مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اقدامات لازم برای رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
برای رسیدن به موفقیت ابتدا تعریف درستی از موفقیت لازم است و اینکه موفقیت چیست و چگونه به دست می‌آید؟ موفقیت و کامیابی یعنی سرانجامی خوش برای هدفی که در نظر داریم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
اقدامات لازم برای رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله قصد داریم تا اقدامات لازم برای کسب موفقیت و تجربه شکوه پیروزی را به شما معرفی نماییم. باید به خاطر داشت که برای موفقیت باید هدفمند و با انگیزه بود و هرگز دست از  تلاش و کوشش برنداشت. همچنین باید همواره پیوستگی و مداومت را سرلوحه قرار داد. برای این راه ملزم به رعایت قواعد و قوانینی هستیم. چرا که این راه هموار نیست و دانستن و به کارگیری این قواعد بسیار مفید و کارآمد است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

رسیدن به موفقیت و پیروزی

برای رسیدن به موفقیت ابتدا تعریف درستی از موفقیت لازم است و اینکه موفقیت چیست و چگونه به دست می‌آید؟ موفقیت و کامیابی یعنی سرانجامی خوش برای هدفی که در نظر داریم. قطعاً بدون دانش قادر به کسب این موفقیت و خرسندی نیستیم. برای رسیدن به پیروزی ابتدا باید بدانیم برای چه هدفی تلاش می‌کنیم، بنابراین مشخص سازی هدف مهم‌ترین گام برای کسب موفقیت است.

 

اقدامات لازم برای مدیریت بهتر بیزینس

 

سپس تلاشمان را در همان راستا دنبال می‌ نماییم و راه‌های مختلف و اصولی را بررسی، سنجش و انتخاب می‌کنیم. در نهایت در مورد درستی یا نادرستی موضوع و روش انتخابی تصمیم می‌گیریم. باید توجه داشته باشیم که ما در برابر انتخاب و تصمیمان مسئول هستیم. انتخاب درست در گرو دانش، خلاقیت، تجربیات، اراده و انگیزه‌ فرد است. در این راه می‌توانیم از افراد با تجربه و موفق در این زمینه نیز الگوبرداری کنیم. اما نه تقلید محض، بلکه خلاقیت سنجیده و شایسته در هر کاری خالی از لطف نیست.

در این مقاله قصد داریم تا اقدامات لازم برای کسب موفقیت و تجربه شکوه پیروزی را به شما معرفی نماییم. باید به خاطر داشت که برای موفقیت باید هدفمند و با انگیزه بود و هرگز دست از  تلاش و کوشش برنداشت. همچنین باید همواره پیوستگی و مداومت را سرلوحه قرار داد. برای این راه ملزم به رعایت قواعد و قوانینی هستیم. چرا که این راه هموار نیست و دانستن و به کارگیری این قواعد بسیار مفید و کارآمد است. باید بدانیم زمانی که تصمیم به انجام کاری می‌گیریم تا به موفقیت برسیم، در واقع مرحله‌ی اول که همان تصمیم گیری است را با موفقیت پشت سر می‌گذاریم.

گام ها و اقدامات رسیدن به پیروزی

گام اول: شناخت و تعیین اهداف

شناخت هدف یا اهداف، موجب مشخص شدن مسیر حرکت می‌شود. باید ابتدا دریافت که هدف چیست و سپس راه‌های رسیدن به آن را بررسی  و برای آن برنامه ریزی نمود. هدف همان قله‌ای است که برای دستیابی به آن تلاش می‌کنیم، خود را به چالش می‌کشیم، زمین می‌خوریم، تنها می‌مانیم، سرانجام بلند می‌شویم، از باد و باران و چالش‌ها نمی‌ترسیم، تبسم می‌کنیم و دوباره برای رسیدن به آن محکم تر قدم بر می‌داریم.

هدف همان اتفاقی است که فکر کردن به آن موجب شادی می‌شود و رسیدن به آن باعث افتخار، احساس خوشبختی و خرسندی می گردد. زمان را به خوبی مدیریت کنیم و از فرصت‌ها استفاده کنیم. اهداف کلی را به اهداف جزئی تقسیم کنید. طی کردن هر یک از این اجزا به منزله‌ی سپری کردن مرحله‌ای به سوی هدف اصلی است. به طور مثال؛ برای خلبان شدن باید در آن زمینه درس بخوانیم و دانش و تجربه کسب نماییم. سپس به اوج پیروزی پرواز کنیم.

گام دوم: پرهیز از دنبال نمودن اهداف نادرست

باید بدانیم که گاهی به طور اشتباه، هدفی را دنبال می‌کنیم که آینده‌ی چندان خوشایندی ندارد. اما اصرار به دنبال کردن و به سرانجام رساندن آن داریم. چه بسا مشکلاتی به دلیل اهداف ناصحیح و مشخص نشده رخ می‌دهد. بنابراین با پیش بینی آینده و برآورد کردن آینده‌ای روشن، هدف درست و شفافی را مشخص و پیگیری می‌کنیم و راه‌های رسیدن به آن را بررسی می‌ نماییم.

باید توجه داشته باشیم تنها به سرعت توجه نکنیم، بلکه به درستی مسیر و گام‌های برداشته نیز دقت کنیم. این آینده نگری شامل قبول اتفاقات ناخوشایند نیز می‌باشد. در هر مسیری قاعدتاً موانع انسانی و فیزیکی بسیاری وجود دارد که باید آمادگی مواجهه با آن را داشته باشیم.

 

 رسیدن به موفقیت

 

گام سوم: افزایش مطالعه و یادگیری

مطالعه و کسب دانش در مورد هدف، اساسی‌ترین رکن رسیدن به موفقیت است. بدون دانش و آگاهی، کسب موفقیت، هرگز امکان پذیر نخواهد بود. در گذشته کسب راهکارهای بیشتر از طریق مشورت و استفاده از تجربیات بزرگترها صورت می‌گرفت، که این روش گاهی موجب بروز خطاهایی نیز می‌شد. البته نمی‌توان گفت که به طور قطع این شیوه اشتباه است.

بنابراین برای کاهش درصد اشتباهات و شکست، علاوه بر بهره مندی از تجربیات افراد آگاه و موفق در زمینه‌ی مربوطه، برای کسب آگاهی و دانش علمی نیز باید تلاش کرد. امروزه مطالعه‌ی کتاب‌ها، مقالات مفید، سایت‌های معتبر و شرکت در کلاس‌های آموزشی، کمک بسیاری به هموار کردن مسیر پیروزی و بهبود کیفیت آن می‌نماید.

گام چهارم: عدم توجه به انتقادات بی اساس، رمز موفقیت

از انتقادات منفی رنجیده خاطر نشوید. هرگز اجازه ندهید افرادی با بدبینی شما را از راهتان بازگردانند. اهدافتان را با گفته‌های دیگران در هم نکوبید. با "نمی‌شود"های دیگران ناامید نشوید. شاید آن‌ها تلاشگران خوبی نبوده‌اند و شاید راه درستی را انتخاب نکرده‌اند. این شما هستید که با در نظر گرفتن راه‌های مطمئن، تصمیم به انجام آن کار گرفته‌اید. بنابراین قدرت انتقاد پذیری را در خود افزایش دهید.

اجازه ندهید دیگران برایتان تصمیم گیری کنند. چون این کار به مرور زمان از شما سلب اعتماد به نفس می‌کند و همیشه در انجام کارهایتان دچار ضعف خواهید شد. گام‌هایتان را محکم و استوار کنید. استفاده از تجربیات دیگران بسیار سودمند است. سعی کنید همراهان با تجربه و ساطع انرژی مثبت بیابید تا در زمان لازم از آن‌ها کمک بخواهید. مراقب باشید هرگز به خود و دانشتان مغرور نشوید. در پی رفع لغزش‌ها و اشتباهات خود باشید. با ملامت کردن خود و دیگران هرگز به نتیجه نخواهید رسید. شما مسئول تصمیمات، افکار، رفتار، پیروزی و یا شکست خود هستید.

 

رسیدن به موفقیت

 

گام پنجم: تقویت اعتماد به نفس

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. با افزایش اعتماد به نفس هرگز به شکست فکر نخواهید کرد. چنانچه در راهتان مانعی باشد هرگز تسلیم نخواهید شد. چون می دانید که پیروزی از آن شماست و توانایی به دست آوردنش را خواهید داشت. هنگامی که دانش شما در زمینه‌ی مربوطه افزایش پیدا می‌کند به همان اندازه نیز اعتماد به نفستان زیاد می‌شود. ممکن است در راهی بارها به بن بست بخورید و یا با موانعی رو به رو شوید، هرگز تسلیم نشوید.

ایمان داشته باشید پیروزی در انتظارتان است. دست از تلاش برندارید. "خواستن توانستن است." کسب موفقیت آسان نیست اما با تلاش مداوم و عدم سرخورگی و ناامیدی میسر می‌شود. به یاد داشته باشید که اعتماد به نفس را با غرور کذب اشتباه نکنید. با افراد موفق در آن زمینه مشورت کنید. مطالعات خود را بالا ببرید و خود را تقویت کنید.

گام ششم: ساخت افکار مثبت

شاد زیستن و افکار مثبت به خودی خود، موجب اتفاقات خوشایند خواهد شد. صرفاً رسیدن به قله‌ی پیروزی و موفقیت، شادی آور و لذت بخش نیست، بلکه پیوستگی و تداوم تلاش برای رسیدن به این پیروزی نیز باعث احساس خوشبختی و خرسندی می‌شود. از آنجایی که رسیدن به قله‌ی موفقیت، تنها بخشی از زندگی می باشد و راه رسیدن به آن زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد، بنابراین باید این زمان را غنیمت بدانیم و برای تک تک موفقیت‌های کوچک و بزرگمان، همواره شاد و سپاسگزار باشیم و جشن بگیریم. سپاسگزاری از خود باعث افزایش انگیزه، اعتماد به نفس و شادی می‌شود.

 

اقدامات لازم برای کسب درآمد 24 ساعته

 

شاد بودن به شما کمک می‌کند تا مسیر زیبا و لذت بخشی داشته باشید و هرگز انرژی خود را از دست ندهید. بنابراین برای موفقیت‌های کوچک نیز به خود افتخار کنید. هنر شاد زیستن را در خود تقویت کنید. با این هنر زندگی برایتان لذت بخش تر خواهد شد و با این احساس، دنیا را نیز به جای بهتری برای زندگی تبدیل می نمایید. با این اقدام دیگران نیز از بودن در کنار شما لذت می برند و به این ترتیب انرژی و افکار مثبت در سطح جامعه نیز گسترش می یابد. چرا که هر فرد با شاد زندگی کردن و اولویت دادن به افکار مثبت، وظیفه خود را در ساخت جهانی زیباتر و موفق تر به انجام رسانده است.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/guide-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین گفته:
۰ | ۰

مهم ترین نکات این مقاله که از در درجه ی اول و دوم قرار میگیرند همون صبر و انتخاب هدف درست است.اگر من هرف درستی رو انتخاب نکنم و در اون استمرار و پشتکار نشون بدم ممکنه وقتی بهش رسیدم با خوم بگم خوب الان که چی الان به کجا رسیدم الان باید چی کار کنم و اگر به بن بست بخوریم قطعا فشار روحی وو روانی زیادی رو باید تحمل کنیم و ممکنه که حتی به افسردگی هم برسیم. مثلا یکی از نمونه ها در دانشگاه هست که همین الان هم من با افرادی سر و کار دارم که هنوز بعد از خواند دو ترم نمیدانند که آیا واقعا میخواهند که در این رشته بمانند یا نه آیا این رشت دانشگاهی برایشان آینده ای دارد یا نه و یانکه اگر این رشته رو به پایان برسونند آخرش به کجا خواهند رسید و چه آینده ای درانتاظارشونه. چند وقت پیش داشتم با تاکسی به سمت خوابگاه میومد و راننده تاکسی کسی بودکه دیدگاهای نامناسیب در مورد ههمه چیز داشت و مدامد داشت درمورد مسایل ومشکلاتی که در زندگی داشت صحبت میکرد و میگفت که من الان لیساسن دارم ولی راننده تاکسی هستم. بعد میگفت که مقصر دیگران و ...  هست. در صورتی که تنها کسی که مقصر بود خودش بود این آدم اون موقع که داشت درس میخوند به این فکر نکرد خوب من الان این رشته رو تموم کردم بعش چی؟ آیا میخوام به هدفی ر زندگی برسم که این رشته رو انتخاب کردم؟ آیا با صرف چند سال از بهترین روز های عمرم و درس خواند دراین رشته میتونم آدم موفقی باشم؟ این آدم اون موقع این سوالات رو از خودش نپرسید و همینطوری جلو رفت الان هم پشیمونه. یکی از تکنیک هایی که خیلی میتونه مفید باشه اینکه همیشه از خودمان این سولا رو بپرسیم که الانن این کار رو انجام دادم بعدش چی؟ دقیقا مثل تکنیک حذف کردن میمونه که از خودمون میپرسیم آیا من الان میتونم این کار رو حذفش بکننم یا نه آیا این کار به درد من یخوره یا نه. تکنیک فوق العاده ای که استاد در ویدوی آخر الان وقته توضیح دادن.

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بله انتخاب درست هدف و صبور بودن در مسیر موفقیت از اهمیت زیادی برخوردار است. کسی که در ابتدا مسیر و هدف خود را اشتباه تعیین کند و یا در راه رسیدن به اهدافش صبور نباشد، بی شک به نتایج ایده آل نمی رسد. هنر حذف کردن کارهای غیر ضروری و بی ارزش هم بسیار نکته مهمی است که به آن اشاره کردید و استاد عزت خواه همیشه بر این نکته تاکید بسیار زیادی دارند. از همراهی شما بینهایت سپاسگزاریم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط