کارآفرین موفق کیست؟

همانطور که می‌دانید تعداد قابل توجهی از استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کارآفرینی به خاطر مشکلات مالی یا تصمیم‌گیریهای ضعیف مدیریتی با شکست مواجه می‌شوند. گرچه اطلاع از این موارد می‌تواند زنگ هشداری باشد برای افرادی که قصد راه‌اندازی یک استارت‌آپ را دارند اما نباید این پیام موجب دلسردی وناامیدی‌شان شود. اگر واقعاً تصمیم دارید کسب وکاری را شروع کنید راهکارهای بسیاری در خدمت شما هستند تا به نتایج مطلوب و دلخواه‌تان برسید. با توجه به هفت نکته‌ای که در ادامه به آنها اشاره می‌شود می‌توانید شانس موفقیت خود در جایگاه یک کارآفرین را به طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش دهید.

 

چگونه شغل پردرآمد داشته باشیم

 

1. ایده‌های کارآفرینی با توجه به علایق شخصی

این امکان برای شما وجود دارد تا با توجه به علایق و سرگرمی‌هایی که دارید، به عنوان یک کارآفرین شغلی را شروع کنید، به ویژه اگر برای ایده شما تقاضای عظیمی وجودداشته باشد. هیچ چیزی بهتر از این نیست که هر روز، کاری را انجام دهید که نسبت به آن عشق و علاقه داشته باشید. به طور مثال، اگر استاد کاراته یا کلکسیونر کتاب‌های فکاهی مصور هستید می‌توانید یک آموزشگاه کاراته آنلاین یا فروشگاه آنلاین کتاب‌های فکاهی راه‌اندازی کنید. در این صورت در کسب‌وکار انتخابی، مهارت و تخصص‌های لازم را دارا هستید و این موضوع جزء لاینفک موفقیت شما محسوب می‌شود. همچنین اگر خودتان تمایل داشته باشید دیگر لازم نیست یک مغازه فیزیکی برای فروش محصول یا عرضه خدمات راه‌اندازی کنید. می‌توانید بیزینس آنلاین خود را شروع و بعد از رشد اولیه و جان گرفتن کسب‌و‌کار بر حسب نیاز و تقاضایی که دارید فروشگاه فیزیکی هم راه‌اندازی کنید.

2. موفقیت بیشتر در کسب و کار با ارائه خدمات مورد نیاز مردم

اگر فعالیت یا سرگرمی شما همان چیزی است که نیاز افرادی را برطرف می‌کند یا پاسخگوی خدمات آنها است، پس سئوال اساسی اینجا است که چرا این فعالیت یا سرگرمی را تبدیل به یک بیزینس موفق نمی‌کنید؟ درصورتی‌که بتوانید نیاز یا خواسته‌ای را برای افرادی تأمین کنید درحقیقت، شرطِ اول موفقیت یا همان پایگاه مشتری را دارا هستید. به طور مثال، مردم به افرادی نیاز دارند که پرده‌هایشان را نصب کنند، حیوانات خانگی‌شان را به پیاده روی ببرند، ماشین لباس‌شویی را برایشان تعمیر کنند یا در انتقال اسباب و اثاثیه به منزل جدید به آنها کمک کنند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که طرز تفکری مانند یک کارآفرین موفق داشته باشید، نیاز و خواسته‌های مشتری را درک کنید و درصدد رفع آنها برآیید.

 

7 راه تضمینی برای یک کارآفرینی موفق

 

3. یک برنامه کسب‌وکار مدون تهیه کنید

برای موفق شدن و حصول نتیجه بهتر در راه‌اندازی این استارت‌آپ باید یک برنامه کاری مدون داشته باشید، برنامه‌ای که تمام جزئیات از خط تولید شرکت، ساختار سازمانی، استراتژی‌های بازاریابی و اهداف فروش را شامل شود. این برنامه دقیق، نقشه راهی برای یک کارآفرین موفق خواهد بود تا به تمام اهدافش برسد. برنامه کسب‌و‌کاری که به درستی تدوین شده باشد، اهداف مالی را نیز موردتوجه قرار می‌دهد.

4. رقبای کسب و کارتان را بشناسید

پیش از آنکه یک کارآفرین هر اقدامی انجام دهد و دری را به سمت دنیای بیزینس بگشاید، باید درمورد رقبای این حوزه تحقیق و بررسی کند و ببیند عملکرد بزرگترین رقبا به چه شکلی است. یک کارآفرین موفق باید نقاط ضعف و قوت دیگر رقبا را بسنجد و ببیند خودش در برابر آنها چه مزیت‌هایی دارد. باید بداند رقبا چه چیزی در اختیار مشتری قرار می‌دهند و مشتری نسبت به آنها چگونه فکر می‌کند. با این بررسی‌ها متوجه می‌شوید خدمات یا محصولات رقیب با چه شرایط و کیفیتی ارائه می‌شوند، بنابراین می‌توانید ویژگی یا مزیتی را به کسب‌و‌کارتان اضافه کنید که رقبا فاقد آن هستند. این کار به ارزش بیزینس شما اضافه می‌کند. علاوه بر این، می‌توانید با بررسی رقبا ایده‌ای برای چگونگی قیمت‌گذاری کالا یا خدمات خود بیابید. شاید عرضه بسته‌بندی‌های متنوع و متمایز یا سایر اقدامات ابتکاری قیمت‌گذاری شما را نسبت به دیگران رقابتی‌تر نشان دهد.

 

7 راه تضمینی برای یک کارآفرینی موفق

 

5. مخاطب هدف کسب و کارتان را بشناسید

در صورتی که نمی‌دانید چه افرادی به محصول یا خدمات شما علاقه نشان خواهند داد، دنبال یک برآورد و ارزیابی باشید. این برآورد مشخص می‌کند کدام گروهِ هدف تمایل بیشتری به خرید یا دریافت محصول و خدمات شما خواهندداشت. ارزیابیِ گروه هدف می‌تواند بر مبنای فاکتورهایی از قبیل جنسیت، سن، میزان درآمد و سبک زندگی مشتری تعیین شود. اگر از مخاطب هدف یک جامعه آماری دقیق در اختیار داشته باشید، تبلیغ و بازاریابی هدفمندی را نیز می‌توانید اجرا کنید.

 

7 راه تضمینی برای یک کارآفرینی موفق

 

6. دانش و اطلاعات مرتبط با کسب وکارتان را یاد بگیرید

در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها واحدهای درسی با عنوان کارآفرینی به دانشجو آموزش داده می‌شود. گذراندن دوره‌هایی که ساخت یک ذهنیت کارآفرین و سبک زندگی کارآفرینی را آموزش می‌دهند نخستین قدم برای موفقیت در کسب‌و‌کار است.  پس از آن شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین MBA پیشنهاد می‌شود. می‌توانید به راحتی در منزل خود آموزش‌های کاربردی لازم در حوزه‌های مختلفی از قبیل امور مالی و بهبود محصول و خدمات را یاد بگیرید. به هر حال، یادگیری و به روز بودن منافع فراوانی برای یک کارآفرین خواهد داشت. 

 

7 راه تضمینی برای یک کارآفرینی موفق

 

7. برای موفق شدن به خودتان اعتماد داشته باشید

اگر شما خودتان را باور نداشته باشید چه کسی شما را باور خواهدکرد؟ تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق به این معنا است که یاد بگیرید به احساسات و ندای درونتان گوش کنید و در زمان تصمیم‌گیری متکی به منطق و عقل باشید. توانایی باور و اعتماد به خودتان نمایانگر اعتماد به نفس شما است و تنها در این صورت است که دیگران نیز به شما اعتماد خواهند کرد. نتیجۀ دیگرِ اعتماد به توانایی و مهارت‌هایتان این است که از تردید و حس عدم قطعیت رها خواهید شد. هر زمان شک و تردیدی در ذهنتان ایجاد شد، تجارب، دانش، مهارت و توانایی‌هایتان را مرور کنید.

 

 

کسب و کار موفق نیازمند زمان است

آیا تصورمی‌کنید تمام موفقیت‌هایی که تا الان به دست آمده یک شبه بوده‌اند؟ اگر تصور شما نسبت به افراد موفق اینگونه است پیشنهاد می‌شود نگاه دقیق‌تری به زندگی کارآفرینان موفق داشته باشید. در واقع، افراد و کسب‌وکارهای موفقی که به ظاهر یک شبه به موفقیت رسیده‌اند مدت طولانی یا حتی سال‌ها برای هدف خود تلاش کرده‌اند. هرگاه احساس خستگی کردید نگاهی به زندگی این افراد موفق داشته باشید، موارد متعددی که در طول سالیان یاد گرفتند و تعداد شکست‌هایی که پشت سر گذاشتند. کارآفرینان با انگیزه و هدفدار برای موفق شدن، زمان مناسبی را صرف رسیدن به اهدافشان می‌کنند و البته مواجه شدن با چالش‌ها یا تجربه شکست در طول مسیر برای آنها نیز محتمل خواهد بود.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/guaranteed-ways-successful-entrepreneurship
7 راه تضمینی برای یک کارآفرینی موفق

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

کلمات کلیدی
کارآفرین موفق

نظرات کاربران

2 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط