تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

کسب مهارت برای نیل به موفقیت

توضیحات کوتاه :
موفقیت چگونه حاصل شده است؟ آیا تا به حال اتفاق افتاده است این سؤال را از خود بپرسید یا حداقل کمی به آن فکر کنید؟ با کمی تأمل پر واضح است که موفقیت به خودی خود اتفاق نمی‌افتد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
کسب مهارت برای نیل به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

بسیاری از مهارت‌ها تخصصی هستند و فقط در یک حوزه خاص، مفید واقع می‌شوند. این نوع از مهارت‌ها بیشتر در محیط های علمی و آکادمیک به دست می‌آیند. اما یک سری از مهارت‌ها برای هر فرد و در هر سنی برای رسیدن به موفقیت ضروری به شمار می‌روند. این نوع از مهارت‌ها در طول زمان و البته با تکرار و تمرین به دست می‌آیند. در این مقاله به کسب مهارت برای نیل به موفقیت می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

مهارت‌های موفقیت در زندگی

موفقیت چگونه حاصل شده است؟ آیا تا به حال اتفاق افتاده است این سؤال را از خود بپرسید یا حداقل کمی به آن فکر کنید؟ با کمی تأمل پر واضح است که موفقیت به خودی خود اتفاق نمی‌افتد. مثل سایر موارد به پیش نیازهایی احتیاج دارد. آیا فقط با نگاه مثبت، مسیر موفقیت هموار خواهد شد؟ مسلماً خیر. برای رسیدن به پیروزی، باید عملکرد مثبتی هم داشته باشید و بدون داشتن مهارت‌های لازم چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

بسیاری از مهارت‌ها تخصصی هستند و فقط در یک حوزه خاص، مفید واقع می‌شوند. این نوع از مهارت‌ها بیشتر در محیط های علمی و آکادمیک به دست می‌آیند. اما یک سری از مهارت‌ها برای هر فرد و در هر سنی برای رسیدن به موفقیت ضروری به شمار می‌روند. این نوع از مهارت‌ها در طول زمان و البته با تکرار و تمرین به دست می‌آیند.

 

ساخت لایف استایل یک کارآفرین

 

1. اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در رسیدن به کامیابی است. انسانی که اعتماد به نفس دارد، خودش را دوست دارد بنابراین برای رسیدن به هدف‌های شخصی و حرفه‌ای نهایت تلاشش را می‌کند. حتی در این مسیر مخاطراتی را می‌پذیرد. چنین شخصی نسبت به آینده خوش بین است. برعکس، فردی که اعتماد به نفس پایینی دارد، درباره خود و چشم اندازی که نسبت به زندگی آینده‌ دارد نگاهی منفی خواهد داشت. بنابراین امیدواری خود را از دست می‌دهد و از ادامه مسیر باز می‌ماند.

اما هیچ جای نگرانی ندارد چون اگر بالقوه آدمی با اعتماد به نفس نیستید این مهارت قابل یادگیری است. فقط به یک نگرش مثبت در مورد خودتان و تعاملات اجتماعی نیاز دارید. در عین حال باید یاد بگیرید با احساسات منفی مقابله کنید، اهدافتان را تعیین کنید و ریسک پذیر باشید.

 

نیل به موفقیت

 

2. یک تصور ذهنی ایجاد کنید

هدف‌ها و رویاهایتان چیست؟ از خودتان درباره هدف سوالاتی بپرسید و سعی کنید پاسخ‌های روشنی برای هر یک از آنها داشته باشید. تمام این پاسخ‌ها را به صورت واضح در ذهن خود تجسم کنید و برای آن‌ها یک محدوده زمانی در نظر بگیرید. مثلاً اینکه من تا دو سال آینده یک کسب و کار آنلاین راه می‌اندازم و یک تیم 20 نفره تشکیل می‌دهم. تلاش کنید به جزء جزء موارد فکر کنید تا مسیر برای شما روشن شود.

فکر نکنید این کار یک خیال پردازی واهی است. در واقع با این کار آینده‌ را به طور ذهنی ترسیم می‌کنید. هر روز این تصویر را برای خود تکرار کنید و هر جای آن مبهم بود جزئیات بیشتری اضافه کنید. در این صورت، این تصویر ذهنی هر روز طراوت خودش را حفظ می‌کند و به شما برای ادامه مسیر انگیزه می‌دهد.

3. یاد بگیرید چگونه خودتان را مدیریت کنید

همانطور که می‌دانیم موفقیت نیازمند عملکرد مؤثر است. این عملکرد به توانایی ما در تمرکز روی هدف‌هایی که در درجه نخست قرار می‌گیرند، وابسته است. سعی کنید در همه امور نظم داشته باشید. مهم نیست که شما مشغول چه کاری هستید؛ یک خانه دار، یک کارآفرین اینترنتی یا مدیر یک شرکت بزرگ. اگر یاد بگیرید چگونه خود را مدیریت کنید راه موفقیت را هموارتر خواهید کرد.

در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که انتظارات شما قابل مدیریت هستند، سپس یک روند کاری طراحی کنید که قابل اجرا باشد. هدف‌هایتان را مشخص کنید و برای رسیدن به هرکدام از آنها یک پاداش تعیین کنید. هر کاری را که نمی‌توانید شخصاً انجام دهید از دیگران کمک بگیرید. یاد بگیرید در صورت لزوم "نه" بگویید. گاهی درخواست‌هایی از شما می‌شود که یا وقت لازم برای انجام آنها را ندارید یا دانش کافی درمورد آن‌ها ندارید.

با انجام چنین کارهایی فقط از وقت و انرژی شما کاسته می‌شود، پس صریحاً جواب نه بدهید. امور روزانه‌ را فهرست کنید و بر طبق اولویت‌ها بچینید تا در طول روز، کاری را از قلم نینداید و به همه کارهای خود برسید. برای هر کاری، یک پایان مشخص کنید تا هیچ یک از کارها با هم تداخل پیدا نکند.

 

مقاله پیشنهادی: راهکارهایی برای اینکه خودمان را دوست داشته باشیم

کسب مهارت

 

4. تفکر انتقادی داشته باشید

تفکر انتقادی یعنی هنر اندیشیدن برای بهتر کردن اندیشه‌ها. انسان بالقوه با این استعداد به دنیا نمی‌آید، اما مهارت اندیشه انتقادی در طول زندگی قابل یادگیری خواهد بود. باید یاد بگیریم چگونه در صورت لزوم نظرات خود و حتی دیگران را به چالش بکشیم یا بین نظرات مختلف ارتباط منطقی برقرار کنیم. در واقع این ویژگی، توانایی ما در استدلال منطقی را نشان می‌دهد و کمک می‌کند به جای اینکه یک دریافت کننده منفعل باشیم، یک یادگیرنده فعال باشیم.

افرادی که این خصلت را دارند همیشه به دنبال شناسایی، آنالیز و حل مشکلات و موانع هستند. این افراد ارتباط بین ایده‌ها را به خوبی تشخیص می‌دهند، استدلال‌هایی منطقی ارائه می‌کنند و برای عقایدی که دارند می‌توانند توضیحاتی ارائه دهند.

5. یاد بگیرید چگونه با دیگران تعامل و ارتباط داشته باشید

شاید بیشتر ساعات روزمان را در تعامل با دیگران می‌گذرانیم و این تعامل نقش تعیین کننده‌ای در مسیر موفقیت دارد. طرز تفکر دیگران نسبت به ما در همین تعاملات روزمره مشخص می‌گردد. اگر در ارتباط روزمره، خود را دست کم بگیریم و در تعامل با طرف مقابل خود را پایین‌تر ببینیم، اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهیم و در ادامه مسیر سست می‌شویم.

در مقابل، اگر نسبت به طرف مقابل حس برتری نشان دهیم نیز موجب آسیب به رابطه می‌شویم و باز این تعامل قطع می‌شود. پس لازم است در این تعاملات تعادل را رعایت کنیم تا ارتباطات درستی بسازیم و به دنبال آن دستاوردهای بیشتری کسب نماییم.

 

مقاله پیشنهادی: یادگیری مهارت های جدید - روش ها و راهکارهای کاربردی

کسب مهارت برای نیل به موفقیت

 

6. دایره ارتباطی‌تان را گسترده‌تر کنید

انسان محکوم به زندگی اجتماعی است و برای پیشبرد زندگی خود باید با جمع رابطه داشته باشد. البته این یک ویژگی خوب به شمار می‌رود. زندگی جمعی مزایایی دارد و یکی از این موارد مطمئناً یادگیری از دیگران است. هر چه رابطه شما با افراد موفق و مثبت نگر بیشتر باشد مسلماً پیشرفت بیشتری در زندگی خواهید داشت. اگر دایره ارتباط شما محدود و بسته باشد، با افراد کمتری در تعامل خواهید بود و درصد ارتباط با افراد موفق نیز به خودی خود کاهش پیدا می‌کند.

وسیع کردن حوزه ارتباطی نیز یک مهارت است که باید آن را یاد بگیرید. برخی افراد از هر شرایط و موقعیتی که ایجاد می‌شود استفاده می‌کنند و به دنبال افرادی هستند تا ارتباطات خود را گسترش دهند. شما نیز از فرصت‌های ایجاد شده در زندگی خود استفاده بهینه داشته باشید.

7. اجتناب از افکار منفی

یکی از مواردی که مانع موفقیت یا تأخیر در آن می‌شود، پر و بال دادن به افکار منفی است. در برخی موارد به طور ناخوداگاه نخستین چیزی که در ذهن شکل می‌گیرد افکار منفی خواهد بود و نمی‌توان به طور صد در صد از بروز افکار منفی جلوگیری کرد. اما باید این مهارت را در خودتان تقویت کنید تا بتواند نسبت به این نوع افکار کنترل داشته باشید و آنها را به سمت درستی هدایت کنید. یکی از راهکارها یان است که محیط اطرف خود را همواره مثبت نگه دارید. سعی کنید با افرادی ارتباط برقرار کنید که مثبت اندیش باشند و مانع تشدید شرایط ایجاد شده برای شما شوند.

 

فروش در آمازون

 

8. همیشه برای یادگیری پیشقدم باشید

افراد بسیاری پس از گذراندن دوران تحصیلی، با مطالعه خداحافظی می‌کنند و موفقیت خود را به تأخیر می‌اندازند. یکی از فاکتورهای مهم برای موفقیت و پیشرفت در زندگی شخصی و حرفه‌ای این است که باید همواره به دنبال یادگیری و به روز شدن اطلاعات خود باشید. در عصری که هر لحظه حجم زیادی از اطلاعات به روز می‌شود و تغییرات بسیاری به وجود می‌آید، لازمه موفقیت همگام شدن با این تغییرات است.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-skills-to-succeed
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط