تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قدرت رویاپردازی در مسیر موفقیت

توضیحات کوتاه :
رویا داشتن در زندگی، انگیزه ای است برای بهتر نمودن زندگی و قدم گذاشتن در مسیری که شادی و موفقیت را با خود به همراه دارد. رویاهای زندگی خود را باور داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.67

تعداد امتیازها: 12

  • 5.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
 قدرت رویاپردازی در مسیر موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

هر شخصی در هر بازه زمانی و مکانی می تواند رویاهای بزرگی در سر بپروراند و برای رسیدن به آنها تلاش نماید. قدرت ذهن انسان آنقدر نامحدود است که توان رسیدن به هر هدف و رویایی را ممکن می سازد، تنها باید آن رویا را باور داشت و برای رسیدن به آن تلاش نمود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تاثیر عمیق داشتن رویا در زندگی

در این مقاله قصد داریم دو موضوع را بررسی نماییم:

  1. واقعا رویایی داریم یا نه؟
  2. رویایی در زندگی داریم ولی چرا به آن نمی رسیم؟

با دنبال نمودن این مقاله می توانید مسیر زندگی خود را کشف نمایید و نقطه عطفی باشد برای پیدا کردن رویاها و محقق نمودن آنها در زندگیتان.

خیلی از افرادی هستند که آنقدر در مشکلات زندگی خود غرق شده اند و درگیر امورات روزمره زندگی خود هستند که به رویا و رویا داشتن فکر نمی کنند و گاهی دنبال نمودن رویا توسط دیگران برای آنها مسخره هم باشد. گاهی آنقدر دغدغه های زندگی زیاد است که رویاها به دست فراموشی سپرده می شوند. فرقی نمی کند در کجای جهان در حال زندگی می باشید و در چه موقعیتی قرار دارید، شما باید برای خود رویایی داشته باشید.

 

چگونه درآمد شغلی خود را افزایش دهیم؟

 

چرا برخی از افراد رویایی در زندگی خود ندارند؟

دلیل نداشتن رویا چیست؟ اصلا چرا ما باید رویا داشته باشیم؟ تصور کنید در شرایط بد مالی قرار گرفته اید و تنها به این موضوع فکر می کنید که در این ماه، 2 الی 3 میلیون درآمد داشته باشید. یا در یک کشور خارجی حدود 1000 یا 2000 دلار درآمد داشته باشید تا بتوانید امورات زندگی خود را بگذرانید و تنها به این مسایل فکر می کنید. 

یعنی هدف زندگی شما تنها رسیدن به آن 2000 دلار یا 2 میلیون تومان است و تنها دغدغه زندگی شما آن است.

چرا ما نباید رویایی داشته باشیم؟ چرا رویای رسیدن به یک استقلال مالی را نداشته باشیم؟ یا چرا رویای داشتن 2 الی 3 میلیارد در حساب بانکی را نداشته باشیم؟ چرا باید به رویاهای بزرگ فکر کنیم تا زمانی که 3 میلیون پول نداریم؟ اینها از جمله سوالاتی است که می تواند ذهن هر شخصی را درگیر نماید. 

اگر شما به 3 میلیون فکر کنید و هدف زندگیتان را بر آن اساس قرار دهید، این هدف آنقدر جذاب نیست که شما صبح از خواب بیدار شوید و به دنبال اهداف خود بروید. زیرا زمانی که شما به دنبال کسب درآمد تنها 3 میلیون تومان هستید، نتیجه حاصل این است که  این مقدار جوابگوی نیازهای شما نیست، پس انگیزه ای نمی ماند که حتی قدم 3 میلیونی را بردارید و به مرور زمان این بی هدفی کل مغز شما را اشغال می نماید.

 

رویا داشتن

 

بنابر این دلایل، باید طرز فکرتان را تغییر دهید !

زمانی که تصویر بزرگ و کلی از رویای خود در زندگی نداشته باشیم چیزی از این جهان نمی خواهیم و تنها به دنبال این هستیم که امورات خود را بگذرانیم، شاید در مسیری قرار گرفته ایم که کل جامعه این مسیر را برای ما طراحی نموده است که ما جزئی از این سیستم باشیم و چیز بزرگی نخواهیم، نه از خودمان، نه از دنیا، نه از کشوری که در آن زندگی می کنیم و به صورتی زندگی نماییم که اگر چیزهایی که حقمان است را به ما بدهند ما خیلی سپاسگذار باشیم. سیستم به این صورت به ما آموزش داده است.

وقتی رویای بزرگی داشته باشید مثلا اگر شما رویای جهانگرد بودن را دارید و تصور این را دارید که حتی توان مسافرت به شهر کناری خود را ندارید ابتدا باید ذهن و سبک زندگیتان تغییر کند تا کم کم به رویایتان برسید.

 

رویاپردازی

 

به چه شکلی به رویای خود برسیم؟

زمانی به رویای خود می رسیم که از لحاظ ذهنی برای آن آماده باشیم. یعنی اینکه چیزی که برای زندگیمان می خواهیم و رویای ماست با جزییات تصویرسازی کنیم. در زندگی واقعی، به جزییات چیزهایی که داریم و به دست آورده ایم توجهی نمی کنیم و بخاطر اینکه به آنها عادت نموده ایم توجهی به جزییات آنها نداریم. مثلا در خانه، شما جای همه وسایل خانه را می دانید، آیا شما هر روز آنها را در ذهن خود مرور می کنید؟ یا ماشینی که الان سوار آن می شوید، به این فکر می کنید که چقدر قشنگ است و مدل موتور آن چیست یا چه ویژگی هایی دارد؟ اینها چیزهایی هستند که دیگر به آنها فکر نمی کنید چون برای شما به عادت تبدیل شده اند. اما در مورد رویاهایی که در ذهن دارید باید با جزییات کامل به آنها فکر کنید.

به طور مثال اگر شما بخواهید به یک بازیگر خوب تبدیل شوید باید به این فکر کنید که دوست دارید چه نقشی را بازی کنید، در چه فیلمی نقش آفرینی کنید، برای چه کارگردانی کار کنید، در چه کشوری فعالیت نمایید، به چه زبانی، چه جایزه هایی در این زمینه دریافت کنید، موضوع فیلم چیست. باید به تمام این جزییات توجه نمایید.

 حال اگر شما فیلم را بازی کرده باشید دیگر به این جزییات توجهی نمی کنید. دیگر بر نمی گردید عقب و آنها را مرور کنید زیرا شما در حال حرکت رو به جلو هستید و به موفقیت های پیش رو فکر می کنید.

تصویرسازی با جزییات زیاد دقیقا کاری است که برای رسیدن به رویاهای خود باید انجام دهید.

 

نقش رویا در زندگی

 

رویا داشتن و رسیدن به خواسته و آرزوها

به رویاهای بزرگ زندگی خود فکر کنید. اگر هم رویایی ندارید زمانی را برای یافتن رویای خود اختصاص دهید. فرقی نمی کند چه 1 دقیقه زمان ببرد چه 1 سال، مهم پیدا نمودن رویا است. رویا دقیقا چیست؟ چیزی است که تو را به هیجان می آورد.

رویای شما هر چیزی می تواند باشد. می تواند جهانگرد شدن، به استقلال مالی رسیدن، پیدا نمودن عشق زندگی، بچه دار شدن و یا هر چیز دیگری باشد.

خودت را دوباره خلق کن ؛ رویا عین زندگیست

اگر به رویای خود فکر می کنید و هیجان زده نمی شوید دو مشکل وجود دارد:

  1.  شاید آن رویای شما نیست و خواسته ای است که کل جامعه به شما تلقین نموده است. مثلا خرید فلان خانه در فلان کشور. آیا شما انجام این کار را دوست دارید و شما را هیجان زده می کند؟ چون افکار حاکم بر جامعه می گوید که خوب است شما هم به این باور رسیده اید که برای شما هم خوب خواهد بود .
  2.  دلیل دیگر آن می تواند این باشد که شما با جزییات به رویای خود فکر نکرده اید و تنها یک تصویر کلی و مبهم از آن در ذهن دارید. هر چقدر با جزییات بیشتر به آن فکر کنید ذهن شما به ساخت و خلق آن رویا نزدیکتر می شود.

 

رویا داشتن و موفقیت

 

برای بهتر شدن با خودت رقابت کن

اگر می خواهید به یک فرد فوق العاده تبدیل شوید، فردی فوق العاده نسبت به خود نه نسبت به دیگران، یعنی به بیشترین پتانسیل از حد خواسته خود برسید باید خواسته های شما تا جایی که می تواند بزرگ باشد.

زیرا ذهن شما راههایی را به شما پیشنهاد می دهد که به آن خواسته برسید. در این مسیر سبک زندگی و لایف استایل شما عوض می شود. 

اهمیت لایف استایل خیلی زیاد می شود، چون لایف استایل تبدیل به کل زندگی شما می شود، رابطه عاشقانه ای که دارید، شغلی که دارید، ورزشی که انجام می دهید، روتینی که در زندگی دارید، عادتهایی که دارید، شخصیتی که دارید، همه اینها لایف استایل شما را تشکیل می دهند.

پس بی نهایت بزرگ فکر کنید و رویاهای بزرگی داشته باشید

چون اینها شما را به وجد می آورد. اگر به چیزهای کم ارزش و دم دستی فکر کنید، باور کنید آنقدر انرژی نخواهید داشت که بلند شوید و یک قدم برای رسیدن به آن بردارید.

 

رسیدن به موفقیت

 

افزایش انگیزه و انرژی و تاثیر آن در موفقیت

به طور مثال در نظر بگیرید در مکانی قرار دارید که صد نفر حضور دارند و عنوان نمایید که چه کسی تمایل دارد این 1 دلاری را داشته باشد، مسلما تمایل زیادی برای گرفتن آن 1 دلاری وجود نخواهد داشت ولی اگر شما مبلغ را به 500 هزار دلار تبدیل نمودید همان آدمها با چنان شتابی به سمت شما برای گرفتن آن می آیند که انگار در حال پرواز کردن هستند. چرا این اتفاق می افتد؟ چون خیلی بزرگ است و ممکن است برای دست یافتن به آن راههای غیرعادی هم به ذهن آنها خطور نماید اما زمانی که چیزی آها را به وجد نیاورد یک قدم هم بر نمی د ارند.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون درامد دلاری داشته باشیم؟

 

ما قرار است برای خودمان زندگی کنیم و اگر قرار است شخصیت فوق العاده قوی بسازیم برای خودمان است. مهم نیست در چه کشوری با چه قوانین و چه شرایطی زندگی می نمایید، چشم انداز زندگی چیزی است که قرار است خودمان بسازیم و ابتدا در ذهن خود آن را خلق می کنیم و زمانی که آن را باور کردیم و جزییات آن را متوجه شدیم قرار است که آن را در واقعیت اجرا نماییم. همه آن چیزی که ما می خواهیم و آن رویای بزرگ درون ما وجود دارد، تنها باید شناخت بیشتری نسبت به خود پیدا کنیم تا متوجه شویم که رویای واقعی و مناسب ما کدام است.

پس زمانی بگذار و خودت را بهتر بشناس.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/dreaming-path-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط