مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قوانین موفقیت

توضیحات کوتاه :
سوالی که ممکن است در ذهن همه شما وجود داشته باشد این است که چگونه می‌توان به موفقیت در زندگی دست پیدا کرد. مطمئناً شما نیز انواع و اقسام راه‌های ممکن را برای رسیدن به موفقیت طی کرده‌اید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 2.1k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
قوانین موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

 شاید موفقیت و راه‌های رسیدن به آن یکسان نباشد اما در نهایت یکسری موارد کلی وجود دارد که همه ما می‌توانیم از آنها برای رسیدن به اهداف خود استفاده نماییم. در این مقاله به برخی از این موارد اشاره خواهد شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

فرمول موفقیت چیست؟

سوالی که ممکن است در ذهن همه شما وجود داشته باشد این است که چگونه می‌توان به موفقیت در زندگی دست پیدا کرد. مطمئناً شما هم مثل هر شخص دیگری انواع و اقسام راه‌های ممکن را برای رسیدن به موفقیت طی کرده‌اید. اما مسئله مهم این است که آیا این راه‌ها حقیقتاً توانسته‌اند شما را به موفقیت در زندگی برسانند؟ اگر پاسخ شما مثبت است که این خبر بسیار خوبی است اما اگر پاسخ‌تان منفی است، شما باید فرمول‌های دیگر را نیز امتحان کرده و بهترین آنها را که می‌تواند قابلیت‌های شما را بهتر نشان دهد را پیدا نمایید.

البته مسئله‌ای که باید بدانید این است که شاید موفقیت و راه‌های رسیدن به آن یکسان نباشد اما در نهایت یکسری موارد کلی وجود دارد که همه ما می‌توانیم از آنها برای رسیدن به اهداف خود استفاده نماییم. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهد شد.

 

مدیرت بیزینس شخصی تان را شروع کنید

 

اهدافتان را مشخص کنید

 • اقداماتی که قصد انجام آن را دارید را روی یک تکه کاغذ یادداشت نمایید. سپس به دقت آنها را بررسی کرده و با سبک و سنگین کردن شرایط مشخص کنید که کدام یک از آنها را باید پیگیری نموده و کدام یک را حذف کنید. توجه داشته باشید که تمامی اقدامات مؤثر خود را روی کاغذ آورده باشید.
 • به تغذیه خود دقت لازم را داشته باشید. همیشه این جمله را به خاطر داشته باشید که ذهن سالم از یک بدن سالم نشأت می‌گیرد. اگر می‌خواهید تصمیم گیری‌های مناسبی داشته و به هدف خود نزدیک شوید باید ذهن سالم و خلاقی داشته باشید. پس بدین منظور باید به سلامت جسمانی خود دقت داشته و تغذیه مناسبی داشته باشید تا بتوانید با ذهن بازتری به مسائل نگاه کنید.
 • اجازه ندهید احساسات‌تان روی عملکرد شما تأثیر بگذارد. البته همیشه به احساسات خود توجه داشته باشید و از آنها استفاده نمایید اما هیچ وقت اجازه ندهید که کنترل شما را در دست بگیرند. اگر بخواهید تنها با تکیه بر احساسات خود پیش بروید، نمی‌توانید به موفقیت رسیده یا در نهایت مسیر خیلی سخت و دشواری را در پیش خواهید داشت.
 • سعی کنید هوشمندانه‌تر از آنچه که به آن نیاز دارید رفتار کنید. با این کار شما به دیگران نشان می‌دهید که استانداردهای شما چیزهایی که برایتان دسترسی به آنها آسان می‌باشد، نیستند. بدین ترتیب می‌توانید فرد مطمئن‌تر و قابل اتکاتری به نظر برسید.

 

موفق شدن

 

مسیر موفقیت را انتخاب کنید

 • گاهی به نقطه شروع برگردید. برای اینکه همیشه در مسیر درست باقی بمانید، هر از چند گاهی از خودتان بپرسید: «اگر الان در روز اول حرکت در مسیر موفقیت خود قرار داشتم، چه کاری را متفاوت از زمان حال انجام می‌دادم؟» این سؤال نباید باعث شود که شما احساس پشیمانی داشته و افسوس بخورید. با طرح این سؤال شما باید به تمرکز بیشتری دست پیدا کرده و به هدف خود نزدیک‌تر شوید.
 • به موسیقی گوش دهید. به طور معمول موسیقی و آهنگ احساس شما را هدف قرار داده و حال و هوای شما را تغییر می‌دهد. اما این سؤال را از خودتان بپرسید که باید در زمان رسیدن به موفق چه حس و حالی داشته باشید؟ بعد از پاسخ دادن به این سؤال، بر اساس جوابی که ارائه می‌دهید، موسیقی مناسب خود را انتخاب کرده و به آن گوش دهید.
 • از زمان خود نهایت استفاده را ببرید. همیشه به یاد داشته باشید تنها چیزی که به هیچ عنوان قابل بازگشت نیست، زمان است. پس از تک تک لحظات زندگی خود نهایت استفاده را ببرید. استفاده از زمان، هم باید در زمینه کاری و هم در زمینه زندگی شخصی باشد.
 • دانش خود را افزایش دهید. همانطور که با ورزش کردن ماهیچه‌های خود را تقویت می‌کنید، با انجام تمرینات مرتبط، ذهن خود را نیز تقویت نمایید. شما باید دانشتان را در زمینه کاری خود، بازاری که در آن فعال هستید، مشتریان، تیم کاری، استراتژی‌های بازاریابی، فروش، امور مالی و هر مورد دیگری که باعث پیشرفت شما در کارتان می‌شود افزایش دهید.

 

رموز موفقیت

 

ایده های شما برای موفقیت و پیروزی چیست؟

 • اگر ایده‌ای در ذهن دارید که می دانید می‌توانید در آن موفق شوید، برای عملی کردن آن حتی یک ثانیه هم وقت خود را تلف نکنید. سریعاً اقدام نموده و تمام تلاش خود را داشته باشید تا آن را به نتیجه برسانید.
 • شما برای رسیدن به موفقیت، راه به نظر طولانی در پیش دارید. باید برنامه ریزی داشته، صبور باشید، چشم انداز خوبی داشته، پایه‌های کار را بنا نهاده و با کسب مهارت‌های لازم و ایجاد روابط مؤثر به سمت هدف خود گام بردارید. تصور نکنید که این موارد تلف کردن وقت به شمار می‌روند و می‌توانید از یکی از این موارد گذر نمایید. اگر می‌خواهید به یک موفقیت پایدار و همیشگی دست پیدا کنید، باید در تمامی این زمینه‌ها دقت لازم را داشته باشید. موفقیت اتفاقی به دست نمی‌آید.
 • در روز زمانی را به خودتان اختصاص دهید. در این مدت: ذهن خود را از هر چیزی خالی کنید. هر چیزی که ممکن است با جلب توجه شما باعث برهم خوردن تمرکزتان شود را از خود دور کنید. بررسی کنید و ببینید چه کارهایی را می‌توانید خودتان به تنهایی انجام دهید. در این زمینه با خودتان صادق باشید.
 • بخشی از موفقیت دیگر هرگز تکرار نمی‌شود. این اتفاق معمولاً زمانی پیش می‌آید که شما به چیزی علاقه داشته باشید. اگر از چیزی که به آن علاقه دارید نهایت استفاده را نکنید، ممکن است یک روز پشیمان شوید. در آن صورت مجبور هستید که به داشته‌های خود قانع بوده و به همان چیزهایی که دارید علاقه مند شوید.

 

مقاله پیشنهادی: 11 عادت باور نکردنی که مانع موفقیت می شوند

قوانین موفقیت

 

به سلامت جسم، روح و ذهنتان اهمیت دهید

 • همیشه به یاد داشته باشید که زمان و انرژی شما محدود است. پس آن را صرف کارهایی کنید که شما را به هدف‌هایی که در زندگی دارید می‌رساند. بنابراین زمانی که کاری را به برنامه خود اضافه می‌کنید، باید یک کار دیگر را از آن حذف کنید.
 • تمرینات جسمانی ساده‌ای را انتخاب نموده و هر روز آنها را انجام دهید. شما با انجام این تمرینات انرژی خود را دوباره به دست آورده و می‌توانید با توانایی بیشتری به سمت هدف خود پیش بروید.
 • استراحت کردن را فراموش نکنید. بعد از هر 45 دقیقه تا 1 ساعتی که به کار مشغول هستید، حدود 10 الی 15 دقیقه را به استراحت کردن بپردازید. مطمئن باشید بعد از آن می‌توانید تصمیم گیری‌های بهتری داشته باشید و کارها را به شکل بهتری پیش ببرید.

نتیجه تلاش های شما موفقیت خواهد بود

 • به سلامت جسمانی خود توجه ویژه داشته باشید. شما باید همیشه وزن، فشار خون، قلب و هر بخش ضروری دیگری را تحت کنترل داشته باشید و عملکرد آنها را بررسی نمایید. مسئله‌ای که باید یاد بگیرید این است که چگونه با مراقبت از سلامت خود، عملکرد بهتری را داشته باشید. این کار را می‌توانید خودتان به صورت روزانه انجام دهید و چکاپ کامل را در بازه‌های زمانی مشخص انجام دهید.
 • همیشه به یاد داشته باشید که کوچک‌ترین کارها نیز روی عملکرد شما و نتیجه‌ای که به دست می‌آورید تأثیر می‌گذارند. پس هیچ وقت این تصور را نداشته باشید که برخی کارها بیهوده هستند و نباید آنها را انجام دهید.
 • به دیگران کمک کنید. کمک کردن شما می‌تواند به هر شکل و در هر اندازه‌ای باشد. برای کمک کردن حد و مرز تعیین نکنید. به هر شکلی که می‌توانید حال دیگری را بهتر کنید، این کار را انجام دهید. مطمئن باشید با این کار خودتان هم حس و حال بهتری را خواهید داشت.

 

فروشندگی در آمازون و کسب درآمد

 

 • اطمینان حاصل کنید که معنای واقعی موفقیت از نگاه خودتان را درک کرده‌اید. شما باید بدانید که موفقیت برای شما چه معنا و مفهومی دارد. چرا که تمامی اقداماتی که در ادامه مسیر خواهید داشت کاملاً به درک شما از موفقیت وابسته خواهد بود.
 • سعی کنید از روتین روزانه‌ای که برای خود دارید، بیرون آمده و زندگی فراتری را تجربه کنید. زندگی فقط رانندگی کردن، ظرف شستن، در صف عابر بانک ایستادن، خرید کردن، خوابیدن یا کارهایی از این قبیل نیست. زندگی حقیقتاً می‌تواند خیلی جالب‌تر و جذاب‌تر باشد. این که جذابیت زندگی خود را پیدا کنید، برعهده خود شما خواهد بود.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/rules-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط