افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

انتخاب بهترین منتور برای شروع فروش در آمازون

توضیحات کوتاه :
انتخاب بهترین منتور قبل از شروع هر بیزینسی ضروری می باشد، مخصوصا برای کسب و کارهای بزرگی همچون آمازون. اگر در این مسیر بدون منتور راه خود را ادامه دهید با شکست های بزرگی مواجه می شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 36

  • 2k
  • 3
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
انتخاب بهترین منتور برای شروع فروش در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

انتخاب بهترین منتور برای شروع فروش در آمازون نیاز به بررسی های جامعی دارد. در این مقاله استاد عزت خواه در مورد انتخاب افراد شایسته به عنوان منتور صحبت می‌کنند و به همه افرادی که قصد شروع کسب و کاری را دارند گوشزد می‌نمایند که ابتدا بر روی رشد شخصی و فردی خود کار نمایند و بعد بیزینس خود را شروع نمایند و اینکه در هر بیزینسی اصول اخلاقی در اولویت قرار دارد.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

برای شروع کسب و کار آمازون آیا نیاز به منتور داریم؟

 

انتخاب بهترین منتور برای شروع فروش در آمازون چقدر اهمیت دارد؟ آیا همه باید از راهنمایی های منتور استفاده نمایند؟ استاد عزت خواه بیان می کنند که نه. من هم در این مسیر منتور نداشتم و شما هم می‌توانید بدون منتور به جلو بروید و قطعا هم می‌توانید این کار را انجام دهید.

فقط دو مورد را باید بدانید:

  1. یکی اینکه زمان زیادی را بگذارید که تکنیک‌ها و روش‌ها و اصول را یاد بگیرید و به جلو بروید. که این کار غیر ممکن نیست، واقعا می‌توانید این کار را انجام دهید.
  2. مورد بعدی نیاز هست که هزینه خیلی زیادی انجام دهید.

 

انتخاب بهترین منتور

 

به طور مثال در کمپین‌های تبلیغاتی اگر روش اصولی‌ای نداشته باشید که یک شخص جواب گرفته باشد، شما شروع می‌کنید به امتحان کردن و ممکن است یک کمپین تبلیغاتی ببندید، چند هزار دلار هزینه کنید و آن نتیجه دلخواه را نگیرید. در نتیجه باید روش‌های مختلف را به جلو ببرید.

بعضی از اوقات با روش اول به نتیجه می‌رسید بعضی اوقات با روش چهارم. خوشبختانه در سال‌های گذشته من به عنوان یک ایرانی افتخار این را داشته‌ام که با کمپانی‌های بزرگ و غول‌آسای آمریکایی در زمینه کسب و کار  آمازون کار کنم.

با یکی از این کمپانی‌ها که کار می‌کردم در طول یک سال، بیش از 5 میلیون هزینه تبلیغات ppc داشت که من به عنوان مشاور و مدیر کمپین‌های تبلیغات با آن شرکت کار می‌کردم. فروش بیش از 40 میلیون این کمپانی در طول یک سال فقط از آمازون بود.

 

چگونه می توان درآمد میلیاردی از آمازون کسب کرد

 

چیزی که من یاد گرفتم و خوش‌شانسی من این بود که در روش‌های مختلفی که در کمپین‌ها به کار می‌بردند دست من را باز می‌گذاشتند، چون این کمپانی‌ها خیلی به برندینگ فکر می‌کنند و از لحاظ بودجه دستشان باز است که روش‌های مختلف را به کار ببرند.

سودی که برای من داشت، علاوه بر هزینه‌ای که از آنها می‌گرفتم، تجربه خاص و منحصر به ‌فردی بود که من به دست می‌آوردم و ارزش این تجربه شاید بیش از چند صد هزار دلار بود. چون من می‌توانستم روش‌های مختلف تبلیغاتی، بخصوص ppc را امتحان کنم و آنهایی که بهتر جواب داد را در بیزینس خودم اعمال نمایم و بدون داشتن بهترین منتور در بیزنس آمازون ، مسیر را ادامه دهم.

برای یک محصول در یک سال، بیش از 150 هزار دلار هزینه کمپین‌های ppc من می‌شود و این تجربه در نهایت به روش‌هایی می‌رسد که بیشتر کار می‌کند، یعنی هزینه تبلیغات پایین‌تری در کمپین‌ها دارد و در نهایت شما هم می‌توانید این مسیر را بروید ولی باید ببینید که آیا از لحاظ مالی پتانسیل این را دارید که روش‌های مختلف را امتحان کنید و به نتیجه برسید.

اگر خیلی خوش‌شانس باشید شاید روش اول به شما خیلی خوب جواب بدهد و بیزینستان را ادامه بدهید و اگر نتوانید راه حل درستی در روش اول بدست آورید مسلما به روش دوم و سوم نمی‌رسید. پس خیلی مهم است که هم زمان را در نظر بگیرید و هم هزینه‌هایی که باید در مسیر بدهید.

 

استاد عزت خواه، اولین مدرس دوره آموزشی فارسی فروش در آمازون در دنیا

 

با افتخار من اولین ایرانی ‌ای هستم که در وب فارسی در مورد کسب و کار آمازون و فروش در آمازون ، صحبت کردم و خیلی خوشحالم که کمپانی من هم قدیمی‌ترین کمپانی و هم با کیفیت‌ترین کمپانی از لحاظ محتوای آموزشی آمازون می‌باشد.

چرا؟ چون همیشه من و تیم من تمرکزمان بر این بوده است که بهترین محتوای آموزشی را ارائه بدهیم و همیشه با خودمان رقابت کنیم و بهترین منتور باشیم. دوستان عزیز خیلی ساده هم می‌توانیم متوجه بشویم که قدیمی‌ترین ویدیوی آموزش آمازون به زبان فارسی توسط من ساخته شد.

 

اولین دوره آموزش فروش در آمازون

 

وبینار اول آربی، که سالها پیش در اینترنت قرار گرفت. خیلی راحت می‌توانید تاریخ‌ها را چک کنید، سرچ کنید و ببینید. دوستان شاید برایتان جالب باشد، زمانی که من دوره آربی را ساختم یکی از انگیزه‌هایم این بود که زمانی که به فارسی سرچ می‌نمودم هیچ ویدیویی در یوتیوب در مورد آمازون وجود نداشت.

حتی مقاله یک صفحه‌ای هم وجود نداشت و همیشه این سوال برایم بود که چرا هیچ ایرانی ‌ای در مورد این بیزینس صحبت نمی‌کند؟

آیا اصلا ایرانی‌ها داخل بیزینس آمازون نیستند یا اینکه هیچ زمانی را نمی‌گذارند که این بیزینس را به بقیه یاد دهند و همین شد انگیزه خیلی قوی که من دوره آربی را بسازم و تجربیاتم را در اختیار مابقی ایرانیای عزیز یا فارسی زبان‌ها قرار دهم و بهترین منتور برای فروش در آمازون برای آنها در این مسیر باشم.

زمانی که دیدم راه نیست من شروع نمودم راه را ساختن.

 

 

دوستان عزیز اگر مدرس و منتوری ادعا کرده است در آموزش آمازون از من قدیمی‌‌تر است خیلی ساده می‌توانید وارد وبسایت whois شوید و چک کنید که کسب و کارشان را از چه زمانی شروع نموده‌‌اند.

افرادی که ادعا می‌کنند قبل از من شروع کرده‌اند در زمانی که من اولین وبینار دوره آربی را در یویتوب قرار دادم حتی وبسایت هم نداشتند ولی باز هم ادعا می‌کنند که از من قدیمی‌تر هستند.

اما مهم‌تر از تکنیک و بیزینس آمازون، به نظر من روش فکر کردن یک کارآفرین است که فوق‌العاده مهم است.

همیشه گفته‌ام سالم رقابت بکنید و اصول موفقیتی را که یاد می‌گیرید در زندگیتان و بعد در کسب و کارتان اجرا و پیاده کنید. کارآفرینان واقعی افرادی هستند که در کسب و کارشان، در بیزینس خود یک سری اصول اخلاقی برای خودشان داشته باشند. در نتیجه خیلی مهم است از بهترین منتور برای شروع کسب و کار خود استفاده نمایید.

زیرا بهترین منتور در حین آموزش، منشش را هم به شما انتقال می‌دهد. خیلی خوب است که چشمانمان را باز کنیم و همه حقایق را ببینیم.

 

منتور فروش در آمازون

مقاله پیشنهادی: قوانین موفقیت در کسب و کار چیست؟

 

اهمیت و ارزش تحقیق کردن در سال 2021

 

در هر کسب و کاری دو مساله وجود دارد:

  1. مورد اول این است که اگر یک شخص، یک چیزی را از شخصی دیگر الهام گرفت باید منع الهام خود را حتما عنوان کند، اسم شخص را قید نماید و بگوید من از این شخص، از این منتور، از این مدرس الهام گرفته‌ام و می‌خواهم مسیر او را در پیش بگیرم.
  2. مورد دوم این است که از الهام گرفتن رد می‌شود و یک سری افراد شروع می‌نمایند به کپی نمودن از مابقی و بعد از اینکه کپی کردند ادعا می‌کنند قدیمی‌تر هستند و کیفیت بالاتری دارند و این قضیه زمانی خیلی بدتر می‌شود که همین افراد در یوتیوب، در قسمت کلمات کلیدیشان، اسم من، اسم دوره من، آربی عزت خواه، الان وقتشه، برند من را می‌آورند که ویو بگیرند.

دوستان همیشه خیلی خوب تحقیق بکنید و به دنبال بهترین منتور باشید. خیلی راحت در دنیای امروزی در سال 2021 همه چیز قابل تحقیق کردن است و با نصب یک کروم‌اکستنشن ما می‌توانیم متوجه بشویم برای هر ویدیویی آن شخص در یوتیوب چه کلمات کلیدی‌ای را قرار داده که اگر با نرم‌افزار vidIQ Vision این کار را بکنید به راحتی می‌توانید کلمات کلیدی آنها را ببینید.

مثلا یک شخصی که ویدیویی را در یوتیوب آپلود کرده است، اسم من، دوره من و برند من را درکلمات کلیدی خود قرار داده است که فقط بازدیدکننده و ویو بگیرد.

همیشه آدم‌ها از روی کسی کپی می‌کنند که موفق بوده یا مسیر موفقی را رفته و به بهترین منتور تبدیل شده است و مسیر او را دنبال می‌کنند اما نه اینکه آن افراد کپی کنند و بعد ادعا بکنند که بهتر هستند.

همانند یک نقاش که ایده‌ها و نقاشی‌های افراد بزرگ دنیا را کپی می‌نماید و یک نمایشگاه برای خود راه‌اندازی و ادعا می‌کند همه اینها را خودش کشیده است.

بنظر من کمال پررویی می‌تواند باشد. این کارها را انجام ندهیم. حداقل این است که یک سری اصول اخلاقی در کارمان داشته باشیم و مهمتر از هر چیزی ببینیم خودمان چه خلاقیتی داریم، خودمان چه چیزی برای گفتن داریم و بر روی آن تمرکز کنیم.

اینکه در مورد بقیه باید حرف بزنیم و قصد داشته باشیم بکوبیمشان که خودمان بتوانیم بالا برویم، بنظر من این مسیر فوق‌العاده اشتباهی است چه در زندگی و چه در کسب و کار.

من عمیقا نگران افرادی هستم که رقابت سیاه می‌کنند حتی در دوره‌های محتوای آموزشی.

چرا؟ چون احتمالا همین استراتژی‌ها را در کسب و کار و بیزینس آمازون خود هم دارند. در کسب و کار آمازون به یاد بعضی فروشندگان چینی در وبسایت‌آمازون می‌افتم که شروع می‌کنند با بیست اکانت مختلف، بیست محصول مختلف رقابیشان را می‌خرند و در زیر محصولات ویوی منفی می گذارند، نظر منفی می گذارند که لیستینگ آنها را پایین بیاورند تا خودشان بالا بروند.

چرا این کار را بکنیم؟ ما می‌توانیم همان انرژی را بر روی کار خودمان بگذاریم و بیست ریویوی مثبت برای خودمان بگیریم. یک سوال عمیق چرا به بقیه آسیب بزنید تا چیزی نصیبتان شود. اگر تنها هدف در دنیا پول است و هیچ اصول اخلاقی در کسب و کار و بیزینس نباشد به آدمهای خطرناکی تبدیل می‌شویم و ممکن است دیگر هر کاری بکنیم.

 

دوره های موفقیت

 

اهمیت گذراندن دوره های موفقیت الان وقتشه قبل از شروع هر بیزینس

 

دوستان عزیز اگر یادتان باشد دو سال قبل از اینکه آموزش کسب‌ و کار آمازون را شروع نمایم در مورد موفقیت و اصول آن در برنامه الان وقتشه صحبت کردم و خیلی خوشحالم که تا الان 124 قسمت از برنامه موفقیت الان وقتشه را ساخته‌ام.

ما در این برنامه اصول موفقیت را بررسی کردیم که اگر آنها را در زندگیمان اجرا کنیم اول ما را به آدم بهتری در زندگی خودمان تبدیل می‌کند، آدم سالم‌تری، آدمی که لایف استایل درستی دارد و بعد از این مراحل ما باید تازه به کسب و کار فکر کنیم.

برای همین قبل از اینکه من اسمی از کسب و کار آمازون بیاورم خیلی در مورد موفقیت با شما صحبت کردم، اصول زیادی را گفتم و همیشه پافشاری کردم. حتی شده است یک سانتی‌متر، یک اینچ، هر روز سعی بکنیم آدم بهتری بشویم.

پول فقط یک ابزار است که در زندگی به ما خدمت می‌کند. قبل از اینکه به پول یا بیزینس فکر بکنیم باید رقابت سالم را یاد بگیریم و بعد وارد بیزینس شویم.

باید قدرشناسی را یاد بگیریم تا با این روش، ظرف وجود ما بزرگتر شود تا به آدمهای بهتری تبدیل شویم.

یک دونده را تصور بکنید در مسابقه دو شرکت کرده است و با شدت می‌دود، حالا یک فکر بدی به ذهنش می‌رسد. اینکه دونده‌ای که در کنارش هست را هل بدهد که به زمین بیفتد و خودش بتواند جلو بزند. دوستان اگر که این دونده برنده بشود، به اعتقاد من هیچ‌وقت برنده نمی‌شود، آیا این بردن لذت دارد؟

آیا فقط به هر روشی در کار موفق شدن مهم است؟ خودتان جواب بدهید. یک مثال برایتان می‌زنم، یک شرکت گمنام ماشین‌سازی را در نظر بگیرید که بخواهد با بنز وارد رقابت بشود.

یکی از اولین استراتژی‌های راحتش می‌تواند این باشد که یکی از ماشین‌های بنز را بخرد، آن را منفجر کند یا آتش بزند، بعد در اخبار، در روزنامه‌ها بگوید دیدید شرکت بنز ماشینشان آتش گرفت.

یعنی کار یک شرکت دیگر را خراب کند. حالا همان انرژی را می‌تواند بر روی محصول خودش، ماشین خودش بگذارد و هر روز سعی کند 1_ با خودش رقابت بکند 2_ ارزشی به آن مارکت اضافه بکند، یعنی محصول بهتری را بسازد و همین باعث می‌شود همه اتفاقات، همه بیزینس‌ها رشد بکنند و در نهایت همه این اتفاقات به نفع مشتری است زیرا انتخاب‌های بهتری دارد ولی اگر فقط به این فکر کند که من چطوری رقبایم را اذیت کنم این راه درستی نیست و می‌شود داستان همین ماشین گمنام با بنز.

اگر در زندگی چیزی را از کسی یاد می‌گیریم و  او را منتور خود قرار می دهیم، خیلی مهم است به این فکر کنیم که آن آدم چطور آدمی است، به چه شکلی رقابت می‌کند، به چه شکلی دارد فکر می‌کند، آیا می تواند بهترین منتور برای من باشد؟

در دنیا مدرس و منتور زیاد هست اما فقط عده خیلی کمی از آنها خاص می‌شوند و بهترین منتور می شوند. چرا؟ چون ذهن درستی دارند. فقط یک آنتونی رابینز هست و همین خواهد ماند. صدها و شاید هزاران نفر از روی آنتونی رابینز کپی می‌کنند اما آنتونی رابینز دوم هم نمی‌شوند.

یک منتور یک وظیفه خیلی مهم به گردنش است و این است که حداقل در بیزینس خود یک سری اصول اخلاقی را رعایت کنند و محیط سالمی بسازند. چون در غیر این صورت افرادی هم که آن شخص را دنبال می‌کنند به مسیر موفقیتی نمی‌رسند، به بیراهه می‌روند.

چون مدرسشان هم هیچ اصول اخلاقی‌ای نداشته است و عمیقا باور دارم هر کسی قبل از اینکه چیزی را به کسی یاد بدهد اول باید خیلی روی خودش کار کند، روی باورهایش، روی اخلاقش، روی منشش، بعد از آن وارد کسب و کار شود و بعد به بقیه آموزش بدهد.

 

راهنمای فروش در آمازون

 

توصیه پایانی استاد عزت خواه برای شروع بیزینس آمازون

 

دوستان عزیز، نابغه‌های میلیونر قبل از اینکه تصمیمی برای کسب و کار بگیرید بخصوص آمازون، پیشنهاد من این است که اول برنامه الان وقتشه را خوب ببینید، این اصول موفقیت را واقعا بر روی زندگیتان اجرا کنید و خودتان را اول به آدم بهتری تبدیل کنید بعد به کارآفرین بهتری.

اگر یک اصول اخلاقی برای خود نسازید و اگر فکر کنید باید به هر طریقی موفق شوید، قسم می‌خورم موفقیتی در انتظار شما نیست و در رقابت سیاه هیچ اتفاق خوبی برای شما نمی‌افتد و قبل از اینکه وارد بیزینس بشوید و هر بیزینسی که تصورش را بکنید اول یاد بگیرید که درست زندگی کنید، درست فکر کنید و فکر سالمی داشته باشید.

اگر ذهنی داشتید که در رقابت به شما پیشنهاد‌هایی می‌دهد که یک سری کارها را انجام بدهید که به بقیه افراد ضربه زده شود، این ذهن مسموم است و باید درست بشود. فرمول شماره یک این است که اول سعی کنید خود را به حدی که می‌توانید درست بسازید، باورهایتان را درست بسازید و بعد در هر بیزینسی که دوست داشتید قدم بگذارید.

اگر تصمیم گرفتید کسب و کار آمازون خود را راه‌اندازی کنید من خوشحال می‌شوم که تجربه چندین ساله خودم را در دوره آربی در اختیار شما بگذارم، با تیم فوق‌العاده‌ای که دارم.

بچه‌ها در تیم پشتیبانی زحمات زیادی می‌کشند و 24 ساعته ساپورت می‌کنند و بیش از چندین هزار تیکت را ما تا الان پاسخ داده‌ایم. دوست دارم یک روزی آمار وبسایتم را به شما بدهم. خیلی خوشحال می‌شوم بتوانم تجربیاتم را در کسب و کار آمازون در اختیار شما قرار بدهم.

پس با تحقیق وبررسی فراوان به دنبال یافتن بهترین منتور برای زندگی و کسب وکار خود باشید و با دید باز بیزینس خود مخصوصا آمازون را شروع نمایید.

 

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذابتری را برای شما میسازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر آموزش فروش در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/choose-the-best-mentor
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 3 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
ندا گفته:
۱ | ۰

من به شخصه راههای زیادی روامتحان کردم و زمان زیادی گذاشتم تا در زندگی موفق بشم وبه این نتیجه رسیدم که ابتدا باید مسیرمو مشخص کنم وبعد شخصی که قبلا این مسیر رو رفته و به موفقیت رسیده را بعنوان منتور انتخاب کنم. اینجئری هم درصد خطا کمتر میشه و هم سریعتر به موفقیت میرسم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما ندا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزار شما هستیم که در راه موفقیت تلاش می کنید و با ابراز لطف و محبت خود، به ما نیز در رسیدن به موفقیت یاری می رسانید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
حسین گفته:
۰ | ۰

مصداق این ضرب المثله که بار کج به منزل نمی رسه.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما حسین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط