تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهترین راه خودشناسی چیست؟

توضیحات کوتاه :
روش‌هاسی بسیار زیادی برای خودشناسی وجود دارد. یکی از روش‌های بیشتر توصیه شده، سفر کردن می‌باشد. با سفر کردن با اقوام مختلف، فرهنگ‌های متفاوت و سبک زندگی‌های متنوعی آشنا می‌شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
بهترین راه خودشناسی چیست؟

 

خلاصه‌ای از مقاله

مهم‌ترین اصلی که هر فردی باید در نظر بگیرد و در اولویت کارهای خود قرار دهد خودشناسی می‌باشد. یکی از بهترین راه‌ها برای حودشناسی سفر کردن است، مخصوصا سفر به مکان‌های ناشناخته و تنهایی سفر کردن. خود را به چالش بکشید و این بار قبل از سفر رفتن، مکانی را انتخاب کنید که ترس‌هایی برای شروع آن سفر در خود احساس می‌کنید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

خودشناسی را در سفر تجربه کنید

در این مقاله قصد داریم یکی از تکنیک های خودشناسی را به شما معرفی کنیم. به علاوه، روش فکری و چالش‌های ذهنی استاد حسین عزت خواه که در طول چند روز گذشته با آن رو به رو بوده اند را با شما در میان خواهیم گذاشت. پیش از آن، لازم است به این موضوع اشاره کنیم که ایشان 28 نوامبر ورکشاپی در استانبول برگزار کردند و طی آن حدود 7 تا 8 ساعت پیرامون موضوع آمازون با شرکت کنندگان صحبت کردند.

یادگیری تجارب جدید در طول سفر

استاد عزت خواه، بعد از پایان ورکشاپ به آلمان رفتند. در آنجا یکی از بزرگترین کارهایی که انجام دادند این بود که با یکی از بزرگترین استادان خود در زمینه ورزش‌های رزمی مجدداً دیدار و با ایشان صحبت کردند و به مرور خاطرات پرداختند. پس از آن، استاد عزت خواه به بارسلونای اسپانیا سفر کردند. دو موضوع مهم درباره سفر بارسلونا این بود که ایشان در آنجا پیاده روی زیادی انجام دادند و مورد بعدی انجام مدیتیشن بود. ایشان در یک روز 26 هزار قدم پیاده روی کردند، از نقاط مختلف دیدن و به آینده، گذشته و به کارهایی که انجام دادند فکر کردند.

همانطور که اشاره شد، استاد عزت خواه علاوه بر پیاده روی، روزانه بین یک تا دو ساعت هم مدیتیشن انجام دادند. همه این اتفاقات باعث شد که راه جدیدی در ذهن ایشان باز شود که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم. پس این مقاله را تا انتها بخوانید چون مطالب جذابی پیرامون دیدگاه ایشان نسبت به زندگی به شما ارائه خواهد شد.

 

مدیریت زندگی

 

بهترین هدیه‌ای که در زندگی باید به خودمان بدهیم

نابغه میلیونر! بهترین هدیه‌ای که ما در زندگی می‌توانیم به خودمان بدهیم رفتن به یک سفر است. به خصوص با این فرمول که حتماً برایتان مفید خواهد بود:

«سعی کنید هر چند ماه یک بار که به سفر می‌روید، برنامه خاصی برای آن در نظر نداشته باشید و به نقاطی بروید که اطلاعات کاملی درباره آن ندارید.»

مثلاً استاد عزت خواه، موافق مسافرت رفتن با تور نیستند، به این خاطر که باید طبق برنامه‌ای که برای شما در نظر گرفته شده است عمل کنید. مثلاً در ساعت مشخصی به یک مکان تفریحی یا تاریخی خاص بروید. هدف سفر این است که شما به آرامش برسید و بیشتر به خودتان، به گذشته‌تان، زمان حال که در آن هستید و به آینده‌ای که می‌خواهید بسازید، فکر کنید. بهترین راه برای رسیدن به این هدف این است که با آرامش و ریلکس به جلو بروید، نه این که برنامه فشرده‌ای داشته باشید و فکر کنید که سفر یعنی این.

افزایش جرأت و جسارت هنگام سفر

شما باید برای سفر رفتن نوعی جرات پیدا کنید مثلاً کشوری را برای رفتن انتخاب کنید که تا به حال نرفته‌اید، زبان آن را هم اصلاً نمی‌دانید. مثلاً استاد عزت خواه، اصلاً به زبان اسپانیایی تسلط ندارند و زمانی که به اسپانیا مسافرت کردند، دوباره با یکی از ترس‌های خودشان رو به رو شدند: چون در آنجا نمی‌دانستند باید به کدام خیابان بروند، از چه راهی باید بروند. ایشان در این زمینه ایده خاصی نداشتند، بلکه خودشان برای کشف آن اقدام کردند. این موضوع برای استاد عزت خواه بسیار لذت بخش است. در این رابطه حس کنجکاوی انسان بسیار قوی می‌شود. پس نکته اول این است که حتماً به خودتان یک سفر هدیه بدهید و تا جایی که می‌توانید مسافرت بروید.

 

بهترین راه خودشناسی چیست ؟

 

با ارزش ترین چیزی که با پول می توان خرید

به نظر استاد عزت خواه، با ارزش‌ترین چیزی که می‌توان با پول خرید همان تجربه است. بخش اعظم تجربه از سفر کردن، مواجه شدن با فرهنگ‌های مختلف، رفتن به کشورهای گوناگون و دیدن افراد دیگر حاصل می‌شود. هرچه قدر انسان بیشتر سفر کند، بهتر متوجه می‌شود که در این دنیا بسیار کوچک است.

بعضی از ما ممکن است ادعای آن را داشته باشیم که آدم‌های بزرگی هستیم و دنیا دست ما است. اما بعد از این که به مسافرت رفتیم، متوجه می‌شویم که واقعاً همانند یک نقطه در کهشکان هستیم. پس نباید این موضوع را فراموش کنیم. حداقل هر چند ماه یک بار باید این کار را انجام دهیم. کسانی که مسافرت می‌روند، بهتر از دیگران به تنوع رفتاری و فرهنگی و آداب و رسوم انسان‌ها، لایف استایل ها، دیدگاه‌ها و چهره‌های مختلف پی می‌برند. این موضوع برای استاد عزت خواه لذت بخش است.

 

بهترین راه خودشناسی چیست؟

 

خودتان را ریست کنید!

ما انسان‌ها همانند کامپیوترها، نیاز به این داریم که بعد از مدتی کار کردن به اصطلاح ریست شویم. یعنی برگردیم، همه اطلاعات پاک و رفرش بشود. اگر با هوش باشیم، در این زمان به گذشته و کارهایی که انجام داده‌ایم فکر می‌کنیم و این که چه اصلاحاتی باید انجام دهیم. اصلاً یک فرمول خیلی مهم این است که خیلی از کارها را حذف کنیم.

اصولاً ما تلاش زیادی می‌کنیم و وقتی روی موضوعی بیش از اندازه تمرکز می‌کنیم، ممکن است دست و پای زیادی بزنیم. کافی است در این شرایط، چند قدمی به عقب بازگردیم و فکر کنیم. در این صورت متوجه می‌شویم که بسیاری از این تقلا کردن‌ها اصلاً لازم نیست و باید حذفشان کنیم. همه این فرمول‌ها زمانی به دست می‌آید که ما آن ریست را انجام دهیم.

 

بهترین راه خودشناسی چیست؟

 

مسافرت بهترین راه خودشناسی

یکی از بهترین راه‌ها برای این کار هم دقیقاً همین مسافرت رفتن است. به این شرط که جایی را برای سفر انتخاب کنید که تا به حال نرفته‌اید، جرات لازم را پیدا کنید و اگر ترسی هست، مثلاً آشنا نبودن با زبان آن کشور و نداشتن دوست در آنجا، با ترس خود مواجه شوید. حتی به نظر استاد عزت خواه، تنها به مسافرت بروید.

تنها سفر کردن شما را بسیار قوی می‌کند، چون به خودتان می گویید: «من می‌توانم به کشوری بروم که آشنایی با زبان آنجا ندارم. اطلاعات زیادی هم ندارم و از پس این کار بر می‌آیم و سفر فوق العاده ای را برای خودم رقم می‌زنم.» به این ترتیب به خودشناسی کاملی دست خواهید یافت.

در طول چند روز سفر، دائماً با خودتان فکر کنید، پیاده روی انجام دهید و مدیتیشن کنید. وقتی در زندگی خود به موفقیت‌هایی دست پیدا می‌کنیم، حال از هر نوعی که باشد اعم از مالی، ورزشی، درسی یا رابطه عاطفی، با خودتان فکر کنید، بعد از آن قرار است چه کاری انجام دهید؟

مقاله پیشنهادی: آرامش با مدیتیشن

 

فروش در آمازون

 

حتماً افرادی را دیده‌اید که مثلاً می‌خواسته‌اند مدرک دکترا بگیرند، اما بعد از گرفتن مدرک خود دیگر هدفی ندارند، چون سال‌ها فقط به درس خواندن در این مقطع فکر می‌کردند و وقتی آن مدرک را به دست آورند، افسرده می‌شوند.

افرادی هستند که یک هدف مالی بسیار بزرگ مثل خریدن یک ملک یا ماشین آخرین سیستم را برای خودشان در نظر می‌گیرند، اما وقتی آن را می‌خرند، احساس می‌کنند که شخصیت‌شان دیگر خالی شده است. در این لحظه آنها دیگر هدفی ندارند. حال راه حل چیست؟ یعنی وقتی موفق شدیم، به چه دیدگاهی باید برسیم. این‌ها تنها نظرات استاد عزت خواه است.

همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، صرفاً قصد داریم روش و پروسه فکری استاد عزت خواه در چند روز سفر را بررسی کنیم، چون شاید بتواند برای عده‌ای، حتی کسانی که فکر می‌کنند در زندگی خود به موفقیت‌هایی رسیده‌اند، سازنده باشد. در بخش دوم این مقاله به این موضوع می پردازیم.

 

اگر انتخاب راه و روش درست زندگی و مدیریت آن جزء اولویت های شما می باشد، باید برای انتخاب بهترین و صحیح ترین راه، ارزش قائل شوید و مسیری را پیش بگیرید تا وقتی، بعد از گذشت زمان به آن نگاه می کنید، با تمام وجود سرشار از حس خوب شوید. پیشنهاد ویژه ما برای یادگیری سبک درست زندگی، آشنایی با دوره پاراسل زندگی می باشد.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/best-self-discovery-method
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط