افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چرا سایت علی بابا

توضیحات کوتاه :
سایت تجاری علی بابا، یک کمپانی چینی است که خدمات متنوعی را از طریق اینترنت ارائه می دهد. این شرکت بر اساس تجارت الکترونیک فعالیت های گسترده ای را انجام می دهد و جزء سایت های شناخته شده جهان است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چرا سایت علی بابا

 

خلاصه ای از مقاله

نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد علی بابا شرکتی جدید می‌باشد و به جز مردم چین، افراد دیگر اطلاعات اندکی در مورد آن دارند. گرچه این آمار به سرعت در حال تغییر است اما شناخت این برند در ایالات متحده بسیار اندک است. به جرأت می‌توان گفت 88 درصد از افرادی که در نظر سنجی شرکت داشتند، هرگز در مورد علی بابا نشنیده بودند و نمی‌دانستند مربوط به چه کشوری می‌شود و در چه حیطه‌ای فعالیت دارد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

سایت علی بابا

هر گاه صحبت از سایت علی بابا به میان می‌آید، این واقعیت کاملاً مشهود است که بنیانگذار سایت، آقای Jack Ma در زمینه کامپیوتر و اینترنت تخصص چندانی ندارد. او در سفری که در سال 1995 به سیاتل داشت، با وب آشنا شد. سپس تصمیم گرفت از اینترنت در ایجاد یک کسب و کار استفاده کند.

 

کسب درآمد از آمازون

 

راه اندازی سایت علی بابا

آقای جک ما برای راه اندازی شرکت، اندکی پول و سرمایه قرض کرد. او در ابتدا از وام بزرگ بانکی برای شروع بیزینس میلیارد دلاری خود استفاده نکرد و برای راه اندازی استارت آپ خود بسیار هوشمندانه عمل نمود. او با سرمایه‌ای بالغ بر 60000 دلار شروع به کار کرد. این مقدار سرمایه را از یک گروه 18 نفره قرض نموده بود. آقای جک ما می‌دانست چگونه از هر سِنت سرمایه، به نفع شرکت استفاده نماید.

او علی بابا را با شروعی محقرانه در آپارتمان خود به موفقیتی عظیم که امروز شاهد آن هستیم، توسعه و ارتقاء داد. ذکر این موارد به این دلیل است که متوجه شوید در دنیای بازاریابی همه چیز امکان پذیر است، در صورتی که ایده‌های مناسبی داشته باشید، دوستان وفاداری داشته باشید که تمایل داشته باشند شانس خودشان را در طرح‌های شما امتحان کنند و تا به ثمر رسیدن ایده‌هایتان بتوانید صبرکنید.

انتخاب نام علی بابا برای سایت

آقای جک ما نام "علی بابا" را به صورتی ابتکاری و بدیع انتخاب نمود. انتخاب این نام که اکنون شهرت خود را به دست آورده است پشت درهای مدیریتی و توسط یک پروسه طولانی مدت، شکل نگرفته است. جک ما به سادگی این نام را انتخاب نمود. روزی او در کافی شاپی در سانفرانسیسکو نشسته بود. غرق در افکار علی بابا بود. از پیش خدمتی که آنجا بود سؤال کرد آیا چیزی در مورد علی بابا می‌داند. پیش خدمت با عبارت "Open Sesame" پاسخ داد. این وردی بود که در داستان علی بابا با گفتن آن در خانه دزدان باز می‌شد. جک ما نظر فردی کاملاً غریبه را در مورد انتخاب این نام برای شرکتش جویا شد.پ

در این اسم قدرت زیادی نهفته می‌باشد. افکار و احساسات مشتریان بالقوه را بر می انگیزاند. این نام برای بیزینسی که فرصتی برای بیزینس های کوچک‌تر ایجاد می‌کند تا از این پلتفرم برای فروش کالاهای خود استفاده کنند، عالی خواهد بود. در سادگی انتخاب این نام هوش و ذکاوت وجود داشته است. می‌توان متوجه شد که چگونه آقای جک ما از استراتژی ساده‌ای برای این گام مهم و اساسی در ایجاد کسب و کار خود استفاده کرده است. استفاده از نبوغ و استعداد بدون پیچیدگی.

 

مقاله پیشنهادی: شناخت بیشتر سایت علی بابا

سایت علی بابا

 

موسس علی بابا، سخنرانی ماهر

جک ما مهارت بالقوه‌ای در برقراری ارتباط با مخاطب دارد و این مهارت برگرفته از صداقت او می‌باشد. والدین او هر دو از هنرمندان هنر Ping tan بودند. این هنر ژانری از داستان سرایی سنتی می‌باشد. جک ما به واسطه اینکه کارمندان خود را با خواندن آواز سرگرم می‌کرد و شخصیتی شگفت انگیز داشت، شهرت یافته بود. او از خواندن آهنگ‌های "شیر شاه" لذت می‌برد. کار کردن در تیم او به نظر سرگرم کننده و هیجان انگیز می‌رسد.

هنگامی که جک ما در ایده‌های خود به بن بستی می‌رسد، به همان جایی می‌رود که تصمیم به راه اندازی شرکت گرفته بود. این مکان برای او الهام بخش است و او به همان مکان ساده‌ای پناه می‌برد که امپراطوری او در آن جا متولد شده است.

سلطه علی بابا بر اینترنت چین

شاید برای کسانی که با علی بابا و موفقیت‌های شگرف آن آشنایی دارند، این سلطه شگرف جای تعجب نداشته باشد. شرکت در حال حاضر هشتاد درصد از تجارت الکترونیک چین را به خود اختصاص داده است. شرکت‌های کوچکی که قصد دارند شروع به کار کنند و امپراطوری های خودشان را قوت بخشند، برای آنها علی بابا موهبتی بزرگ به شمار می‌رود.

افزون بر حضور اینترنتی وسیع، موجی شبیه به دومینو برای سایر بیزینس ها از جمله سیستم انبارداری و تحویل کالا ایجاد کرده است. بیش از پنجاه درصد از بسته‌هایی که در چین ارسال می‌شوند به علی بابا مربوط می‌شوند. زمانی که اندازه و تراکم جمعیت کلی چین را در نظر بگیریم، متوجه این پدیده خارق العاده خواهیم شد.

نوآوری‌های علی بابا در تکنولوژی

گرچه مؤسس سایت، تخصص اندکی در این زمینه دارد، اما علی بابا در تکنولوژی‌های نو و بدیع سرشار است. این مورد یکی از جالب‌ترین واقیعت های این شرکت تأثیر گذار می‌باشد. شرکتی که در چین و سایر بخش‌های جهان، طوفانی عظیم به راه انداخته است. علی بابا وارد صحنه تجارت الکترونیک گردیده و در حال حاضر برخی از جدیدترین تکنولوژی‌های پیشرفته را در پلتفرم خود اجرایی نموده است.

اما این فقط ذره‌ای از اقدامات علی بابا به شمار می‌رود. آن‌ها در زمینه تکنولوژی‌های پیشرفته انبارداری نیز اقدام کرده‌اند و از تکنولوژی‌های هوشمند در زمینه انبارداری، حمل و نقل و حتی در زیر شاخه‌هایی از قبیل صنایع مواد غذایی و فروشگاهی استفاده می‌کنند. با ذکر همه این موارد، جک ما اولین کسی بود که پذیرفت در زمینه تکنولوژی تخصص محدودی دارد. دانش و مهارت او به ارسال ایمیل و جستجو در وب محدود می‌شود. او این شجاعت را داشته است که خودش را در حلقه افرادی قرار دهد که مهارت و دانش لازم در این زمینه را داشته باشند.

 

مقاله پیشنهادی: خرید از علی بابا

علی بابا

 

استراتژی‌های علی بابا

ساختار شرکت علی بابا به جک ما و کارمندان او اجازه تصمیم‌گیری‌های مدیریتی را می‌دهد. همه فکر می کنند که کنترل یک شرکت بزرگ دشوار است. گرچه جک ما تنها %8.9 سهام شرکت را در اختیار دارد، اما او ساختاری را ایجاد نموده است که او و سایر کارمندان می‌توانند بر انتصاب بیش از پنجاه درصد از افراد هیئت مدیره کنترل داشته باشند. این ساختار به آنها این قدرت را می‌دهد که در انتخاب افرادی که کنترل امور شرکت را به دست می‌گیرند، سهیم باشند. این خط‌ مشی کاملاً اخلاقی و قانونی است. همچنین جک ما از این طریق اطمینان حاصل می‌کند که شرکت در راستای اهداف و چشم انداز های او گام بر می‌دارد.

سه اصل اساسی علی بابا

یکی از دلایلی که جک ما درصدد حفظ کنترل خود بر شرکت است، این است که او می‌داند چگونه شرکتی به موفقیت نائل می‌گردد. سه اصل وجود دارد که او همیشه تاکید می‌کند، شرکت باید آنها را رعایت نماید. نخست اینکه مشتریان همیشه در صدر توجه قرار دارند، کارمندان در مرحله دوم و سهامدارن گزینه سوم هستند. گرچه تمام سهامداران به این فلسفه باور ندارند، اما به دلیل نحوه توزیع قدرت در هیئت مدیره، نمی‌توانند تغییرات عمده‌ای در آن ایجاد کنند.

خوشبختانه، سهامداران پیش از سرمایه‌گذاری این قوانین را می‌دانند، آن‌ها می‌دانند قوانین ثابت هستند و قابل مذاکره نمی‌باشند. دلیل چندانی برای نگرانی در مورد سرمایه‌گذاران وجود ندارد، چرا که ارزش این ساختار در مدل بیزینس به اثبات رسیده است.

شهرت غول علی بابا کمتر از آمازون می‌باشد

نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد علی بابا شرکتی جدید می‌باشد و به جز مردم چین، افراد دیگر اطلاعات اندکی در مورد آن دارند. گرچه این آمار به سرعت در حال تغییر است اما شناخت این برند در ایالات متحده بسیار اندک است. به جرأت می‌توان گفت 88 درصد از افرادی که در نظر سنجی شرکت داشتند، هرگز در مورد علی بابا نشنیده بودند و نمی‌دانستند مربوط به چه کشوری می‌شود و در چه حیطه‌ای فعالیت دارد.

اما در مقابل، زمانی که از مردم سؤال می‌شود آیا در ایالات متحده چیزی درباره آمازون شنیده‌اند، اکثراً نه تنها با این غول تجارت الکترونیک آشنایی دارند، چه بسا به کرات از آن استفاده نموده‌اند. به نظر می‌رسد علی بابا به دنبال بازارهای هدف در ایالات متحده و اروپا در آینده‌ای نزدیک است. در مقایسه با آمازون که سرمایه‌ای برابر با 150 میلیارد دلار دارد، سرمایه علی بابا برابر با 7/162 میلیارد دلار است.

 

ساخت باورهای کارآفرین

 

سهام بازار علی بابا در حال افزایش است و در حال حاضر تقاضای فراوانی برای آن وجود دارد. این بیزینس 25000 نفر را در استخدام خود دارد و سود خالص جک ما 3/10 میلیارد دلار است که او را سومین مرد ثروتمند دنیا ساخته است. شرکت Taobao تحت پوشش علی بابا فعالیت دارد و پلتفرم تجارت الکترونیک خود را به گونه‌ای طرح‌ریزی کرده است که بیش از هفت میلیون فروشنده در آن فعال هستند و کالاها و خدمات خود را در آن به فروش می‌رسانند.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/why-alibaba-dot-com
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط