وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

5 تکنیک درباره فروش آمازون

توضیحات کوتاه :
وقتی صحبت از استراتژی‌های فروش اینترنتی است، نمی‌توان آمازون را نادیده گرفت. بر اساس یک تحقیق انجام گرفته، آمازون نزدیک به نیمی از فروش اینترنتی در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
5 تکنیک درباره فروش آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

 از آنجا که تعداد زیادی فروشنده، کالاهای مشابه را در آمازون به فروش می‌رسانند، باید جزئیات مربوط به محصول خود را بهبود بخشید تا بتوانید در میدان رقابت باقی بمانید. برای اینکه فروش در آمازون برای شما تجربه‌ای موفقیت‌آمیز باشد، توجه شما را به این نکات جلب می‌نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

فروش در آمازون به عنوان بهترین گزینه فروش اینترنتی

وقتی صحبت از استراتژی‌های فروش اینترنتی است، نمی‌توان آمازون را نادیده گرفت. بر اساس یک تحقیق که به تازگی انجام گرفته است، آمازون نزدیک به نیمی از فروش اینترنتی در آمریکا را به خود اختصاص داده است. این امر به خوبی نشان می‌دهد که چرا خرده‌فروشان کوچک و بزرگ از آمازون استفاده می‌کنند تا مشتریان بیشتری جذب نموده و فروش خود را افزایش دهند. اما فروش در آمازون به تنهایی به منزله موفقیت بیزینس شما نیست. از آنجا که تعداد زیادی فروشنده، کالاهای مشابه را در آمازون به فروش می‌رسانند، باید جزئیات مربوط به محصول خود را بهبود بخشید تا بتوانید در میدان رقابت باقی بمانید. برای اینکه فروش در آمازون برای شما تجربه‌ای موفقیت‌آمیز باشد، توجه شما را به این نکات جلب می‌نماییم.

 

تکنیک های کسب درآمد از آمازون

 

محصول مناسب را انتخاب نمایید

اگر قبلاً محصول خود را در بازارهای دیگر به فروش رسانده باشید، پس به احتمال زیاد درباره محصول خود آگاهی کامل دارید. اما اگر در مقوله فروش اینترنتی تجربه‌ای ندارید، انتخاب محصول مناسب می‌تواند چالش بزرگی باشد و باید درک خوبی از آن به‌دست آورید. حالت ایده‌آل این است که محصولی را بفروشید که خودتان به آن علاقه داشته باشید، از آن درک درستی داشته باشید و بتوانید به سؤالات مشتریان درباره آن پاسخ دهید. پیش از شروع به فروش محصول مورد نظرتان، حتماً تحقیق کنید تا مطمئن شوید برای آن محصول بازار خوبی وجود دارد. این یک نکته کلیدی در موفقیت فروشندگان آمازون است. قیمت کالا نیز اهمیت زیادی دارد. وقتی شما به عنوان فروشنده فردی در آمازون فعالیت می‌کنید، باید هزینه‌ای را برای هر محصول به آمازون پرداخت نمایید. در صورتیکه به عنوان فروشنده حرفه‌ای فعالیت می‌نمایید باید ماهانه مبلغی کلی را به آمازون پرداخت نمایید. همچنین آمازون مبلغی را به عنوان هزینه ارجاع از شما درخواست می‌کند. حداقل هزینه ارجاع بسته به محصول متفاوت بوده و از 0.40 دلار تا 1.25 متغیر است. حداکثر هزینه ارجاع نیز بین 7 تا 45 درصد قیمت محصول است. محصولات گران‌قیمت رتبه بالاتری را در لیست فروشندگان از آن خود می‌کنند. وقتی شما محصولات ارزان‌قیمت به فروش می‌رسانید، حداقل هزینه ارجاع می‌تواند بیشتر از هزینه ارجاع درصدی باشد.

فروشندگان برتر آمازون درک خوبی از مدل تجارت خود دارند

این نکته آنقدر ابتدایی است که باعث تعجب است که بسیاری از فروشندگان در این مورد مرتکب اشتباه می‌شوند. این امر باعث می‌شود که نه تنها به سوددهی نرسند بلکه با ضرر نیز مواجه شوند. تعیین حاشیه سود اهمیتی کلیدی در کل عملکرد تجاری شما دارد. شما محصولات را به صورت عمده خریداری می‌نمایید و با سود آنها را به فروش می‌رسانید. اما بسیاری هزینه‌ها را باید از سود حاصل از فروش کسر کنید تا به سود واقعی برسید. هزینه‌های مربوط به عضویت در آمازون، ارسال، مواد بسته‌بندی، حمل‌ونقل، کالاهای مرجوعی، مالیات بر ارزش افزوده و دیگر هزینه‌ها را باید از قبل لحاظ نمایید. شما باید لیست دقیقی از این هزینه‌ها را تهیه نمایید تا بتوانید یک حاشیه سود مناسب ایجاد کرده و بدین وسیله به سود واقعی در فروش برسید. همچنین برای موفق شدن در بیزینس آمازون، باید درک دقیق و درستی از قوانین و مقررات آمازون داشته باشید تا بتوانید در چهارچوب این قوانین عمل نمایید. اگر از قوانین پیروی ننمایید، به احتمال زیاد حساب فروشندگی شما تعلیق یا بسته می‌شود و از فروش درآمازون منع خواهید شد.

 

مقاله پیشنهادی: رتبه بندی فروشنده در آمازون

5 تکنیک درباره فروش آمازون

 

از امکانات تبلیغاتی مانند روز پرایم بهترین استفاده را ببرید

در طول سال آمازون چندین روز برای تخفیف در نظر گرفته است. یکی از این روزها جمعه سیاه است که در اصل مربوط به آمریکا است اما به تازگی در انگلستان نیز اجرا می‌گردد. روز پرایم نیز به همین ترتیب است. این تخفیفات منجر به افزایش چشمگیر در فروش می‌شوند. بنابراین حتماً برای آنها آمادگی داشته باشید، موجودی انبار خود را پر کنید و قیمت‌های رقابتی روی محصول خود بگذارید. همچنین حتماً برای فروش زیاد و خالی شدن موجودی انبارتان آمادگی‌های لازم را داشته باشید چون اگر موجودی شما صفر شود و شما سفارشی از سمت مشتری داشته باشید، این نکته به ضرر شما تمام خواهد شد.

به مشتریان توجه ویژه داشته باشید

فروش کالا به مشتریانی که از قبل جذب نموده‌اید و از بیزینس شما رضایت دارند بسیار ساده‌تر از جذب مشتریان جدید است. بسیاری از فروشندگان فراموش می‌کنند که باید بر سرمایه اصلی خود، یعنی مشتریان موجود، تکیه کنند. پس از فروش محصول، به مشتریان خود پیشنهادات و تخفیفات ویژه ارائه دهید تا همچنان مشتری شما باقی بمانند. این آسان ترین روش برای افزایش فروش است اما بسیاری از فروشندگان به آن توجهی نمی‌کنند. نکته دیگری که در این مورد حائز اهمیت می‌باشد این است که باید احتمال مرجوع شدن کالا توسط مشتریان را به حداقل برسانید. البته بازگشت کالا امری اجتناب‌ناپذیر بوده و صرف نظر از آنچه که در آمازون به فروش می‌رسانید، مطمئناً چند مورد مرجوعی خواهید داشت. مشتریان به دلایل مختلف کالاها را مرجوع می‌کنند. ممکن است به دلیل نقص محصول باشد، که این امر را باید با سازنده کالا مطرح نمایید و به آن رسیدگی کنید. اگر تعداد زیادی مرجوعی به این دلیل داشته باشید، باید از ادامه همکاری با آن سازنده صرف‌نظر نمایید. اما بسیاری مواقع مشتری کالا را پس می‌دهد چون درست متوجه ویژگی‌های محصول نشده است. بنابراین بسیار اهمیت دارد که شما توصیف جزئیات محصول را به دقت بیان نمایید. همچنین باید پیش‌بینی نمایید که مشتریان چه سؤالاتی درباره محصول از شما خواهند پرسید و برای پاسخگویی صادقانه به این پرسش‌ها آمادگی لازم را کسب نمایید.

مقاله پیشنهادی: تکنیک جذب و افزایش مشتری های وفادار

از FBA و  Buy Box استفاده نمایید

اگر به دنبال افزایش فروش خود در آمازون هستید، سریع‌ترین راه این است که از سرویس ارسال توسط آمازون (FBA) استفاده نمایید. این روش که توسط فروشندگان برتر آمازون استفاده می‌شود، بهترین راه برای این است که مشتریان محصول شما را ببینند و درنتیجه از رقبای خود پیشی بگیرید. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که از آمازون پرایم و تحویل رایگان Super Saver استفاده نمایید. 85 درصد از فروشندگانی که از FBA استفاده کرده‌اند شاهد رشد فروش کالاهای خود بوده‌اند. همچنین شما این امکان را خواهید داشت تا از طریق تنها یک حساب فروشندگی در آمازون، در کشورهای دیگر نیز کالای خود را به فروش برسانید. با این سرویس شما موجودی خود را به آمازون ارسال می‌نمایید و آنها مسئولیت همه چیز را از قبیل بسته‌بندی و ارسال بر عهده خواهند گرفت. شما باید هزینه‌ای برای این کار پرداخت نمایید .پس از ملحق شدن به FBA، مرحله بعدی این است که Buy Box را برنده شوید.

 

بهترین روش های فروش در آمازون


هنگامی که یک مشتری محصول را به سبد خرید خود اضافه می‌کند و چندین فروشنده برای کالای مورد نظر یافت می‌شود، این گزینه در صفحه جزئیات محصول ظاهر می‌گردد. این امر شانس شما را برای فروش افزایش می‌دهد، به ویژه اگر محصول شما قیمت رقابتی داشته باشد. برای برنده شدن Buy Box شما نیاز دارید که چندین معیار مختلف را داشته باشید. آمازون آن دسته از فروشندگانی را انتخاب می‌کند که یک محصول مشابه را ارائه می‌دهند. معیارهای خاص شامل در دسترس بودن کالا (یعنی موجود باشد)، قیمت و عملکرد شما به عنوان فروشنده است. هرچند قیمت مهم است اما همیشه پایین‌ترین قیمت‌‌ها انتخاب نمی‌شوند. همچنین ارائه گزینه‌های ارسال متنوع نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. موارد ذکر شده می‌توانند شما را در تبدیل شدن به فروشنده برتر در آمازون یاری رساند. اما در دوره ارزشمند آربی که توسط استاد حسین عزت‌ خواه ارائه شده، نکات ظریف زیادی در مورد فروش در آمازون ذکر شده است که شما را در رسیدن به اهداف مالی یاری می‌رساند.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/5-techniques-on-how-to-sell-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط