فروش کتاب در آمازون مطالعه مقاله

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهبود عملکرد در محیط کار با 6 گام ساده

توضیحات کوتاه :
بهبود عملکرد در محیط کار امری بسیار مهم و ضروری برای رسیدن به موفقیت در کار می‌باشد. مهم نیست کارهایی که بر عهده دارید را تا چه میزان خوب انجام می‌دهید، می‌توانید در هر حالتی پیشرفت کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
بهبود عملکرد در محیط کار با 6 گام ساده

 

خلاصه ای از مقاله

برای بهبود عملکرد در محیط کار و کسب موفقیت کاری باید نکاتی را در محیط کار خود رعایت نمایید. در این مقاله 6 نکته کاربردی در این زمینه را بیان می کنیم که با به کاربردن آنها می توانید موقعیت شغلی خود را ارتقاء دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

بهبود عملکرد در محیط کار به منظور دستیابی به موفقیت

بهبود عملکرد در محیط کار یک امر بسیار مهم و ضروری برای رسیدن به موفقیت در کار می‌باشد. مهم نیست کارهایی که بر عهده دارید را تا چه میزان خوب انجام می‌دهید، شما می‌توانید در هر حالتی بهتر شوید و نسبت به روز قبل پیشرفت داشته باشید. شما می‌توانید کارهای زیادی را انجام دهید که در نهایت به بهبود عملکرد شما در محیط کار منجر شوند.

کارهایی که خیلی از افراد دیگر آنها را انجام نمی‌دهند. شما می‌توانید میزان موفقیت خودتان در محیط کار را با توجه به نگرشی که دارید و میزان زمانی که صرف می‌کنید اندازه گیری نمایید. در ادامه 6 راه ساده را برای شما عنوان خواهیم کرد که به کمک آن‌ها می‌توانید عملکرد خود را در محیط کار آنقدر بهتر نمایید که حتی خودتان هم فکرش را نمی‌کردید.

 

چگونه بیزینس خودمان را مدیریت کنیم

 

1. یاد بگیرید در کارهای خود اولیت بندی داشته باشید

برای اینکه عملکرد خودتان در محیط کار را بهبود ببخشید باید بتوانید اولویت‌بندی داشته باشید. شما باید زمانی که در یک روز کارهای زیادی برای انجام دادن دارید، بتوانید امور ضروری و مرتبط را از کارهای غیر ضروری تشخیص داده و جدا کنید. همچنین شما باید یاد بگیرید که احساس ضروریت را در انجام کارهای خود به کار ببرید تا بتوانید کارها را در سریع‌ترین زمان ممکن به اتمام برسانید.

اگر کمی درباره رمز موفقیت مدیران موفق تحقیق کنید، متوجه می‌شوید که خیلی از آنها این اصل را در عملکرد خود در بحث کسب و کار رعایت می‌کنند. آن‌ها برای کسانی که توانایی اولویت‌بندی کارهای خود را دارند و کارهای خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به اتمام می‌رسانند، ارزش زیادی قائل می‌باشند. داشتن سرعت و قابل اعتماد بودن در محیط کار یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که برای موفق شدن باید داشته باشید.

زمانی که مدیر شما کاری را به شما بسپارد و بعد از آن با خیال راحت برود و دیگر نگرانی‌ درباره آن کار نداشته باشد، شما می‌توانید خیلی سریع پیشرفت کنید و موفق شوید. در این صورت دیگر ترفیع رتبه و افزایش درآمد شما تضمین خواهد شد.

 

راهکارهایی برای بهبود عملکرد در محیط کار

 

2. یک طرز فکر مثبت در خودتان ایجاد نمایید

یک راه دیگر که شما می‌توانید از طریق آن عملکرد خودتان در محیط کار را بهبود ببخشید، داشتن طرز فکر مثبت است. افراد دوست دارند کسانی را در اطراف خود داشته و استخدام نمایند که دوستشان دارند. همه افراد می‌توانند خیلی راحت کسی که نگرش مثبتی داشته و خوشبین است را از یک فردی که تنها انرژی منفی منتقل می‌کند، تشخیص دهند. زمانی که شما تلاش می‌کنید تا طرز فکر و نگرشی مثبت و دوستانه داشته باشید، آن‌ها نیز از صمیم قلب و با میل و رغبت درها را برای شما باز می‌کنند.

3. مهارت خود را بهبود بخشیده و دانش خود را افزایش دهید

شما با به روز کردن مهارت‌ها و اطمینان حاصل نمودن از یادگیری مسائل مهم و اصلی می‌توانید در محیط کار عملکرد بهتری را داشته باشید. به همین منظور در صورت امکان در کلاس‌ها یا دوره‌هایی شرکت کنید که به شغل شما مرتبط بوده و باعث بالا رفتن مهارت شما می‌شوند. شما می‌توانید برای شرکت در آنها با رئیس خود مشورت نموده و با هم فکری با او بهترین دوره یا کلاسی که مناسب شما می‌باشد را انتخاب نمایید. حتی می‌توانید از او بخواهید که هزینه شرکت در این کلاس‌ها را پرداخت نماید.

 

بهبود عملکرد در محیط کار


شما حتی می‌توانید از رئیس خود بخواهید کتاب‌ها و برنامه‌هایی که می‌توانید با خواندن و گوش دادن به آنها به شرایط بهتری دست پیدا کنید را برای شما تهیه نماید. سپس آنها را مطالعه کرده و نتیجه و بازخورد حاصل را گزارش دهید. شما با این کار می‌توانید خیلی سریع پیشرفت کرده و مورد توجه رئیس خود قرار بگیرید. چرا که از نظر او شما فردی پیگیر و فعال هستید که برای کار خود ارزش قائل است.

همه رؤسا از اینکه کارمندی داشته باشند که به دنبال یادگیری و بهتر شدن در زمینه کاری خود باشد، خوشحال می‌شوند و برای آنها ارزش قائل هستند. بالا بردن دانش و مهارت در محیط کار به عنوان یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی شما به‌شمار می‌رود که می‌تواند به معنای واقعی کلمه به پیشرفت شغلی شما منجر شود.

4. نقش مهم شخصیت در محیط کار

تقریباً 85 درصد از موفقیت شما در محیط کار به شخصیت شما و توانایی شما در برقراری ارتباط مؤثر با دیگران بستگی دارد. اینکه دیگران چقدر شما را دوست دارند و برای شما احترام قائل هستند یک عامل بسیار تعیین کننده به‌شمار می‌رود. شما می‌توانید با پیدا کردن راه‌هایی که از طریق آن عزت نفس خودتان در محیط کار را افزایش دهید، روی طرز فکری که دیگران می‌توانند درباره شما داشته باشند تأثیر بگذارید.

اگر شما به شکل درستی با دیگران رفتار کنید و به آنها احترام بگذارید، می‌توانید این انتظار را نیز داشته باشید که آن‌ها متقابلاً برای شما ارزش قائل شده و به شما احترام بگذارند. فردی که مورد علاقه همه افراد است، معمولاً شانس بیشتری را برای بهتر شدن در کاری که انجام می‌دهد دارد تا فردی که شخصیتی منفی دارد. زمانی که شما با مافوق خود صحبت می‌کنید، سعی کنید با احترام به صحبت‌های او گوش دهید و نشان دهید که حرف‌های او برای شما جالب و جذاب می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه بهره وری خود را در محیط کار افزایش دهیم؟

بهبود عملکرد در محیط کار با 6 گام ساده


هر چقدر که با صداقت و احترام بیشتری به دیگران گوش دهید، بیشتر این شانس را دارید که مورد علاقه و اعتماد آنها قرار بگیرید. در نتیجه می‌توانید این امید را داشته باشید که مسئولیت‌ها و حمایت‌های بیشتری را نیز دریافت کنید. در اینجا بحث کلیدی تأثیرگذاری مطرح است. اگر شما می‌خواهید همه اطرافیانتان شما را حمایت کنند، سعی کنید مشتاقانه از آن‌ها سؤال بپرسید و کمک بخواهید و در نهایت نیز با دقت و توجه کامل به پاسخ‌های آنها گوش دهید.

5. تمرکز خود را حفظ کرده و به عوامل برهم زننده تمرکز دقت نکنید

اگر از اکثر افرادی که در کار خود موفق هستند بپرسید که دشمن اصلی بهره وری در محیط کار چیست، همگی یک پاسخ را می‌دهند: «عوامل برهم زننده تمرکز» شما اگر می‌خواهید عملکرد خوبی را در محیط کار داشته باشید باید سعی کنید تمرکز خودتان روی اهدافی که دارید را از دست ندهید.

بسیاری اوقات ممکن است صدای پیام گوشی یا آمدن یک ایمیل باعث شود که شما تمرکز خود را از دست داده و ذهنتان از هدفی که دارید منحرف شود. شما باید با این موضوع مقابله کنید و اجازه ندهید هیچ چیزی شما را از کار مهمی که در دست اقدام دارید، دور کند.

بهبود مداوم بخشی از یک روند تکاملی آهسته است. این تغییرات مداوم در نهایت به بهبود مستمر منجر خواهد شد. شما باید اطمینان حاصل کنید که این نکته را به خاطر خواهید داشت. در این صورت شما باید روی یک موضوع متمرکز شوید و بعد از آنکه آن را به طور کامل به اتمام رساندید، وظیفه بعدی خود را شروع نمایید.

 

کسب درامد از سایت آمازون چگونه است؟

 

6. به هیچ عنوان چند کار را با یکدیگر انجام ندهید

بیشتر افراد این ادعا را دارند که می‌توانند چند کار را با یکدیگر انجام دهند. اما این طرز فکر اشتباه است. شاید بتوان چند کار را به طور همزمان انجام داد اما این کار منجر به افت کیفیت کارها خواهد شد. پس به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید.

همانطور که پیش‌تر گفته شد، یک کار را با بالاترین کیفیت ممکن به اتمام برسانید و سپس به سراغ کار بعدی بروید. در این حالت استرس شما کمتر شده و کارها را با سرعت بیشتری پیش برده و البته ضریب اشتباه شما نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/impriove-performance-at-work
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط