تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

خودتان را دوست داشته باشید - 13 راه برای شاد زیستن

توضیحات کوتاه :
خودتان را دوست داشته باشید! یکی از بهترین و موثرترین کارهایی است که می‌توانید در حق زندگی خودتان انجام دهید. احساس تردید یا تنفر نسبت به خودتان یا دست‌کم گرفتن خودتان موجب دریغ کردن شادی می‌شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 2.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
خودتان را دوست داشته باشید - 13 راه برای شاد زیستن

 

خلاصه‌ای از مقاله:

خودتان را دوست داشته باشید و برای شاد زیستن تلاش کنید، اینها دو موضوعی هستند که نمی‌توان آن‌ها را در جایی یافت. باید شادی و دوست داشتن خود را به وجود آورد. به عبارت دیگر، نمی‌توان یک روز صبح با سوئیچی استارت خوشحالی و دوست داشتن را زد و از آن روز به بعد دیگر عاشق زندگی و عاشق خودمان شویم. بلکه باید هر روز دنبال شادی باشیم، شادی را یاد بگیریم و شادی را تمرین کنیم.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

خودت را دوست داشته باش

خودتان را دوست داشته باشید و با این کار شادی را برای زندگی خود به ارمغان آورید. یکی از رموز مهم داشتن زندگی همراه با  شادی، دوست داشتن خود است.

اگر خودتان را دوست نداشته باشید نمی‌توانید شاد باشید زیرا هر چقدر هم دلایل شادی آفرین در زندگی‌تان زیاد باشند احساس بی ارزشی می‌کنید و خودتان را مستحق شادی نمی‌دانید.

دوست داشتن خود به معنای تکبر، خودبزرگ بینی یا خودخواهی نیست. دوست داشتن خود یعنی تجربه شادی، خوشحالی و احساس امنیت در یک سطح کاملاً جدید.  همه ما عادت کرده‌ایم دنبال عشق بیرونی باشیم چون در کودکی عشق و امنیت را از همین طریق به دست آورده‌ایم.

زمانی که کار خوبی انجام می‌دادیم دوست داشته شدن پاداش ما بوده است و در برزگسالی هم دنبال همین نوع دوست داشته شدن هستیم. اما حقیقت این است عشق و دوست داشتن واقعی را باید درون خودمان جستجو کنیم.

به همین دلیل، هیچ‌گاه عشق یا دوست داشته شدن از جانب دیگران شادی همیشگی شما را تضمین نمی‌کند و اگر بابت توانایی‌های خودتان احساس آرامش نداشته باشید نمی‌توانید احساس امنیت کنید.

 

با آمازون موفقیت را تجربه کنید

 

راهکارهایی مفید برای بیشتر دوست داشتن خود

1. لازم نیست عالی و درحد کمال باشید

داشتن یک جسم عالی و بدون عیب‌ونقص یا زندگی، ثروت، سطح هوشی عالی و در حد کمال هرگز مقدور نمی‌شود. کمال هرگز وجود ندارد و اگر تصور می‌کنید در رسانه‌های اجتماعی این حد از کمال وجود دارد باید گفت کاملاً در اشتباه هستید. 

2. انتظارات جامعه غیر واقعی هستند و نمی‌توانید همه آن ها را برآورده کنید

طبع انسانی ما همیشه تشنه به دست آوردن چیزهای بیشتر است. حتی اگر بتوانید به این استانداردهای غیرواقعی برسید، باز هم احساس شادی نخواهید داشت چرا که هنوز دنبال به دست آوردن چیزهای بیشتری هستید.

بنابراین، خودتان یا زندگی‌تان را با استانداردهای غیر واقعی مقایسه نکنید چون تنها نتیجه حاصله احساس تنفر نسبت به خودتان و ناامیدی است. تنها خودتان را دوست داشته باشید و از داشته هایتان لذت ببرید.

3. یاد بگیرید از لحظه حال لذت ببرید

یک لحظه تأمل، خواسته‌های پایان‌ناپذیرتان را متوقف کنید. نگاهی به خودتان بیندازید. از مجالی که برای زندگی به شما داده شده نهایت استفاده را ببرید، از فرصتی که برای زنده بودن و زندگی در اختیار دارید. خود را بیشتر دوست بدارید و از زمان حال لذت ببرید.

 

 

مقاله پیشنهادی: چگونه از تک تک لحظه های زندگی لذت ببریم ؟ 

خودتان را دوست داشته باشید

 

4. شکرگزاری روزانه را فراموش نکنید

کلید شادی همین شکرگذاری است. دلایل و بهانه‌ای برای شکرگذاری بیابید. آن‌ها را در یک کانال اینستاگرامی یا یک وبلاگ به اشتراک بگذارید. اگر نمی‌توانید حداقل هر روز 3 دقیقه زمان بگذارید و دلایل شکرگزاری امروزتان را پیدا کنید؛ قدرت بدنی، جسم سالم، زندگی خوب، شریک همراه، دوست وفادار، شهر یا روستایی که زندگی می‌کنید یا حتی سپاسگزاری به خاطر فردی که امروز هنگام خرید به شما کمک کرد.

5. این واقعیت را بپذیرید که کنترل همه چیز در دست شما نیست

تنها چیزی که در کنترل کامل شما قرار دارد، کنترل رفتار و افکار خودتان است. این واقعیت را بپذیرید که کنترل دیگران، افکار یا رفتارشان در دست شما نیست، درست همانطوری که کنترل وضعیت آب و هوا در دست شما نیست.

در حقیقت، زندگی کنترل چیزهایی نیست که در اختیار داریم بلکه نوع واکنش ما به آ‌ن‌ها است. به جای آن که بخواهید کنترل هر فرد و هر چیز را در دست بگیرید، برای بهترین عملکرد و واکنش خودتان تلاش کنید. خودتان را بیشتر دوست بدارید و دوست داشتن را نثار دیگران هم  بکنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه با داشتن مرزهای شخصی کنترل زندگی خود را به دست بگیریم ؟ 

دوست داشتن خود و شادی بیشتر

 

6. خود مراقبتی داشته باشید

جامعه این تصور را برای ما ساخته که خودمراقبتی همان خودخواهی است. بزرگ‌ترین ترس ما این است که افراد جامعه را ما را خودخواه بنامند. بنابراین، ما هم هر کاری انجام می‌دهیم تا تصویر خوبی از خودمان در جامعه بسازیم.

اما فراموش می‌کنیم که ساخت این تصویر خوب برای جامعه، به قیمت از دست دادن شادی خودمان تمام می‌شود. خودمراقبتی مساوی با شادی است. همیشه خود و دوست داشتن خود را در اولویت قرار بده و خود را بیش از دیگران دوست بدار.

7. به احساسات خودتان اهمیت دهید

یک صندلی راحتی بیابید. یک فنجان قهوه آماده کنید و از خودتان بپرسید امروز قرار است چه اتفاق خوبی بیفتد و چه احساسی خواهید داشت؟ همان احساس خوب را همین الان تجربه کنید. به جای آن‌که احساسات خود را پنهان کنید، حس کردن آن‌ها را یاد بگیرید.

8. افکار منفی را دور بریزید

قبل از مرور افکار منفی از خودتان بپرسید آیا این افکار سودی هم برای من خواهند داشت؟ آیا حال من را بهتر می‌کنند؟ تقریباً همه ما نسبت به خودمان بدرفتار هستیم. به‌ عبارت ‌دیگر، کلید مهم شادی آفرینی توقف همین افکار عذاب‌آور درونی است. به جای افکار منفی به این فکرکنید که چه کارهایی می توانید انجام دهید تا خودتان را بیشتر دوست داشته باشید. 

 

مقاله پیشنهادی: راه های مقابله با افکار منفی

شادی بیشتر در زندگی

 

9. دایره ارتباطی مناسبی را انتخاب کنید

دایره اجتماعی و ارتباط‌های شما بر کل زندگی‌تان تأثیر گذار است. درواقع، شما برآیندی از پنج نفری هستید که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارید. بنابراین، ببنید این پنج نفر چه افرادی هستند. آیا افرادی مثبت اندیش هستند؟ آیا مشوق و حمایتگر شما هستند؟ یا افرادی منفی، بدبین، گستاخ و بدرفتار هستند؟

10. به تغذیه سالم اهمیت دهید

آنچه به جسم شما تزریق می‌شود بر سلامت روح شما نیز اثر می‌گذارد. غذاهای سالم و مقوی مورد‌ علاقه‌تان را استفاده کنید. بدن شما به خاطر این انتخاب سپاسگزارتان خواهد بود.

11. برای شادی و موفقیت تلاش کنید

بسیاری از ما عادت داریم در یک کلاس ورزشی ثبت کنیم اما هرگز در کلاس حاضر نمی‌شویم. یک فعالیت ورزشی جدید را امتحان کنید، همان ورزش یا فعالیتی را پیدا کنید که از انجام دادنش لذت می‌برید، فعالیتی که شما را سرگرم می‌کند و به خنده و شادی وا می‌دارد.

12. پیوسته در حال یادگیری باشید

یادگیری، مطالعه، تجربه و آزمایش. تنها به مطالعه اکتفا نکنید. برای تکمیل این چرخه لذت‌بخش پس از مطالعه سراغ آزمایش و تجربه بروید تا یادگیری پویاتری داشته باشید.

13. محیط اطرافتان را پاکسازی کنید

تمام افراد منفی را از رسانه های اجتماعی‌تان حذف کنید. اطلاعاتی که وارد ذهن می‌شود بخشی از زندگی خواهد شد. بنابراین، بهتر است ورودی ذهن را با اطلاعات مثبت پوشش دهید و زندگی مثبتی را برای خودتان بسازید.

ارزش بیشتری برای خود قائل باشید و خودتان را دوست داشته باشید. تنها گنجی که همیشه و در همه حال در کنار شما خواهد ماند، خودتان هستید.

 

اگر انتخاب راه و روش درست زندگی و مدیریت آن جزء اولویت های شما می باشد، باید برای انتخاب بهترین و صحیح ترین راه، ارزش قائل شوید و مسیری را پیش بگیرید تا وقتی، بعد از گذشت زمان به آن نگاه می کنید، با تمام وجود سرشار از حس خوب شوید. پیشنهاد ویژه ما برای یادگیری سبک درست زندگی، آموزش ساخت لایف استایل موفق می باشد.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/love-yourself
برچسب ها
شادی در زندگی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط