موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مزایا و معایب کار در منزل - آیا برای همه افراد مناسب است ؟

توضیحات کوتاه :
مزایا و معایب کار در منزل بسیار فراوان می باشد. اگرچه کار در منزل و دورکاری می تواند مزایای زیادی با خود به همراه داشته باشد اما از سویی دیگر معایبی هم دارد که می تواند کمی شرایط کاری را سخت نماید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
مزایا و معایب کار در منزل - آیا برای همه افراد مناسب است ؟

 

خلاصه ای از مقاله:

مزایا و معایب کار در منزل چه هستند؟ آیا کار در منزل برای همه مناسب است؟ در سالهای اخیر با افزایش استفاده از اینترنت، دورکاری و کار از منزل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این نوع کار کردن می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد چون نیاز به رفت و آمد و تعامل با دیگران را از بین می‌برد. اما دورکاری می‌تواند معایبی نیز در بر داشته باشد که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

معایب دورکاری چیست؟

مزایا و معایب کار در منزل را می توان از جهات مختلفی بررسی نمود. بسیاری از مردم رویای کار در خانه را در سر می‌پرورانند. آن‌ها خود را در دفتر خانگی خود تجسم می کنند که کارها را با سرعت و کارایی زیاد انجام می‌دهند و در حالیکه چای می‌نوشند از کارآمدی خود لذت می‌برند.

مسلماً کار در منزل مزایای زیادی دارد که آن را به ویژه برای کارمندانی که از فضای کاری خود ناراضی هستند بسیار جذاب می‌کند. دفتر خانگی در مقابل اداره یا شرکت، بسیار راحت به نظر می‌رسد و هر کسی که در محیط آرام منزل کار کند می‌تواند کارایی بیشتری داشته باشد، به ویژه اگر نیازی نداشته باشد زمان زیادی را در ترافیک صرف رفت و آمد کند.

خبر خوب این است که افرادی که در منزل کار می‌کنند نیازی به شرکت در جلسات ندارند. اما خبر بد این است که کار در منزل نیز معایب خاص خود را دارد. عوامل پرت‌کننده حواس و به هدر دهنده زمان در مواقع دورکاری کم نیستند.

 

جگونه لایف استایل افراد موفق را بسازیم؟

 

تعادل بین کار و زندگی فردی

بسیاری از افرادی که از منزل کار می‌کنند اعلام کرده‌اند که فرزندان و خانواده آن‌ها مهم‌ترین مشکل آنها برای کار در خانه هستند. زمانی که شما در خانه کار می‌کنید، خانواده و به ویژه فرزندان نمی‌توانند درک کنند که شما نمی‌توانید زمان خود را به آنها اختصاص دهید.

به همین دلیل ضروری است که با آنها صحبت کنید و این موضوع را برای آنها روشن سازید که وقتی در حال کار هستید نمی‌توانید در اختیار آنها باشید. داشتن یک دفتر مجزا با امکانات کامل بسیار ضروری است تا بتوانید خود را از بقیه خانواده جدا کنید و در را ببندید.

این فضای کاری مجزا و مخصوص می‌تواند به افزایش کارایی شما کمک کند چون فضای فیزیکی و روحی لازم برای کار کردن را برای شما مهیا می‌سازد.

 

مقاله پیشنهادی: برقراری تعادل میان کار و زندگی حرفه‌ای

کار در منزل

 

حفظ تمرکز در هنگام کار در خانه

یکی از بزرگترین مشکلات کار در منزل این است که تمرکز خود را در هنگام کار حفظ کنید. در زمان کار در منزل، همه چیز می‌تواند تمرکز شما را بر هم بزند، از سروصدای خانواده گرفته تا فعالیت‌های همسایه‌ها و حتی منظره بیرون از پنجره.

برخی از افراد حتی نمی‌توانند بپذیرند که از منزل کار می‌کنند و نمی‌توانند به آن عادت کنند. مهم‌ترین مسأله این است که خانواده، دوستان و حتی همسایگان نتوانند درک کنند که شما در حال کار کردن هستید و از شما انتظار داشته باشند که مانند یک روز تعطیل در فعالیت‌های آنها شرکت کنید.

همچنین تلفن نیز یکی از معضلات بزرگ است و افرادی که در زمان کار کردن با شما تماس می‌گیرند و انتظار دارند که تماس آنها را پاسخ دهید.

حفظ انگیزه در کار از منزل

یک عیب بزرگ دیگر مربوط به کار در منزل این است که شما باید خودتان انگیزه و نظم لازم را در خود به وجود آورید. هیچ کس قرار نیست که به اتاق شما سر بزند و به شما یادآوری کند که چه کاری باید انجام دهید.

همچنین احتمال اینکه به وسوسه‌ها تن دهید بسیار زیاد است مگر اینکه توانایی شما در حفظ تمرکز بر کار بسیار بالا باشد. اما باید همیشه به این فکر کنید که کدام مورد برای شما سودمندتر است: جذب یک مشتری دیگر یا بازی کردن با فرزندتان؟

 

مقاله پیشنهادی: راه هایی ساده برای ایجاد انگیزه در محیط کار 

مزایا ومعایب کار در منزل

 

تداخل در تلفن‌های تجاری در دورکاری

فرزندان، خانواده و دیگر عوامل می‌توانند در تماس‌های تجاری تداخل ایجاد کنند. تقریباً هر کسی که از منزل کار کرده است با این مورد مواجه شده است. مثلاً تصور کنید در میانه یک تماس تصویری با مشتری، فرزندتان به داخل اتاق آمده و سروصدا کند.

این‌ها مواردی هستند که ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسند اما نیاز به مدیریت دارند.

نداشتن تجهیزات اداری لازم در منزل

عدم دسترسی به تجهیزات اداری نیز یکی دیگر از مشکلات مربوط به کار در منزل است. اگر کار شما نیاز به تجهیزات تخصصی دارد، فراهم کردن آنها ممکن است دشوار باشد. به عنوان مثال مخارج تأمین کامپیوتر یا لپ‌تاپ با پرینتر می‌تواند از لحاظ مالی شما را عقب بیندازد.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه در کسب و کار خود دوام بیاوریم ؟ 

دورکاری

 

دسترسی به مدارک اداری برای دورکاری

عدم دسترسی به مدارک حساس شرکت می‌تواند یک مشکل بزرگ باشد. اگر این اسناد تنها به صورت کتبی و چاپی باشند، بنابراین نیاز دارید که دائماً به شرکت سر بزنید. برای مدارک دیجیتال نیز باید تمامی جوانب ایمنی را برای ارسال از طریق اینترنت رعایت کنید.

مشکلات جسمی کار در منزل

یکی از مسائل کار در منزل این است که فضای کاری شما ممکن است از لحاظ جسمی برای شما مناسب نباشد. به عنوان مثال، میز و صندلی غیراستاندارد می‌توانند باعث بروز مشکلاتی در کمر، گردن یا شانه‌ها شوند.

نحوه نشستن در هنگام کار بسیار اهمیت دارد و از آنجا که در فضای رسمی اداری قرار ندارید، ممکن است طرز نشستن خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که منجر به مشکلات جسمی شوند. 

غلبه بر معایب کار در منزل

اگر شما قصد دارید که از منزل کار کنید، باید فضای کار خود را تا آنجا که امکان دارد دقیقاً مشابه با فضای اداری آماده کنید. به این منظور باید دفتر خود را کاملاً مجهز کنید و برنامه کاری خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا دیگر اعضای خانواده نتوانند حواس شما را پرت کنند و شما نیز بتوانید انگیزه خود را در هنگام کار در خانه حفظ کنید.

شما باید به طور مؤدبانه اما محکم و قاطع به اطرافیان خود یادآوری کنید که در هنگام کار کردن نمی‌توانید به نیازهای آنها رسیدگی کنید.

در نهایت اینکه، کار در منزل می‌تواند مزایا و معایب زیادی داشته باشد. شما چه در منزل کسب و کار شخصی خود را داشته باشید چه به صورت دورکاری برای شرکت خود کار کنید، می‌توانید از مزایای این نوع کار کردن برخوردار شوید.

معایبی که در این مقاله ذکر شد از جمله شایع‌ترین مشکلات مربوط به دورکاری هستند که با مدیریت صحیح می‌توانید آنها را حل کنید. همچنین دورکاری به سبک زندگی و شخصیت شما نیز بستگی دارد.

اگر شما فردی هستید که بسیار اجتماعی هستید و نیاز به معاشرتهای روزانه دارید، ممکن است کار در منزل برای شما مناسب نباشد چون در این صورت ارتباط خود را با شبکه همکاران خود از دست می‌دهید.

 

شغل ایده آل شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره خرید از علی بابا و فروش در آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن نتایج شگفت انگیز دوره آربی  است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/working-at-home
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط