مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه در کسب و کار خود دوام بیاوریم؟

توضیحات کوتاه :
هدف همه استراتژی‌هایی که صاحبان کسب و کار برای بازاریابی و فروش محصولات و خدمات خود به کار می‌برند، این است که محصول خود را از رقبایشان متمایز کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه در کسب و کار خود دوام بیاوریم؟

 

خلاصه ای از مقاله

برای موفقیت در کسب و کار باید بتوان در زمینه رقابت با رقیبان به موفقیت هایی دست یافت و از لحاظ کیفیت محصول از آنها پیشی گرفت. تداوم در هر کسب و کاری نیازمند دانستن نکات مهمی در این زمینه می باشد که در این مقاله به برخی از آنها می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزیت رقابت و بقا در کسب و کار

هدف همه استراتژی‌هایی که صاحبان کسب و کار برای بازاریابی و فروش محصولات و خدمات خود به کار می‌برند، این است که محصول خود را از رقبایشان متمایز کنند. آن‌ها باید با استفاده از این روش‌ها به مشتریان خود نشان دهند که چرا محصولات و خدماتشان، نسبت به رقبا بهتر و متفاوت است. این مسأله، بحث مزیت رقابتی را مطرح می‌کند.

یعنی مجموعه کارهایی که باید انجام ‌دهید تا برتری محصول و خدمات خود را به رخ رقبایتان بکشید. در این مقاله به موضوع مزیت رقابتی می‌پردازیم. این عامل باعث می‌شود بقای شما در کسب و کار بهتر تضمین شود.

 

چگونه باورهای افراد میلیونر را بسازیم؟

 

چرا مزیت رقابتی در کسب و کار مهم است؟

بقا و رشد در حوزه کسب‌و‌کار نیازمند آن است که محصول یا خدمات شما، مزیت رقابتی شفاف و قابل مانوری نسبت به رقبا داشته باشد. مزیت رقابتی، کلید موفقیت در فروش و کسب سود بالا است. نکته مهم این است که در برخی از حوزه‌هایی که برای مشتریان ارزش بیشتری دارد، عملکرد بهتری داشته باشید.

یعنی شما باید شرایطی را فراهم کنید که بتوانید با اطمینان به مشتریان خود بگویید «ما در این حوزه، بهترین محصولات را به شما عرضه می‌کنیم». نه تنها شما بلکه هر کسی با سازمان شما همکاری می‌کند، باید به طور دقیق بداند که چرا و چطور، شرکت شما، خدمات و محصولاتتان بر رقبا برتری دارد.

محصول خود را متمایز کنید

به کار گیری برخی از استراتژی‌ها، باعث تمایز محصول شما از رقبایتان خواهد شد، به نحوی که مشتریانتان حتماً خواهند گفت: «این محصول از تمام محصولات مشابه در بازار بهتر است». مزیت رقابتی را می‌توان همان مزایا و نتایجی دانست که باعث می‌شود محصول شما برجسته به نظر بیاید و مشتری به خرید آن رغبت پیدا کند.

مهم‌ترین فاکتوری که در سلطه شما بر بازار و افزایش سودتان تأثیر دارد، این است که مشخص کنید محصول یا خدمات شما در چه حوزه‌ای نسبت به رقبا برتری دارد و از چه راه‌هایی می‌توانید به افزایش این سلطه کمک کنید.

 

موفقیت در کسب و کار

 

راهبردهای رشد یک کسب و کار موفق را بدانید

برای موفق شدن در حوزه کسب و کار، باید کارهای زیادی انجام داد که اولین مورد، ارائه محصول مورد تقاضای مشتریان و قیمت گذاری مناسب آن است. این‌ها، تنها دو مورد از راهکارهای رشد کسب و کار است. در این رابطه به 7 مورد دیگر اشاره خواهیم کرد.

1. فعال و دقیق باشید

حتی اگر مدیریت یک شرکت را به عهده دارید، نباید خود را جدا از دیگر اعضای سازمان به حساب آورید. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار نباید از انجام وظایف کوچک مثل بلند کردن جعبه‌ها یا جا‌به‌جایی محصولات احساس حقارت کنید بلکه لازم است در انجام آنها مشارکت داشته باشید. از طرفی باید نسبت به انجام دقیق وظایف از سوی خود و کارمندانتان حساس باشید.

2. به کار خود اشتیاق نشان دهید

فروش، در واقع فرآیند انتقال اشتیاق است. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، باید این اشتیاق را هم نسبت به محصول و خدمات خود و هم نسبت به مشتریانتان نشان دهید. علاوه بر آن، باید نسبت به موفقیت خود در این حوزه، خوش‌بین باشید. چون در عرصه کسب و کار، مشکلات مختلفی وجود دارد. شما در هر موقعیتی باید به دنبال جنبه مثبت آن باشید و سعی کنید از اشتباه پیش آمده درس بگیرید.

 

 کسب و کار

 

3. تمرکز خود را بر مشتری قرار دهید

هدف یک کسب و کار نباید صرفاً کسب درآمد باشد بلکه جذب و حفظ آنها نیز باید مورد توجه قرار گیرد. یعنی باید شرایطی را فراهم کنید که آنها علاوه بر این که بار اول، خودشان از شما خرید کردند، مجدداً هم به شما مراجعه کنند و به جز آن، شما را هم به دوستانشان معرفی کنند. موفقیت شما در عرصه کسب و کار، نتیجه مستقیم میزان رضایت مشتریان از محصول و خدمات شما است.

برای افزایش میزان رضایت مشتریان، باید به نظرات و انتقادات آنها گوش دهید، خودتان را به جای آنها بگذارید و از زاویه دیدشان به محصول خود نگاه کنید. در این صورت است که می‌توانید منصفانه‌تر تصمیم بگیرید آیا خودتان حاضر به خرید چند باره این محصول خواهید بود یا نه.

4. موفقیت‌های رقیبانتان را زیر نظر بگیرید

تنها در صورتی که یک حوزه تجاری خاص، در انحصار شما باشد، می‌توانید ادعا کنید که رقیبی ندارید. البته در بیشتر مواقع، اوضاع به این صورت نیست و حتماً کسانی هستند که با تولید محصولات مشابه با شما رقابت کنند. یکی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در حوزه کسب و کار موفق شوید این است که دستاوردهای رقیبانتان، استراتژی آنها و روش‌های جدیدی که برای تولید محصول یا عرضه خدمات خود به کار می‌برند را زیر نظر داشته باشید.

مسلماً وقتی امکانات جدیدی به یک محصول اضافه می‌شود، توجه مشتریان بیشتر به آن جلب خواهد شد. بنابراین اگر تصور می‌کنید که محصول یا خدمات شما، کارآیی محصول رقیبانتان را ندارد، به فکر به روز کردن و تغییر دادن آنها باشید. 

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت در کسب و کار به روش ست گودین

تداوم در کسب و کار

 

5. به درآمدهای خود توجه داشته باشید

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، باید همیشه تمرکز خود را بر میزان فروش، درآمدها و جریان نقدینگی قرار داده و از میزان درآمدی که هر روز به دست آورده‌اید مطلع باشید. این کار، بینش واقع بینانه‌تری درباره عملکرد شما و بیزینس‌تان به دست خواهد داد.

6. در حوزه کسب و کار خود بهترین باشید

صاحبان کسب و کارهای موفق، همیشه به دنبال ارتقای هر چه بیشتر عملکرد خود هستند. آن‌ها می‌خواهند در هر کاری که انجام می‌دهند، بهترین باشند. بهترین بودن، یعنی این که همیشه پویایی خود را حفظ کنند و سخت‌کوش باشند و از هر فرصتی برای یادگیری بیشتر استفاده کنند.

7. میزان موفقیت بیزینس خود را ارزیابی کنید

هر شخصی تعریف متفاوتی از موفقیت دارد. در این جا به برخی از مهمترین معیارهای موفقیت اشاره می‌کنیم:

  • باید از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید.
  • همیشه از اعداد و ارقام مربوط به فروش محصولات خود، میزان سود و زیان احتمالی آن مطلع باشید.
  • به محصول و خدمات خود عشق بورزید.
  • همیشه به دنبال ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود باشید.

همه این نکات در موفقیت کسب و کار شما نقش دارد. فراموش نکنید که هر بیزینسی در عین مشکلات، دستاوردهایی نیز به همراه دارد و لازم است اهداف بلند مدت و کوتاه مدتی برای خود در نظر بگیرید و برای آنها برنامه‌ریزی کنید.

 

مقاله پیشنهادی: راه های کاهش استرس در محل کار و دلایل آن - عزت خواه دات کام

چگونه در کسب و کار خود دوام بیاوریم؟

 

 اهمیت شفاف سازی در حوزه کسب و کار

شفاف سازی، مهم‌ترین واژه در این حوزه است. مزیت رقابتی امروزی محصول شما چیست و در آینده به چه صورت خواهد بود؟ اگر بخواهید صنعت خود را در عرصه فروش و سوددهی به جلو ببرید، مزیت رقابتی شما به چه صورت خواهد بود؟ و از همه مهمتر، برای ایجاد و حفظ مزیت رقابتی و سلطه بر بازار، چه تغییراتی باید در محصول و خدمات خود ایجاد کنید؟

طرح منحصر به فردی که برای فروش محصول خود در نظر می‌گیرید، باید در تمام جوانب، از شفافیت لازم برخوردار باشد زیرا کلیه اقداماتی که برای تبلیغ و بازاریابی محصولات خود انجام می‌دهید، وابسته به این طرح است که در واقع می‌خواهید پیام واحدی را به هر نحوی به مشتری بالقوه خود منتقل کنید.

برای موفقیت در حوزه بازاریابی، باید به شکلی مداوم به راه‌هایی فکر کنید که می‌توانند شما را در راه رسیدن به یک برتری رقابتی مداوم و پایدار کمک کند.

 

بهترین روش کسب درآمد دلاری چیست؟

 

نقطه تمرکز هر کسب و کار موفق، نیز در واقع همین موضوع است. اگر کسب و کار شما فاقد مزیت رقابتی باشد، اگر محصول شما، صرفاً مشابه کالاهای دیگر موجود در بازار باشد، دیگر برای فروش آنها، چاره‌ای به جز پایین آوردن قیمت محصولاتتان باقی نمی‌ماند. دیری نمی‌گذرد که شما به جرگه آن 80 درصد کسب و کارهایی خواهید پیوست که با پایین آوردن قیمت‌هایشان، در حال سقوط کردن هستند.

بهترین راهبردی که شما و شرکتتان می‌توانید بر آن تمرکز کنید، این است که کیفیت محصول یا خدماتتان را افزایش دهید به نحوی که در میان کالاهای مشابه، رقیبی برای آن پیدا نشود.

با وجود چنین شرایطی، هم فروش شما افزایش می‌یابد و هم می‌توانید محصولات خود را به راحتی و با قیمت‌های بالاتری بفروشید. از طرفی نیازی به پرداخت هزینه بالا برای جلب مشتری نخواهید داشت و بیش از دیگر فروشندگان از فرآیند فروش محصول، لذت خواهید برد.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فروش تخصصی در آمازون و کشورهای مورد تایید وبسایت آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/survive-in-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط