موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
جف بیزوس به عنوان مالک آمازون توانسته است عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص دهد. او با راه اندازی آمازون، برای دیگر افراد نیز بیزینسی قابل اعتماد و پرسود را ایجاد نموده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 6

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش دوم)

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله بخش دوم مصاحبه دیوید روبنشتاین با جف بیزوس را می خوانید. بیزوس در این مقاله به دلایل خرید روزنامه واشنگتن پست پرداخته است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

خرید واشنگتن پست توسط جف بزوس

شاید بتوان گفت که پر سر و صداترین خبری که تاکنون درباره واشنگتن پست مطرح شده است، خرید آن توسط جف بیزوس در سال 2013 می‌باشد. جف بزوس مؤسس و مالک آمازون «ویکیپدیای محصولات» می‌باشد. رابطه موفقیت و آمازون را می‌توان به وضوح در این اتفاق دید. این شرکت، بزرگ ترین و معروف ترین کمپانی در زمینه کسب و کار آنلاین می‌باشد که مؤسس خود را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرده است.

بیزوس بعد از تأسیس آمازون در سال 1994 و راه اندازی این کمپانی بسیار موفق، بیزینس‌های دیگری را نیز آغاز نمود که خرید واشنگتن پست یکی از جنجالی‌ترین خریدهای او بود. جف این روزنامه را با قیمت 250 میلیون دلار خریداری نموده است. میان جف بیزوس، مؤسس شرکت آمازون و مالک فعلی روزنامه واشنگتن پست و دیوید روبنشتاین، مجری برنامه peer to peer conversations گفتگویی صورت گرفته است که در ادامه آن را با یکدیگر مرور خواهیم نمود.

 

فروش در آمازون

 

واشنگتن پست، یک نهاد مهم برای جف بزوس

دیوید: «چرا واشنگتن پست را خریدید؟ شما که هیچ پیش زمینه‌ای از این حوزه ندارید. پس چه چیزی باعث شد که این کار را انجام دهید؟»
جف: «در حقیقت من اصلاً به دنبال روزنامه نبودم و اصلاً هم نمی‌خواستم که روزنامه‌ای را بخرم. در واقع اصلاً به خرید روزنامه فکر هم نکرده بودم. این کار نه رویای بچگی من بود و نه هیچ چیز دیگری. دوست من دونالد گراهام که در آن زمان آشنایی پانزده ساله داشتیم و اکنون بیست سال از آشنایی ما می‌گذرد، از طریق یک واسطه پیغام داد که آیا می‌خواهم واشنگتن پست را خریداری نمایم؟ من هم جواب منفی دادم. چرا که من هیچ اطلاعاتی درباره روزنامه نداشتم. دونالد در طی چند گفتگو من را متقاعد کرد که این موضوع اهمیتی ندارد. زیرا ما استعدادهای زیادی را در واشنگتن پست داریم که روزنامه نگاری را به خوبی می‌فهمند. در حقیقت این موضوع، مشکل دونالد و هم فکران او نبوده است. آن‌ها به دنبال کسی بودند که از اینترنت درک درستی داشته باشد. بدین ترتیب این ماجرا آغاز شد. من شروع به جستجو کردم و در این مورد هم تصمیم گیری من بر اساس شهود و احساس بود و نه تجزیه و تحلیل. در آن زمان، یعنی در سال 2013، وضعیت مالی واشنگتن پست به شدت بد بود. در حقیقت اینترنت در حال از بین بردن تمامی مزایای سنتی روزنامه‌ها بود و همین مسئله باعث شد که من از خودم بپرسم آیا حقیقتاً می‌خواهم خودم را درگیر چنین ماجرایی کنم؟ اگر بخواهم این کار را انجام دهم باید انرژی و احساس خودم را نیز درگیر این مسأله کنم.»

 

نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش دوم)

 

جف: «در نهایت به این نتیجه رسیدم که تنها زمانی می‌توانم این کار را انجام دهم که بدانم قرار است از یک نهاد با اهمیت حمایت کنم. پس با خودم گفتم اگر این شرکت تنها تولید کننده پفک بود، جواب منفی می‌دادم. اما زمانی که خوب فکر کردم به این نتیجه رسیدم که واشنگتن پست واقعاً یک نهاد مهم است. واشنگتن پست، یک روزنامه در پایتخت مهم‌ترین کشور جهان می‌باشد. در این سیستم دموکراسی، این روزنامه نقشی بسیار حیاتی را ایفا می‌کند. من به شخصه اکنون هیچ شکی در این باره ندارم. شک من برطرف شد اما باید از یک چیز دیگر نیز مطمئن می‌شدم تا بتوانم به دونالد جواب مثبت دهم. می‌خواستم با خودم روراست باشم، در آینه به خودم نگاه کنم، به این شرکت فکر کنم و مطمئن شوم که به موفقیت خود در این زمینه خوش‌بین هستم. اگر به موفقیت در کاری امیدی نداشته باشید، پس از همان ابتدا نباید وارد آن شوید. در نهایت به این نتیجه رسیدم که بسیار خوشبین هستم و این روزنامه باید از سطح ملی به سطح جهانی می‌رفت. مزیتی که اینترنت برای روزنامه‌ها دارد توزیع رایگان در سطح جهان هست و ما باید از این مزیت استفاده کنیم. این استراتژی اصلی ما است که از مدل تجاری قبلی خود که در آن با داشتن خوانندگان کم، به ازای هر خواننده درآمد زیادی کسب کردیم، تغییر جهت دهیم. سپس به مدلی رو بیاوریم که در آن به ازای هر خواننده درآمد کمتری کسب می‌کنیم اما تعداد خواننده‌های ما بسیار بیشتر خواهند بود. اکنون مفتخرم به اطلاع شما برسانم که امروز واشنگتن پست بسیار سودآور بوده و در حال گسترش نیز می‌باشد. واشنگتن پست در حال کار کردن می‌باشد و من به این تیم افتخار می‌کنم. من همیشه خودم را هشتاد ساله تصور می‌کردم اما اکنون که سنم بالاتر رفته است، به نود سالگی فکر می‌کنم. من می‌دانم که وقتی نود ساله شوم، یکی از چیزهایی که به آن افتخار می‌کنم، مدیریت در واشنگتن پست است. چرا که من در سختی‌ها به آنها کمک کردم.»

 

نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش دوم)

 

نقش مهم رسانه‌ها از دیدگاه مؤسس آمازون

دیوید: «زمانی که موافقت کردید که واشنگتن پست را بخرید، آن‌ها دویست و پنجاه میلیون دلار درخواست کردند. آیا روی این قیمت با آنها مذاکره کردید؟»
جف: «نه. من از دونالد پرسیدم چقدر می‌خواهد و او نیز گفت 250 میلیون دلار. من هم قبول کردم. با آنها بر سر قیمت بحث و مذاکره نکردم. در حقیقت اصلاً نیازی به این کارها نبود.»

+: «الآن شما مالک واشنگتن پست هستید. گاهی اوقات، بعضی از افراد هستند که از برخی مطالبی که واشنگتن پست می‌نویسد انتقاد می‌کنند. اما شما اصلاً در این باره حرف نمی‌زنید.»
-: «اصلاً نمی‌دانم درباره چه صحبت می‌کنید.»

+: «شما اصلاً از خودتان دفاع نکردید.»
-: «این چنین نیست. من از واشنگتن پست دفاع می‌کنم. از نظر من هر مقام منتخب مردم که از رسانه‌ها انتقاد می‌کند کار اشتباهی را انجام می‌دهد. نظر من اصلاً نظر غیرعادی نیست و همه مردم به آن اعتقاد دارند. به نظر من رسانه‌ها، هسته دموکراسی هستند. نه تنها مقام منتخب مردم، بلکه افراد معروف دیگر نیز از خبرهایی که ما عنوان می‌کنیم، خوششان نمی‌آید. اما این موضوع اصلاً اهمیت ندارد چرا که این تنها بخشی از داستان است. شما حتی اگر رییس جمهور آمریکا باشید یا فرماندار یک ایالت، نباید تصور کنید الآن که این شغل را دارید پس دیگر نباید زیر ذره بین باشید. اتفاقاً، دقیقاً برعکس است. شما باید زیر ذره بین باشید و کار درست همین است.»

 

نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش دوم)

 

+: «رئیس جمهور باید در چنین موقعیتی بگوید: این اتفاق خیلی خوب است. من خیلی خوشحالم که زیر ذره بین قرار گرفته‌ام. این کار، اعتماد به نفس شخص مورد نظر را نشان می‌دهد. نباید رسانه‌ها را یک تهدید برای خودتان بدانید و در نظرتان آنها بدنام باشند. چرا فکر می‌کنید رسانه‌ها دشمن شما هستند؟ ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که دیگر تنها قوانین ملی نیستند که از ما محافظت می‌کنند، ما در قانون اساسی خود آزادی مطبوعات را داریم. اما علاوه بر آن هنجارهای اجتماعی را نیز داریم که از ما محافظت می‌کنند. قانون اثر می‌گذارد چرا که ما به نکاتی که در قانون نوشته شده اعتقاد داریم و هر زمان که به آن حمله می‌کنید در حقیقت بخشی از آن را نابود می‌کنید. نمی‌خواهم اغراق کنم اما در این کشور ما قدرت زیادی داریم اما در آخر، این رسانه است که برنده می‌شود.»

 

نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش دوم)

 

موفقیت جف بزوس از کودکی تا بزرگسالی

+: «اجازه بدهید کمی درباره مسیر موفقیت شما صحبت کنیم. شما در تگزاس بزرگ شده‌اید و از همان دوران کودکی نیز دانش آموز باهوشی بوده‌اید. معلم‌هایتان نیز شما را فرد باهوشی می‌دانستند، درست است؟»
-: «من همیشه از لحاظ تحصیلی باهوش بودم. در حقیقت هر چقدر که سنم بالاتر می‌رود متوجه می‌شوم که ما انواع مختلف هوش داریم. البته در کنار آن، انواع مختلف کودن هم داریم. من افراد زیادی را می‌شناسم که مثلاً در درس حسابان نمره عالی نگرفتند اما واقعاً افراد باهوشی بوده‌اند. اما درست است. من دانش آموز خیلی خوبی بوده‌ام.»

+: «بسیار خب. بعد از آن در میامی به دبیرستان رفتید و در ادامه حتی سخنران مراسم فارغ التحصیلی نیز بودید. آن زمان‌ها فکر می‌کردید که باید فضا را تحت سیطره انسان در بیاوریم؟»
- «بله. من در سال 1982 از دبیرستان فارغ التحصیل شدم. مدرسه palmetto در میامی، یک مدرسه دولتی بسیار بزرگ بود. 750 نفر با هم فارغ التحصیل شدیم. من عاشق دبیرستان بودم. در آن دوران بی نهایت لذت می‌بردم. آن زمان‌ها مجوز ورود به کتابخانه را از من گرفتند چرا که داخل کتابخانه با صدای بلند می‌خندیدم.»

+: «داستان این خنده چیست؟ این خنده از کجا می‌آید؟ نشانه چیست؟»
- «من در تمام دوران زندگی خود به همین شکل می‌خندیدم. به مدت چند سال برادر و خواهرم با من به سینما نمی‌آمدند چرا که من باعث خجالت آن‌ها می‌شدم. دلیل این نوع خندیدن را نمی‌دانم اما من همیشه راحت و زیاد می‌خندم. کسانی که من را می‌شناسند، مثلاً مادرم، همیشه می‌گویند که ناراحتی جف بیشتر از 5 دقیقه طول نمی‌کشد.»

 

فروش در آمازون

 

جف بیزوس، یکی از موفق‌ترین مردان حال حاضر جهان دانسته می‌شود و به تازگی عنوان ثروتمندترین فرد جهان را با سبقت گرفتن از بیل گیتس از آن خود کرده است. او تاکنون در هر کاری که وارد شده است، در آن به موفقیت رسیده است. یکی از این کارها، خرید روزنامه واشنگتن پست بود. این اتفاق دقیقاً در زمانی پیش آمد که این روزنامه شرایط خیلی خوبی نداشت. اما بعد از خرید آن توسط بیزوس توانست به شرایط معمول بازگردد و این اتفاق بزرگی بود. به همین دلیل همواره از او به عنوان یک کارآفرین و بیزینس من باهوش یاد می‌شود.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

بخش سوم مصاحبه را در مقاله نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش سوم) بخوانید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/jeff-bezos-and-selling-on-amazon-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط