مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تسلط بر اهداف برای رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
چگونه می‌توان به موفقیت دست پیدا کرد؟ آیا اگر تنها به موفق شدن فکر کنیم و آن را باور داشته باشیم مطابق قانون جذب می‌توانیم به موفقیت دست پیدا کنیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تسلط بر اهداف برای رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

هیچ‌کس نمی‌تواند تأثیر شگرف تفکر افراد روی عملکرد آنها را انکار کند اما برای رسیدن به هدف باید تلاش هم کرد. شما موفقیت را به هر شکلی که برای خودتان معنا کنید باز هم اگر در کنار آن تلاش لازم را نداشته باشید نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید. از سوی دیگر تلاش بدون فکر نیز نمی‌تواند نتیجه مطلوبی را به‌همراه داشته باشد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

موفقیت در رسیدن به هدف‌ها

چگونه می‌توان به موفقیت دست پیدا کرد؟ آیا اگر تنها به موفق شدن فکر کنیم و آن را باور داشته باشیم مطابق قانون جذب می‌توانیم به موفقیت دست پیدا کنیم؟ مسلماً هیچ‌کس نمی‌تواند تأثیر شگرف تفکر افراد روی عملکرد آنها را انکار کند اما برای رسیدن به هدف باید تلاش هم کرد. شما موفقیت را به هر شکلی که برای خودتان معنا کنید باز هم اگر در کنار آن تلاش لازم را نداشته باشید نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید. از سوی دیگر تلاش بدون فکر نیز نمی‌تواند نتیجه مطلوبی را به‌همراه داشته باشد. در کنار باور و تلاش باید مهارت‌های لازم را نیز یاد بگیرید و در راستای رسیدن به هدف‌های خود آنها را در زندگی اعمال کنید.

 

همین حالا شروع به کسب درآمد نمایید

 

راهنمای گام به گام دستیابی به موفقیت

1. اهداف خود را باور کنید

در گام اول باید به هدف خود و مسیری که قصد وارد شدن به آن را دارید، باور کامل داشته باشید. اگر باور لازم را نداشته باشید و این را که قرار است زندگی خود را تغییر بدهید را نپذیرید، خیلی زود این هدف خود را فراموش می‌کنید و به سراغ هدف‌های دیگر می‌روید. هر زمان و هر جایی که باور کافی وجود نداشته باشد، هر چیزی در محیط اطراف می‌تواند تمرکز شما روی هدف را از بین ببرد. پس سعی کنید افکارتان را به واقعیت تبدیل کنید.

2. آن‌ها را تجسم کنید

هر چیزی که می‌خواهید را تجسم کنید. این مرحله یکی از جذاب‌ترین مراحل به‌شمار می‌رود. به هدف‌های خود فکر کنید و زمانی را تصور کنید که به آنها دست پیدا کرده‌اید. در این حالت راحت‌تر می‌توانید تمامی جنبه‌های مثبت و منفی آنها را ببینید. به تمام جنبه‌های روحی، احساسی، منطقی، مالی، اجتماعی و فیزیکی هدف خود فکر کنید. زمانی که با یک دید درست به جلو بروید، راحت‌تر می‌توانید به هدف خود دست پیدا کنید.

3. آن‌ها را روی کاغذ بیاورید

یکی از کلیدهای موفقیت نوشتن اهداف مورد نظر روی کاغذ می‌باشد. این مرحله بیشتر از آنچه که تصورش را می‌کنید تاثیرگذار است. اگر در نوشتن دچار مشکل شدید، می‌توانید به این نتیجه برسید که اهداف خود را فراموش کرده‌اید و تسلط لازم را روی آنها ندارید. سعی کنید اهدافتان را جایی بنویسید که هر روز ببینید.

 

مقاله پیشنهادی: جادوی نوشتن اهداف و آرزوها

تسلط بر اهداف

 

4. دلیل اهداف خود را شناسایی کنید

دانستن دلیل هدف‌ها امر بسیار مهمی به‌شمار می‌رود. داشتن دلیل برای هر کاری می‌تواند انگیزه بسیار زیادی را برای رسیدن به آن اهداف درون هر فرد ایجاد کند. پس دلایل مربوط به هر یک از هدف‌های خود را بدانید تا با دید بازتری در مسیر قدم بگذارید. برای مثال فردی را تصور کنید که به دنبال به‌دست آوردن 100 میلیون پول می‌باشد. انگیزه به دست آوردن آن پول برای پس‌انداز کردن در بانک با انگیزه نشات گرفته از نیاز به آن پول برای درمان بیماری فرزند خیلی متفاوت است.

5. تمرکز خود را روی اهداف حفظ کنید

زمانی که روی اهداف خود تمرکز می‌کنید، آن‌ها برایتان روشن‌تر از قبل خواهند شد. ممکن است ندانید که چگونه باید به هدف‌های خود دست پیدا کنید، اما با داشتن تمرکز روزانه بر روی آنها، دستیابی به آنها نیز آسان‌تر می‌شود. چرا که ذهن شما متوجه می‌شود که بین وضعیت فعلی شما و وضعیتی که به دنبال آن هستید اختلاف وجود دارد. به همین دلیل هم تلاش می‌کند تغییراتی ایجاد کند تا شما به وضعیت مورد نظرتان برساند. اگر تمرکز خود را روی اهدافتان از دست بدهید، به عقب برخواهید گشت. چرا که بدون تمرکز منظم روی اهداف، ممکن است عوامل مختلفی تمرکز شما را برهم بزنند. در ادامه راه‌هایی که به کمک آن‌ها می‌توانید تسلط خود را روی اهدافتان حفظ نمایید را تک به تک عنوان خواهیم کرد.

5 راه ساده برای حفظ تسلط بر اهداف

1. لیست اهداف خود را کوچک کنید

داشتن هدف خیلی خوب است اما اگر تعداد آنها زیاد باشد، خیلی زود متوجه خواهید شد که یک هدف می‌تواند تمرکز شما روی هدف دیگر را از بین ببرد. به جای اینکه روی اهداف خیلی زیادی تمرکز کنید، 1 تا 3 هدف اصلی برای خود تعیین کنید تا در یک زمان مشخص به آنها دست پیدا کنید. سعی کنید مهم‌ترین هدف‌های خود را شناسایی کنید و آنها را در یک لیست جداگانه قرار دهید. سایر هدف‌ها را تا زمانی که به هدف‌های اولیه خود دست پیدا نکرده‌اید، کنار بگذارید. سپس هر از چند گاهی به لیست قبلی خود مراجعه کنید و ببینید که کدام یک قابلیت تبدیل شدن به هدف اصلی را دارند. بدین ترتیب شما هم با داشتن چندین هدف تسلط خود را روی اهدافتان از دست نمی‌دهید و هم آنقدر نسبت به یک هدف بی‌توجه نمی‌شوید که انگیزه خود را از دست دهید.

2. اهداف‌ بزرگ خود را به چند بخش تقسیم کنید

اهداف بزرگ گاهی آنقدر پیچیده به نظر می‌رسند که فرد احساس می‌کند دسترسی به آنها غیرممکن است. به همین دلیل هم اعتمادبه‌نفس و انگیزه لازم را از دست می‌دهد و از ادامه مسیر باز می‌ماند. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که اهداف بزرگ خود را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید. سپس برای هر یک از این اهداف کوچک‌تر ویژگی‌ها و فعالیت‌های مرتبط به خود آن را قرار دهید. بدین ترتیب هر زمان که به یکی از این اهداف کوچک دست پیدا می‌کنید، انگیزه و انرژی بیشتری برای ادامه دادن مسیر خواهید داشت. چرا که می‌دانید که یک گام به هدف اصلی خود نزدیک‌تر شده‌اید.  

 

مقاله پیشنهادی: 7 گام برای دستیابی به اهداف زندگی

رسیدن به موفقیت

 

3. دوستان قابل اعتماد داشته باشید

همانقدر که اهداف هر فرد، شخصی به‌شمار می‌روند اما اینکه بتوانید آنها را با یک فرد قابل اعتماد در میان بگذارید هم می‌تواند احساس بهتری به شما بدهد. پس حضور دوستانی که بشود به راحتی و با خیال راحت به آنها تکیه کرد، می‌تواند خیلی کمک کننده باشد. زمانی که شما اهداف خود را برای آنها عنوان می‌کنید، آن‌ها می‌توانند شما را تشویق کنند و در مسیر رسیدن به آنها شما را همراهی کنند. گاهی هم می‌توان از ایده‌ها و نظرات آنها استفاده کرد و ایرادات یا مشکلات کار را خیلی بهتر متوجه شد. چرا که آنها با یک دید متفاوت به همه چیز نگاه می‌کنند.

4. به طور مرتب میزان پیشرفت خود را بررسی کنید

زمانی که برای خود هدفی را انتخاب می‌کنید، یکی از اولین چیزهایی که باید درباره آن تصمیم‌گیری کنید، چگونگی بررسی کردن میزان پیشرفت است. شما باید از همان لحظه‌ای که تلاش برای رسیدن به یک هدف را آغاز می‌کنید، میزان پیشرفت خود را هم در نظر بگیرید. بدین ترتیب متوجه می‌شوید که آیا مسیر درستی را انتخاب کرده‌اید یا نیاز است که آن را تغییر داده و یک مسیر درست دیگر را انتخاب نمایید. یکی از راه‌های بسیار مؤثر برای این کار نوشتن افکار و احساسات است. چرا که به کمک آن‌ها می‌توانید به یک بازخورد مناسب در زمینه میزان پیشرفت خود در مسیر رسیدن به اهدافتان دست پیدا کنید. پس افکار و احساسات خود را بنویسید و هر از چند گاهی آنها را بررسی کرده و بدین ترتیب بهترین برنامه ممکن را برای خود داشته باشید.

 

مدیریت زندگی و کسب درآمد بیشتر

 

5. یک لیست فیزیکی یا مجازی از اهداف خود تهیه کنید

برای اینکه تمرکز خود را روی اهدافتان حفظ کنید، یک لیست از آنها تهیه کنید. مثلاً آنها را روی یک تخته بنویسید و داخل اتاق در جایی قرار بدهید که آن را ببینید. شاید هم بتوانید آن را در یادداشت‌های روزانه گوشی خود ذخیره کنید یا حتی روی درب یخچال بچسبانید. علاوه بر نوشتن آنها باید توجه داشته باشید که آنها را در جایی قرار دهید که مرتب ببینید. بدین ترتیب تمرکز و انگیزه شما روی آنها حفظ خواهد شد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/mastering-goals-for-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط