موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چرا موفقیت ترسناک است؟

توضیحات کوتاه :
تا کنون چند ویدئو انگیزشی در دنیا ساخته شده است؟ در چند سمینار شرکت کرده‌اید؟ آیا به نتیجه‌ای نرسیده‌اید؟ آیا فکر می‌کنید هیچ کدام از آنها کارآمد نبوده و هیچ دستاوردی از آنها نداشته‌اید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چرا موفقیت ترسناک است؟

 

خلاصه ای از مقاله

آدم‌ها، دیگر نیاز آنچنانی به ویدئوهای انگیزشی، رفتن به سمینار، خواندن کتاب یا داشتن مربی در زمینه موفقیت ندارند. چرا که تقریباً همه ما می‌دانیم که راه موفقیت چیست. اگر برای مثال یک سال به باشگاه بروید و ورزش کنید، به بدن ایده‌آل خود می‌رسید. اگر شما دو سال را برای یاد گرفتن یک مهارت مشخص صرف کنید، مطمن باشید می‌توانید به یک درآمد خوب دست پیدا کنید. اما سؤال اینجاست که چرا این کارها را انجام نمی‌دهید؟

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

موفقیت یک انتخاب شخصی است

تا الان چند کتاب موفقیت خوانده‌اید؟ تا کنون چند ویدئو انگیزشی در دنیا ساخته شده است؟ در چند سمینار شرکت کرده‌اید؟ چند دوره آموزشی رفته‌اید؟ آیا به نتیجه‌ای نرسیده‌اید؟ آیا فکر می‌کنید هیچ کدام از آنها کارآمد نبوده است و هیچ دستاوردی از آنها نداشته‌اید؟ تصور کنید شما جوان هستید و به ظاهر و بدن خود خیلی اهمیت می‌دهید. حال شما به یک مهمانی دعوت شده‌اید و در آن مهمانی شاید چندین مدل غذا وجود داشته باشد. شما می‌توانید یک غذای پرکالری را انتخاب کنید اما در این صورت مجبور هستید فردا به باشگاه بروید و این میزان کالری را با ورزش بسوزانید. اما اگر غذای کم کالری را انتخاب کنید، کار آسان‌تری در پیش دارید. چرا افراد به دنبال غذاهای پرکالری می‌روند؟ به این دلیل که این غذاها خوشمزه‌تر هستند؟ یا ظاهر بهتری دارند؟ اگر چنین است پس چرا همین افراد بعد از صرف آن غذا به دنبال سوزاندن کالری اضافه هستند؟ این دو حرکت کاملاً با هم در تناقض هستند. شما می‌دانید که اگر غذای پرکالری مصرف کنید باید فردا به باشگاه بروید و با ورزش کالری آن را بسوزانید، اما این کار را انجام می‌دهید. بگذارید یک مثال دیگر را بیان نماییم. فرض کنید شما صبح با یک مشتری خیلی مهم قرار دارید و اگر بتوانید با آن مشتری قرارداد ببندید، می‌توانید بیزینس خود را دگرگون کنید، درآمد زیادی را کسب کنید یا هر اتفاق مهم دیگری می‌تواند برای شما رخ دهد. اما شب بیدار می‌مانید، فیلم می‌بینید، با دوستان خود حرف می‌زنید یا هر کاری که موجب می‌شود شب دیر بخوابید. سپس ممکن است فردا صبح دیر از خواب بیدار شده، آماده نباشید، خوش اخلاق نبوده یا سروقت به قرار ملاقات خود نرسید.

 

لحظه‌ای که تصمیم میگیرید دیگر از موفقیت نترسید

 

آمادگی قبل از موفقیت

از سوی دیگر یک فردی وجود دارد که شب زود خوابیده است، خود را برای ملاقات آماده کرده است و می‌داند که باید با آن شخص چگونه صحبت کند. بدین ترتیب آن شخص قرارداد را می‌بندد و شما آن را از دست می‌دهید. در این حالت ممکن است شما شاکی بشوید که چرا کارها را به شما نمی‌دهند و با شما قرارداد نمی‌بندند و با خود بگویید من در ملاقات خیلی خوب بوده‌ام. اما حقیقت این است که آن شخص از شما آماده‌تر بوده است و به همین دلیل هم به حق خود رسیده و آن قرارداد را بسته است. همه ما می‌دانیم که کدام یک از تصمیماتی که می‌گیریم درست است و کدام یک غلط اما در آخر تصمیم درست را نمی‌گیریم. مثل غذا خوردن، سیگار نکشیدن، از بین بردن عادت‌های نادرست درون خود. مثلاً ممکن است صبح تا شب در توییتر، اینستاگرام یا رسانه‌های جمعی باشیم اما همین زمان را می‌توانیم برای کتاب خواندن صرف نماییم.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های تغییر نگرش برای دست‌یابی به موفقیت (بخش اول)

واقعیت موفقیت

 

همه چیز تقصیر منه

آدم‌ها، دیگر نیاز آنچنانی به ویدئوهای انگیزشی، رفتن به سمینار، خواندن کتاب یا داشتن مربی در زمینه موفقیت ندارند. چرا که تقریباً همه ما می‌دانیم که راه موفقیت چیست. اگر برای مثال یک سال به باشگاه بروید و ورزش کنید، به بدن ایده‌آل خود می‌رسید. اگر شما دو سال را برای یاد گرفتن یک مهارت مشخص صرف کنید، مطمن باشید می‌توانید به یک درآمد خوب دست پیدا کنید. اما سؤال اینجاست که چرا این کارها را انجام نمی‌دهید؟ پیش از پاسخ دادن به این سؤال باید این مسئله را عنوان کرد که همه ما می‌دانیم که باید برای رسیدن به موفقیت چه کاری انجام دهیم. در نتیجه کسی باید موفق شود که آن کار را انجام دهد. باید تفاوتی بین کسی که وقت خود را برای بازی، تفریح، سرگرمی، سیگار کشیدن و غیره صرف می‌کند و فردی که تلاش می‌کند، وجود داشته باشد. چرا که تمام این کارها و عادت‌های نادرستی که در زندگی این فرد تأثیر می‌گذارد، انتخاب خود او می‌باشد. وگرنه آن شخص می‌داند که اگر این کارها را انجام بدهد و مثلاً غذای پرکالری بخورد، تأثیر منفی آن را در زندگی خود می‌بیند و مطمئناً چاق می‌شود. در نتیجه باید این تشخیص را بدهد که باید جلوی خود را بگیرد. پس نباید گلایه کنید و از دنیا شاکی باشید چرا که شما می‌دانستید که انتخاب‌های بهتری نیز وجود دارد. شما می‌دانستید که باید کار دیگری را انجام دهید و اگر انجام نمی‌دهید، تقصیر بر گردن خود شما است. پس انگشت اشاره خود را باید به سمت خودتان بگیرید. هیچ کسی نمی‌تواند به جز خودتان زندگی شما را اصلاح کند. نه والدین شما می‌توانند این کار را انجام بدهند و نه اطرافیانتان و نه حتی مدرسان موفقیت. این خود شما هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید که می‌خواهید امروز خود را به چه شکل سپری کنید. می‌توانید کتاب بخوانید، یک مهارت را یاد بگیرید یا زمان خود را روی کارهایی مثل اینترنت گردی صرف کنید که هیچ ارزشی ندارند و هیچ چیزی را به شما اضافه نمی‌کنند. 

مدیریت زمان را در دست داشته باشید

شما در طول شبانه روز تنها 24 ساعت فرصت دارید. این 24 ساعت تحت هیچ شرایطی برنمی‌گردد. اگر عقربه‌های ساعت به جلو رفت و شما این زمان را از دست دادید، دیگر به هیچ شکلی نمی‌توانید آن را برگردانید. حتی اگر میلیاردر باشید و میلیاردها دلار هم هزینه کنید، باز هم این کار غیرممکن است. پس حواستان باشد که این شما هستید که باید انتخاب کنید. کنترل زندگی خود را دست هیچ‌کس ندهید و فقط خودتان برای زندگی خود تصمیم بگیرید. اگر تصمیم گرفتید که فرد موفقی باشید، هیچ کس نمی‌تواند مانع از رسیدن شما به هدفتان بشود. می‌توانید در ذهن خود باور کنید که می‌خواهید یک فرد موفق باشید و سپس راه رسیدن به آن را پیدا کنید. بزرگ‌ترین افرادی که موفق شده‌اند، در زندگی ابتدایی خود خیلی شرایط بد و دشواری را داشته‌اند. تابه‌حال با خودتان فکر کرده‌اید که چرا افرادی که از نظر مالی در سطح خیلی پایینی بوده‌اند به این ثروت عظیم دست پیدا کرده‌اند؟ دلیل این اتفاق کاملاً مشخص است. آن‌ها در رنج و سختی بوده‌اند. سرگذشت‌های افراد موفق را بخوانید. خیلی از آنها در موقعیت بدی قرار گرفته بوده‌اند اما توانستند به یک موقعیت خیلی عالی دست پیدا کنند، چرا که درد و رنج را تجربه کرده‌اند. انگیزه آنها هم دقیقاً فرار از همین درد و رنج بوده است. شاید زندگی خیلی سخت باشد اما انتخاب با شما است. می‌توانید انتخاب کنید که الان بخوابید یا بهترین کتاب درباره رویای خود را بخوانید. اگر رویای شما فوتبالیست شدن یا تبدیل شدن به یک خواننده، برنامه‌نویس یا بازیگر بزرگ می‌باشد، می‌توانید مهارت‌های لازم را یاد بگیرید. می‌توانید با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید یا به جای وقت گذاشتن در رسانه‌های جمعی، به کلاس‌های آموزشی بروید. اگر هم پول کافی برای شرکت در این کلاس‌ها را ندارید، می‌توانید آنها را از اینترنت دانلود کنید. پس این شما هستید که انتخاب می‌کنید.

 

چرا موفقیت ترسناک است

 

دلیل انتخاب‌های اشتباه ما چیست؟

ممکن است از خودتان بپرسید که چرا من با وجود اینکه می‌دانم کدام کار درست است اما باز هم کار اشتباه را انجام می‌دهم. چرا هنوز هم زیاد می‌خوابم، سیگار می‌کشم، به جای تماشای یک فیلم آموزشی، فیلم‌های معمول را می‌بینم و به دنبال افزایش مهارت خود نمی‌روم؟ دلیل این مسئله این است که ما به صورت ناخودآگاه تصور می‌کنیم که همیشه زمان داریم. به سراغ اطرفیان خود بروید و از آنهایی که از شما بزرگتر هستند، سؤال بپرسید. از آنها بپرسید آیا احساس کردید که در حال پیر شدن هستید؟ دقت کردید که روز تولدتان مثلاً شمع 30 سالگی خود را فوت می‌کنید و ناگهان متعجب به آن عدد 30 نگاه می‌کنید. از خودتان می‌پرسید این سال‌ها چگونه سپری شده است؟ من هنوز خیلی جوان‌تر از آن هستم که 30 سال داشته باشم. زمان در حال پرواز است و ما خیلی از آن عقب‌تر هستیم. به همین دلیل هم زمانی که می‌خواهیم کاری را انجام بدهیم که به دلیل عادت‌های شخصی خودمان کمی برایمان سخت است، اولین چیزی که به ذهن ما خطور می‌کند این است که هنوز وقت هست. الان باید با دوستان خود وقت بگذرانم، این فیلم را ببینم، این غذا را بخورم و وقت خود را به تفریح سپری کنم. هر روز می‌توانید غذای چرب بخورید اما چند سال بعد نتیجه آن را خواهید دید و آن افزایش زیاد وزنتان است. آنگاه از خودتان می‌پرسید که چگونه این اتفاق افتاد؟ خود را اینگونه توجیح می‌کنید که من از نظر ژنتیکی چاق بوده‌ام. اما حقیقت این است که شما هم در این اتفاق دخیل بوده‌اید. شما تصمیم‌های اشتباهی گرفته‌اید و زمان‌هایی که می‌توانستید یک غذای کم کالری را انتخاب کنید، این کار را نکرده‌اید. حتی برای ورزش هم اقدام نکردید و حال نتیجه آن را می‌بینید. پس حواستان به زمان باشد. 

 

مقاله پیشنهادی: تأثیر هوشیاری و انتخاب های درست در موفقیت

مسیر موفقیت

 

چگونه در دوراهی تصمیم گیری درست عمل کنیم؟

برای مقابله با تصمیم‌گیری‌های اشتباه باید چه کار کنیم؟ شما باید زمانی که دقیقاً در بین این دوراهی قرار گرفتید به خودتان یادآوری کنید که باید کار درست را انتخاب کنید. همه ما می‌دانیم که کار درست چه چیزی است. مطمئناً شما نیز که در حال خواندن این مقاله هستید، به دنبال موفقیت بوده‌اید. شاید هم حداقل به دنبال این بوده‌اید که زندگی خود را کمی بهتر کنید. یعنی حتی اگر همین الان هم زندگی شما خوب است، به دنبال بهتر کردن آن بوده‌اید. شما می‌دانید مسیرتان چیست و با کسی که فرق بین خوب و بد یا پیشرفت و عقب‌گرد را نمی‌داند، خیلی تفاوت دارید. خیلی از افراد مثلاً در عرصه بازاریابی نمی‌توانند با مشتری به خوبی ارتباط برقرار کنند یا اگر قرار است یک ماشین بفروشند، روی یک قیمت مشخص مانور داده‌اند و هیچ‌وقت فکر نکرده‌اند که آیا این قدرت را دارند که ماشین‌هایی با قیمت بالا را به فروش برسانند یا نه؟ آیا روش فروش هر دو ماشین مثل یکدیگر است؟ چنین فردی هیچ‌گاه خود را به چالش نکشیده است و به دنبال یاد گرفتن مهارت‌های لازم نرفته است. اگر برای مثال شما در حرف‌زدن در جمع دچار مشکل هستید، باید به دنبال حل آن بروید. اگر نیاز است به کلاس‌های مربوط بروید یا در دوره‌هایی با این موضوع شرکت کنید. آیا شما برای حل این مشکل قدمی برداشته‌اید یا با خودتان گفته‌اید که فرصت زیاد است و سال آینده به یک کلاس مشخص می‌روم و به یک سخنور خوب تبدیل می‌شوم. خود شما چند نفر را می‌شناسید که چندین سال است که قصد انجام یک کار مشخص را دارند؟

 

کسب درامد دلاری با فروشندگی در آمازون

 

گذر زمان را جدی بگیرید

زمان پرواز می‌کند و هر روزی که می‌گذرد رویای شما ضعیف‌تر می‌شود. چرا که شما هیچ بهایی را نمی‌پردازید. رویای شما مثل یک گیاه درونتان است که اگر به آن آب دادید، رشد می‌کند و شاید به یک درخت یا حتی یک جنگل تبدیل شود. اما اگر از آن مواظب نکنید و به آن آب ندهید، دیگر خبری از آن رویا نیست. دیگر نمی‌توانید زندگی که دوست دارید را تجربه کنید بلکه باید به سراغ کاری بروید که از آن متنفر هستید. باید صبح‌ها به سختی از خواب بیدار بشوید و به سر کار بروید. این زندگی است که خودتان انتخاب کرده‌اید. خود شما باید تصمیم بگیرید که رویایتان چقدر برایتان ارزشمند است. شما فقط یکبار به دنیا آمده‌اید و تنها یک رویا دارید. چقدر به آن رویا بها می‌دهید و حواستان به آن است؟ انتخاب‌های اشتباه هر چند کوچک، شما را در مسیر نادرستی قرار می دهد. پس حواستان به رویایتان باشد. قدم بردارید و از آن مواظب کنید. شما هر کاری که می‌کنید برای خودتان است. شما برای خودتان زندگی می‌کنید. پس به خودتان احترام بگذارید و کنترل ذهن خود را به دست جامعه یا شرایط اطراف خود نسپارید. از رویاهایتان مراقبت کنید. شما لیاقت آن را دارید چرا که این رویا در ذهن شما نقش بسته است و اگر مال شما نبود، به ذهن و قلب شما نمی‌آمد.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/why-success-is-scary
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
دریا گفته:
۰ | ۰

از موفقیت نمی ترسیم بلکه از اینکه به موفقیت نتونیم برسیم می ترسیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

نظرات شما برای ما ارزشمند می باشد. نظرات شما بازخوردی از فعالیت های ما در سایت می باشد و می تواند به ما در بهتر نمودن مطالب سایت کمک نماید.

موفق باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط