موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رازهای موفقیت را بشناسید

توضیحات کوتاه :
شما موفقیت را در چه چیزی می‌بینید؟ پول؟ شهرت؟ داشتن روابط قوی؟ سفر کردن؟ اینکه بتوانید بدون هیچ نگرانی، هر کاری را در هر زمانی که تمایل دارید انجام دهید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رازهای موفقیت را بشناسید

 

خلاصه ای ازمقاله

 با وجود اینکه همه ما یک هدف و خواسته مشترک داریم اما نمی‌توانیم به آن شکل که به دنبال آن هستیم، به آن دست پیدا کنیم. دلیل آن هم کاملاً مشخص است. ما راه رسیدن به موفقیت را بلد نیستیم. شاید هزاران هزار هدف و رویا در سر داریم اما نمی‌دانیم به چه شکلی باید به آنها جامعه عمل بپوشانیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

راز موفقیت در زندگی چیست؟

شما موفقیت را در چه چیزی می‌بینید؟ پول؟ شهرت؟ داشتن روابط قوی؟ سفر کردن؟ اینکه بتوانید بدون هیچ نگرانی، هر کاری را در هر زمانی که تمایل دارید انجام دهید؟ تفاوتی نمی‌کند که شما موفقیت را به چه شکلی برای خود معنا می‌کنید، نکته‌ای که باید بدانید این است که همه مردم جهان هر کدام به نوعی به دنبال دستیابی به موفقیت در زندگی می‌باشند. شاید تعریف ما از موفقیت نسبت به دیگران کاملاً متفاوت باشد اما تمایل به موفق بودن در همه ما وجود دارد و از این جهت همه مثل یکدیگر هستیم.

مسئله مهم این است که با وجود اینکه همه ما یک هدف و خواسته مشترک داریم اما نمی‌توانیم به آن شکل که به دنبال آن هستیم، به آن دست پیدا کنیم. دلیل آن هم کاملاً مشخص است. ما راه رسیدن به موفقیت را بلد نیستیم. شاید هزاران هزار هدف و رویا در سر داریم اما نمی‌دانیم به چه شکلی باید به آنها جامعه عمل بپوشانیم.

 

کارآفرینی و موفقیت

 

اینکه شما از کجا و در چه شرایطی تلاش برای رسیدن به اهداف خود را آغاز می‌کنید، اصلاً مهم نیست، مسئله‌ای که اهمیت دارد این است که شما به چه شکلی این مسیر را می‌پیمایید. پس ممکن است اکنون این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که طریقه درست تلاش برای دستیابی به هدف‌هایمان به چه شکل است؟ پیش از پرداختن به این سوال و بازگو کردن رازهای موفقیت در زندگی، باید تأکید کنیم که شما باید در ابتدای کار با توجه به تعریفی که از موفقیت دارید، برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. البته شاید نیازی نباشد که برای تک تک قدم‌هایی که باید در این مسیر بردارید برنامه ریزی دقیق داشته باشید اما باید با یک دید درست و یک برنامه ریزی کلی قدم در مسیر بگذارید. شما با این کار می‌توانید به رویاهای خود دست پیدا کنید و در مسیر خود موفق باشید.

11 گام مؤثر تا دستیابی به موفقیت

از منطقه امن ذهنی خود خارج شوید

تا زمانی که شما در منطقه امن خود بمانید و از آن خارج نشوید، نمی‌توانید هیچ کار مهمی را به سرانجام برسانید. اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که همیشه به دنبال ثبات و داشتن امنیت در زندگی هستید، برای رسیدن به هدف‌هایتان راه سختی را در پیش خواهید داشت چرا که این ویژگی با رویاپردازی کاملاً در تضاد است. گاهی فرد مجبور است برای رسیدن به رویاهای خود ریسک کند و این دقیقاً همان کاری است که شما نیز باید انجام دهید.

 

موفقیت در زندگی

 

هیچ وقت از شکست خوردن نترسید

شاید بتوان به جرأت گفت که تقریباً هیچ کار مهمی در این جهان وجود ندارد که در همان تلاش اول به نتیجه رسیده باشد. هیچ وقت نباید با اولین شکست ناامید شوید و تصور کنید که نمی‌توانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. در هنگام مواجهه با چنین شرایطی، راه درست و مناسب این است که از آن شکست درس بگیرید و به دنبال حل اشکالات باشید. هرگز فراموش نکنید که شکست خوردن هیچگاه آخر راه نیست مگر آنکه شما آن شکست را بپذیرید.

همیشه هر زمان که قصد دارید از کار  دست بکشید، دقیقاً یک قدمی آن هستید

مطمئناً شما هم داستان مربوط به این جمله را شنیده‌اید. خیلی اوقات دقیقاً همان زمانی که شما ناامید می‌شوید و تصور می‌کنید که نمی‌توانید به هدفتان دست پیدا کنید، شما در یک قدمی هدف ایستاده‌اید. این باور را در ذهن داشته باشید و هر زمان که احساس کردید از تلاش خسته شده‌اید، آن را به یاد بیاورید.

روی اهداف خود تمرکز کنید

شاید خیلی وقت‌ها این جمله را شنیده باشید که به هر چیزی که فکر کنید، همان اتفاق سر راهتان قرار می‌گیرد. این باور کسانی است که به قانون جذب اعتقاد دارند. اگر شما مثبت فکر کنید، اتفاقات مثبت هم بر سر راهتان قرار می‌گیرند و اگر منفی گرا باشید، حتی در کاری که موفقیت در آن صد در صدی به نظر می‌رسد، شکست خواهید خورد. پس اگر قصد موفقیت در زندگی را دارید، از همین لحظه اهداف منفی را از خودتان دور کنید و تنها روی اهداف خود متمرکز شوید.

در حال زندگی کنید

از یک سو هیچ کس از اتفاقاتی که قرار است در آینده پیش بیاید، خبر ندارد. از طرف دیگر انسان محدود است و توانایی برگرداندن گذشته را نیز ندارد. پس عاقلانه‌ترین کار این است که تمرکزتان تنها روی زمان حال باشد. چرا که تنها زمانی که شما می‌توانید آن را به نفع خودتان و اهدافتان بسازید، زمان حال است.

همیشه به دنبال بهتر شدن باشید

سعی کنید همیشه رو به جلو حرکت کنید و ثابت نمانید. سکون دشمن موفقیت است. این را مطمئن باشید که دقیقاً از زمانی دست از تلاش برای بهتر شدن بردارید، مرگ رویاهای خود را خواهید دید. هر روز و هر لحظه برای بهتر کردن خودتان و اهدافتان تلاش کنید. اینکه این تلاش‌ها چقدر بزرگ باشند اصلاً اهمیتی ندارد، مسئله مهم این است که بدانید هر روز یک گام هر چند کوچک در راستای بهتر شدن برداشته‌اید. گاهی همین قدم‌های کوچک است که در آخر منجر به تحولات و موفقیت های عظیمی می‌شوند.

در تصمیم گیری‌های خود سریع عمل کنید

البته به هیچ عنوان نباید اهمیت تحقیق و تجزیه و تحلیل دقیق قبل از شروع هر کاری را فراموش کرد. اما این را همیشه به یاد داشته باشید که گاهی یک تصمیم خوب که از همین امروز آن را اجرایی می‌کنید، می‌تواند از یک تصمیم عالی که فردا گرفته می‌شود، خیلی بهتر عمل کند. پس در تصمیم گیری‌های خود وسواس به خرج ندهید.

 

رموز موفقیت

 

همیشه میزان پیشرفت خود را بررسی کنید

این حرکت بسیار مهمی است که اغلب توسط خیلی از ما فراموش می‌شود. شما باید هر روز میزان پیشرفت خود در مسیر دستیابی به اهدافتان را بررسی کنید. اگر دیدید که بعد از گذشت یک مدت زمان مشخص هنوز پیشرفتی حاصل نشده است، شاید نیاز باشد که مسیرتان را تغییر دهید. هیچ وقت از تغییر نترسید و تصور نکنید اگر چنین اتفاقی افتاد یعنی شما شکست خورده‌اید. حتی بزرگ‌ترین شکست‌ها هم یک کلید بزرگ برای موفقیت به شمار می‌روند.

به خودتان متکی باشید

خیلی از ما عادت کرده‌ایم که در همه مواقع به کمک دیگران امید داشته باشیم. این طرز فکر کاملاً اشتباه است. سعی کنید تنها به خودتان تکیه کنید نه به کمک اطرافیان. البته اینکه از دیگران مشورت بگیرد خیلی خوب است. اما اگر قرار باشد طرز فکر آنها بتواند شما و حرکتتان به سمت هدف‌هایتان را تحت تأثیر قرار دهد، آن وقت به مشکل برخواهید خورد. این را فراموش نکنید که این هدف شما است و هیچ کس نمی‌تواند به اندازه خود شما برای رسیدنتان به آن هدف مشتاق باشد. پس سعی کنید که همیشه خودتان کسی باشید که تصمیم گیری می‌کند.

هیچ وقت خودتان را با رقبا مقایسه نکنید

سعی کنید بیشتر از آنکه به رقیب‌های خود و میزان موفقیت آنها در رسیدن به هدف‌هایشان دقت کنید، به خودتان و کارهایی که انجام می‌دهید، توجه داشته باشید. همیشه با خودتان بگوئید که من تمام تلاش خود را می‌کنم و می‌توانم به هدف‌هایی که دارم دست پیدا کنم.

 

شروع بیزینس آمازون

 

اجازه ندهید هیچ چیزی تمرکز شما روی اهدافتان را برهم بزند

دقت به مسیر حرکت و هر چیزی که در آن وجود دارد لازم و ضروری است اما نباید این اتفاق آنقدر شدت بگیرد که دیگر تمرکزتان روی هدفتان را از دست بدهید. زمانی که این اتفاق بیافتد، شما انگیزه لازم را هم از دست می‌دهید و این دقیقاً همان اتفاقی است که می‌تواند باعث شود که تلاش شما برای رسیدن به هدف‌هایتان کم شود. تنها با حفظ تمرکز روی اهداف است که انگیزه تلاش برای رسیدن به این اهداف از بین نمی‌رود و منجر به موفقیت می شود. پس این نکته را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/discover-the-secrets-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط