‌ها، پول زیادی صرف می‌کنند تا مشتریان را از جدیدترین محصولات خود مطلع کنند. این کار صرفاً شما را به خرید بیشتر تشویق می‌کند. برای این که در برابر این تبلیغات ایمیلی وسوسه نشوید، اشتراک خود را در بیشتر این سرویس‌ها قطع کنید.

 

با فروش کالا در وبسایت آمازون درآمد دلاری کسب کنیم

 

8. سطح اطلاعات خود را بالا ببرید

یکی از دلایلی که باعث می‌شود نتوانید پول کافی پس انداز کنید این است که از پتانسیل و قدرت پول خود آگاه نیستید. مثلاً اگر 1000 دلار در بورس سرمایه گذاری کنید، تا ده سال بعد دو برابر خواهد شد. بسیاری از افراد از این موضوع مطلع نیستید و به همین خاطر پول خود را در حساب‌های بانکی معمولی پس انداز می‌کنند.

پس انداز کردن کار ساده این نیست و بسیاری از عادت‌های ما نتیجه آموخته‌های دوران کودکی است، پس نباید انتظار داشته باشید که طی 30 روز آنها را کنار بگذارید. در عوض سعی کنید عادت‌هایی که در اینجا اشاره کردیم را به تدریج در خودتان ایجاد کنید. این کار همانند ساخت یک خانه است. همانطور که اگر یک خانه را با مواد بی‌کیفیت و ارزان و به سرعت بسازید، خانه خیلی زود فرو می‌ریزد. پس تلاش برای ایجاد سریع عادت‌ها هم باعث می‌شود که دچار استرس شوید و زود از کار دست بکشید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ten-habits-increase-savings
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط