مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اگر می خواهید پولدار شوید این عادت ها را ترک کنید

توضیحات کوتاه :
 انسان از ابتدای خلقت همواره در ناخود آگاه خود عادت‌های مثبت و ایده‌آل را در خود پرورش می‌دهد. یکی از مواردی که همه افراد را به سمت خود می‌کشاند و جاذبه بسیار قوی دارد حس قدرت و کسب ثروت است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 1.6k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
اگر می خواهید پولدار شوید این عادت ها را ترک کنید

 

خلاصه ای از مقاله

برخی عادت ها، ما را از مسیر پولدار شدن دور می کنند. برای رسیدن به ثروت ابتدا باید این عادت های مخرب را کنار گذاشت. در این مقاله به تعدادی از این عادت ها اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

پولدار شدن چگونه ممکن خواهد شد؟

برخی ویژگی‌ها به طور غریزی در همه افراد وجود دارد. انسان از ابتدای خلقت همواره در ناخود آگاه خود عادت های مثبت و ایده آل را در خود پرورش می‌دهد. برخی از این صفات در اخلاق و رفتار مشاهده می‌شوند و برخی دیگر به لحاظ اجتماعی نیز بروز داده می‌شوند. یکی از مواردی که همه افراد را به سمت خود می‌کشاند و جاذبه بسیار قوی دارد حس قدرت و کسب ثروت است.

در اطراف خود بسیار با این مسئله مواجه شده‌اید که حتی کودکان خردسال نیز اهمیت پول را می‌دانند. گرچه به لحاظ فکری، تصور درستی از قدرت پول و مزایای آن ندارند اما کاملاً متوجه این موضوع هستند که پول یک ویژگی مثبت به شمار می‌رود.

 

چگونه ثروتمند شویم؟

 

گرچه همه افراد در ناخود اگاه خود به سمت پول و ثروت گرایش دارند، اما تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید، با وجود چنین جاذبه‌ای چرا همه افراد در کسب ثروت و پولدار شدن نمی‌توانند موفق عمل کنند؟ چرا تنها برخی افراد در این مسیر موفق می‌شوند؟ چه اصول و قوانینی وجود دارد که این افراد با استفاده از آنها قادر هستند بر ثروت‌های خود بیفزایند؟

شاید در ابتدای امر، گمان کنید این اصول و قوانین بسیار سخت و پیچیده هستند و هر کسی نمی‌تواند از عهده آنها برآید. اما اندکی تأمل لازم است. گاهی چنان موارد ساده و پیش‌پا افتاده هستند که به چشم نمی‌آیند. کارآفرینان و تمام افراد موفق با استفاده از همین موارد جزئی و ساده توانسته‌اند، خالق موفقیت‌های بزرگ خود باشند.

گاهی لازم می‌شود از شکست‌های خود درس بگیرند تا آینه‌ای شود برای اقدامات آتی‌شان و گاهی باید عادات ناپسندی را کنار بگذارند تا درهای جدیدی را برای خود باز کنند. هرگز نباید در منطقه امن خود محصور بمانید. برای موفقیت و پولدار شدن گاهی لازم است از خطوط قرمزی که برای خود ایجاد کرده اید، عبور کنید. در ادامه به عاداتی اشاره خواهد شد که لازم است برای پولدار شدن، تغییری در آنها ایجاد کنید.

 

کسب ثروت

 

مسلماً همه افراد در طول زندگی خود به دنبال کسب دانش و آگاهی هستند. اما هر کدام از این موارد در جایگاه خاص خود کاربرد دارند و نمی‌توانید در همه شرایط توقع یکسانی از دانش و معلومات خود داشته باشید. اگر قصد دارید درآمد‌زایی بالایی داشته باشید، شاید نتوانید با استفاده از تحصیلات آکادمیک و آنچه به صورت تئوری آموخته‌اید به این هدف نائل شوید.

گرچه به احتمال زیاد، تخصص و مهارت همانند بال‌های یک کارآفرین یا یک فرد موفق هستند اما تنها با اکتفا بر آنها نمی‌توان به هدف رسید. در کنار دانشی که دارید باید موارد بسیار دیگری را نیز به کار بگیرید. گاهی آموخته‌های شما مربوط به زمان و دوره خاصی می‌شود و شاید پس از گذشت مدتی، دیگر به کار نیاید. گاهی آنچه آموخته‌اید از پایه اشتباه بوده است یا نقایصی در آن وجود دارد. هرگز از اینکه تغییر کنید و اطلاعات خود را به روز نمایید هراس نداشته باشید.

 • عادت گفتن «نمی‌دانم» را ترک کنید

افراد موفق همواره درصدد یادگیری هستند. هیچ‌گاه از کسب اطلاعات و دانش در حوزه کاری خود دریغ نمی‌ورزند. ندانستن عیب نیست اما اگر شما به دنبال کشف حقایق یا راه حل‌ها نروید، عیب بزرگی به شمار خواهد رفت. منتظر نمانید تا راه حل به سراغ شما بیاید.

برای پیشرفت و حرکت رو به جلو باید راه‌های مختلفی را تجربه نمایید. هر گاه با در بسته‌ای مواجه شدید، بدانید که این در مطمئناً کلیدی دارد و برای باز کردن آن تلاش کنید.

 

مقاله پیشنهادی: فرمول ثروتمند‌ شدن

پولدار شدن

 

 • در مورد ثروت، نگرش منفی نداشته باشید

گرچه ثروت برای همه افراد جاذبه بالایی دارد اما در برخی جوامع، عامه مردم راجع به ثروت و پول دید منفی دارند. تصوراتشان این طور شکل گرفته است که ثروت از راه درست ومنطقی حاصل نمی‌شود و اگر فردی به شیوه درست زندگی کند، کسب ثروت‌های کلان منطقی به نظر نمی‌رسد. این تصورات کاملاً اشتباه هستند.

در تمام دنیا ثروتمندانی وجود دارند که با استفاده از مهارت‌ها، استعداد، خلق فرصت‌های ناب و ایده‌های خارق‌العاده نه تنها خودشان ثروت‌های بسیاری به دست آورده‌اند بلکه افراد دیگری نیز در کنار آنها صاحب منافع و فوایدی شده‌اند.

گاهی این منافع چنان وسیع و گسترده هستند که تمام افراد سراسر جهان از این مزایا بهره‌مند خواهند شد. جف بزوس، ثروتمندترین فرد دنیا با به راه اندازی شرکت آمازون، مردم سراسر جهان را به سمت شرکت خودش سوق داده است.

برخی مواقع، افراد کسب و کاری را با هدف رسیدن به ثروت راه اندازی می‌کنند و ایده‌های خوب و نابی دارند. اما در حین مسیر با پستی و بلندی‌هایی مواجه خواهند شد و به دلایلی نمی‌توانند با موفقیت آنها را بگذارنند.

این عوامل باعث می‌شود خود را بازنده بدانند و از ادامه مسیر اجتناب بورزند. نکته حائز اهمیت این است که گذشته هر فرد تجربه‌ای است که بر موفقیت‌های آتی او خواهد افزود. تنها به این شرط که در مراحل بعد از آنها استفاده درست داشته باشد و پله‌ای شود برای برداشتن گام‌های بعدی.

 

اگر می خواهید پولدار شوید این عادت ها را ترک کنید

 

 • همانند افراد پولدار، هدف تعیین کنید

با وجود اینکه هدف خود را کسب ثروت تعیین کرده‌اید اما آن را دست نیافتنی می‌دانید و همین باعث خواهد شد نسبت به هدفتان متعهد نمانید. هدف‌های شما می‌تواند بلند‌مدت یا کوتاه‌مدت باشد اما باید در مرحله زمانی مشخص شده به آنها برسید. در صورتی که این مراحل را به موقع و در زمان تعیین شده طی کنید، انگیزه شما برای رسیدن به مرحله بعد نیز بیشتر خواهد شد. در این راستا می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اهداف خود را مشخص کنید
 2. هدف‌های کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید
 3. برای هر کدام زمان بندی مشخصی را در نظر بگیرید
 4. سعی کنید در زمان مشخص شده به هدف خود برسید

تلاش کنید رویاهایتان را در ذهن متصور شوید. از اینکه رویاهای بزرگی داشته باشید و تفکرات بزرگی در ذهن بپرورانید، هراسی به دلتان راه ندهید. در این صورت، ذهن ناخود آگاه شما نیز آماده خواهد شد و به سمت کسب ثروت سوق داده خواهید شد. اکثر افراد به حقوق ماهیانه خود اکتفا می‌کنند و افزون بر آن به دنبال راه‌های کسب درآمد جدید نیستند. اگر تنها به یک منبع درآمد قانع باشید در این صورت با مواجهه با چالش‌های بزرگ قادر به رفع نیازهای خود نیستید.

علاوه بر اینکه باید مقداری از درآمد ماهانه خود را پس انداز نمایید، لازم است به روش‌های نوین برای کسب درآمد فکر کنید. در عصر حاضر باید به دنبال مشاغلی باشید که فارغ از فاکتور زمان و مکان باشند و بتوانید بدون دغدغه‌های جانبی ثروت خود را افزایش دهید. بیزنس های آنلاینی همچون فروشندگی در آمازون شما را قادر خواهد ساخت به صورت دلاری از اینترنت کسب درآمد داشته باشید.

 

راه اندازی بیزینس فروش کالا در آمازون

 

 • پولی را که به دست می‌آورید به درستی استفاده نمایید

نکته‌ای که باید مورد توجه قرار دهید این است که هدف نهایی، لذت بردن بردن از زندگی می‌باشد. گرچه هنر پولدار شدن بسیار مهم است اما تمام اهدافی که برای خود تعیین می‌کنیم در راستای لذت بخش بودن زندگی است. گاهی، افراد ذهن خود را کاملاً متمرکز می‌کنند تا بهترین شغل برای ثروتمند شدن را بیابند، غافل از اینکه شغل خودشان پتانسیل بالایی دارد. به جای تمرکز بر حواشی، راه خود را مشخص نمایید و تلاش خود را به کار گیرید.

گرچه نکات ثروتمند شدن بسیار است اما به تعداد افراد روی زمین، راه‌هایی برای رسیدن به آن وجود دارد زیرا هر شخص می‌تواند به شیوه منحصر به فرد خودش، با ابتکار و خلاقیت راه درست کسب ثروت را پیدا کند. پولدار شدن نیز همانند سایر موارد به مهارت نیاز دارد و در این راه گاهی لازم می‌شود برخی عادات خود را تغییر دهید یا ترک کنید.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/quit-these-habbits-to-get-rich
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط