تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چرا تغییر سخت است و با این مشکلات چگونه باید روبرو شویم؟

توضیحات کوتاه :
ایجاد تغییرات در زندگی با شک و تردید همراه است و افراد همیشه از قضاوت شدن می‌ترسند و اینها موانعی می‌شوند برای ایجاد تغییرات سازنده در زندگی و رسیدن به موفقیت. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 13k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چرا تغییر سخت است و با این مشکلات چگونه باید روبرو شویم؟

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

تغییر کردن و ایجاد تغییرات در زندگی روتین می‌تواند سخت و دشوار باشد و علت آن مواجه شدن با ناشناخته هاست. آدم‌ها از روبه‌رو شدن با چیزهای جدید می‌ترسند و ترجیح می‌دهند در نقطه امن خود باقی بمانند. ماندن در این نقطه امن مانع بزرگی برای پیشرفت است. پس ترس را کنار بگذارید و دنیای جدیدی را تجربه کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

روزهای سخت تغییر

دوست خوبم برای اینکه متوجه شویم، چرا تغییر کردن سخت است، سه موضوع را مطرح و آنها را بررسی می‌کنیم. سعی می‌کنیم نتیجه‌گیری کنیم چرا تغییر کردن سخت است، چگونه باید با تغییر روبه رو شویم.

 

افزایش درآمد در شغل و حرفه

 

مورد اول : شک و تردید

زمانی که قدم در مسیر تغییر می‌گذاریم ابتدا شک می‌کنیم. آیا کاری که من انجام می‌دهم درست است یا خیر؟ این شک هم به این دلیل است که ثابت‌ماندن و تغییر نکردن از عادات انسان است، به طور مثال آدم‌ها دوست دارند در جایگاهی که هستند بمانند چون راحت‌تر هستند. برای مثال اگر شغلی در بانک دارید ترجیح می‌دهید سی سال در آن شغل کار کنید، اگر ناگهان به رشته دیگری رفتید و فروشنده ماشین شدید خیلی برای شما سخت است و ترجیح می‌دهید در همان شاخه بمانید. برای مثال اگر دقت کنید آدم‌های زیادی هستند که در یک خانه به مدت ده سال یا بیست سال زندگی می‌کنند. زیرا آنجا محله آن‌ها است و به آنجا و شرایط عادت می‌کنند. انسان دوست دارد همان‌طور که عادت کرده است، ادامه دهد و وقتی که تغییر می‌کند با یک انسان جدیدی روبه‌رو می‌شود، آن انسان هم برای او بیگانه است. برای مثال نمی‌داند چه رفتاری می‌کند و در آن شغل جدید چه کاری در ارتباط با مشتریان جدید و کارفرمایان جدید انجام دهد. در نتیجه یک شخصیت جدیدی می‌طلبد که به همان شدت مقابله کردن با آن هم سخت است.

 

مقاله پیشنهادی: نکاتی که باید برای تغییر عادات بدانیم

چرا تغییر سخت است

 

زمانی که تصمیم می‌گیرید چه از لحاظ شغلی یا مهاجرت تغییری در زندگی را انجام دهید، شما باید مسئولیت را قبول کنید، زمانی که مسئولیت را قبول کردید و برای مهاجرت به کشور دیگری یا برای تغییر شغل تصمیم گرفتید، شک و تردید را بطور کلی باید کنار بگذارید زیرا اگر یک قدم به جلو رفتید و به چپ و راست نگاه کردید یا حرف‌های بقیه را شنیدید. قدم بعدی شما یک مقدار منحرف می‌شود. زمانی که به صورت مستقیم و در یک خط صاف بر روی برف حرکت کنید و می‌خواهید به یک هدف برسید، تنها راه‌حل شما این است که فقط هدف را ببینید و قدم بردارید، هیچ‌وقت نه به چپ و نه به راست و نه به قدم‌هایتان نگاه کنید، اگر فقط به هدفتان نگاه کنید جای هیچ شک و تردیدی باقی نمی‌ماند. پس بی‌شک و دقیقاً در یک خط صاف به هدفتان می‌رسید.

 

تغییر سخت است

 

مورد دوم: ترس از قضاوت

ترس از قضاوت می‌تواند به این صورت باشد که بقیه در مورد شما قضاوت کنند یا شما خودتان را قضاوت کنید، از قضاوت کردن دیگران نترسید و اصلاً به آن‌ها هم توجه نکنید چون این تصمیم شما، زندگی شما و شرایط شما است. زمانی که شما آدم گوشه‌گیر و بداخلاقی باشید و تصمیم بگیرید که تغییر کنید و خوش‌مشرب شوید و با آدم‌های مختلف بخندید و شوخی کنید، این آدم جدید برای بقیه آدم جدیدی است و نمی‌توانند او را قبول کنند و به همین دلیل او را مورد قضاوت قرار می‌دهند. بطور مثال می‌گویند که شما دیوانه شده‌اید، چرا امروز عجیب و غریب رفتار می‌کنید و حرف‌های بیشتری در مورد شما می‌زنند. همین موارد شاید شما را ناراحت کند و یا باعث شود که از تغییر دست بکشید، اگر رفته‌اید که شغل جدید پیدا کنید. وقتی بقیه شما را دلسرد کنند برای مثال می‌گویند دیوانه شدید و به نتیجه نمی‌رسید، شاید شما از این کار دست بکشید، ولی شاید همان شغل، شغل رویایی شما بوده که واقعا آن را دوست داشتید و چیزی بوده که در آن موفق می‌شدید. این مواردی که گفته شد برای کارآفرین‌ها خیلی اتفاق می‌افتد. چون آن‌ها یک کار جدیدی را می‌سازند و شغل جدیدی را ایجاد می‌کنند، برای بقیه سوال است که اصلاً این کیست؟ و او نمی‌تواند این کار را انجام دهد و یا می‌گویند به او نگاه کنید، چه چیزهایی می‌گوید. ترس از قضاوت دیگران را کنار بگذارید و زمانی که می‌خواهید تصمیم بگیرید که تغییر کنید ناشنوا شوید و هیچ کاری به عکس‌العمل بقیه نداشته باشید. زیرا من به شما تضمین می‌دهم نود درصد آ‌ن‌ها با شغل شما مخالف هستند زیرا شما به آدم جدیدی تبدیل شده‌اید، وقتی که آدم جدیدی شدید خودتان را برای ملاقات با آدم‌های جدید آماده کنید. این جمله را واقعاً باید با طلا بنویسید: اگر به دنبال چیزی هستید که تا الآن نداشتید باید به آدمی تبدیل شوید که تا الآن نبودید. به آن توجه کنید باید به آدم جدیدی تبدیل شوید که تا الآن نبودید. شاید خودتان هم اول کار بترسید. از اینکه چه رفتارهایی می‌کنید و یک سری رفتارهایتان را باید عوض کنید ولی پروسه تغییر به همین شکل است.

 

مقاله پیشنهادی: چرا موفقیت ترسناک است؟

تغییر سخت است

 

مورد سوم : مبارزه کردن

هر تغییر یک چالش جدیدی است و خودتان را باید برای مبارزه با خودتان آماده کنید. وقتی که تصمیم می‌گیرید یک کار جدیدی را شروع کنید و یک شیوه فکری جدیدی را در خودتان به وجود آورید این یک مبارزه و چالش است. ممکن است سراغ شغلی بروید که در آن اطلاعات زیادی ندارید و شرایط کافی را ندارید و نمی‌دانید که به چه شکل است. این موارد به نوبه خود یک چالش است. شما باید ده‌ها مورد را به خود اضافه کنید که بتوانید در آن موقعیت شغلی قرار بگیرید، خب چرا که نه. اگر از لحاظ رشد شخصی هم آن را در نظر بگیرید این خیلی برای شما خوب است،  البته در ابتدا کمی سخت است. برای مثال شما به کشور آلمان مهاجرت می‌کنید و باید زبان آلمانی را یاد بگیرید و البته صدها مورد دیگر را هم باید یاد بگیرید. ولی چرا که نه، به خاطر این که دوست داشتید به آلمان بروید و هدفتان این بوده است و از لحاظ رشد شخصی در دو سال بعد به چک لیست خود نگاهی می‌کنید و می‌بینید که کارهای بزرگی را انجام داده‌اید، زبان آلمانی و انگلیسی یاد گرفته‌اید به شهرها و کشورهای مختلف سفر کرده‌اید و این خیلی خوب است.

 

هر تغییری را به عنوان یک چالش بپذیرید

 

پس هر تغییری را به عنوان یک چالش بپذیرید و انتظار این را نداشته باشید که برای مثال اگر به محله دیگری رفتید صبح که بیدار می‌شوید همان آدم‌های قبلی و همان شرایط قبلی را ببینید خیر! ممکن است ترافیک و خیلی شلوغ باشد. ولی این جزیی از همان تغییر است و آن را قبول کنید. سعی کنید تغییراتی را انجام دهید که به سمت ایده‌آل شما و به سمت مثبت است و بهتر بگویم به سمتی باشد که به هدف‌های زندگی خود نزدیک می‌شوید. دوست من به این سه موضوعی که مطرح کرده‌ام خوب فکر کنید و شرایط سخت تغییر کردن را برای خودتان ساده کنید و آن را قبول کرده و در ذهن خود حل کنید تا بتوانید بدون هیچ مقاومتی و بدون اینکه برای‌تان سخت باشد هر روز تغییر کنید. یادتان نرود که زندگی ما کوتاه است وهر روزمان نباید مثل هم باشد ما باید یاد بگیریم جسور باشیم، شجاع باشیم که بتوانیم پای خود را از منطقه امنی که در ذهن خود ساخته‌ایم به بیرون بگذاریم.

خروج از منطقه امن ذهنی

آیا می‌دانید ماندن در منطقه امن ذهنی موجب چه مواردی خواهد شد؟ افراد موفق بر این باور هستند که قرار گرفتن در دایره امن باعث درجا زدن و توفق در یک نقطه از زندگی خواهد شد. تمام افرادی که زندگی موفقی داشته‌اند یا کسب و کاری را راه‌اندازی کرده‌اند و در آن رشد و پیشرفت داشته‌اند با مثبت‌اندیشی ریسک خارج شدن از این منطقه امن را پذیرفته‌اند. مسلماً با تغییر نگرش و رفتار شما با شرایط جدیدی روبه‌رو خواهید شد. اما نباید ترسی به دلتان راه دهید. با ترس‌های خود مواجه شوید، مطمئناً با تفکر درست می‌توانید با شرایط جدید سازگار شوید و موانع را از سر راهتان بردارید. موفقیت اتفاقی نیست و برای رسیدن به هدف لازم است اندکی ریسک‌پذیر باشید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چرا تغییر سخت است و با این مشکلات چگونه باید روبرو شویم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/تغییر_سخت_است
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
علیرضا گفته:
۰ | ۰

سپاس و تشکر از شما.شمایی که بدون چشم داشتی در راه کمک به دیگران گام بر می دارید.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما علیرضا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نهایت سپاس و قدردانی را به شما اعلام می‌کنیم و بسیار مفتخر هستیم که مطالب وبسایت ما تاثیر سازنده و مثبتی در زندگی شما داشته است. رضایت شما تلاش ما را مضاعف تر خواهد کرد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط