تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آمازون ویکی پدیای محصولات

توضیحات کوتاه :
امروزه آمازون آمریکا بیش از 606 میلیون کالا می‌فروشد و از این نظر، رتبه اول را در بین سایر بازارهای آمازون دارد. آگوست 2017، آمازون در سراسر جهان، 7/2 میلیارد کالا به فروش رساند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
آمازون ویکی پدیای محصولات

 

خلاصه ای از مقاله

کمپانی آمازون از زمان تأسیس در سال 1994، تنوع زیادی در محصولات خود ایجاد کرده است. امروزه در آمریکا، هنگام صحبت از خرید آنلاین، ناخودآگاه نام آمازون به ذهن خطور می‌کند. همچنین در کنار گسترش تنوع محصولات خود، انبارها و فروشگاه‌های فیزیکی بسیاری نیز ایجاد کرده است. همچنین بیش از 600000 نیروی کار و یک بیزینس ابری دارد که در سطحی وسیع توسط دولت آمریکا به کار گرفته می‌شود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

آمار و ارقام محصولات در بازارهای مختلف آمازون

آمازون در 11 بازار خود، بیش از 3 میلیارد کالا می‌فروشد. در این مقاله به بررسی تعداد محصولاتی که در بازارهای مختلف آمازون به فروش می‌رسد، می‌پردازیم. امروزه آمازون آمریکا بیش از 606 میلیون کالا می‌فروشد و از این نظر، رتبه اول را در بین سایر بازارهای آمازون دارد. آگوست 2017، آمازون در سراسر جهان، 7/2 میلیارد کالا به فروش رساند، این در حالی است که اکتبر همان سال، تعداد کالای این بازار کمی بیش از 3 میلیارد بود. امروزه آمازون آمریکا، بیش از 606 میلیون کالا می‌فروشد. این بدان معنی است که از ابتدای سال، شمار محصولات آمازون به بیش از 200 میلیون عدد رسیده است. به عبارت دیگر به طور میانگین هر روز، 3/1 میلیون محصول اضافه شده است.

 

آمازون و راه اندازی یک بیزینس پرسود

 

مجموعه محصولات آمازون به دسته‌ها و بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. مثلاً آمازون آمریکا، بیش از 160 میلیون کالا در بخش‌های پوشاک، کفش و جواهرات، 87 میلیون محصول در بخش وسایل خانه و آشپزخانه و 62 میلیون مورد عنوان دارد. آمازون هند هم شمار محصولات خود را به عدد 30 میلیون رسانده است که در نوع خود قابل توجه است. در بازار آمازون کشورهایی مثل استرالیا و هلند که صرفاً محصولات Kindle را می‌فروشند، 6 میلیون کتاب موجود است.

شرکت 360pi تغییراتی که سالانه در تعداد محصولات گروه‌های مختلف کالا صورت گرفته است و نیز تغییراتی که در روش‌های دسته بندی کالا و رشد کلی یک گروه خاص کالا صورت گرفته است را مورد توجه قرار داده است. مثلاً از می 2015 تا می 2016، آمازون تعداد محصولات خود در گروه‌های لباس، کفش و جواهرات را تا 83 درصد افزایش داده است. این در حالی است که فروشندگان بازار در همین گروه، تعداد محصولات خود را تا 84 درصد افزایش داده‌اند. با توجه به این مطلب می‌توان به علت برتری آمازون بر برند Macy، که بزرگترین خرده فروش لباس در آمریکا است، پی برد.

20 گروه اول محصولات در Amazon.com

نتیجه تحقیق و اینفوگرافی شرکت 360pi ،20 گروه اول محصولات آمازون را که بیشترین تعداد را در سایت آمریکا (شامل فروشندگان بازار) دارند مشخص کرد. از بین گروه‌هایی که مورد تحلیل قرار گرفته‌اند، 5 گروه زیر، بیشترین تعداد محصول را در سایت دارند:

  • تلفن همراه و وسایل جانبی: 82039731 محصول
  • وسایل خانه و آشپزخانه: 64274875 محصول
  • لباس، کفش و جواهرات: 33422437 محصول ( اعم از مردانه، زنانه، دخترانه، پسرانه و نوزاد)
  • وسایل الکترونیکی: 31604887 محصول
  • ورزشی و لوازم خارج از منزل 23997293 محصول
  • 688690 برند منحصر به فرد در بازار آمازون کالا می‌فروشند.

به تازگی 360pi پیرامون تنوع و قدرت بازار آمازون تحقیقاتی را انجام داده است. از بین مهمترین یافته‌های این تحقیق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 688690 برند منحصر به فرد در آمازون کالا می‌فروشند که از این بین 4490 برند، بیش از 5000 محصول لیست شده در سایت دارند. 185025 فروشنده منحصر به فرد در آمازون فعالیت می‌کنند که ازاین بین 7729 نفر، بیش از 5000 محصول جهت فروش ارائه کرده‌اند.

گروه لوازم خانه و آشپزخانه، یکی از گروه‌های بسیار محبوب کالا در آمازون بوده و 60 درصد فروشندگان برتر بازار آمازون، عمدتاً تمرکز خود را بر فروش این نوع محصولات قرار داده اند. به گفته Jenn Marke، معاون بازاریابی شرکت 360pi، "نتیجه کمپین‌های تبلیغاتی نشان می‌دهد که آمازون دیگر برای رقابت و جذب مشتری، تنها به مقوله قیمت کالا اکتفا نکرده است، بلکه همزمان تمرکز خود را بر ارائه محصول مناسب هم قرار داده است".

 

آمازون، ویکیپدیای محصولات

 

مروری بر فعالیت‌های آمازون در سال‌های گذشته

کمپانی آمازون از زمان تأسیس در سال 1994، تنوع زیادی در محصولات خود ایجاد کرده است. امروزه در آمریکا، هنگام صحبت از خرید آنلاین، ناخودآگاه نام آمازون به ذهن خطور می‌کند. همچنین در کنار گسترش تنوع محصولات خود، انبارها و فروشگاه‌های فیزیکی بسیاری نیز ایجاد کرده است. همچنین بیش از 600000 نیروی کار و یک بیزینس ابری دارد که در سطحی وسیع توسط دولت آمریکا به کار گرفته می‌شود.

حدود 25 سال پیش، سایت Amazon.com شکل گرفت و تحولی جهانی در شیوه خرید کتاب به وجود آورد. امروزه آمازون، انواع محصولات از کتاب و موسیقی گرفته تا لباس، لوازم خانگی و حتی کفپوش را هم می‌فروشد. جف بیزوس، مؤسس این شرکت، برنامه کاری آمازون را به همراه همسرش و در طول مسیر سفر خود نوشتند. او شرکت آمازون را سال 1994 و در گاراژ منزلش راه اندازی کرد. امروزه، ثروت شخصی جف بیزوس بیش از 140 میلیارد دلار است و از این نظر، ثروتمندترین شخص دنیا به حساب می‌آید. او حداقل به شکلی غیر مستقیم، روش خرید، مطالعه و مصرف ما را تغییر داده است. از هر یک دلاری که در آمریکا، صرف خرید آنلاین محصول می‌شود، نیمی از آن در آمازون خرج شده است.

این شرکت در سراسر جهان بیش از 500 میلیون کالا می‌فروشد. با این حال آمازون از آنچه تصور می‌کنید بزرگتر است. آمازون تنها یک شرکت تجارت الکترونیک نیست، بلکه یک شرکت لجستیک و تأمین کننده هم به حساب می‌آید. در آمازون غذا هم فروخته می‌شود. این شرکت در زمینه تولید روبات و سخت افزار هم فعالیت دارد و در آن فیلم هم تولید می‌شود. آمازون بزرگترین تولید کننده زیرساخت ابری در جهان بوده و از نظر ارزش، دومین شرکت بزرگ جهان به حساب می‌آید. شرکت آمازون حجم سرسام آوری از کالا را برای تعداد بی شماری مشتری ارسال می‌کند. اما فراتر از این، آمازون سیاتل را نیز تغییر داده است.

تأثیر آمازون بر سیاتل

سال 2017، وب آمازون در سراسر دنیا، بیش از 566000 کارمند داشته که 40000 نفر از آنها در شهر سیاتل کار می کنند. اگر تعداد کارمندان آن در سیاتل را با کل جمعیت این شهر که در سن کار هستند ( حدود 528000 نفر) مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که 5/7 درصد از ساکنان سیاتل در شرکت آمازون کار می‌کنند. با در نظر گرفتن این مقیاس برای نیویورک سیتی متوجه می‌شویم که اگر همین درصد از ساکنان نیویورک برای یک شرکت کار کنند، یعنی 488000 نفر از آنها در آن جا مشغول به کار هستند.

 

کمپانی آمازون

 

آمازون یک غول خرده فروشی است

سال 2017، وبسایت آمازون 44 درصد از کل فروش‌های آنلاین آمریکا را در دست داشته است. این شرکت فعالیت خود را از فروش کتاب فراتر برد و امروزه به مهمترین محل برای خرید انواع کالا به خصوص برای اعضای Amazon Prime تبدیل شده است. ضمناً، میزان عضویت در این سرویس، از 33 درصد در سال 2015 و 25 درصد در سال 2012 نیز بیشتر شده است.

آمازون پرایم

امروزه بیش از 100 میلیون نفر در سرویس آمازون پرایم عضو هستند. این رقم معادل 40 درصد کل جمعیت بزرگسالان آمریکا است. درصد خانواده‌هایی که عضو آمازون پرایم هستند مطمئناً از این هم بیشتر است، زیرا ممکن است از یک خانواده چند نفر عضو این سرویس باشند و همگی از یک حساب مشترک استفاده کنند. جف بیزوس، طی نامه سالانه‌ای که به سهامداران شرکت ارسال کرد، اعلام کرد که آمازون در سال 2017، بیش از 5 میلیارد قلم کالا را به مشتریان پرایم خود ارسال کرده است. به عبارت دیگر روزانه، 4/1 میلیون سفارش به اعضای این سرویس ارسال شده است.

سرویس بی نظیر FBA آمازون

سال 2015، مراکز ارسال کالای آمازون در فاصله 20 مایلی از 31 درصد از جمعیت آمریکا قرار داشتند. از طرفی 50 الی 60 درصد کسانی که سفارش خود را همان روز دریافت می‌کردند نیز در فاصله 20 مایلی این مراکز قرار داشتند. تقریباً 45000 روبات در کف انبارهای آمازون در حال گردش هستند تا بسته‌های کالا را به موقع به بیرون بفرستند. روبات‌ها، محصولات را از روی قفسه‌ها برداشته و آنها را در اختیار کارکنان انبار قرار می‌دهند. 

مقایسه آمازون با خرده فروشان فیزیکی

درآمد کمپانی آمازون از کل فروشگاه‌های خرده فروشی فیزیکی بیشتر است. ارزش دارایی این شرکت در حال نزدیک شدن به رقم 800 میلیارد دلار است. در حال حاضر آمازون چهارمین شرکت ثروتمند دنیا است و رقم غیر قابل تصوری از کالا را به میلیاردها نفر در سراسر دنیا ارسال می‌کند. به تازگی، مدیران این کمپانی قصد دارند 5 میلیارد دلار برای ایجاد دومین دفتر مرکزی آمازون صرف کنند.

 

درآمد زیاد با آمازون

 

این دفتر درآمریکای شمالی تأسیس خواهد شد و 50000 نفر در آن مشغول به کار خواهند شد. در این مقاله با برخی آمار و ارقام محصولات آمازون در کشورهای مختلف و گستردگی فعالیت‌های این شرکت آشنا شدید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید و قصد فروشندگی در آمازون را دارید، می‌توانید در دوره آربی سایت عزت خواه دات کام شرکت کنید. مطالب آموزشی این دوره توسط استاد حسین عزت خواه و برای فارسی زبانان تهیه شده و به تمام سؤالات شما در این زمینه پاسخ داده شده است.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-is-the-wikipedia-of-the-goods
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط