استاندارد های آمازون برای بسته بندی محصولات مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نگاهی به سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
آمازون، بزرگ‌ترین سایت خرده فروشی آنلاین است. کسانی که محصولی را از آمازون می‌خرند، تصور می‌کنند که آن را از برند آمازون خریده‌اند اما بیش از 45 درصد اقلام توسط فروشنده ثالث فروخته می‌شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
نگاهی به سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

شاید با خود فکر کنید که آمازون از همان روز اول، به این حد از موفقیت دست یافته است، اما این گفته صحیح نیست. در واقع شرکت، طی این سال‌ها راه پر پیچ و خمی را طی کرده است تا به جایگاهی که اکنون قرار دارد برسد. در این مقاله نگاهی به سایت آمازون و مسیر موفقیت آن می اندازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تاریخچه مختصر شرکت آمازون

آمازون، بزرگ‌ترین سایت خرده فروشی آنلاین جهان است. بیشتر کسانی که محصولی را از سایت آمازون می‌خرند، تصور می‌کنند که آن را از برند آمازون خریده‌اند، این در حالی است که بیش از 45 درصد اقلام در سایت آمازون، توسط فروشنده ثالث فروخته می‌شود. بر اساس اطلاعات منتشر شده نام این شرکت در ابتدا قرار بوده است «کادابرا» باشد، اما به خاطر تشابه تلفظ آن به کلمه «cadavar» به معنی لاشه، نام آن به آمازون تغییر کرد.

شاید با خود فکر کنید که آمازون از همان روز اول، به این حد از موفقیت دست یافته است، اما این گفته صحیح نیست. در واقع شرکت، طی این سال‌ها راه پر پیچ و خمی را طی کرده است تا به جایگاهی که اکنون قرار دارد برسد. شرکت آمازون در اوایل تأسیس، این حجم از تنوع محصول را نداشت، بلکه تمرکز آن عمدتاً بر روی فروش کتاب بود. اولین کتاب این شرکت در گاراژ منزل جف بزوس فروخته شد. البته، اکنون دیگر شرایط کاملاً تغییر کرده است و امروزه شرکت انواع کالا از اسباب بازی تا پوشاک گرفته تا مبلمان و غیره را می‌فروشد.

 

فروش در آمازون

 

15 می 1997 بود که شرکت آمازون اقدام به عرضه اولیه سهام کرد. در آن زمان قیمت هر سهم 18 دلار بود. علیرغم این که آمازون از جایگاه مستحکمی در زمینه بیزینس برخوردار بود، اما سرمایه گذاران نگران آینده این شرکت بودند، زیرا ظاهراً شرکت در چهار الی پنج سال اول، برنامه‌ای برای سودآوری نداشت. در آن زمان، این استراتژی چندان برای سرمایه گذاران خوشایند نبود. اما سرانجام آمازون توانست راه خود را پیدا کند و رقبای خود در حوزه تجارت الکترونیک را از سر راه بردارد. در سه ماه اول سال 2001، شرکت آمازون سرانجام توانست به سود دست یابد.

این شرکت به درآمد 1 میلیارد دلاری دست یافت که 5 میلیون دلار آن سود بود. اگر چه این مقدار سود برای چنین شرکتی، کم به نظر می‌رسد، اما درستی طرحی که بزوس از همان روز اول در سر می‌پروراند را ثابت می‌کرد. در روزهای نخست تأسیس شرکت، هیچ کس نمی‌توانست تصور کند که آمازون روزی به بزرگترین خرده فروش آنلاین جهان تبدیل خواهد شد. اما این اتفاق، در واقعیت روی داد. در حال حاضر شرکت آمازون، وب سایت‌های جداگانه‌ای برای بازارهای مختلف خود دارد. آمریکا، کانادا، انگلستان، ایتالیا، ژاپن و چین از جمله بازارهای جهانی آمازون هستند.

 

نگاهی به سایت آمازون

 

خدمات جدید آمازون برای ارسال سفارشات

آمازون دارای بیش از 100 انبار و ناوگان بزرگی از کامیون‌ها است. این شرکت حتی دارای هواپیماهای خصوصی برای ارسال محصولات است. در حال حاضر، این شرکت برای سرعت بخشیدن به روند ارسال بسته‌ها به خریداران، به دنبال ایجاد مجموعه بزرگی از نیروهای انسانی نیز هست. شرکت آمازون به تازگی خبر از انجام طرح جدیدی برای ارسال محموله‌ها داده است که هدف آن به کارگیری افراد برای ارسال بسته‌های پستی به مشتریان است.

در این روش که مخصوص ساکنان آمریکا است، افراد باید برای شروع کار، حداقل 10000 دلار سرمایه گذاری کنند. با این روش، افراد می‌توانند بیزینس ارسال کالای آمازون را برای خود شروع کنند و آن را مدیریت نمایند. اگر چه این پستچی‌ها، کارمند شرکت آمازون محسوب نمی‌شوند اما می‌توانند از کامیونهایی که برند آمازون بر روی آن قرار دارد، یونیفرم و غیره استفاه کنند.

 

مقاله پیشنهادی: نگاهی به انبار آمازون

سایت آمازون

 

مزایای طرح جدید آمازون برای ارسال بسته‌های پستی

طبق محاسبات شرکت، اگر کسی بتواند ناوگانی متشکل از 40 کامیون را در اختیار شرکت آمازون قرار دهد، سالانه 300000 دلار سود خواهد کرد. این طرح در واقع به حل مشکلی که آمازون با آن رو به رو است، کمک می‌کند. زیرا در حال حاضر، تعداد بسته‌هایی که آمازون باید هر روز به دست مشتریان در سراسر آمریکا برساند، روز به روز در حال افزایش است. حال آمازون باید به دنبال یافتن راهی باشد که این بسته‌ها را در اسرع وقت و از مراکز مختلف دسته بندی کالا به درب منزل مشتریان برساند.

این سرویس جدید آمازون، پرسش‌هایی را هم مطرح کرده است از جمله این که آیا استخدام نیروی انسانی برای این کار می‌تواند برخی از خدمات شرکای آمازون از جمله United Parcel Service و سرویس پستی آمریکا را با چالش رو به رو کند یا حتی جایگزین آن شود؟ به گفته آقای کلارک، معاون ارشد عملیات جهانی آمازون، او وظیفه داشته است درباره نیازهای 5 تا 15 سال آینده آمازون تحقیق کند. بنابراین طرح جدید ارسال بسته‌های پستی با هدف برآوردن نیازهای آتی شرکت و ایجاد ظرفیت‌های جدید برای آن بوده است. او اضافه می‌کند که آمازون از وجود تمام شرکای خود از جمله سرویس پستی آمریکا، برای ارسال محصولات به مشتریان استفاده خواهد کرد.

 

موفقیت آمازون

 

هدف آمازون از طرح جدید

آمازون در حال آزمایش برنامه‌هایی است که وابستگی‌اش به شرکای خود را کاهش دهد یا جایگزین آنها کند. مثلاً امسال، آمازون قصد دارد سرویس جدیدی را آزمایش کند که طی آن، پیک‌های مخصوص شرکت، محصولات را از شرکت‌هایی که کالای خود را در آمازون می‌فروشند تحویل گرفته و به انبار آمازون منتقل کنند. در حال حاضر این کار توسط UPS، Flex و شرکت‌های دیگر انجام می‌شود. این برنامه همچنین مجزا از Amazon Flex است که طی آن افراد با دریافت 18 تا 25 دلار در ساعت، بسته‌ها را با وسیله نقلیه خود به دست مشتریان می‌رسانند.

در این برنامه، افراد کارمند آمازون یا حتی پیمانکار مستقل آمازون به حساب نمی‌آیند، بلکه صاحب بیزینس خود به حساب می‌آیند. آن‌ها صرفاً برای ارسال بسته‌ها به مشتریان، با آمازون قرارداد امضا می‌کنند. به گفته مسئولان آمازون، وسایل نقلیه این شرکت صرفاً برای ارسال بسته‌ها از محل شرکت استفاده می‌شوند و نه رقبایش.

این طرح شرکت در بیش از 24 ایالت آمریکا، که اکثراً در امتداد ساحل قرار دارند، آغاز خواهد شد. مدیران شرکت از افراد علاقه مند درخواست کرده‌اند که حتی اگر شهر یا منطقه‌شان جز این 24 ایالت نیست، باز هم ثبت نام کنند. زیرا انتظار می‌رود برنامه باز هم گسترش یابد. آمازون امیدوار است در 12 تا 18 ماه آینده، صدها نفر در این طرح شرکت کنند. شرکت به این افراد عنوان «همکاران بخش خدمات پستی» داده است.

به گفته آقای کلارک، در صورت موفقیت، این طرح احتمالاً در کشورهای دیگر هم اجرایی خواهد شد. آمازون در اقدامی برای جذب سربازان نظامی به طرح، مبلغ 10000 دلار به داوطلبان واجد شرایط می‌پردازد تا بتوانند کار خود را شروع کنند. به گفته مدیریت آمازون، کلیه کسانی که جذب این طرح می‌شوند، از امکانات مختلفی برخوردار خواهند شد که شامل وسایل نقلیه با برند آمازون، سوخت، پوشش بیمه و غیره است.

 

کسب درآمد 24 ساعته

 

اولالوا آبیمبولا یکی از افرادی بود که به طور آزمایشی در این طرح شرکت کرد. او می‌گوید از نیجریه به آمریکا آمده است و سال‌ها شغل اداری داشته است و اخیراً به عنوان راننده در بخش Amazon Flex مشغول به کار بوده است. او می‌گوید: «از این که شرکت خود را راه اندازی کرده است بسیار خوشحال است. در این شرکت 40 کارمند به صورت پاره وقت و تمام وقت مشغول به کار هستند. گویی دنیا را به من داده بودند.»

آقای آبیمبولا این سخنان را در حالی که جلو کامیون خاکستری رنگ سرویس Amazon Prime ایستاده بود به زبان آورد. «این بیزینس، آینده خانواده‌ و دخترانم را تأمین می‌کند. رویای من دیگر برآورده شده است و دیگر می‌توانم از زندگی‌ام لذت ببرم.» در این مقاله، با تاریخچه سایت آمازون و بیزینس جدیدی که این شرکت برای حمل و نقل کالاها در نظر گرفته است آشنا شدید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه و روش فروش کالا در آمازون هستید، در دوره‌های آربی شرکت عزت خواه دات کام شرکت کنید. مطالب این دوره آموزشی توسط آقای حسین عزت خواه به زبان فارسی تهیه شده است.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/a-look-at-amazon-website
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
پوریا در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ گفته:
۰ | ۱

من مقالات ریادی در مورد آمازون خوندم و قصد دارم به زودی زود این بیزینس رو شروع کنم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما پوریا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش‌های شما در مسیر موفقیت و ابراز لطف و رضایت شما همواره در مجموعه عزت خواه دات کام به یادگار می‌ماند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط