افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

2 راه عملی برای زود بیدار شدن از خواب

توضیحات کوتاه :
عده‌ای معتقدند موفقیت‌شان به‌خاطر سحرخیزی بوده است. شاید شما هم جزء کسانی باشید که نمی‌توانید صبح زود از خواب بیدار شوید، به‌همین خاطر فکر می‌کنید چطور می‌توانید این عادت را ایجاد کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 1

  • 7.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
2 راه عملی برای زود بیدار شدن از خواب

 

خلاصه‌ای از مقاله:
حتماً این ضرب‌المثل معروف را شنیده‌اید که «سحرخیز باش تا کامروا باشی.» این جمله خود گویای این است که برای رسیدن به موفقیت، لازم است زود بیدار شدن از خواب را جزو اولویت‌های خود قرار دهید. شاید پی بردن به‌علت خستگی صبحگاهی از جمله موضوعات مورد علاقه شما باشد. مطالبی که در این مقاله می‌خوانید، به شما کمک می‌کند هم به علت دیر بیدار شدن از خواب پی ببرید و هم برای رفع آن بکوشید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

راهکارهای سحرخیز شدن
چرا صبح‌ها کسل هستم
خواب شما کافی نبوده است
کارهایتان را تمام نکرده‌اید
چگونه صبح زود راحت بیدار شویم
عادت‌های جدیدتان را آسان کنید
پس از بیداری اول کار مورد علاقه تان را انجام دهید

راهکارهای سحرخیز شدن

افراد زیادی معتقدند که موفقیت آن‌ها عمدتاً به خاطر سحرخیزی بوده است. شاید شما هم جزو کسانی باشید که نمی‌توانید صبح زود از خواب بیدار شوید، به همین خاطر با خودتان فکر می‌کنید چطور می‌توانید این ویژگی را در خودتان ایجاد کنید. شاید هم در دسته افراد سحرخیز بدبین قرار دارید، یعنی معتقد هستید که شب هنگام بیشترین بازدهی را دارید، در نتیجه این همه توصیه برای زود بیدار شدن از خواب را نمی‌توانید درک کنید. اگر تا به امروز برای سحرخیز بودن ناموفق بوده‌اید یا از امروز تصمیم به این کار گرفته‌اید، توصیه می‌کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

چگونه یک کسب و کار میلیاری راه اندازی کنیم؟

 

چرا صبح‌ها کسل هستم؟

قبل از این که راهکاری برای سحیرخیز شدن ارائه کنیم، لازم است بدانیم چرا اصلاً زود بیدار شدن از خواب کار سختی است.

اصولاً وقتی احساس می‌کنید زمان کافی برای انجام دادن کارهایتان ندارید، خوابیدن هم در نظرتان همانند یک کالای لوکس خواهد بود که از عهده خریدن آن بر نمی‌آیید. واقعیت این است که خواب کافی، زمینه‌ساز دست‌یابی شما به موفقیت خواهد بود. نتیجه تحقیقات متعدد نشان می‌دهد که کمبود خواب، خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها را افزایش می‌دهد. چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی‌عروقی از این جمله‌اند. برای این که بتوانید به فرد سحرخیزی تبدیل شوید، لازم است هر شب 8 ساعت بخوابید. در صورتی که کمتر از این مقداری می‌خوابید و صبح‌ها برای بلند شدن از رختخواب مشکل دارید، مساله بیدار شدن نیست، بلکه کمبود خواب است. در واقع بدن شما می‌خواهد مطمئن شود که خواب کافی برای داشتن زندگی سالم را داشته‌اید.

 

2 راه عملی برای زود بیدارشدن از خواب

 

اگر می‌خواهید صبح‌ها ساعت 4 بیدار شوید، پس لازم است ساعت 8 شب به رختخواب بروید. به‌همین صورت، اگر هدفتان این است که ساعت 6 صبح بیدار شوید، 10 شب باید به خواب بروید. بیشتر کسانی که سحرخیزی برایشان کار دشواری است، اصولاً نیمه شب به رختخواب می‌روند و از آن طرف سعی می‌کنند ساعت 5 صبح بیدار شوند. شما هر ساعتی که تمایل داشته باشید از خواب بیدار شوید، لازم است 8 ساعت از آن کم کنید تا ساعت به رختخواب رفتن خود را به‌دست آورید. بسیاری از افراد به خاطر این که در طول شب خواب کافی نداشته‌اند، نمی‌توانند صبح زود بیدار شوند. شما باید قبل از این که این موضوع در آینده به سلامتی‌تان آسیب بزند، آن را تحت کنترل بگیرید. در واقع نباید سلامتی خود را برای رسیدن به ثروت فدا کنید و سپس از ثروت خود برای باز گرداندن سلامتی‌تان استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی: تاثیر سلامت جسم و روح در موفقیت

 

2 راه عملی برای زود بیدار شدن از خواب

 

تصمیم برای سحرخیز شدن و شروع آن همانند هر تغییر دیگری دشوار است. اگر قصد دارید صبح‌ها زود از خواب بیدار شوید، لازم نیست که همه کارها را انجام دهید، بعد بخوابید. یکی از عواملی که باعث می‌شود بعضی از افراد شب‌ها زود نخوابند این است که فکر می‌کنند اگر بیشتر بیدار بمانند، کار بیشتری می‌توانند انجام دهند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، بهتر است طرز فکر خود را تغییر دهید. یعنی به جای این که از خودتان بپرسید چطور می‌توانید روزتان را نجات دهید، باید با خودتان فکر کنید چطور می‌توانید روزی را برای خودتان رقم بزنید که نیازی به نجات دادن نداشته باشد. نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد سحرخیز شادتر و سالم‌تر هستند، بازدهی و کارکرد بیشتری دارند، در تحصیل موفق‌تر هستند و مدیر یا کارفرمای آنها، نظر مساعدی درباره آنها دارند. نکته مهم این است که اگر می‌خواهید به اهداف‌تان دست پیدا کنید، بهترین راهکار این است که سحرخیز باشید.

 

2 راه عملی برای زود بیدار شدن از خواب

 

در واقع شما روزتان را به هر شکلی که شروع کنید، مشخص می‌شود باقی آن را به چه صورت سپری خواهید کرد. اگر نظم و انضباط کافی نداشته باشید و بعد از هر بار به صدا درآمدن زنگ ساعت آن را خاموش می‌کنید و دوباره می‌خوابید، مشخص است که در طول روز هم نظم لازم را نخواهید داشت. بر عکس اگر دو هدف خود را تا قبل از ساعت 10 عملی کنید، روز بسیار خوبی در انتظارتان خواهد بود. سحرخیز بودن به شما امکان می‌دهد روز خود را به شکلی که دوست دارید شروع کنید. شما از این زمان می‌توانید برای رشد فردی خودتان استفاده کنید. مثلاً ورزش کنید، مدیتیشن انجام دهید یا خانه‌تان را تمیز کنید، در نتیجه نسبت به کسی که فقط در حد آماده شدن و رفتن از خانه وقت دارد، شرایط روحی بهتری خواهید داشت. یا مثلاً اگر وقتی بیدار می‌شوید، وقت کافی نداشته باشید و مدام در حال عجله باشید، روز خودتان را هم به همین شکل سپری خواهید کرد، یعنی مدام احساس می‌کنید که وقت ندارید.

 

2 راه عملی برای زود بیدار شدن از خواب

 

چگونه صبح زود راحت بیدار شویم؟

در این جا قصد داریم راهکارهای سحرخیز شدن را به شما یاد بدهیم. برای این منظور دو راهکار وجود دارد.

در عین حال ادامه دادن عادت‌های قبلی را برای خودتان سخت کنید. مثلاً اگر عادت دارید بعد از بیدار شدن با صدای زنگ ساعت، آن را خاموش می‌کنید و دوباره بخوابید، ساعت را از دسترس خودتان دور نگه دارید. هر چه فاصله شما با ساعت بیشتر باشد، احتمال این که بعد از بیدار شدن دوباره نخوابید، بالاتر خواهد رفت. برعکس اگر ساعت زنگ‌دار در دسترس‌تان قرار داشته باشد، احتمال این که بعد از شنیدن صدا، آن را خاموش کنید و دوباره بخوابید بیشتر می‌شود.

 

2 راه عملی برای زود بیدار شدن از خواب

 

مقاله پیشنهادی: چگونه با عادت های بد مقابله کنیم؟

این اقدام، هیجان شما را برای بلند شدن از رختخواب بیشتر خواهد کرد. اگر از ورزش کردن لذت می‌برید، روز خود را با پیاده‌روی تند یا حرکات کششی شروع کنید. اگر از خواندن کتاب لذت می‌برید، داستان‌های مورد علاقه‌تان را هنگام صبح بخوانید. این کار کمک می‌کند تا بلندشدن از رختخواب را با انجام کاری خوشایند معامله کنید.

 

2 راه عملی برای زود بیدار شدن ازخواب

 

اگر می‌خواهید فرد سحرخیزی باشید، لازم است دو نکته را همیشه به ذهن بسپارید. اول این که خودتان را برای زود بیدار شدن آماده کنید. به این منظور نباید دیرهنگام به رختخواب بروید و امیدوار باشید که زود بیدار می‌شوید. در عوض باید شب به اندازه کافی بخوابید تا عادت کنید که صبح‌ها زودتر از رختخواب بلند شوید. دومین نکته این است که باید بلند شدن از خواب را برای خودتان آسان و برگشتن به رختخواب و دوباره خوابیدن را دشوار کنید.

 

چگونه در سایت آمازون فروشنده شویم؟

 

وقتی از خواب بیدار شدید، تازه با خودتان فکر نکنید می‌خواهید از رختخواب بلند شوید یا نه، چون هر چه بیشتر در تخت بمانید، احتمال این که دوباره بخوابید بیشتر خواهد بود. بنابراین در اسرع‌وقت از تخت خود خارج شوید، به آشپزخانه بروید، یک لیوان آب بنوشید یا دوش بگیرید. هر کدام از این فعالیت‌ها، بیدار ماندن از خواب را برای شما راحت‌تر و برگشتن به تخت را دشوارتر خواهد کرد. با در نظر گرفتن نکات این مقاله، سحرخیزی برای شما به شکل یک عادت در خواهد آمد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/get-up-early
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط