موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افراد باهوش این حرف ها را به زبان نمی آورند

توضیحات کوتاه :
آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که شرایط ایده آل محیط کار چیست؟ به طور کلی موارد زیادی را باید رعایت نمود و قصد داریم در این مقاله به حرف هایی که نباید در محیط کار عنوان شوند، اشاره نماییم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
افراد باهوش این حرف ها را به زبان نمی آورند

 

خلاصه ای از مقاله

ما قصد داریم در این مقاله به حرف هایی که نباید در محیط کار عنوان شوند، اشاره نماییم. جملاتی هستند که شما معمولاً دوست ندارید در محیط کار به زبان بیاورید. این عبارات انرژی خاصی را همراه خود منتقل می‌کنند. شما با بیان این جملات باعث می‌شوید که چهره بدی در چشم دیگران پیدا کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

11 حرفی که افراد باهوش هیچ وقت به زبان نمی‌آورند

اگر شما یک کارمند هستید، گاهی ممکن است با خودتان به این فکر کرده باشید که الزامات محیط کار چیست؟ به طور کلی موارد زیادی را باید رعایت نمود تا یک محیط کار ایده‌آل داشت اما ما قصد داریم در این مقاله به حرف هایی که نباید در محیط کار عنوان شوند، اشاره نماییم. جملاتی هستند که شما معمولاً دوست ندارید در محیط کار به زبان بیاورید. این عبارات انرژی خاصی را همراه خود منتقل می‌کنند. شما با بیان این جملات باعث می‌شوید که چهره بدی در چشم دیگران پیدا کنید.

حتی زمانی که حرف‌هایی که می‌زنید حقیقتاً درست باشند نیز تفاوتی نخواهد کرد. مشکل بزرگ اینجا است که زمانی که حرفی را به زبان می‌آورید، دیگر نمی‌توانید آن را پس بگیرید. همیشه به یاد داشته باشید که شما هر چقدر هم فرد با استعدادی باشید، اگر برخی جملات را در محیط کار به زبان بیاورید، می‌توانید دید دیگران را نسبت به خود تغییر دهید. در ادامه به برخی از این جملات اشاره خواهیم کرد.

 

چگونه می توان کسب و کار را مدیریت نمود

 

1. افراد باهوش هیچگاه نمی‌گویند: «عادلانه نیست»

همه می‌دانند که زندگی عادلانه نیست. با گفتن اینکه عادلانه نیست شما اینطور نشان می‌دهید که توقع دارید زندگی عادلانه باشد. با این تصور شما آماتور و ناآگاه به نظر می‌رسید. اگر می‌خواهید چهره بدی از خودتان نشان ندهید، باید با واقعیت‌ها پیش بروید و برداشت خود را وارد ماجرا نکنید. برای مثال، می‌توانید بگویید: «من متوجه شدم که شما به تازگی پروژه‌ای که امیدوار بودم به من داده شود را به شخص دیگری داده‌اید. آیا ممکن است دلیل این تصمیم را به من بگویید؟ دوست دارم بدانم چرا شما تصور کرده‌اید که من برای این کار مناسب نیستم. اگر دلیل آن را بدانم می‌توانم خود را بهتر کرده و مهارت‌هایم را بیشتر نمایم.»

2. افراد باهوش هر گز نمی گویند: «شیوه کار این نیست»

تغییراتی که به تکنولوژی وابسته می‌باشند، آنقدر سریع اتفاق می افتند که حتی یک فرآیند 6 ماهه نیز می‌تواند قدیمی و منسوخ شود. با گفتن اینکه «روال کار بر این است» نه تنها شما فرد تنبلی به نظر می‌رسید، بلکه باعث می‌شوید مدیر شما تصور کند که نمی‌خواهید برای پیشرفت کارها تلاشی کنید. اگر شما کارهای خود را طبق روالی که وجود دارد به جلو می‌برید، باید بدانید که مطمئناً یک راه بهتر وجود دارد و می‌توانید آن را پیش بگیرید.

 

افرادی با هوش بیشتر

 

3. «اشکالی ندارد» جمله مناسب افراد باهوش نمی‌باشد

زمانی که شخصی از شما می‌خواهد کاری را برای او انجام دهید یا به خاطر کاری از شما تشکر می‌کند، به او نگویید اشکالی ندارد. شما با گفتن این جمله به صورت تلویحی به او می گویید که درخواست او در اصل یک مشکل است. بدین ترتیب دیگران ممکن است فکر کنند کاری را به شما تحمیل کرده‌اند. به جای گفتن این جمله، به دیگران نشان دهید که از انجام یک کار برای آنها احساس خوشحالی می‌کنید.

مثلاً می‌توانید بگویید: «باعث خوشحالی من است.» یا «خیلی خوشحال می‌شوم که بتوانم کاری را برای شما انجام دهم.» شاید در ظاهر، تنها نوع گفتار شما تغییر می‌کند اما تأثیری که روی فرد مقابل شما می‌گذارد بسیار متفاوت است.

4. افراد باهوش هرگز نمی گویند: به نظر من ایده احمقانه‌ای است یا می‌خواهم یک سؤال مسخره بپرسم

چنین عباراتی می‌توانند اعتبار شما را زیر سؤال ببرند. حتی اگر بعد از گفتن این جملات یک ایده خیلی خوب را هم ارائه دهید، طرف مقابل شما تصور می‌کند که شما اعتماد به نفس پایینی دارید. این مسئله باعث می‌شود که افراد مقابلتان اعتماد خود را به شما از دست دهند. همیشه یاد بگیرید که هیچ وقت خودتان، بدترین منتقد خودتان نباشید. اگر به حرفی که می‌خواهید عنوان کنید اعتماد ندارید، هیچ کس دیگری هم نمی‌تواند به شما اعتماد کند. اگر واقعاً ایده خوبی دارید و می‌خواهید آن را در میان بگذارید، می‌توانید بگویید: «در حال حاضر اطلاعات کافی ندارم. اما اطلاعات لازم را به دست آورده و باز می‌گردم.»

 

مقاله پیشنهادی: 13 تمرین جالب برای مغز که شما را باهوش تر می کند

باهوش بودن

 

5. فقط یک دقیقه زمان می‌برد

زمانی که این جمله را به زبان می‌آورید، در حقیقت مهارت‌های خود را زیر سؤال برده و این ذهنیت را به وجود می‌آورید که کارها را با عجله انجام می‌دهید. اگر کاری را می‌توانید در یک دقیقه به اتمام برسانید، می‌توانید بگویید که خیلی طول نمی‌کشد. اما این تصور را به وجود نیاورید که کار مورد نظر می‌توانست زودتر از آنچه که باید به اتمام برسد.

6. من تلاشم را خواهم کرد

تأثیر این جمله با زمانی که شما از عبارت «فکر می‌کنم» در اول جمله خود استفاده کنید، یکسان است. در این حالت، فرد مقابل شما تصور می‌کند که شما اعتماد به نفس لازم در زمینه داشتن توانایی برای انجام آن کار را ندارید. قابلیت‌های خود را باور داشته باشید. اگر از شما خواسته می‌شود که کاری را انجام دهید، هیچ وقت نگویید که من تمام تلاش خود را می‌کنم چرا که این تصور را به وجود می‌آورید که حقیقتاً این کار را نمی‌کنید.

 

افراد با هوش

 

7. او تنبل است

با گفتن جملات منفی درباره یک همکار و پایین آوردن او هیچ سودی به دست نمی‌آورید. اگر چیزی که عنوان می‌کنید، درست باشد، پس همه در حال حاضر آن را می‌دانند. بنابراین دیگر نیازی به گفتن آن وجود ندارد. اگر هم حرفی که می‌زنید درست نباشد، پس اصلاً نباید از همان ابتدا حتی به آن فکر کنید. همیشه افراد بی ادب و ناکامل در محیط کار دیده می‌شوند و مسئله‌ای که باید بدانید این است که دیگران هم مثل شما این نکته را می‌دانند.

اگر شما قدرت لازم برای کمک کردن به آنها در زمینه بهبود رفتار آنها را ندارید یا نمی‌توانید آنها را از کار اخراج کنید، پس با حرف زدن درباره آنها نیز نمی‌توانید به هیچ نتیجه‌ای برسید. مطمئن باشید با عنوان کردن مشکلات همکاران خود نمی‌توانید چهره خوبی از خودتان به جای بگذارید. چرا که همکاران شما تصور می‌کنند شما روحیه منفی گرا داشته و فقط به ایراد گیری از دیگران می‌پردازید.

8. این کار در شرح وظایف من نیست

اگر شما به دنبال امنیت شغلی هستید، استفاده از این جمله، تأثیر خیلی منفی روی برداشت دیگران از شما خواهد گذاشت. اگر رئیس شما از شما بخواهد کاری را انجام دهید که مناسب موقعیت شغلی شما نیست، بهترین حرکت این است که آن کار را با اشتیاق انجام دهید. سپس در مرحله بعد با رئیس خود یک جلسه دو نفره داشته و درباره نقش خود در شرکت و شرح وظایفتان صحبت نموده و در صورت نیاز آن را به روز رسانی کنید. با این کار شما متوجه می‌شوید که باید چه کارهایی را انجام داده و چه کارهایی را انجام ندهید.

 

افراد باهوش این حرف ها را به زبان نمی آورند

 

9. تقصیر من نیست

اینکه سرزنش دیگران را از آن خود کنید، اصلاً ایده جالبی نیست. سعی کنید فرد مسئولیت پذیری باشید. اگر شما نقشی را برعهده می‌گیرد، مهم نیست آن نقش چقدر کوچک باشد، هر زمان اشکالی پیش آمد، مسئولیت آن را بپذیرید. در غیر این صورت یک توضیح منطقی برای اتفاقی که افتاده است ارائه دهید. همیشه بر مبنای حقایق پیش بروید و اجازه دهید رئیس و همکاران شما خودشان تشخیص دهند که چه کسی را سرزنش کنند.

زمانی که انگشت اتهام خود را سمت شخص دیگری نشانه بگیرید، دیگران به این نتیجه می‌رسند که شما فرد قابل اتکایی نیستید. این حرکت، باعث نگرانی و اضطراب در افراد دیگر می‌شود. برخی از کار کردن با شما اجتناب می‌کنند و برخی دیگر هر زمان که اشتباهی رخ داد، شما را به خاطر آن سرزنش می‌کنند.

10. من نمی‌توانم

من نمی‌توانم شبیه جمله تقصیر من نیست می‌باشد. افراد به هیچ عنوان دوست ندارند کسی به آنها بگوید من نمی‌توانم. چرا که این ذهنیت به وجود می‌آید که فرد در حقیقت می‌گوید که کار را انجام نمی‌دهد. شما با گفتن این جمله این تصور را به وجود می‌آورید که نمی‌خواهید کار مورد نظر را انجام دهید. اگر شما به خاطر نداشتن توانایی و مهارت‌های لازم نمی‌توانید کاری را انجام دهید، می‌توانید یک راه حل جانبی را پیشنهاد دهید.

به جای اینکه بگویید چه کاری را نمی‌توانید انجام دهید، کارهایی که می‌توانید انجام دهید را عنوان نمایید. برای مثال، به جای اینکه بگویید: «من نمی‌توانم شب‌ها تا دیر وقت بیدار بمانم.»، بگویید: «من می‌توانم فردا صبح زودتر به سر کار بیایم. آیا فایده‌ای دارد؟»

 

چگونه می توان درامد دلاری داشت

 

11. از این کار متنفر هستم

این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که در محیط کار هیچ کس دوست ندارد از شما بشنود از کاری که انجام می‌دهید متنفر هستید. شما با شکایت کردن از کاری که انجام می‌دهید تنها در چشم دیگران به یک فرد منفی گرا تبدیل خواهید شد. شما با گله و شکایت کردن احساس منفی در اطرافیان خود به وجود می‌آورید و بدین ترتیب آنها ترجیح می‌دهند که از شما دوری کنند.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-smart-people-do-not-say
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط