موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروش کتاب در آمازون

توضیحات کوتاه :
هر گاه صحبت از فروش کالا به صورت آنلاین می‌شود نخستین نامی که به ذهن خطور می‌کند، سایت آمازون خواهد بود. اگر می‌خواهید کسب ثروت آنلاین را تجربه کنید باید با فروش در آمازون آشنایی داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 20

 • 15.7k
 • 1
 • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
فروش کتاب در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

شاید بتوان گفت که آمازون در حال حاضر بزرگترین سایت خرده فروشی آنلاین است اما در آغاز کار به عنوان بازاری برای فروش کتاب‌های نو و دست دوم شروع به کار کرد. در واقع، جف بیزوس بنیانگذار و مدیرعامل سایت غول آسای آمازون پایه‌های بزرگترین کتاب فروشی دنیا را در پارکینگ خانه خودش بنا نهاد، درست در سال 1994 زمانی که او بیزینس آمازون را شروع کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می‌توان در آمازون کتاب فروخت؟

هر گاه صحبت از فروش کالا به صورت آنلاین می‌شود نخستین نامی که به ذهن خطور می‌کند، سایت آمازون خواهد بود. نیازی نیست که در مورد بزرگی و عظمت این سایت فروش آنلاین بحث شود چرا که در مورد سایت آمازون اطلاعات بسیاری وجود دارد. اگر می‌خواهید کسب ثروت آنلاین را تجربه کنید در این صورت لازم است با نحوه فروش کتاب در آمازون نیز آشنایی داشته باشید.

شاید بتوان گفت که آمازون در حال حاضر بزرگترین سایت خرده فروشی آنلاین است اما در آغاز کار به عنوان بازاری برای فروش کتاب‌های نو و دست دوم شروع به کار کرد. در واقع، جف بیزوس بنیانگذار و مدیرعامل سایت غول آسای آمازون پایه‌های بزرگترین کتاب فروشی دنیا را در پارکینگ خانه خودش بنا نهاد، درست در سال 1994 زمانی که او بیزینس آمازون را شروع کرد. 

 

فروش در آمازون

 

سه سال بعد کمپانی آمازون با در اختیار داشتن 2.5 میلیون عنوان کتاب توانست تنها در سال 1997، 148 میلیون دلار به دست آورد. جف بیزوس از ابتدای راه اندازی این بیزینس تا سال 1999 منحصراً به فروش کتاب در آمازون می‌پرداخت و از این سال فروش اسباب بازی، وسایل الکترونیکی، ابزار و سخت افزار را نیز آغاز کرد. حتی با موفقیت‌هایی که زنجیره‌های فروشگاه‌های کتاب آنلاین از جمله Barens & Noble به دست آوردند، فروش کتاب در آمازون یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود چرا که آمازون رشد قابل توجهی در این حوزه خواهد داشت و فروشگاه‌های فیزیکی بیشتری در حال ورود و ظهور در بازار هستند.

 

نحوه فروش آمازون

 

3 روش برای فروش کتاب در آمازون

آمازون حدود دو دهه است که در این حوزه فعالیت دارد. بنابراین جای تعجبی ندارد که چگونه این شرکت توانسته است از راه و روشهای مختلف برای سازگاری با انواع مختلف و متعدد فروشندگان استفاده کند. در صورتیکه قصد دارید در آمازون کتاب به فروش برسانید، سه گزینه پیش رو خواهید داشت:

1. مبادله کتاب در آمازون

در صورتی که بخواهیم نگاهی دقیق به این موضوع داشته باشیم، در حقیقت شما با انتخاب این گزینه، کتاب خود را نمی‌فروشید بلکه کتاب‌های قدیمی خودتان را با کارت‌های هدیه آمازون مبادله می‌کنید. برای استفاده از این گزینه باید مطمئن شوید که آمازون کتاب شما را قبول خواهد کرد یا خیر. اگر کتاب شما مورد پذیرش آمازون واقع شود باید مراحل ثبت خود را ادامه دهید و اگر قصد دارید کتاب‌های بیشتری را از این طریق مبادله کنید آنها را نیز در فرم ثبت نام وارد نمایید.

کتاب خودتان را باید با توجه به نکاتی که در این مورد وجود دارد به انبارهای آمازون ارسال کنید. پیامی برای شما فرستاده خواهد شد که آیا این کتاب مورد قبول آمازون خواهد بود یا خیر. شما می‌توانید حساب خودتان را چک کنید و ببینید آیا کارت هدیه شما شارژ شده است یا نه. در صورتی که کتابهای مورد نظر شما مورد تائید آمازون نباشند، بدون هیچ گونه هزینه اضافی مجدداً برای شما بازگشت داده خواهند شد.

 

موفغقیت آمازون

 

2. انتشار مستقیم از طریق کیندل

اگر قصد دارید کتابی بنویسید و آن را به صورت آنلاین به فروش برسانید، نیازی نیست به صورت متداول و سنتی با یک ناشر صحبت کنید. سرویس Amazon KDP یا همان انتشار مستقیم از طریق کیندل به شما اجازه می‌دهد کتاب، کتاب الکترونیکی یا کتاب صوتی خود را در آمازون ایجاد کنید و انتشار دهید. با استفاده از این سرویس می‌توانید حق 100 درصدی خودتان نسبت به کتاب را حفظ کنید.

به عبارت دیگر می‌توانید هر زمان که نیاز باشد تغییرات لازم را در کتاب لحاظ کنید و نسبت به محتوای تولید شده وفادار بمانید. البته مزیت مهم انتشار کتاب از طریق کیندل آمازون این است که کتاب شما بدون دربرگرفتن هزینه‌های اضافی به بازار عرضه خواهد شد.

 

کمپانی آمازون

 

3. فروش کتاب در آمازون و دریافت وجه نقد

حتی اگر شما نمی‌خواهید کتاب‌های دست دوم خود را در آمازون مبادله کنید یا کتاب شخصی‌تان را در آمازون منتشر کنید، باز هم می‌توانید از میلیونها خریدار بالقوه که در آمازون وجود دارند استفاده ببرید. به عبارت دیگر اگر کتاب دست دومی برای عرضه در سایت آمازون ندارید یا خودتان نویسنده نیستید می‌توانید در آمازون کتاب بفروشید. فروش کتاب در آمازون از سه روش امکان پذیر خواهد بود:

 • ارسال توسط آمازون (FBA): در این حالت شما کتابی را به انبار آمازون ارسال می‌کنید. اما در حقیقت اجازه ادامه کار را به آمازون خواهید داد. آمازون مسئولیت انبارداری، ارسال و پست کتاب خریداری شده برای مشتری را بر عهده خواهد داشت. بسیاری از افراد مبتدی این روش را انتخاب می‌کنند.
 • ارسال توسط فروشنده (FBM): به عنوان فروشنده‌ای که این روش را انتخاب کرده است، همه موارد از قبیل، نگه داری کتاب، بسته بندی، ارسال و ارائه خدمات مشتری بر عهده شما خواهد بود. هر زمان یکی از اقلام عرضه شده توسط شما به فروش برسد باید تمام این موارد را خودتان انجام دهید.
 • وندور آمازون (AMZ): با انتخاب این روش باید کتاب خود را به طور مستقیم به آمازون بفروشید. در صورتی که قصد دارید یک فروشگاه کتاب فیزیکی را منحل کنید می‌توانید از این راه به عنوان سریعترین روش برای راحت شدن از دست کتاب‌های موجود خود استفاده کنید.

 

مقاله پیشنهادی: از طرح SBA آمازون چه می دانید؟

فروش کتاب در وبسایت آمازون

 

آموزش فروش در آمازون

اکنون می‌توانید تصمیم بگیرید چه نوع فروشنده‌ای در آمازون باشید(FBA ,FBM یا AMZ) سپس نوبت به یادگیری نحوه فروش کتاب در آمازون می‌رسد. به این منظور می‌توانید از راهنمای چهار مرحله‌ای فروش کتاب در آمازون استفاده کنید.

1. افتتاح حساب در آمازون

 • در گام اول باید در سایت آمازون عضو شوید تا بتوانید در مرحله بعد فروش در آمازون را شروع کنید. بنابراین وارد سایت آمازون شوید. مراحل ثبت نام در آمازون ساده است و می‌توانید همانند هر افتتاح حساب دیگری با وارد کردن آدرس ایمیل و نوشتن رمز عبور به سادگی این مراحل را پشت سر بگذارید.  
 • پس از عضویت در آمازون باید اکانت فروشنده خود را فعال کنید. وارد حساب کاربری خود شوید و گزینه «Your Other Account» را بیابید. با استفاده از این گزینه می‌توانید اکانت فروشنده را ایجاد کنید.
 • اکنون باید طرح فروشتان را انتخاب کنید. در صورتی که پلن معمولی را انتخاب کنید بابت عضویت هیچ هزینه ماهانه‌ای از شما دریافت نخواهد شد اما برای هر فروشی که انجام خواهید داد باید مبلغ 99 سنت بپردازید. در این روش، ماهانه اجازه فروش 40 کالا را خواهید داشت. با انتخاب اکانت حرفه‌ای برای عضویت ماهانه باید مبلغ 39 دلار و 99 سنت را بپردازید و به ازای هر فروش نیز مبلغی از شما کسر خواهد شد. اما توجه داشته باشید که از مزایای بیشتری برخوردار خواهید شد.
 • اطلاعات حساب خود را وارد کنید. برای دریافت هزینه کتاب‌هایی که به فروش می‌رسد لازم است حساب معتبری را ارئه دهید. در قسمت «Setting» و «Account Info» اطلاعات حساب بانکی خود را باید وارد کنید. این حساب نه تنها باید معتبر و ویژگی‌های مورد تأیید آمازون را داشته باشد، بلکه باید در کشوری مورد تأیید آمازون نیز باشد.

 

وبسایت آمازون

 

هدیه ویژه برای شما : دانلود رایگان کسب درآمد دلاری 

 

2. مراحل ایجاد لیستینگ فروش کتاب در آمازون

 • چگونه قیمت کتاب را برای فروش در آمازون تعیین کنیم؟ آسان‌ترین راه برای تصمیم گیری در مورد قیمت کتاب، مقایسه با سایر لیستینگ های موجود در آمازون است. فروشندگان مبتدی اغلب کتاب‌هایشان را با قیمتی پائین تر از رقبا عرضه می‌کنند تا بتوانند مشتری را به سمت خودشان جلب کنند.
 • چه اطلاعاتی را در مورد کتاب باید ارائه داد؟ در صورتی که شما کتاب نو می‌فروشید لازم نیست اطلاعات جزئی را وارد کنید، تنها اشاره به نوع جلد کتاب کفایت می‌کند. اما اگر کتاب شما، دست دوم است باید در مورد شرایط و کیفت کتاب توضیح دهید. مثلاً عنوان کنید که کتاب «در حد نو، خیلی خوب، خوب یا قابل قبول» است. کتاب‌هایی که برخی از صفحات آنها موجود نباشد، جلد پاره و نامناسب داشته باشد یا محتوای آنها ناخوانا و از بین رفته باشد در گروه کتاب‌های «غیر قابل پذیرش» قرار می‌گیرند و نمی‌توان آنها را در آمازون به فروش رساند.  
 • انتخاب نحوه ارسال کتاب به آمازون به چه شکل است؟ در صورتی که شما ارسال توسط فروشنده (FBM) را انتخاب کرده باشید، در این صورت همه موارد بر عهده شما خواهد بود.
 • لیستینگ ایجاد شده را ذخیره کنید. زمانی که وارد کردن اطلاعات لازم به پایان رسید باید لیستینگ خود را ذخیره کنید. پس از ذخیره لیستینگ، کتاب شما برای فروش در آمازون آماده خواهد بود.

 

فروش در آمازون

 

3. فروش کتاب در آمازون با انتخاب روش ارسال توسط آمازون (FBA)

 • در صورتی که تمایل دارید مسئولیت بسته بندی، ارسال و پست برای مشتری را به آمازون واگذار کنید باید از روش FBA استفاده نمایید. مراحل این سرویس کمی متفاوت از روش معمولی فروش کتاب در آمازون خواهد بود. فروشندگان کتاب‌هایشان را مستقیماً به یکی از مراکز ارسال آمازون می‌فرستند. هر زمان یکی از این کتاب‌ها توسط مشتری خریداری شود، آمازون کتاب مورد نظر را برای مشتری بسته بندی و ارسال می‌کند. علاوه بر این، آمازون از جانب شما مسئول رسیدگی به شکایات مشتری، ارجاع کتاب و سایر موارد پیش آمده خواهد بود.
 • نحوه ارسال کتاب به آمازون چگونه است؟ برای فروش کتاب در آمازون شما باید کتاب یا کتاب‌های مورد نظرتان را به نزدیکترین مرکز ارسال آمازون بفرستید. آمازون در قالب یک فایل پی دی اف دستورالعمل ارسال و لیبل ها را برای شما می‌فرستد. با توجه به دستور العمل باید لیبل ها را پرینت بگیرید و روی کتاب بچسبانید. برای ارسال کتاب می‌توانید از هر شرکت پستی دلخواه کمک بگیرید یا خودتان آنها را تحویل دهید. در این خصوص حتی می‌توانید از شرایط و امکانات تخفیف دار ارسال آمازون برای فرستادن کتاب به مراکز ارسال کمک بگیرید. انتخاب هر یک از این موارد به خود شما بستگی خواهد داشت.
 • در گام آخر تنها باید شرایط و موقعیت کتاب را در لیستینگ خود بررسی کنید. زمانی که کتاب‌های شما به دست آمازون رسید دیگر لازم نیست کاری انجام دهید. تنها موردی که شما باید انجام دهید این است که لیستینگ خود را زیر نظر داشته باشید یا منتظر پیام ارسالی از طرف آمازون هنگام فروخته شدن کتاب باشید.

 

فروش کتاب در آمازون

 

4. دریافت مبلغ فروش کتاب از آمازون

دلیل و انگیزه شما برای فروش کتاب در آمازون با دریافت هزینه فروش به اوج خود می‌رسد. تمام مبالغی که شما بابت فروش به دست می‌آورید پس از کسر هزینه‌های آمازون و هزینه ارسال به طور دقیق و جزئی در حساب فروشنده شما عنوان خواهد شد.

 

فروشندگی در سایت آمازون

 

پیش بینی فروش کتاب در آمازون در آینده

هر فردی در مورد راه اندازی یک بیزینس و اتفاقاتی که در آینده برای آن خواهد افتاد نگرانی‌هایی دارد. اما اگر شما قصد دارید فروش کتاب در آمازون را آغاز کنید، بهتر است به نکات و مزایایی که در این بیزینس وجود خواهد داشت توجه کنید.

 • به طور کلی فروش در آمازون یک بیزینس سودآور خواهد بود چرا که شرکت آمازون جایگاه خود را در بازار به دست آورده و مستحکم نموده است.
 • حدود 310 میلیون خریدار کتاب در آمازون فعال هستند.
 • با تخمین مشتریان بالقوه آمازون انتظار می‌رود در طول سال حدود 178 میلیارد دلار فروش اتفاق بیفتد.
 • اگر شما خودتان ناشر باشید یا بخواهید بیزینسی آنلاین را راه اندازی کنید با توجه به آمار و مزیت‌هایی که وجود دارد به نظر می‌رسد انتخاب آمازون یک مدل بیزینس امن و مطمئن در آینده باشد.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نظرات و موفقیت های دانشجویان دوره آربی 

 

 

شرکت در دوره ی آربی - آموزش فروش در آمازون

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-books-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
Maryam گفته:
۰ | ۱

با سلام و احترام؛ من در ایران زندگی میکنم و به دلیل تحریم‌ها امکان بارگذاری مستقیم کتاب رو برای فروش در سایت آمازون ندارم. سایت تجارت آنلاین فایلهای آموزشی تهیه کرده یا از جایی کپی کرده که نحوه بارگذاری فایل کتاب الکترونیکی در سایت آمازون رو آموزش داده و سایت پانی پی رو معرفی کرده برای افتتاح حساب، اما به هیچ عنوان پاسخگو نیستن که راهنمایی کنن. سایت پانی پی کلی تبلیغ کرده که مستر کارت و ویزا کارت صادر میکنه که شماره حساب یا کارت افتتاح شده رو برای آمازون بفرستیم برای واریز وجه حاصل از فروش کتاب، اما متاسفانه پول صدور کارت رو گرفتن و تحت هیچ شرایطی نه پیام و نه تماس تلفنی رو پاسخ نمیدن و تازه فهمیدیم کلاهبرداری بوده. قبلا هم خدمت شما ایمیل ارسال کرده بودم که ای کاش خودتون از طریق سایت معتبرتون واسطه فروش کتابهای هموطنان خودتون در آمازون میشدین. با دفترتون در اصفهان هم تماس گرفته بودم که گفتن شما در زمینه کتاب الکترونیکی فعالیت ندارین. اگه امکان راهنمایی وجود داره، ممنون میشم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما مریم عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

متاسفانه این روزها در فضای مجازی شاهد هستیم که افرادی غیر متخصص و بدون داشتن اطلاعات کافی و بدون درنظر گرفتن قوانین حاکم اقدام به فروش محصولات آموزشی و دیجیتال می نمایند، که این اقدام برخلاف قوانین بوده و باعث گمراهی کاربر می گردد. بعضاً دیده شده است که کاربران بی تجربه نیز، فریب اینگونه افراد را می خورند و ضمن گمراه شدن بابت دریافت این فایل ها  و دوره ها، مبالغ گزافی پرداخت می کنند . شایان ذکر است که محوریت دوره های آموزشی کمپانی عزت خواه دات کام پیرامون آموزش جامع خرید کالای فیزیکی از چین و ارسال به انبار آمازون در آمریکا و سپس فروشنده شدن در آمازون می باشد و در خصوص آموزش فروش محصولات دیجیتال و دانلودی در سایت آمازون، فعالیتی ندارد و توصیه ما به شما انجام تحقیق و بررسی قبل از هر اقدام می باشد. مسلماً نتیجه کار پس از بررسی دقیق خیلی مطلوب تر می باشد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط