تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

9 سوالی که افراد موفق هر روز از خود می پرسند

توضیحات کوتاه :
موفقیت چیست؟ خیلی از افراد بدون اینکه درک درستی از پاسخ این سؤال داشته باشند، به دنبال رسیدن به این هدف هستند. به همین دلیل هم ممکن است گاهی دچار مشکل بشوند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
9 سوالی که افراد موفق هر روز از خود می پرسند

 

خلاصه ای از مقاله

اولین گامی که باید در مسیر موفقیت برداشت، این است که بدانید که موفقیت به‌طور کلی چه معنایی دارد و همچنین شما آن را در چه چیزی می‌بینید. البته ممکن است با گذر زمان و بالا رفتن سن و تجربه، نظر افراد درباره موفقیت هم تغییر کند. در این مقاله به 9 سوالی که افراد موفق هر روز از خود می پرسند، می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

انسان‌های موفق چه ویژگی دارند؟

موفقیت چیست؟ خیلی از افراد بدون اینکه درک درستی از پاسخ این سؤال داشته باشند، به دنبال رسیدن به این هدف هستند. به همین دلیل هم ممکن است گاهی دچار مشکل بشوند. اولین گامی که باید در مسیر موفقیت برداشت، این است که بدانید که موفقیت به‌طور کلی چه معنایی دارد و همچنین شما آن را در چه چیزی می‌بینید. البته ممکن است با گذر زمان و بالا رفتن سن و تجربه، نظر افراد درباره موفقیت هم تغییر کند. مطمئناً موفقیت از نظر یک کودک خردسال با یک فرد بالغ متفاوت است. از سوی دیگر زمانی که فردی به هدف اولیه خود دست پیدا می‌کند تصمیم می‌گیرد تا به دنبال دستیابی به هدف دیگری برود.

 

بهبود مدیریت کسب و کار شما با سوالاتی که باید از خود بپرسید

 

برای مثال شاید هدف اول یک شخص موفقیت در دانشگاه باشد، بعد از دستیابی به آن، فرد مورد نظر به دنبال موفقیت در پیدا کردن یک شغل خواهد رفت. پس باید فاکتور زمان و تجربه را به شدت مورد توجه قرار داد. حال با خودتان فکر کنید و ببینید هدفتان در زندگی چیست. بعد از تعیین هدف است که باید به دنبال دستیابی به موفقیت در مسیر خود به سمت هدفتان باشید. موفقیت ساده به دست نمی‌آید و نیاز به تلاش و پشتکار بالایی دارد. افراد موفق همیشه با توجه به یکسری معیار مشخص هر روز میزان موفقیت خود را بررسی می‌کنند. سپس با توجه به این تجزیه و تحلیل، کارها و فعالیت‌های خود را منطبق بر اهداف خود اجرا می‌کنند. آن‌ها هیچ‌وقت درگیر روزمرگی‌های زندگی نمی‌شوند بلکه هر روز درباره کارهایی که انجام داده‌اند یا قصد انجام دادن آنها را دارند، فکر می‌کنند. پس اگر شما هم می‌خواهید مثل افراد موفق باشید، هر روز به اهداف خود فکر کنید و ببینید کارهایی که انجام می‌دهید چقدر با آنها مطابقت دارند. این کار باعث می‌شود شما بیشتر فکر کنید و در نتیجه، در زندگی و کار خود موفق‌تر باشید.

9 سؤال اصلی که افراد موفق هر روز از خودشان می‌پرسند

آیا کاری که من انجام می‌دهم دقیقاً همان چیزی است که به دنبال آن بودم؟

شاید شما هم مثل خیلی از افراد دیگر از نقش پررنگ علاقه و تمایل به انجام کاری، در رسیدن به موفقیت آگاهی نداشته باشید. اما باید این را بدانید که اگر کاری که انجام می‌دهید با میل و علاقه خودتان نباشد، نمی‌توانید در آن موفق بشوید. چرا که در این صورت در مواجه با اولین مشکل در مسیر ناامید می‌شوید و از هدف خود دست می‌کشید. به همین دلیل هم یک فرد موفق هر روز از خودش می‌پرسد که به کاری که انجام می‌دهد علاقه دارد یا نه. چرا که می‌داند اگر علاقه خود به هدف پیش‌رو را از دست بدهد، نمی‌تواند در مسیر پیش برود.

 

مقاله پیشنهادی: 8 عادت متمایز افراد موفق

سوالاتی که افراد موفق هر روز از خود می پرسند

 

آیا از اشتباهات خود درس گرفته‌ام؟

افراد هیچ‌وقت نمی‌توانند بدون شکست در مسیر موفقیت پیش بروند. شکست جزء لاینفکی از موفقیت است و این کاملاً طبیعی است. تمامی افراد موفق تجربه بارها و بارها شکست خوردن را داشته‌اند. مسئله‌ای که باعث تمایز این افراد از دیگران می‌شود این است که آنها از شکست‌های خود درس می‌گیرند. یک فرد موفق هر روز شکست‌های خود را مرور می‌کند تا اطمینان حاصل کند که از تمامی آنها درس لازم را گرفته است. شما هم یک زمانی را به بررسی شکست‌های خود اختصاص بدهید. ببینید در چه بخش‌هایی اشتباه کرده‌اید و چه قسمت‌هایی از کار نیاز به تغییر دارند. اگر می‌خواهید فرد موفقی باشید نباید یک اشتباه را چندین بار تکرار کنید.

آیا به اندازه کافی خود را به چالش کشیده‌ام؟

موفقیت هیچگاه راحت به دست نمی‌آید. شما هم اگر به دنبال دستیابی به موفقیت هستید نباید به دنبال راحتی در این مسیر باشید. خیلی‌ها ممکن است زمانی که به وضعیت ثابتی می‌رسند، دست از تلاش بیشتر و ریسک کردن بکشند اما افراد موفق این چنین نیستند. آن‌ها هر روز خود را به چالش‌های جدید دعوت می‌کنند. هر روز هدف‌های بزرگ‌تری را انتخاب کرده و برای رسیدن به آنها تلاش می‌کنند. اگر یک فرد که به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده است، با رسیدن به اولین هدف خود راضی می‌شد، آیا می‌توانست جایگاه فعلی خود را داشته باشد؟

برنامه من برای ادامه کار چیست؟

حال که شما تصمیم گرفته‌اید مثل افراد موفق خود را به چالش بکشید، باید برای خود برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. اگر قصد دارید سریع‌تر و موثرتر پیش بروید، پس نیاز است که کارهایی را انجام بدهید که در این راستا به شما کمک کنند. یک برگ کاغذ را بردارید و برای خود یک نقشه راه بکشید. ببینید الان در کجا قرار گرفته‌اید و می‌خواهید به کجا بروید. سپس برای مسیر حرکت از جایگاه فعلی تا جایی که مدنظرتان است، یک برنامه‌ریزی مناسب داشته باشید.

آیا هنوز هم مثل سابق مطمئن هستم که می‌توانم این کار را انجام دهم؟

اعتمادبه‌نفس یکی از فاکتورهای بسیار مهم در بحث موفقیت بشمار می‌رود. علاوه بر این، نیاز است به مسیری که انتخاب کرده‌اید هم اعتقاد کامل داشته باشید. جلوی آینه بایستید و از خودتان بپرسید که آیا هنوز هم مثل قبل به خودتان و مسیرتان باور دارید؟ داشتن مهارت و اینکه بدانید چگونه باید پیش بروید، تنها نصف کار است، بخش دیگر باور و اعتقاد شماست. اگر شما باور نداشته باشید که می‌توانید کار مورد نظر خود را انجام دهید، به هیچ عنوان نمی‌توانید به دیگران هم ثابت کنید که شما می‌توانید. قبل از هر کاری لازم است که خودتان حامی خودتان باشید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر اعتماد به نفس در موفقیت

افراد موفق

 

باید جلو کدام یک از تصمیماتی که تا کنون گرفته‌ام را بگیرم؟

برای همه ما پیش می‌آید که خیلی اوقات تصمیم اشتباهی را اتخاذ کنیم. اشتباه کردن یک امر معمول است اما گاهی اشتباهات می‌توانند به مشکلات خیلی بزرگی منجر شوند. ویژگی افراد موفق این است که هر روز این سؤال را از خود می‌پرسند و بدین ترتیب تمامی کارهای روزانه خود را مرور می‌کنند. با این روش حتی اگر خطایی را مرتکب شده باشند، می‌توانند سریع متوجه آن شده و جلوی آن را بگیرند. در این صورت قبل از اینکه اشتباهات شما منجر به نتایج منفی بزرگی شود، می‌توانید جلوی آن را بگیرید.

من از چه چیزهایی در زندگی می‌ترسم؟

برای موفق شدن باید با ترس‌های خود روبه‌رو بشوید. یکی از موانع بسیار بزرگی که در مسیر موفقیت قرار دارد، ترس است. افراد موفق هر روز به ترس‌هایشان فکر می‌کنند و سپس به دنبال حل آن‌ها می‌روند. از خودتان بپرسید که ترس‌هایتان چیست و کدام یک از آنها شما را از رسیدن به هدفتان باز می‌دارد. بدین ترتیب می‌توانید با شناخت آنها به مقابله با آنها بپردازید. چرا که ترس دقیقاً در برابر اراده قرار می‌گیرد. اگر نتوانید ترس‌های خود را مدیریت نمایید، نمی‌توانید در مسیر تحقق رویاهای خود گام بردارید.

مقاله پیشنهادی: 7 پرسشی که در پایان هر هفته باید از خود بپرسید - عزت خواه دات کام

آیا با دستیابی به هدف خود می‌توانم در زندگی اطرافیان تغییری ایجاد کنم؟

باید بدانید که خوشحالی شما به خوشحالی اطرافیانتان وابسته است. به همین دلیل هم افراد موفق علاوه بر رضایت و خشنودی خود همواره به دنبال شادی و رضایت دیگران نیز هستند. آن‌ها سعی می‌کنند یک کار مفید انجام بدهند که در نتیجه آن یک تأثیر مثبت روی زندگی خانواده، دوستان، اطرافیان یا هر کسی که روی این زمین زندگی می‌کنند، بگذارند.

 

فروش بالا در آمازون

 

چه عادت‌های بدی در من وجود دارد که من را از رسیدن به هدفم باز می‌دارند؟

افراد موفق این را می‌دانند که مثل دیگران کمبودهایی را دارند اما تلاش می‌کنند که خود را به فرد بهتری تبدیل کنند. آن‌ها هر روز از خودشان می‌پرسند که چه عادت‌های بدی دارند و کدام یک از این عادت‌ها سرعت آنها در رسیدن به موفقیت را کاهش می‌دهند. برای مثال شاید خوش قول نبودن یا دیر از خواب بیدار شدن یک عادت منفی بشمار برود. آن‌ها این عادت‌ها را شناسایی کرده و به دنبال رفع آن می‌روند.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/nine-questions-that-successful-people-ask-themselves-each-day
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط