مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 گام برای دستیابی به اهداف زندگی

توضیحات کوتاه :
در این مقاله قصد داریم شما را با یک روش برنامه ریزی 7 مرحله‌ای آشنا کنیم که با به کار گیری آن‌ها راحت‌تر به اهداف خود می‌رسید. چرا که این هفت مرحله از یک فرمول بسیار قدرتمند تشکیل شده‌اند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
7 گام برای دستیابی به اهداف زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

یکی ار ارکان مهم رسیدن به موفقیت، داشتن هدف در زندگی است. تا هدفی برای خود مشخص نکرده باشید، در مسیر موفقیت سردرگم خواهید بود. ابتدا هدف واقعی خود را مشخص نموده و سپس هزینه های دستیابی به هدف را برآورد کنید و بر اساس برنامه اقدام نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه به اهداف خود در زندگی دست پیدا کنیم؟

انسان‌ها باید برای دستیابی به اهداف خود با برنامه پیش بروند. یک فرد باید برای تک تک گام‌هایی که در مسیر حرکت به سمت اهداف خود برمی دارد، برنامه ریزی داشته و با فکر پیش برود.

در این مقاله قصد داریم شما را با یک روش برنامه ریزی 7 مرحله‌ای آشنا کنیم که با به کار گیری آن‌ها می‌توانید خیلی راحت‌تر به اهداف خود دست پیدا کنید. چرا که این هفت مرحله از یک فرمول بسیار قدرتمند و تأیید شده تشکیل شده‌اند و شما می‌توانید از آنها برای تغییر سریع زندگی خود به سمت زندگی مورد نظرتان استفاده کنید.

 

چگونه در شغل خود افزایش درآمد داشته باشیم؟

 

گام اول

هدف واقعی خود را مشخص کنید

یک هدف واقعی باید واضح، خاص و قابل ارزیابی بوده و برای دست یابی به آن محدودیت زمانی در نظر گرفته شده باشد. اهدافی که در حقیقت هدف نیستند و بیشتر به یک رویا یا آرزو شباهت دارند معمولاً مبهم می‌باشند.

افرادی که به معنای واقعی کلمه هدف دارند و می‌دانند که دقیقاً به دنبال چه چیزی هستند، با کسانی که تنها با فکر رسیدن به آرزوها، زندگی خود را سپری می‌کنند، کاملاً تفاوت دارند.

یکی از مهمترین مسئولیت‌هایی که بر عهده شما می‌باشد این است که دقیقاً بدانید در هر حوزه از زندگی خود دقیقاً چه خواسته‌ای را دنبال می‌کنید.

خیلی از افراد همواره این سوال را در ذهن دارند که اهداف آنها باید چه چیزهایی باشند؟ پاسخ مناسب به این سوال این است که تنها کسی که می‌تواند این اهداف را تعیین کند، خود آنها هستند. مطمئناً هدف گذاری کار دشواری است.

اما نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که این کار یک حرکت ضروری در زندگی هر فردی به شمار می‌رود. اگر شما هدف‌های خود را به درستی تعیین کرده باشید، می‌توانید هر کاری را انجام دهید و بدون داشتن اهداف، در حقیقت نمی‌توانید هیچ کاری کنید.

یکی از مهمترین دلایل شکست افراد در زندگی این است که آنها بخش زیادی از زمان خود را روی مواردی صرف می‌کنند که ارزش پایینی دارند یا به طور کلی بی ارزش هستند.

دلیل اصلی اینکه آنها بخش عظیمی از زمان خود را هدر می‌دهند این است که به درستی نمی‌دانند واقعاً به دنبال چه چیزهایی می‌باشند. زمانی که اهداف واضحی در سر داشته باشید، توانایی شما در مدیریت زمان نیز به شکل چشم گیری افزایش پیدا می‌کند.

 

 اهداف زندگی

 

گام دوم

اهداف خود را روی کاغذ بنویسید

یکی دیگر از راه‌های دست یابی به هدف‌های خود در زندگی این است که آنها را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید. البته باید نحوه نوشتن اهداف و آرزوها را به درستی بدانید. زمانی که این کار را انجام دهید، میان ذهن و دست شما یک اتفاق باورنکردنی صورت می‌گیرد.

زمانی که کاغذ و خودکار را برمی دارید و اهداف خود را یادداشت می‌کنید، قانون جذب فعال می‌شود. شما با این کار، باورهای خود را تشدید نموده و به معنی واقعی می‌پذیرید که اهدافتان دست یافتنی هستند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های نوشتن اهداف روی کاغذ این است که شما با این کار احساس داشتن کنترل و قدرت شخصی خواهید کرد.

گام سوم

هزینه‌های دست یابی به هدف خود را برآورد کنید

مشخص کنید که هزینه رسیدن به هدفی که دارید چقدر می‌باشد. به این منظور، فهرستی تهیه کنید و در آن کلیه لوازم یا اقدامات ضروری برای محقق کردن رویای خود را بنویسید. مثلاً آیا از همین امروز حاضر هستید که کمی زودتر کار خود را شروع کنید، بیشتر از روزهای قبل تلاش کنید و دیرتر از وقت‌های دیگر، محل کارتان را ترک کنید؟

پاسخ خود را یادداشت کنید. یا مثلاً آیا می‌خواهید دانش و مهارت خود را بیشتر کنید و در صورت نیاز در کلاس‌های فوق برنامه شرکت کنید؟ پاسخ خود به این سوال را نیز دوباره یادداشت کنید. آیا برای عوض کردن شغل، صنعت یا کسب و کار خود و رسیدن به مواردی که دنبال آنها هستید، آمادگی دارید؟ مجدداً جواب خود را روی کاغذ بنویسید.
قانون علت و معلول، یک قانون طلایی در جهان است که در مورد رسیدن به اهداف نیز صدق می‌کند. در نتیجه لازم است بدانید که بهای هر چیزی که می‌خواهید به دست آورید را باید بدهید. این بها باید به صورت کامل و از قبل پرداخت شود.

قیمت کاشت و درو کردن با هزینه‌ای که باید برای درو کردن و کاشت پرداخت شود یکی نیست. شما باید قبل از اینکه برداشتی کنید، کاشت کرده باشید. این یک قانون است. در نتیجه باید قبل از لذت بردن از جایزه‌ای که دریافت می‌کنید، بهای آن را بپردازید.

 

مقاله پیشنهادی: روش های تعیین هدف در زندگی

دستیابی به اهداف زندگی

 

گام چهارم

یک برنامه جامع تهیه کنید

برنامه ریزی برای رسیدن به هدف، چهارمین گامی است که باید بردارید.  برای برنامه ریزی کردن، کاغذی بردارید و شروع به تهیه یک برنامه برای خود کنید. به یاد داشته باشید که برای کسانی که به دنبال موفقیت هستند، نوشتن اهداف و داشتن یک برنامه مناسب برای آنها یک مهارت ضروری است.

برنامه خود را با نوشتن فهرستی از کارهایی که فکر می‌کنید باید انجام دهید تا به هدف خود برسید، شروع کنید. زمانی که لیست خود را درست کردید، می‌توانید موارد جدیدی که به مرور زمان به آنها نیاز پیدا می‌کنید را نیز یادداشت کنید. در مرحله بعد باید لیست خود را بر اساس اولویت و ترتیب زمانی آنها مرتب نمایید.

مهم‌ترین کاری که در لیست شما وجود دارد و شما باید برای رسیدن به هدف خود انجام دهید، چیست؟ کدام یک از کارها را باید قبل از اینکه کار دیگری را شروع کنید به پایان رسانده باشید؟ شروع کدام یک از موارد حاضر در لیست به اتمام یک مورد دیگر در همان لیست بستگی دارد؟

شما با داشتن یک برنامه برای اقدامات خود می‌توانید به شکل درستی در مسیر پیش بروید. این کار میزان باور شما را بالا می‌برد و تمایل شما به رسیدن به هدفی که دارید را تشدید می‌نماید.

شما با این کار متقاعد می‌شوید که دستیابی به هدفی که تعیین نموده‌اید برای شما امکان پذیر است. در کنار تمامی این موارد شما با نوشتن یک برنامه می‌توانید احتمالاتی که حتی ممکن است خودتان از آنها آگاه نباشید را در نوشته‌های خود داشته باشید.

 

7 گام برای دستیابی به اهداف زندگی

 

گام پنجم

بر اساس برنامه ریزی خود، اقدام کنید

اقدام و تلاش برای رسیدن به هدف، پنجمین گام به حساب می‌آید. زمانی که شما هدفی را تعیین می‌کنید، آن را روی کاغذ می‌آورید، بهایی که باید پرداخت نمایید را تعیین نموده و برای آن برنامه ریزی هم کردید، باید بلافاصله اقدام کنید. حتی اگر اقدامی که قرار است انجام دهید، برقراری تماس تلفنی یا جمع آوری اطلاعات باشد. در هر حال باید اطمینان حاصل کنید که کاری را در راستای هدف خود انجام داده‌اید. زمانی که اقدام می‌کنید، به خودتان و دیگران نشان می‌دهید که واقعاً درباره هدفی که دارید جدی هستید. قبل از اینکه هر گونه اقدام خاص و قطعی داشته باشید، می‌توانید تنها تمریناتی را انجام دهید که برای شما لذت بخش می‌باشند. رویاپردازی روزانه می‌تواند یکی از این تمرین‌ها باشد.

گام ششم

برای رسیدن به موفقیت هر روز تلاش کنید

هر روز کاری را انجام دهید که شما را به سمت مهم‌ترین هدفتان سوق می‌دهد. این یک اصل ضروری در بحث موفقیت است که باعث به وجود آمدن انرژی و اشتیاق در شما می‌شود.

شما برای اینکه شجاعت، اعتماد به نفس و انگیزه درونی خود را حفظ کنید باید هر روز، کاری را انجام دهید. این حرکت به شما این حس را می‌دهد که در حال حرکت به سمت جلو می‌باشید. به همین دلیل نیز غیرقابل مهار بوده و هیچ وقت دست از تلاش نمی‌کشید.

 

چگونه با فروشندگی در آمازون درآمد میلیاردی داشته باشیم؟

 

گام هفتم

هرگز تسلیم نشوید

صرف نظر از موانعی که در مسیرتان وجود دارند یا تعداد دفعاتی که در مسیر متوقف شده‌اید، باید تصمیم بگیرید که همواره به دنبال پیشرفت کردن باشید و تا زمانی که به موفقیت دست پیدا نکرده‌اید، دست از تلاش نکشید.

زمانی که حتی قبل از هر اقدامی تصمیم می‌گیرید که پافشاری کنید، به مشکلات این اجازه را نمی‌دهید که بزرگ جلوه کنند. در کنار آن نیز خودتان را از نظر ذهنی برای رویارویی با هر گونه مشکلی آماده می‌کنید.

مطمئن باشید تا زمانی که برای هدفی که دارید تلاش می‌کنید، دستیابی به آن هدف برای شما دور از دسترس نخواهد بود.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/seven-steps-to-achiving-goals
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط