Alexa Certify

کسب مهارت فروش در آمازون (بخش اول)

  • 464
  • 0

موفقیت فروش در آمازون

در این مقاله، مصاحبه استاد حسین عزت خواه با یکی از دانشجویان موفق دوره آربی را می‌خوانید. در این مصاحبه، احمد میرمحمدی درباره دلایل موفقیت خود در کسب و کار آمازون با استاد عزت خواه گفت و گو کرده است.

 

فروش در آمازون


استاد عزت خواه: «سلام می‌کنم به احمد عزیز، امیدوارم که حالتان خوب باشد. دوست دارم که خودتان را معرفی کنید. بسیار هیجان‌زده هستم که در مورد موفقیت‌های شما در وب سایت آمازون بشنوم.»
احمد میرمحمدی: «سلام عرض می‌کنم خدمت شما و تیم محترمتان. خیلی خوشحالم که من را به این مصاحبه دعوت کردید. من در فرانسه زندگی می‌کنم و در زمینه سیستم‌های الکترونیکی تحصیل کرده‌ام و در حوزه تجهیزات الکترونیکی فعالیت کرده‌ام.»
استاد عزت خواه: «بسیار عالی، زندگی در فرانسه به چه شکلی است؟ شما در کدام شهر زندگی می‌کنید؟»
احمد میر محمدی: «من در شهر اونیون واقع در جنوب فرانسه زندگی می‌کنم که یکی از تاریخی ترین شهرهای فرانسه به حساب می‌آید.»
استاد عزت خواه: «بسیار عالی، آیا به پاریس نزدیک است یا فاصله دارد؟»
احمد میرمحمدی: «نه، این شهر در جنوب فرانسه است و نزدیک به دریا می‌باشد. ما کاملاً در خط مرزی اقیانوس مدیترانه هستیم که حدود 9 ساعت با پاریس فاصله دارد.»
استاد عزت خواه: «بسیار عالی.»
احمد میر محمدی: «جایی است که هوا دائماً گرم است.»
+ «فکر می‌کنم در حال حاضر هوا خوب باشد.»
- «بله، هوا بسیار عالی است.»
+ «باید بگویم خوش به حالتان! در حال حاضر در تورنتو، دما منفی 10 یا 12 است. حال می‌رویم به سراغ بیزینس شما. می دانم که بسیار هیجان زده هستید. خود من هم زمانی که شروع کردم، بسیار هیجان زده بودم. وقتی این بیزینس را شروع کردم، فکر می‌کردم که مسیر سختی را پیش رو دارم، اما قدم به قدم راه به شما نشان داده می‌شود.

 

کسب مهارت فروش در آمازون

 

نحوه آشنایی با تیم عزت خواه دات کام و تصمیم برای فروشندگی در آمازون

+ «اولین سؤال من این است که به چه شکل با تیم عزت خواه دات کام و شرکت من آشنا شدید؟»
- «من یک سال پیش با مجموعه شما و در واقع با شخص شما در یوتیوب آشنا شدم. در آن زمان، واقعاً بابت کسب و کار بسیار مستأصل بودم، چون در بحث الکترونیک، هر کسب و کاری را که شروع می‌کردم، با شکست مواجه می‌شد و از این لحاظ کاملاً افسرده شده بودم. بنابراین دیگر جایی برای ریسک کردن نداشتم. یک شب، به طور اتفاقی، یکی از ویدئوهای شما را در یوتیوب دیدم و آن را تا انتها دنبال کردم. در آن زمان، ویدئوهای زیادی درباره آمازون ساخته نشده بود، از جمله این که چطور می‌توانیم در وب سایت آمازون، کسب و کاری داشته باشیم. به همین خاطر من بیشتر تحقیق کردم و متوجه شدم که کسی تاکنون به زبان فارسی درباره فروش محصول در آمازون توضیحی نداده است. به جز شما، که البته ویدئوها در آن زمان بسیار کوتاه بودند. شما در آن زمان، به تازگی ویدئوهایتان را آپلود کرده بودید. اما وقتی توضیحات مربوط به آمازون را به زبان‌های مختلف دیدم، متوجه اعداد و ارقامی شدم که واقعاً با ذهنیت و شرایط من هماهنگ نبودند. شما در آن ویدئوی اول در مورد این اعداد و ارقام توضیح نداده بودید. به این ترتیب بود که من در آن زمان با این مجموعه آشنا شدم. بعد از آن توانستم پیگیری کنم و برای شما ایمیل فرستادم و با شما از طریق ویس و پیام ارتباط گرفتم. شما من را راهنمایی کردید و دوره را به من معرفی نمودید. بعد از آن، دوره آربی را تهیه کردم و به همین شکل ادامه دادم.»

 

کسب مهارت فروش در آمازون

 

امکان کسب درآمد بالا از آمازون

+ «بسیار عالی. قبل از این که این بیزینس را شروع کنید، فکرش را می‌کردید که شما به این اعداد و ارقام برسید و اصلاً بتوانید بیزینس آمازون FBA را شروع کنید؟ اصلاً این کار برای شما امکان پذیر به نظر می‌رسید؟»
- «بله برای من امکان پذیر بود، از این لحاظ که قدرت ریسک و شکست بالایی داشتم. من قبلاً بارها شکست خورده بودم و این اعداد برای من ناآشنا نبودند. همه افراد می‌توانند در این کار سرمایه گذاری کنند. همیشه با خودم فکر می‌کردم که سایت آمازون متعلق به شرکتی است به نام آمازون که خودشان محصولات را تهیه می‌کنند و در سایت یا کمپانی‌شان قرار می‌دهند. بعد از طریق شما، تیمتان و سایت عزت خواه دات کام و آموزش‌هایتان، با این بیزینس بیشتر آشنا شدم، ولی هرگز طرز فکری که افراد امروز دارند را نداشتم. چون امروزه مردم  نمی‌توانند باور کنند که وب سایتی به نام آمازون وجود دارد که می‌توانید در آن کسب و کار خودتان را داشته باشید.»

 

کسب مهارت فروش در آمازون

 

باز کردن حساب در سایت آمازون

+ «بسیار جالب است، چند ماه طول کشید تا محصولتان را پیدا کنید و دیگر تصمیم بگیرید که با آن محصول شروع کنید؟»
- «زمان آشنایی من با شما تا زمان باز کردن حساب، نسبتاً طولانی بود. تقریباً 7 ماه طول کشید تا بتوانم حساب را باز کنم. در آن زمان ایمان و اعتقاد زیادی داشتم، یعنی به جایی رسیده بودم که دیگر مطمئن بودم اگر این کار را انجام ندهم، دیگر هیچ کار دیگری نمی‌توانم انجام دهم. نمی‌توانستم باور کنم که این نوع بیزینس و روشی که پیش گرفته‌ام، به بن بست بخورد و به عقب برگردد. در عوض با خودم فکر می‌کردم «حداقل بگذار به بن بست بخوری.» اگر شکست می‌خوردم، دیگر تقصیر از جانب خودم بود. یکی از لازمه‌های افتتاح حساب فروشندگی در آمازون این است که در هر کشوری که هستید، باید حساب بانکی داشته باشید. به همین خاطر، آن هفت ماه، برای من بسیار سخت گذشت، اما باعث شد که تجربه بیشتری کسب کنم. در آن زمان، دوره آربی را هم تهیه کرده بودم و هر روز آن را مرور می‌کردم. این برای من یک کابوس بود که آیا می‌توانم مثل دیگران محصولی هرچند کوچک در سایت آمازون داشته باشم؟ آیا می‌توانم حساب فروشندگی باز کنم و تک تک آموزش‌هایی که شما به من داده بودید را اجرا کنم و توضیحات محصولات را بنویسم. در صورتی که من هیچ تخصصی درباره این که بتوانم محصولی را معرفی کنم، نداشتم. بعد از گذشت 7 ماه توانستم حساب فروشندگی را باز کنم. بر می‌گردیم به سؤال شما. حدود 3 ماه و نیم پیش بود که حساب فروشندگی من باز شد. در واقع 3 ماه و نیم است که حساب من در وبسایت آمازون باز شده است.»

 

کسب مهارت فروش در آمازون

 

+ «درست است. نقطه شروع شما 3ماه و نیم پیش می‌شود.»
- «دقیقاً. از یک سال پیش با شما آشنا شدم، 7 ماه طول کشید که این اتفاق بیفتد و مشکل باز کردن حساب از سمت من بود.»

پیدا کردن محصول جهت فروش در سایت آمازون

+ «چه مدت طول کشید که محصولتان را پیدا کنید؟»
- «از آنجا که آموزش‌های دوره آربی فوق العاده کامل بود، به خصوص در بحث وب سایت های تحلیل گر و غیره و از آنجا که تخصص من در حوزه الکترونیک بود و مدت زمان زیادی در آن حوزه کار کرده بودم و این کار برایم راحت‌تر بود، دوست داشتم در زمینه شغلی خودم فعالیت کنم. من به صورت اتفاقی وارد بحث الکترونیک شدم و مشاهده کردم در همان زمینه‌ای که من علاقه دارم، محصول وجود دارد.»
+ «احمد عزیز، می‌رسیم به سؤال بعدی. می‌خواهم از شما بپرسم، چه مدت طول کشید تا محصولتان را پیدا کنید و تصمیم گرفتید که محصول نهایی شما باشد و برای گرفتن نمونه از کارخانه علی بابا اقدام کنید؟»
- «از زمانی که برای جست وجوی محصولم اقدام کردم، ظرف مدت 6 یا 7 روز زمان برد. من 47 روز بعد از این که تکنیک‌های آموزشی شما را دیدم، توانستم به صورت قاطع محصولم را پیدا کنم. البته من در حین این که می‌خواستم از بین چند محصول، یکی را انتخاب کنم، شروع به مذاکره با فروشندگان مختلف کردم. چون می‌خواستم در وقت هم صرفه جویی کنم. من موفق شدم با یکی از کارخانه‌ها صحبت کنم و در نهایت همان محصولی را که می‌خواستم خریدم. از آن‌جا که عجله داشتم، محصول را به صورت هوایی ارسال کردم. من حدود 150 عدد از آن دوربین‌ها را تهیه کردم. این دوربین‌ها از نوع سه بعدی و از نظر تکنولوژی بسیار جدید هستند. فکر می‌کنم که ده روز طول کشید تا محصول از چین به ایالت دالاس آمریکا برسد و در حساب فروشندگی من قرار گیرد.»

 

فروش در آمازون


+ «شما با چند تولیدکننده صحبت کردید؟»
- «آموزش‌هایی که گذاشته بودید، مسیر بسیار سخت پیش رو را برای ما بسیار هموار کرد. در واقع مسیر صعب العبور را برای ما سهل العبور کرد. من با 4 یا 5 تولید کننده صحبت کردم که در نهایت به یک تولیدکننده ختم شد. فکر می‌کنم آن 4 تولید کننده دیگر هم بود و من می‌توانستم با همه آنها کار کنم، اما در نهایت یکی از آنها را انتخاب کردم، چون ملاک من صرفاً قیمت نبود. برای من ملاک، کیفیت محصول بود. چون این امکان وجود داشت که من محصولم را با قیمتی که مدنظرم بود و با حاشیه سود منطقی در آمازون بفروشم.»

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-to-sell-on-amazon-part1
کسب مهارت فروش در آمازون (بخش اول)

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط