مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تلاش برای همیشه بهترین بودن - کارآفرینان بی نقص

توضیحات کوتاه :
تلاش برای بهترین بودن در دنیای تجارت، می‌تواند به جای اینکه به موفقیت منجر شود شانس موفقیت را از شما بگیرد. بنابراین، اگر یک کارآفرین بی نقص هستید، باید منتظر مشکلات زیادی باشید. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تلاش برای همیشه بهترین بودن - کارآفرینان بی نقص

 

خلاصه‌ای از مقاله:

تلاش برای بهترین بودن را از سویی می توان نوعی کمالگرایی دانست. برخی کارآفرینان به دنبال بی نقص بودن هستند و این ویژگی و دنبال کردن آن در کارآفرینی می‌تواند اثرات مخربی بر کسب و کار داشته باشد. در این مقاله به این آسیب‌ها می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

چرا کمال‌گرایی برای کارآفرینان خوب نیست؟

تلاش برای بهترین بودن می‌تواند منجر به پاداشهای مالی، دستاوردهای شغلی و بسیاری مزایای دیگر شود. تلاش برای رسیدن به کمال می‌تواند مزایا و معایب زیادی داشته باشد. اما اگر شما این همه فشار را بر خود اعمال کنید، خطرات زیادی برای شما به همراه خواهد داشت که مطمئناً به نتایج خوبی منجر نمی‌شود.

درست است که برخی از الهام‌بخش‌ترین دستاوردها در علم، سیاست، تجارت، ورزش و هنر توسط افراد کمالگرا به دست آمده است، اما این موارد بیشتر استثنا هستند.

با این وجود، شما نیازی ندارید که در سطح متوسط باقی بمانید چون کمال‌گرایی با برتری متفاوت است. در دنیای تجارت، بی عیب و نقص بودن می‌تواند شانس موفقیت را از شما بگیرد به جای اینکه به موفقیت شما منجر شود.

بنابراین، اگر شما نیز به مشکل کمال‌گرایی دچار هستید، باید انتظار مشکلات زیادی در زندگی خود داشته باشید. 

 

لایف استایل افراد موفق چگونه است

 

افرادی که به دنبال بی عیب بودن هستند انتظارات غیرواقعی دارند

دانش آموزی را تصور کنید که به دلیل تلاش برای بهترین بودن، اگر در حال نوشتن تکالیف خود، یک اشتباه در یک کلمه پیدا کند، کل جمله را پاک می‌کند. تصور کنید که این کار چه بار اضافی بر روی دوش او می‌گذارد.

به همین ترتیب، اگر شما به دنبال ارائه محصولی باشید که کاملاً بی نقص باشد، خود و تیمتان با حجم عظیمی از ویژگی‌های محصول مواجه می‌شوید که همگی باید بی نقص باشند.

در نتیجه زمان، انرژی و هزینه زیادی را صرف می‌کنید تا به کامل‌ترین محصول ممکن برسید در صورتی که محصول شما با داشتن ویژگی‌های حداقلی می‌تواند وارد بازار شده و در طول مسیر اصلاح و پیشرفته‌تر شود. 

تلاش برای بهترین بودن باعث استرس می‌شود

از آنجا که معیارهای شما برای موفقیت بی دلیل بالا هستند، زندگی شما تبدیل به میدان جنگ بین شما و استرسی می‌شود که خود را در معرض آن قرار داده‌اید. شما خود را وادار به تلاش مضاعف برای بی نقص بودن در موضوعات بی اهمیت می‌کنید به نحوی که دیگر زمانی برای استراحت و تجدید قوا نخواهید یافت.

در این وضعیت، بدون شک شما دچار فرسودگی شغلی شده و کارایی خود را از دست خواهید داد. 

 

مقاله پیشنهادی: راه های تضمینی مدیریت استرس

کمالگرایی

 

تلاش برای بهترین بودن باعث ازبین رفتن خلاقیت می‌شود

عملکرد بالا نیازمند تلاش زیاد است و بی نقص بودن نیاز به تلاش بسیار بیشتری دارد. اگر رسیدن به نتایج بالا در کسب و کار باعث از بین رفتن نیروی خلاقه شما می‌شود، تصور کنید تلاش برای بهترین بودن چه تاثیری بر خلاقیت شما خواهد داشت.

ایده آل‌گرایی بر سلامت شما اثر می‌گذارد

در برخی موارد، ایده آل‌گرایی یک مشکل روانشناختی محسوب می‌شود. اما اغلب مواقع افراد فراموش می‌کنند که این مشکل می‌تواند بر سلامت فیزیکی آنها نیز اثر منفی بگذارد.

تصور کنید ساعتها بی‌خوابی و غذا نخوردن در نتیجه تلاش برای بی‌نقص بودن، چه اثر بدی بر سلامت شما خواهد داشت. افراد یکه به دنبال تلاش برای بهترین بودن هستند از این که خواب و خوراک و سلامت خود را در خدمت رسیدن به کمال بگیرند ترسی ندارند.

بنابراین می‌توانید آسیب احتمالی کمال‌گرایی بر سلامتی را تصور کنید. 

 

مقاله پیشنهادی: استفاده از طوفان فکری برای افزایش خلاقیت 

 کمالگرایی کارآفرینان

 

کارآفرینان بی نقص موقعیت ها و زمان زیادی را از دست می‌دهند

این یکی از بزرگترین دلایلی است که به خاطر آن، متخصصان کارآفرینان را از کمال‌گرایی منع می‌کنند. وقتی شما همیشه بخواهید که بی‌نقص‌ترین نتایج را ارائه دهید، هرگز نمی‌توانید سروقت کار خود را تمام کنید.

شما قبل از اینکه آن را عرضه کنید زمان زیادی را صرف برنامه‌ریزی و کامل کردن کالا یا یک ویژگی می‌کنید. همیشه کالای خود را زمانی عرضه کنید که هنوز صد در صد احساس آمادگی ندارید چون این تنها راهی است که به شما کمک می‌کند بازخوردهای ارزشمندی دریافت کنید که به شما کمک می‌کنند محصول خود را بهبود بخشید.

در غیر این صورت، اگر تلاش کنید که همه چیز را به طور کامل و بی‌نقص ارائه دهید و به دنبال بهترین بودن باشید، بهره‌وری خود را از دست می‌دهید. 

تلاش برای همیشه بهترین بودن، تحمل شکست را سخت می‌کند

از آنجا که افراد کمالگرا استانداردهای بسیار بالایی را برای خود تعیین می‌کنند، ریسک شکستهای بزرگ نیز برای آنها بسیار بالا است.

صرفنظر از اینکه افرادی که برای بهترین بودن تلاش می کنند بسیاری از کارها را اصلاً شروع نمی‌کنند چون از شکست هراس دارند، در صورتی که کار را انجام دهند و شکست بخورند تحمل این شکست برای آنها بسیار دشوار خواهد بود. 

افراد ایده آل گرا نمی توانند انعطاف پذیر باشند

انعطاف پذیری یک ویژگی کمیاب در میان کمال‌گراهای مصمم و ایده‌آل‌گرا است. اما در کارآفرینی، انعطاف‌پذیری یک ویژگی حیاتی برای رسیدن به موفقیت است. کارآفرینان برتر سریعاً خود را با واقعیت‌های متغیر کسب و کار سازگار می‌کنند که باعث می‌شود نسبت به افراد کمالگرا خلاق‌تر بوده و نوآوری‌های بیشتری انجام دهند. 

 

مقاله پیشنهادی: ترس از شکست

افراد کمالگرا

 

افراد کمالگرا ریسک پذیر نیستند

برخی از روانشناسان کمال‌گرایی را نوعی فوبیا می‌دانند: ترس از ارتکاب اشتباه یا شکست. اگر فکر شکست مانع از این شود که شما گام بعدی را بردارید، پس نمی‌توانید کاری را به انجام برسانید.

اما کارآفرینان موفق با درس گرفتن از اشتباهات به موفقیت می‌رسند. تقریباً همه کارآفرینان موفق در طول مسیر خود شکست‌های بزرگی را تجربه کرده‌اند. 

کارآفرینان بی عیب و نقص در نگاه دیگران افراد خوبی نیستند

افرادی که استیو جابز را از نزدیک دیده‌اند، از وحشتی که کمال‌گرایی او برای نزدیکانش ایجاد می‌کرد صحبت کرده‌اند. مطمئناً شما نمی‌خواهید که به چشم کارمندان یا همکارانتان یک فرد وحشتناک به نظر برسید و تلاش برای بهترین بودن می‌تواند به این امر منجر شود بدون اینکه خودتان متوجه شوید.

افراد کمالگرا از دیگران همان انتظاراتی دارند که از خودشان دارند و در بسیاری از موارد این موضوع منجر به ناامیدی برای همه می‌شود. 

افراد ایده آل گ شادی واقعی را تجربه نمی‌کنند

درست است که همه به دنبال زندگی ایده‌آل، همسر بی نقص یا کسب و کار عالی هستند اما چنین چیزهایی هرگز وجود نداشته و ندارند. افراد تنها ظاهر زندگی افراد دیگر را می‌بینند و دوست دارندکه چنین زندگی ایده‌آلی داشته باشند.

اما افرادی که در زندگی خود تعادل ایجاد کرده‌اند بیشترین میزان شادی و رضایت را در زندگی تجربه می‌کنند. این موضوع برای افراد کمالگرا حقیقت ندارد. اگر شما می‌خواهید شاد باشید، از کمال‌گرایی دست بکشید.

در دنیای پرمشغله کسب وکار بهتر است که به دنبال برتری باشید تا بهترین بودن که تقریباً غیر ممکن است. هرچند ممکن است که شما از تلاش برای بی نقص بودن سود ببرید، اما استثناها در این زمینه بسیار اندک هستند. به همین دلیل است که استثنا نامیده می‌شوند.

صرف کردن وقت زیاد برای کامل کردن یک محصول هیچ جایی در دنیای کسب و کار ندارد و کارآفرینان برتر از این کار خودداری می‌کنند. 

 

چگونه می توان درآمد میلیاردی از آمازون کسب کرد

 

در این مقاله به  ضررهایی که کمال‌گرایی و تلاش برای بهترین بودن برای کارآفرینان به همراه دارد اشاره کردیم. هرچند بی نقص بودن می‌تواند یک ویژگی مطلوب حساب شود اما رسیدن یه یک نتیجه بی نقص نه تنها تقریباً غیرممکن است بلکه آسیب‌هایی که به شما به عنوان یک کارآفرین می زند از مزایای آن بسیار بیشتر است.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/strive-to-be-the-best
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سیدورهرام گفته:
۰ | ۰

عالی بود

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و تقدیر برای شماست که همواره لطفتان را به ما ارزانی می دارید. از زحمات شما بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ