وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 راهکار برای افزایش بهره وری در محیط کار

توضیحات کوتاه :
افرادی که به موفقیت مالی بزرگی دست یافته‌اند، افرادی هستند که در محل کار خود به عنوان فردی سختکوش شناخته شده‌اند. فرقی هم ندارد که بیزینس خود را دارند یا برای شخص دیگری کار می‌کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
10 راهکار برای افزایش بهره وری در محیط کار

 

خلاصه ای از مقاله

شما زمانی که بتوانید در مقایسه با رقبای خود به مشتریانتان خدمت رسانی بهتری داشته و آنها را راضی‌تر نگه دارید، می‌توانید ثروتمند شوید. پس باید برای رسیدن به این هدف سعی کنید که ارزشی را به کار خود اضافه کنید و این ارزش به شکلی باشد که شخص دیگری نتواند مثل آن را در کار خود داشته باشد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اهمیت افزایش بهره وری در کار

شما باید همیشه این هدف را داشته باشید که در محل کار خود به عنوان یک فرد سخت‌کوش شناخته شوید. اگر فردی بخواهد با شما درباره مسائلی که مهم نیستند، صحبت کند، به او توضیح دهید که اگر بعد از کار صحبت‌های خود را مطرح نماید، بهتر است. چرا که شما در حال حاضر باید به محل کار خود بازگردید. همواره با خودتان تکرار کنید: «برگرد به سر کارت!» کسانی که توانسته‌اند به موفقیت مالی بزرگی دست پیدا کنند، افرادی هستند که در محل کار خود به عنوان یک فرد سخت‌کوش شناخته شده‌اند.

تفاوتی هم ندارد که کسب و کار خودشان را دارند یا برای شخص دیگری کار می‌کنند. هیچ رمز و راز یا مورد مبهمی درباره این گفته وجود ندارد. همه می‌دانند که در یک محیط کاری چه کسی تلاش بیشتری می‌کند و چه کسی این چنین نیست. شاید برایتان عجیب باشد اما هیچ چیزی به اندازه داشتن شهرت به عنوان یک فرد سخت‌کوش در محیط کار نمی‌تواند توجه دیگران را به سمت شما جلب کند.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

1. زودتر از همه شروع کنید و دیرتر از دیگران کار خود را تمام کنید

ناپلئون هیل، نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، یکبار داستان مرد جوانی را عنوان نمود که از پایین‌ترین سمت شغلی در یک شرکت بزرگ کار خود را شروع نمود. او به مرور به رده‌های بالای اجرایی آن شرکت رسیده و همه کسانی که با او کار خود را شروع کرده بودند را پشت سر گذاشت. استراتژی‌اش ساده بود. او متوجه شد که مدیر آن شرکت کمی زودتر از سایر کارمندان به محل کار می‌آید و بعد از اینکه کار خود را تمام کرد، کمی دیرتر از دیگران از آنجا می‌رود.

بنابراین این مرد جوان تصمیم گرفت تا 15 دقیقه قبل از مدیر خود به دفتر رفته و 15 دقیقه دیرتر از او آنجا را ترک کند. او تصمیم خود را از روز بعد عملی کرد. این مورد یکی دیگر از مشخصه‌های افرادی است که پیشرفت زیادی داشته‌اند. آن‌ها هیچ وقت زمانی که یک ایده خوب دارند، انجام آن را به تعویق نمی‌اندازند و سریع اقدام می‌کنند.

این مرد جوان هر روز زودتر از مدیر خود به محل کار رفته و بلافاصله کار خود را انجام می‌داد. این روال هر روز ادامه داشت. زمانی که رئیس او به دفتر می‌رسید، او را در حالی می‌دید که پشت میز خود نشسته و کار می‌کند.

 

بهره وری در محیط کار

 

2. در مسیر موفقیت صبور و مصمم باشید

تا هفته‌ها مدیر او هیچ عکس العملی نشان نمی‌داد. در نهایت بعد از یک روز کاری، رئیس به جلوی میز او آمده و از او پرسید که به چه دلیلی هر روز در آنجا می‌ماند در حالی که همه همکاران او رفته‌اند. مرد جوان به او گفت: به این دلیل که واقعاً دوست دارد در این شرکت به موفقیت دست پیدا کند و می‌داند تا زمانی که سخت‌تر کار نکند، نمی‌تواند به این هدف دست پیدا کند.

رئیس در جواب او لبخندی زده و از آنجا رفته است. کمی بعد از آن روز، مدیر از او می‌خواهد کاری را انجام دهد که در شرح وظایف او نمی‌باشد. او آن کار را سریع و به بهترین شکل انجام داد و نتیجه نهایی را به رئیس خود تحویل داده و دوباره به پشت میز خود بازگشت. کمی بعد دوباره وظیفه دیگری را به او محول کردند که آن را نیز در سریع‌ترین و بهترین حالت انجام داد.

بعد از یک سال، مسئولیت‌های دیگری نیز به او داده شده بود که او همه آنها را پذیرفته و بدون تلف کردن وقت آنها را به اتمام رسانده بود.

در سال دوم، او ترفیع رتبه گرفت. او مطالعه داشت، مهارت‌ها و دانش خود را بیشتر کرده و همچنان با سختکوشی کار می‌کرد. در طول این دو سال او همه رقیبان خود را شگفت زده کرده و توانسته بود احترام و عزت زیادی را نزد دیگر مدیران آن شرکت به دست بیاورد. آن‌ها خیلی زود دوباره به او ترفیع رتبه دادند و او به یکی از همان افراد تبدیل شد و دیگر یک کارمند ساده نبود.

در نهایت نیز او معاونت رئیس آن شرکت را به دست آورد. در این مثال شما به خوبی می‌توانید نقش کلیدی سختکوشی، صبر و مصمم بودن را به خوبی درک کنید.

 

 راهکار برای افزایش بهره وری

 

3. همیشه به دنبال راهی باشید که ارزشی را به دنبال داشته باشد

اگر هدف شما تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند است، شما نیاز دارید که در ابتدا بدانید که ثروت چگونه به وجود می‌آید؟ پاسخ این سؤال تنها چهار کلمه است: «ارزشی را اضافه نمایید.» همه افراد ثروتمند ارزشی را اضافه نموده‌اند و از طریق آن توانسته‌اند به ثروت بالایی دست پیدا کنند.

شما زمانی که بتوانید در مقایسه با رقبای خود به مشتریانتان خدمت رسانی بهتری داشته و آنها را راضی‌تر نگه دارید، می‌توانید ثروتمند شوید. پس باید برای رسیدن به این هدف سعی کنید که ارزشی را به کار خود اضافه کنید و این ارزش به شکلی باشد که شخص دیگری نتواند مثل آن را در کار خود داشته باشد.

در کار خود باید به همین شکل عمل کنید. شما باید هر روز و هر هفته به دنبال راهی باشید که بتوانید ارزشی را افزوده و در مقایسه با قبل به فرد سودمندتری تبدیل شوید. زمانی که با این روش پیش می‌روید، مطمئن باشید تلاش‌های شما دیده می‌شود و می‌توانید هر روز پیشرفت بیشتری داشته و به درآمد و احترام بیشتری نزد رئیس، همکاران، مشتریان و کسی که شما را می‌شناسد، دست پیدا کنید. پس هر روز این جمله را با خودتان تکرار کنید: «ارزشی را اضافه کن!»

 

مقاله پیشنهادی: ترفندهای ثروتمند شدن

10 راهکار برای افزایش بهره وری در محیط کار

 

4. الگوی کاری جدید داشته باشید

یکی از بزرگ‌ترین انقلاب‌هایی که در بحث افکار مربوط به دنیای کار در چندین سال گذشته صورت گرفت، این ایده بود که شما باید هر روز موقعیت خود را تازه سازی کنید. در گذشته به این شکل بود که یک فرد برای چند سال به سختی کار می‌کرد تا در نهایت به یک سطح مشخص در شغل خود دست پیدا کند. سپس اگر او تصمیم نمی‌گرفت که برای همیشه در همان سطح باشد، حداقل می‌توانست تا مدت‌ها در همان سطح باقی بماند.

نگرش این افراد چنین است: «بسیار خوب. من تمام وظایف خود را انجام داده‌ام. به جایگاهی که می‌خواستم رسیده‌ام و کار خود را به بهترین نحو انجام داده‌ام. اکنون من برای همیشه لایق داشتن این شغل هستم.»

اما نکته‌ای که این فرد باید بداند این است که این مسئله به تنهایی کافی نیست. امروزه، همه به دنبال پاسخ این سؤال می‌باشند: «آخرین کاری که انجام داده‌اید چه بوده است؟» در دنیای امروز که همه با هم در رقابتی تنگاتنگ هستند، رئیس شما به دنبال این است که بداند شما چه ارزشی را می‌توانید به کسب و کار او اضافه نمایید؟

او می‌خواهد بداند که تاکنون بابت چه کارهایی در یک سال، یک ماه یا حتی یک هفته گذشته به شما حقوق پرداخت کرده است. در نتیجه شما باید خودتان را همراه با دنیای در حال تغییر، بهتر نموده و آپدیت نمایید. این یک مسابقه بزرگ است و شما نیز یکی از شرکت کنندگان این مسابقه هستید. پس باید تمام تلاش خود را داشته باشید.

 

فروش در آمازون

 

5. در سریع‌ترین حالت ممکن کار خود را شروع کنید

هر زمان که برای شما ممکن بود، کار خود را شروع کنید و در انجام دادن کار خود تعلل نکنید. میزان زمانی که شما با انجام دادن کارهای غیرضروری تلف می‌کنید، شگفت آور است. طبق یک قانون کلی، کارهای کوچک باید خیلی سریع انجام شوند، حتی قبل از اینکه کاملاً آماده شده باشند.

این عادت بسیار مهم انجام دادن کارها در سریع‌ترین حالت ممکن، شما را قادر می‌سازد تا بتوانید در طول روز کارهای بسیار زیادی را انجام دهید. این موضوع به شما اعتبار بخشیده و در نهایت شما را به عنوان فردی می‌شناسند که هر زمان به کار مهمی نیاز پیدا می‌کنند، می‌توانند روی شما حساب کنند.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ten-ways-to-improve-productivity
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط