موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروشنده موفق در آمازون

توضیحات کوتاه :
فروشنده موفق در آمازون، موفقیت در فروش آمازون به سادگی به دست نمی آید بلکه در این راه شما به راهنمایی و پشتیبانی فردی نیاز دارید که خود این مسیر را پیموده باشد و تجربه های موفقی را کسب کرده باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 2

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
فروشنده موفق در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

حمد میرمحمدی یک فروشنده موفق در آمازون است که با استفاده از آموزش و پشتیبانی استاد حسین عزت خواه توانسته تجربه خوبی را کسب کند. در ادامه بخش دوم مصاحبه این فروشنده موفق آمازون را با استاد حسین عزت خواه مطالعه خواهید کرد.


آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می توان در آمازون یک فروشنده موفق شد

موفقیت در فروش آمازون به سادگی به دست نمی آید بلکه در این راه شما به راهنمایی و پشتیبانی فردی نیاز دارید که خود این مسیر را پیموده باشد و تجربه های موفقی را کسب کرده باشد. احمد میرمحمدی یک فروشنده موفق در آمازون است که با استفاده از آموزش و پشتیبانی استاد حسین عزت خواه توانسته تجربه خوبی را کسب کند. در ادامه بخش دوم مصاحبه این فروشنده موفق آمازون را با استاد حسین عزت خواه مطالعه خواهید کرد.

 

فروش در آمازون

 

برای تهیه محصول در آمازون، همیشه به یک تولید کننده تکیه نکنید

استاد حسین عزت خواه: «بسیار خوب، می‌خواهم نکته‌ای آموزشی در این رابطه به شما بگویم. حتی اگر یک یا دو سال است که با یک تولید کننده کار می‌کنید، هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید 10 سال با او کار کنید یا همیشه همان محصول را برای شما تولید کند. به همین خاطر باید در ذهنتان، یکی دو تولید کننده، غیر از کسانی که فعلاً با آنها کار می‌کنید، وجود داشته باشد و هر 6 ماه یا یک سال یک بار با آنها صحبت کنید، از آنها نمونه بگیرید. به این صورت دیگر می‌توانید مطمئن باشید که اگر این تولید کننده را از دست دادید، تولید کننده دیگری وجود دارد که محصول را به شما بدهد.»

احمد میرمحمدی: «دقیقاً درست می‌فرمایید. این اتفاق برای من قبلاً هم افتاده است. من در حال حاضر در حال مذاکره با دو تولید کننده دیگر هستم. چون یکی از محصولات من، فروش بسیار زیادی داشت و موجودی آن در انبار تمام شد. من 6 محصول در آمازون داشتم و این اتفاق به خاطر بدقولی تولید کننده اتفاق افتاد. من همچنان 150 عدد از یک مدل از محصولاتم در انبار آمازون دارم، اما هنوز وارد فهرست محصولاتم نشده و آمازون آن را تأیید نکرده است.

به خاطر همین، امشب همه آنها در سایت تمام شدند، در عین این که من 150 عدد از محصول را مجدداً به صورت هوایی فرستاده‌ام که بتواند آن را پوشش دهد. اما این مسأله، برای من مورد خاصی نیست، چون محصولات دیگر آن را پوشش می‌دهد. به هر حال فکر می‌کنم که این قصور از سمت تولید کننده بوده است. در هر صورت از یک طرف ناراحت هستم و از طرف دیگر خوشحالم که فروش خوبی داشتم.

این فروش در مدت زمانی صورت گرفت که خارج از تصور من بود. معمولاً فروش خوب من از شب تا صبح است که خواب هستم. ولی امروز این اتفاق از صبح تا به الآن اتفاق افتاده است و یکی از محصولات من کامل تمام شد.»

 

کسب مهارت فروش در آمازون

 

استاد حسین عزت خواه: «زمان جالبی هم داریم با یکدیگر صحبت می‌کنیم.»

احمد میرمحمدی: «نه، نه اصلاً برای من مهم نیست، اتفاقاً این مصاحبه برای من ارزشمند‌تر است. حتی اگر تمام محصولات من هم به فروش برسد، آنقدر انرژی دارم و توسط مجموعه شما این قدرت را پیدا کرده‌ام که مجدداً باز هم از نو شروع کنم و هرگز به سراغ هیچ بیزینس دیگری نروم.»

+: «بسیار عالی است. من وقتی می‌شنوم که یک نفر تمام محصولاتش را فروخته است و موجودیش خالی شده است، در ابتدا با خودم می گویم که چرا این طور شد و چرا محاسبات درست از کار در نیامد ولی واقعاً خوشحال می‌شوم، چون من موفقیت در آمازون را زمانی می دانم که شما فقط بتوانید بفروشید. چون این چرخه باید ادامه داشته باشد.

بعضی از محصولات، سریع‌تر از حد معمول به فروش می‌رسند. به نظر من، تمام شدن محصول و خالی شدن موجودی اصلاً اشکالی ندارد. در عوض، کم کم متوجه می‌شوید که چه تعداد محصولی باید بیاورید و به جلوتر بروید. حالا ناخودآگاه وارد بحث محصولات شدیم. اگر مایل هستید، می‌توانید کمی درباره محصولتان توضیح بدهید. چون کسانی که این مصاحبه را می‌خوانند، علاقه‌مند هستند بدانند که شما چه محصولی دارید که فروش خوبی داشته است. »

ویژگی های محصول آقای میرمحمدی در آمازون

-: «یکی از محصولات من، یک دوربین سه بعدی است که لنز آن می‌تواند بدون این که حتی بچرخد، تا 360 درجه، محیط را نشان دهد و شما می‌توانید به چپ و راست زوم کنید و صدای رفت و برگشت هم داشته باشید. اما ایده ای که من روی این محصول گذاشتم، این بود که یک حافظه و همچنین اسم برندم را به آن اضافه کردم. لنز اصلی این محصول از جنس پلاستیک است که من جنس شیشه‌ای سونی را به آن اضافه کردم. من با توجه به تخصص و تجربه‌ای که داشتم سعی کردم ایده‌های مختلف دیگری به آن اضافه کنم، چون می‌دانستم که کیفیت محصول را بسیار بالاتر خواهد برد.

این کار باعث شد که وقتی در قسمت عنوان و توضیحات نوشتم که من چه کارها و عملیاتی را روی سیستم پیاده کرده‌ام، محصول پرفروش شود. من در ابتدای کار، زمان نداشتم که این عملیات را روی محصول انجام دهم و ایده را روی آن پیاده کنم. در آن زمان، فروش محصول، نرمال بود. به این معنی که بار اول که سفارش دادم، فقط لوگو روی آن چاپ کردم و کارتن آن را طراحی کردم. اما بعد از آن که کمی با خودم فکر کردم اگر ایده بهتری بدهم، قطعاً فروش من هم بهتر خواهد شد و قیمت آن هم بالاتر می‌رود.

به همین خاطر، حافظه را تغییر دادم. به همین خاطر، تولید کننده، لنز سونی را به من معرفی کرد که لنز آن شیشه‌ای و 2 مگاپیکسل بود. به همین خاطر، کیفیت دوربین تا حد زیادی ارتقاء یافت. من این عملیات را در قسمت توضیحات (description) سایت آمازون نوشتم و اعلام کردم که چه تغییراتی بر محصول اعمال کرده‌ام. از زمانی که این محصول وارد کمپانی آمازون شد، توانستم هفته‌ای 300 عدد از آن را بفروشم.»

 

کسب مهارت

 

میزان فروش در سایت آمازون

+: «بسیار عالی، حال برسیم به اعداد و ارقام و میزان فروش شما. من شخصاً عاشق اعداد و ارقام هستم و نتایج به دست آمده، خودش گویای قضیه است. فروش شما در این یک ماه به دلار چقدر است؟»
-: «اکنون سه ماه و نیم از زمانی که من محصولم را گذاشته‌ام، می‌گذرد. بالاترین فروش من 5600 دلار از یک محصول بوده است که می‌تواند همین محصول باشد. اما همانطور که گفتم من 6 محصول برای فروش دارم. در حال حاضر، از یک محصول، حداکثر 5600 دلار درآمد کسب کرده‌ام.»

 

فروش در آمازون

 

بیشترین میزان فروش محصول در آمازون در یک روز

+: «بیشترین میزان فروش شما در یک روز چقدر بوده است؟»
-: «بیشترین فروش من امروز بوده است که 25 عدد از یک محصول داشته‌ام و همگی آنها فروخته شده‌اند. البته نمی‌توانیم بگوییم امروز، چون آن زمانی که من گفتم، ساعت 2 یا 3 نیمه شب به وقت آمریکا بوده است. مسأله ای که برای من بسیار جالب است این است که هر خریدار، دو یا سه عدد از محصول را سفارش می‌دهد و نه یک عدد. اوایل افراد یک عدد از محصول را سفارش می‌دادند.

این محصول، گران قیمت است و به قیمت 40 دلار به فروش می‌رسد. قبلاً مشتریان از این محصول یک عدد می‌خریدند، اما در حال حاضر هر مشتری، دو یا سه عدد از این محصول را می‌خرد. حتی پیش آمده است که مشتری از این محصول، 4 عدد هم بخرد.»

+: «در اصل فکر می‌کنم به مبلغ 1000 دلار رسیده‌اید. درست است؟»
- «در واقع می‌توانم بگویم که امروز و دیروز، با هم یکی شده است و 2160 دلار فروخته‌ام. »

+: «خیلی خوب است. »
- «فکر می‌کنم که امروز آمریکا از حالا شروع شده است.»

 

مقاله پیشنهادی: خرید بارکد معتبر برای فروش محصول در آمازون

کسب مهارت فروش

 

فروش بالا در آمازون، فرآیندی تدریجی است

+: «درست است. اگر بتوانید همین فرآیند را تکرار کنید و به جلوتر بروید، مسلماً راحت بتوانید در ماه بیش از 60 هزار دلار درآمد داشته باشید. یکی از نکات جالب در ارتباط با آمازون این است که در ابتدای کار، ممکن است سرعت شما خیلی پایین باشد، چون میزان بازدیدهای مشتریان کم است، رنکینگ شما در حال ارتقاء است و مثل یک گلوله برف در بالای یک کوه است، اما زمانی که به پایین کوه می‌آید و شیب بیشتری می‌گیرد، واقعاً به اعداد عجیب و غریبی می‌رسید.

در مورد بعضی از محصولات هم می‌توانید حتی به روزانه 500 یا 1000 عدد محصول در روز هم برسید. من واقعاً خوشحال هستم. در مورد محصول شما، متوجه شدم شما با روش‌هایی که در دوره آربی یاد گرفته‌اید، محصول را پیدا کرده‌اید و یک ارزش به آن اضافه کرده‌اید. همین کارها، میزان فروش شما را تا حد زیادی افزایش داده است.

نکته دیگری که برای من جالب بود، عکس‌هایی است که به کار بردید. این عکس‌ها فوق العاده خوب بودند. دوست دارم بدانم، شما آن عکس‌ها را از کجا گرفتید؟ آیا خودتان آن را طراحی کردید یا شخص دیگری؟ روند کار به چه صورت بوده است؟»

 

 فروش در وبسایت  آمازون


-: «من و همسر برادرم، هر دو با دیدن دوره شما شروع به کار کردیم. او هم دقیقاً همین محصول را در قالب دیگری می‌فروشد. من و او به همین شکل داریم به جلو می‌رویم. ایشان کمی دیرتر از من شروع کردند و خیلی به من کمک کردند. در زمینه، طراحی عکس‌ها هم ایشان به من کمک می‌کنند. اما در زمینه عنوان و توضیحات محصول و موارد دیگر، من به ایشان کمک می‌کنم. تمام این موارد که به شما گفتم، من در دوره آربی یاد گرفتم. قبل از این تخصص من این بود که به چین می‌رفتم، قطعات الکترونیکی تهیه می‌کردم و در کمپانی برای فروش می‌گذاشتم.

برای این که بخواهم عنوان و توضیحات بنویسم و مسائلی از این دست و هرگز هم فکر نمی‌کردم که بتوانم این موارد را یاد بگیرم، چون دیگر در شرایطی نبودم که بخواهم یاد بگیرم. ولی الآن با توجه به بیزینس فعلی و اکیپ و مجموعه شما و دوره‌هایی که ارائه کرده‌اید، فقط به این فکر می‌کنم که هر روز باید یاد بگیرم. من به یاد گرفتن بسیار عشق می‌ورزم. در حال حاضر من در حال یادگیری زبان فرانسه و همزمان کامل کردن زبان انگلیسی خود هستم.

همانطور که می دانید زبان فرانسه، زبان سختی است. علاوه بر تمام این موضوعات، موارد مربوط به کمپانی آمازون را هم باید یاد بگیرم. خیال من از بابت کمپانی آمازون راحت است، چون همه نکات آن در دوره آربی وجود دارد. همین الآن که 3 ماه و نیم می‌گذرد، اگر در بخش بارکد مشکلی داشته باشم، سریعاً به قسمت آموزشی مربوط به گرفتن بارکد می‌روم. دوره آربی را باز می‌کنم و قدم به قدم جلو می‌روم که بارکد من به مشکلی برنخورد و اشتباهی پیش نیاید. همه این موارد را در دوره و مجموعه شما آموزش دیده‌ام.»

 

فروش در آمازون

 

میل به یادگیری، لازمه موفقیت در کسب و کار

+: «بسیار عالی، من ذهنیت عجیبی نسبت به بیزینس دارم. من بیزینس‌های مختلفی انجام داده‌ام، که به هم ربطی ندارند. شاید بپرسید چرا از این بیزینس به بیزینس دیگری رفته‌ام. به طور کل، من عاشق یادگیری هستم. هر چیزی که من را به چالش بکشد، بیشتر دوست دارم آن را یاد بگیرم. جدا از فلسفه پول و کسب درآمد، این که موضوعی من را به چالش بکشد، همیشه برای من مهم بوده است. در بیزینس آمازون، به نظر من کسی موفق است که بتواند قطعات این پازل را بشناسد و کنار هم بچیند. مجموعه این پازل فروشنده موفقی مثل شما خواهد شد.»

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

ادامه دمصاحبه را در مقاله فروشنده موفق آمازون بخوانید.

 

 
نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-to-sell-on-amazon-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط