افزایش 30 درصدی محصولات از 10 فروردین ماه 1398

همراهان عزیز هم اکنون می توانند با قیمت های فعلی نسبت به خرید دوره ها اقدام نمایند.

چرا تغییر سخت است و با این مشکلات چگونه باید روبرو شویم؟

  • 30 آبان 1396
  • 2197
  • 0

چرا تغییر سخت است و با این مشکلات چگونه باید روبرو شویم؟

تغییر سخت است | چگونه با مشکلات روبرو شویم | روبرو شدن با مشکلات تغییر | تغییر چیست | مشکلات تغییر | تغییر در شرایط | تغییر در خود | تغییر در زندگی | جملات تغییر | مشکلات را تغییر دهید

روزهای سخت تغییر

دوست خوبم برای اینکه متوجه شویم، چرا تغییر کردن سخت است، سه موضوع را مطرح می کنم و آن را بررسی می کنیم و سعی می کنیم که نتیجه گیری کنیم. چرا تغییر کردن سخت است، چگونه باید با تغییر روبه رو شویم.

 

افزایش درآمد در شغل و حرفه

 

مورد اول : شک و تردید

زمانی که قدم در تغییر می گذاریم ابتدا شک می کنیم . آیا کاری که من انجام می دهم درست است یا خیر؟ این شک هم به این دلیل است که ثابت ماندن و تغییر نکردن از عادات انسان است، به طور مثال آدم ها دوست دارند. در جایگاهی که هستند بمانند چون راحت تر هستند. برای مثال اگر شغلی در بانک دارید ترجیح می دهید سی سال در آن شغل کار کنید، اگر ناگهان به رشته دیگری رفتید و فروشنده ماشین شدید خیلی برای شما سخت است و ترجیح می دهید در همان شاخه بمانید. برای مثال اگر دقت کنید آدم های زیادی هستند که در یک خانه به مدت ده سال یا بیست سال زندگی می کنند. زیرا آنجا محله آن ها است و به آنجا و شرایط عادت می کنند. انسان دوست دارد همان طور که عادت کرده است، ادامه دهد و وقتی که تغییر می کند با یک انسان جدیدی رو برو می شود، آن انسان هم برای او بیگانه است. برای مثال نمی داند چه رفتاری می کند و درآن شغل جدید چه کاری در ارتباط با مشتریان جدید و کارفرمایان جدید انجام دهد. در نتیجه یک شخصیت جدیدی می طلبد که به همان شدت مقابله کردن با آن هم سخت است.

 

چرا تغییر سخت است

 

زمانی که تصمیم می گیرید چه از لحاظ شغلی یا مهاجرت تغییری درزندگی را انجام دهید، شما باید مسئولیت را قبول کنید، زمانی که مسئولیت را قبول کردید و برای مهاجرت به کشور دیگری یا برای تغییر شغل تصمیم گرفتید. شک و تردید را بطور کلی باید کنار بگذارید، زیرا اگر یک قدم به جلو رفتید و به چپ و راست نگاه کردید یا حرف های بقیه را شنیدید. قدم بعدی شما یک مقدار کج می شود، زمانی که به صورت مستقیم و در یک خط صاف بر روی برف حرکت کنید و می خواهید به یک هدف برسید. تنها راه حل شما این است که فقط هدف را ببینید و قدم بردارید، هیچ وقت نه به چپ و نه به راست و نه به قدمهایتان نگاه کنید، اگر فقط به هدف تان نگاه کنید جای هیچ شک و تردیدی باقی نمی ماند ، پس بی شک و دقیقا در یک خط صاف به هدف تان می رسید .

مورد دوم : ترس از قضاوت

ترس از قضاوت می تواند به این صورت باشد که بقیه در مورد شما قضاوت کنند یا شما خودتان را قضاوت کنید، از قضاوت کردن دیگران نترسید و اصلا به آن ها هم توجه نکنید چون این تصمیم شما ، زندگی شما و شرایط شما است . زمانی که شما آدم گوشه گیر و بداخلاقی باشید و تصمیم بگیرید که تغییر کنید وخوش مشرب شوید و با آدم های مختلف بخندید و شوخی کنید، این آدم جدید برای بقیه آدم جدیدی است و نمی توانند او را قبول کنند و به همین دلیل او را مورد قضاوت قرار می دهند. بطور مثال می گویند که شما دیوانه شده اید، چرا امروز عجیب و غریب رفتار می کنید و حرفهای بیشتری در مورد شما می زنند. همین موارد شاید شما را ناراحت کند و یا باعث شود که از تغییر دست بکشید، اگر رفته اید که شغل جدید پیدا کنید. وقتی بقیه شما را دلسرد کنند برای مثال می گویند دیوانه شدید و به نتیجه نمی رسید، شاید شما از این کار دست بکشید، ولی شاید همان شغل، شغل رویایی شما بوده که واقعا آن را دوست داشتید و چیزی بوده که در آن موفق می شدید. این مواردی که گفته شد برای کارآفرین ها خیلی اتفاق می افتد. چون آن ها یک کار جدیدی را می سازند و شغل جدیدی را ایجاد می کنند، برای بقیه سوال است که اصلا این کیست؟ و او نمی تواند این کار را انجام دهد و یا می گویند به او نگاه کنید، چه چیزهایی می گوید. ترس از قضاوت دیگران را کنار بگذارید و زمانی که می خواهید تصمیم بگیرید که تغییر کنید ناشنوا شوید و هیچ کاری به عکس العمل بقیه نداشته باشید. زیرا من به شما تضمین می دهم نود درصد آن ها با شغل شما مخالف هستند. زیرا شما به آدم جدیدی تبدیل شده اید ، وقتی که آدم جدیدی شدید خودتان را برای ملاقات با آدم جدید آماده کنید .

این جمله را واقعا باید با طلا بنویسید: اگر به دنبال چیزی هستید که تا الآن نداشتید باید به آدمی تبدیل شوید که تا الآن نبودید.

به آن توجه کنید باید به آدم جدیدی تبدیل شوید که تا الآن نبودید. شاید خودتان هم اول کار بترسید. از اینکه چه رفتارهایی می کنید و یک سری رفتارهایتان را باید عوض کنید. ولی پروسه تغییر به همین شکل است.

مورد سوم : مبارزه کردن

هر تغییر یک چالش جدیدی است و خودتان را باید برای مبارزه با خودتان آماده کنید. وقتی که تصمیم می گیرید یک کار جدیدی را شروع کنید و یک شیوه فکری جدیدی را در خودتان بوجود آورید این یک مبارزه و چالش است ، ممکن است سراغ شغلی بروید که درآن اطلاعات زیادی ندارید و شرایط کافی را ندارید و نمی دانید که به چه شکل است. این  موارد به نوبه خود یک چالش است. شما باید ده ها مورد را به خود اضافه کنید که بتوانید در آن موقعیت شغلی قرار بگیرید ، خب چرا که نه ، اگر از لحاظ رشد شخصی هم آن را در نظر بگیرید این خیلی برای شما خوب است ،  البته در ابتدا کمی سخت است . برای مثال شما به کشور آلمان مهاجرت می کنید و باید زبان آلمانی را یاد بگیرید و البته صدها مورد دیگررا هم باید یاد بگیرید. ولی چرا که نه، بخاطر این که دوست داشتید به آلمان بروید و هدف تان این بوده است و از لحاظ رشد شخصی در دو سال بعد به چک لیست خود نگاهی می کنید و می بینید که کارهای بزرگی را انجام داده اید، زبان آلمانی و انگلیسی یاد گرفته اید به شهرها و کشورهای مختلف سفر کرده اید و این خیلی خوب است .

 

هر تغییری را به عنوان یک چالش بپذیرید

 

پس هر تغییری را به عنوان یک چالش بپذیرید و انتظار این را نداشته باشید که برای مثال اگر به محله ی دیگری رفتید صبح که بیدار می شوید همان آدم های قبلی و همان شرایط قبلی را ببینید خیر! ممکن است ترافیک و خیلی شلوغ باشد. ولی این جزیی از همان تغییر است وآن را قبول کنید . سعی کنید تغییراتی را انجام دهید که به سمت ایده آل شما و به سمت مثبت است و بهتر بگویم به سمتی باشد که به هدف های زندگی خود نزدیک می شوید . دوست من به این سه موضوعی که مطرح کرده ام خوب فکر کنید و شرایط سخت تغییر کردن را برای خودتان ساده کنید و آن را قبول کرده و درذهن خود حل کنید تا بتوانید بدون هیچ مقاومتی و بدون اینکه برای تان سخت باشد هر روز تغییر کنید. یادتان نرود که زندگی ما کوتاه است وهر روزمان نباید مثل هم باشد ما باید یاد بگیریم جسور باشیم، شجاع باشیم که بتوانیم پای خود را از منطقه امنی که در ذهن خود ساخته ایم به بیرون بگذاریم. پس تغییر را بپذیریم و از آن لذت ببریم.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چرا تغییر سخت است و با این مشکلات چگونه باید روبرو شویم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط