مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

وقت تلف کردن و راه های مقابله با آن

توضیحات کوتاه :
خیلی اوقات ممکن است افراد احساس کنند که خیلی درگیر هستند و نمی‌توانند به اهداف و خواسته هایشان، دست پیدا کنند. آن‌ها دقیقاً در نقطه‌ای قرار گرفته‌اند که نمی‌دانند باید چه کار کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
وقت تلف کردن و راه های مقابله با آن

 

خلاصه ای از مقاله

همه ما گاهاً خودمان را درگیر کارهایی می‌کنیم که ما را به هدف یا خوشحالی اصلی در زندگی نمی‌رسانند. چیزی که همه باید بدانند این است که تک تک لحظات روز ارزشمند هستند و اگر شما به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید، حقیقتاً هیچ زمانی برای تلف کردن ندارید. همه ما به دنبال دستیابی به موفقیت در زندگی هستیم، اما گاهی اوقات خود را درگیر فعالیت‌هایی می‌کنیم که زمان ما را تلف کرده و ما را از رسیدن به خواسته‌های خود باز می‌دارند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

قدر لحظات زندگی خود را بدانید

گاهی اوقات ممکن است افراد احساس کنند خیلی درگیر هستند و نمی‌توانند به اهداف خود و چیزهایی که بیش از هر چیزی در زندگی می‌خواهند، دست پیدا کنند. این افراد احساس می‌کنند در نقطه ای از زندگی گیر کرده‌اند. آن‌ها دقیقاً در نقطه‌ای قرار گرفته‌اند که نمی‌دانند باید چه کار کنند و راه مقابله با وقت تلف کردن را نمی دانند. یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهند، شناسایی مواردی است که زمان آنها را تلف می‌کند. چیزهایی که در مسیر موفقیت در سر راه آنها قرار می گیرند و اجازه پیشروی در این مسیر و رسیدن به اهداف خود را به آن‌ها نمی‌دهند.

همه ما گاهاً خودمان را درگیر کارهایی می‌کنیم که ما را به هدف یا خوشحالی اصلی در زندگی نمی‌رسانند. چیزی که همه باید بدانند این است که تک تک لحظات روز ارزشمند هستند و اگر شما به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید، حقیقتاً هیچ زمانی برای تلف کردن ندارید. همه ما به دنبال دستیابی به موفقیت در زندگی هستیم، اما گاهی اوقات خود را درگیر فعالیت‌هایی می‌کنیم که زمان ما را تلف کرده و ما را از رسیدن به خواسته‌های خود باز می‌دارند.

ما معمولاً تا زمانی که کسی آنها را به ما گوشزد نکند، این موارد را متوجه نمی‌شویم. اینکه بتوانیم بررسی کنیم چگونه ساعت به ساعت روز خود را سپری می‌کنیم و به طور منظم به دنبال راهی برای هوشمندانه‌تر کار کردن و از بین بردن عوامل از بین برنده زمان باشیم، بسیار امر مهمی است. بنابراین، برای شروع به 8 نکته که افراد موفق و کارآمد (و همچنین شما) به منظور جلوگیری از اتلاف وقت نباید انجام دهید، اشاره خواهیم کرد.

 

یک بیزینس را با موفقیت مدیریت کنید

 

1. افراد موفق و کارآمد هرگز خود را در فضای مجازی غرق نمی‌کنند

گشت و گذار در رسانه‌های اجتماعی، مثل چک کردن فیسبوک، بالا و پایین کردن عکس‌های اینستاگرام و مطالعه سریع پست‌های توئیتر، به عنوان بخشی از زندگی روزمره ما به شمار می‌رود. اما اگر زمانی را که صرف کارهای این چنین می‌کنید را کنترل نکنید، زمان به سرعت می‌گذرد و شما هیچ کاری برای رسیدن به خواسته‌های خود انجام نداده‌اید. بنابراین زمان محدود و مشخصی را به این کار اختصاص دهید. شما می‌توانید برای زمانی که باید به این کار پایان دهید، ساعت بگذارید. سپس برنامه مورد نظر را بسته و کار دیگری انجام دهید. گاهی هم می‌توانید بعد از اتمام پروژه‌های نیمه تمام خود، به خودتان جایزه داده و به رسانه‌های اجتماعی بروید.

2. افراد موفق و کارآمد هیچ روزی را بدون برنامه سپری نمی‌کنند

افراد موفق یک هدف مشخص داشته و برای دستیابی به هر چیزی که در همان روز می‌خواهند یک برنامه ریزی دقیق نیز دارند. بهتر است اهداف خود را هر روز یادداشت کنید اما تنها 2 یا 3 اولویت اول را یادداشت کنید نه تمام کارهایی که می‌خواهید در طول روز انجام دهید. مهم‌ترین اولویت‌های خود را یادداشت کنید و سپس هر کدام از این کارهای بزرگ را به گام‌های معقول‌تر تقسیم کنید و خواهید دید که تمامی آنها را انجام خواهید داد.

 

هدر دادن زمان

 

3. افراد موفق و کارآمد هیچ کاری را از روی احساسات انجام نمی‌دهند

اگر شما به دنبال این هستید که یک زندگی به معنای واقعی کلمه موفق داشته باشید، باید روی چیزهایی تمرکز کنید که زندگی شما را دقیقاً به همین سو ببرند. افراد کارآمد هرگز زمان خود را روی مسائل احساسی تلف نمی‌کنند. قبل از اینکه فعالیت‌های برنامه ریزی شده خود را انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که این اقدامات به زندگی شما یک جنبه مثبت اضافه می‌کنند.

اگر باور دارید که چنین کاری نمی‌کنند، پس باید به این اقدامات بی فایده «نه» بگویید. همچنین خودتان را ملزم نکنید که بلافاصله بعد از اینکه چیزی از شما خواسته شد، پاسخ آن درخواست را بدهید. قبل از اینکه به درخواستی پاسخ مثبت دهید، فکر کنید و بدانید که اشکالی ندارد به درخواست‌هایی که زمان شما را می‌گیرند، پاسخ منفی بدهید.

 

مقاله پیشنهادی: تفاوت طرز فکر افراد موفق و افراد معمولی

 راه های مقابله با وقت تلف کردن

 

4. افراد موفق و کارآمد به هیچ عنوان نگران چیزهایی نیستند که تحت کنترل آن‌ها نمی‌باشند 

افراد موفق فهمیده‌اند که نگران بودن نمی‌تواند هیچ کاری در زندگی برای آن‌ها انجام دهد، به خصوص اگر آن‌ها نتوانند برای تغییر وضعیت موجود کاری کنند. بنابراین افکار خود را به فعالیت‌های مبتنی بر عمل تبدیل کنید. یعنی از این پس روی چیزهایی که می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید.

5. افراد موفق و کارآمد خود را درگیر افراد منفی‌گرا نمی‌کنند

گفته می‌شود که شما از نظر اخلاقی و رفتاری میانگین 5 نفر از کسانی هستید که بیشترین زمان را در کنار آن‌ها می‌گذرانید. بنابراین اگر می‌خواهید در زمینه کاری خود بهترین باشید، باید اطراف خود را با بهترین‌ها احاطه کنید. اطمینان حاصل کنید که انرژی منفی و سمّی را در اطراف خود از بین برده‌اید. اگر شما می‌خواهید در زندگی پیشرفت کنید، باید چیزهایی که مانع از پیشرفت شما می‌شوند را حذف کنید.

6. افراد موفق و کارآمد روی اشتباهات گذشته خود متمرکز نمی‌شوند

افراد موفق اشتباه می‌کنند. هر کسی ممکن است اشتباه کند. کلید موفقیت در زندگی این است که یک اشتباه را دو بار مرتکب نشوید. از اشتباهات خود درس بگیرید و از طریق آنها رشد کنید و به یک انسان بهتر تبدیل شوید. بنابراین زمانی که اشتباهی را مرتکب می‌شوید، به این طرز تفکر برسید که این اشتباه توسط شما اتفاق افتاده است و شما دیگر نمی‌توانید به گذشته برگردید. روی چیزی که از آن اشتباه یاد گرفته‌اید، تمرکز کنید و به یک استراتژی برای استفاده مثبت از این اشتباه برای حرکت به سمت جلو دست پیدا کنید.

 

وقت تلف کردن

 

7. افراد موفق و کارآمد هیچ وقت روی کارهایی که دیگران انجام می‌دهند، متمرکز نمی‌شوند

اینکه از کارهایی که افراد موفق دیگر انجام می‌دهند، الهام بگیرید، خیلی خوب است. اما زمانی که شما خودتان را با فرد کناری خود مقایسه می‌کنید، این کار شما را پایین می‌برد. الآن زمان آن رسیده است که طرز فکر خود را تغییر دهید. از دیگران الهام بگیرید اما ذهن خود را تنها روی رقابت با مهم‌ترین فرد زندگیتان، یعنی خودتان، متمرکز کنید.

8. افراد موفق و کارآمد به هیچ عنوان خودشان را اولویت آخر قرار نمی‌دهند

برای همه ما پیش آمده است که برای رسیدگی به یک پروژه بزرگ، به قدر کافی نخوابیده‌ایم یا از تمرینات و ورزش‌های هر روزه خود زده‌ایم. اما برای اینکه بتوانید به موفقیت و شادی بلندمدت دست پیدا کنید، باید خودتان را در اولویت اول قرار دهید. برخی از راه‌های بسیار عالی برای انجام این کار، این است که روز خود را با انجام کارهایی که دوست دارید، آغاز کنید.

شاید این کار مورد علاقه شما، تمام کردن یک پروژه ناتمام، مدیتیشن کردن، خواندن مجله یا کتاب مورد علاقه تان باشد. هر کاری که روی شما جواب می‌دهد را انجام دهید. چرا که هر زمان که شما روز خود را با کاری که دوست دارید و برای شما خوب است، آغاز کنید، خوشحال خواهید بود و برای ادامه روز انرژی و توان بیشتری دارید. 

 

چگونه می توان در آمازون فروشنده شد

 

داشتن یک زندگی پربازده

دلیل اینکه روی یک زندگی پربازده تمرکز می‌کنید این است که در حقیقت زندگی پربازده برابر است با یک زندگی شاد. همچنین اگر شما نسبت به اکثر مردم کارآمدتر باشید، می‌توانید با سرعت بیشتری در کار خود پیشرفت کنید. شما می‌توانید بیشتر از دیگران یاد بگیرید، فعالیت داشته باشید و در حقیقت بیشتر از آنها پاداش دریافت کنید. زمانی که صحبت از بهره وری می‌شود، منظور مؤثر بودن است. چرا که واژه بهره وری در حقیقت به این معنا نیست که شما کار درست را انجام داده‌اید. بهره وری تنها به این معنا است که شما کارهای زیادی را انجام داده باشید و اهمیتی هم ندارد که این کارها دقیقاً چه کارهایی هستند.

با این حال مؤثر بودن به این معنا است که شما کارهای درست را انجام دهید. اگر شما می‌خواهید کار خود را به خوبی انجام دهید، کسب درآمد کنید، یک زندگی معنادار داشته باشید یا مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرید، باید همین موارد را اولویت خود قرار دهید. در غیر این صورت شما تنها یک دور باطل را طی می‌کنید. به همین دلیل هم ممکن است به ظاهر سرتان شلوغ باشد اما در واقع به هیچ چیز معناداری دست پیدا نکرده باشید.

به عبارتی دیگر، انجام دادن کارهای بیهوده راحت است. کارهایی که شما را به نتایج مورد نظرتان نزدیک نمی‌کنند. نتایج بیشترین اهمیت را دارند. این جمله در عمل بدین معنا است: شما ممکن است 50 ساعت در هفته کار کنید اما اگر تجربه کسب نکنید و در این مسیر از نظر شخصی، احساسی و مالی رشد نکنید، شما فرد موثری نبوده‌اید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/waste-of-time-and-ways-to-deal-with-it
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh