افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راحت پولدار شوید

توضیحات کوتاه :
شاید دائم به فکر این باشید که به چه روشی می‌توانید پولدار شوید ولی مهمتر از کسب ثروت، این می‌باشد که بتوانید پول خود را به درستی مدیریت و سرمایه‌گذاری کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راحت پولدار شوید

 

خلاصه ای از مقاله

برخی افراد نسبت به پول و انسان‌های پولدار حس خوبی ندارند و این باوری است که در طول زمان برای خود ساخته‌اند. اگر شما نیز این باورها را دارید الان وقتشه که آنها را تغییر دهید. از پول و پولدارهای خودساخته متنفر نباشید. اگر نسبت به پول حس خوبی نداشته باشید، پول از زندگی شما دوری می‌کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

افراد ثروتمند و خودساخته

از پول و افراد خودساخته بدتان نیاید. فرض کنید به شرکتی مراجعه می‌کنید و به دنبال کار با کارفرمای آن شرکت صحبت می‌کنید. اگر به آن شخص بگویید که از این کار خوشتان نمی‌آید و این کار را دوست ندارید، محال است که بتوانید آن شغل را به دست آورید. حال خیلی از افراد همین واکنش را در زندگی نسبت به پول نشان می‌دهند. نسبت به پول و انسان‌های پولدار حس خوبی ندارند و این باوری است که در طول زمان برای خود ساخته‌اند. اگر شما نیز این باورها را دارید الان وقتشه که آنها را تغییر دهید. از پول و پولدارهای خودساخته متنفر نباشید. اگر نسبت به پول حس خوبی نداشته باشید، پول از زندگی شما دوری می‌کند.

 

راحت پولدار شوید

 

چگونه پول خود را مدیریت کنیم؟

خیلی از افراد در یک موقعیت شغلی خوب و بازه زمانی کوتاه، پول بسیار زیادی را به دست می‌آورند. شاید افرادی را دیده باشید که نقطه صفر تا صد موفقیت آنها خیلی سریع اتفاق می‌افتد. یک خطر برای این افراد وجود دارد. این افراد خیلی خوب توانسته‌اند پول به دست آورند اما خیلی از آنها از مدیریت پول بی‌اطلاع هستند. زیرا لایف‌استایل و نگرش آنها متعلق به زمانی بوده که برای مثال درآمد آنها ماهیانه 3 میلیون بوده است و الان که به چندین برابر این درآمد دست یافتند، همچنان تنها مدیریت 3 میلیون را بلد هستند. در نتیجه هیچ استراتژی برای اداره و مدیریت این میزان پول ندارند و غالباً همانطور که این سرمایه را سریع به دست آورده‌اند، سریع هم از دست می‌دهند. این مقاله برای کسانی که نمی‌دانند چگونه باید پول بیشتری را مدیریت کنند، می‌تواند مفید واقع شود.

مدیریت پول مهمتر از کسب ثروت

شاید دائم به فکر این باشید که به چه روشی می‌توانید پولدار شوید ولی مهمتر از کسب ثروت، این می‌باشد که بتوانید پول خود را به درستی مدیریت و سرمایه‌گذاری کنید. همیشه به این موضوع فکر کنید که به چه روش می‌توانید سرمایه‌ای که اکنون دارید را 2 برابر کنید. فقط به همین فکر کنید. اگر الان برای مثال 50 میلیون در حساب بانکی خود دارید، به این فکر نکنید که به چه شکل می‌توانید میلیاردر شوید. این شروع مسیر شما نیست. مسیر شما ابتدا کسب 100 میلیون است و زمانی که 100 میلیون را به دست آوردید، به 200 میلیون فکر کنید و به همین طریق، به 2 برابر کردن پول خود فکر کنید. با این روش این کار برای شما سخت نمی‌شود، ایده‌های قابل اجرایی به ذهن شما می‌رسد و ریسک‌های خیلی بالای را قبول نمی‌کنید. 

 

چگونه در کمتر از دو سال 3 میلیارد درآمد کسب کنیم؟

 

ریسک پذیری صحیح در بیزینس

شاید شنیده باشید که افرادی در کسب‌وکار خود چند میلیارد را از دست داده‌اند و زمانی که از آنها پرسیده می‌شود چرا این اتفاق افتاده است در جواب می‌گویند که مارکت شرایط مناسبی نداشته، هزینه‌های بیزینس افزایش یافته و... درست است این موارد، عوامل محیطی کسب‌وکار آن‌ها می‌باشند اما اگر کمی سنجیده عمل می‌کردند، شاید کل پول خود را در کاری که ریسک خیلی بالایی داشت سرمایه‌گذاری نمی‌کردند. کسانی که در بورس با شکست مواجه می‌شوند و برای مثال 200 میلیون سرمایه خود را در یک ماه از دست می‌دهند، اقدامی که انجام می‌دهند این است که به سراغ سهام‌هایی می‌روند که درصد ریسک خیلی بالایی دارد و این کار اشتباه است. شما می‌توانید در کسب‌وکار خود ریسک کنید اما اگر یک گزینه انتخاب دارید که 20 درصد ریسک دارد و شامل ریسک نسبتاً بالایی برای موضوع موردنظر شما می‌باشد و انتخاب دیگری نیز دارید که شامل 5 درصد ریسک می‌باشد، پول‌های خود را تقسیم کنید و صرفاً تمام پول خود را در آن کار با ریسک بالا، سرمایه‌گذاری نکنید.

برای مثال اگر محصولی دارید که نمی‌دانید مارکت چگونه با آن برخورد می‌کند، اگر کل سرمایه خود را در این کار استفاده نمایید، احتمال شکست وجود دارد زیرا شما خودتان را آماده نکردید. پس همیشه به 2 برابر فکر کنید. با این استراتژی هیچ‌وقت به سمت بی‌راهه نمی‌روید. اگر کسی به شما بگوید که 1 میلیون در یک کسب‌وکار سرمایه‌گذاری کنید تا به 100 میلیون تبدیل گردد، کمی فکر کنید، احتمالاً موارد بسیاری در این کسب‌وکار وجود دارد که روشن نیست و نباید ریسک کنید و تمام سرمایه خود را اینگونه استفاده نمایید. این بدان معنی نیست که نباید در زندگی ریسک کنید. ولی درست فکر کرده، اقدام نمایید و ریسک‌های درستی را انتخاب کنید نه ریسک‌هایی که شما را از نقطه صد به نقطه صفر می‌رساند و تمام امپراطوری که با زحمت ساخته‌اید را نابود می‌کند.

 

راحت پولدار شوید

 

فرمول پول و سرمایه‌ی در گردش

پول همواره باید در حرکت و گردش باشد. ولی اگر کسب‌وکار سودآوری را نمی‌شناسید، به همه پیشنهادهای بی‌اساس جواب مثبت ندهید. به دنبال کسب‌وکارهایی باشید که به شما حس خوبی می‌دهند، از نظر منطق با شما سازگار هستند و درصد ریسک نسبتاً پایینی دارند. پول خود را در کسب‌وکارهای درست به گردش درآورید تا به سودهای مناسبی دست یابید. اگر هم نمی‌دانید که به چه کسب‌وکارهایی می‌توانید اعتماد کنید، حداقل در این زمینه تحقیق و جستجو کنید. در همه بیزینس‌ها شکست و ریسک وجود دارد اما درصدها متفاوت است و شما باید کسب‌وکاری را پیدا نمایید که از راه درست پول شما را افزایش دهد. به دنبال کسب‌وکارهایی که با عقل و منطق شما سازگار نیست، نروید.

راز ثروتمند شدن چیست؟

سعی کنید ثروتمند باشید نه اینکه فقط ظاهر ثروتمندی داشته باشید. دقت داشته باشید که پول خود را صرف چه کارهایی می‌کنید. نباید به دنبال ظاهر ثروتمندی که از درون پوچ است باشید. باید خودتان ثروتمند و پولدار باشید. زمانی که به شما پیشنهاد کاری می‌شود باید بدانید در قبال کاری که انجام می‌دهید چقدر پول دریافت می‌کنید. بررسی کنید آیا پول و درصدی که دریافت می‌کنید برای شما به صرفه می‌باشد یا خیر. همیشه بدانید در قبال چه میزان زمان و درآمد، چه سرویسی را ارائه می‌دهید. سطح خود را مشخص کنید و برای خود تعریف کنید که الان در سطح و شرایطی که هستید ارزش کاری شما برای هر ساعت به‌طور مثال یک مبلغ مشخص است.

 

مقاله پیشنهادی: ایده پردازی برای ثروتمند شدن

کسب ثروت با روش های آسان

 

هنر پولدار شدن با به روزرسانی بیزینس

برای ساخت باورهای فکری خود وقت بگذارید و برای یادگیری استراتژی‌های بیزینس زمان صرف کنید. برای خواندن کتاب‌های مرتبط اقدام نمایید و سعی کنید یک الگوی مطمئن برای خود پیدا کنید. تا جایی که می‌توانید در زمینه مورد نظر خود از جهات مختلف اطلاعات کسب نمایید. اگر موفق‌ترین کسب‌وکار دنیا را داشته باشید، ولی از لحاظ علمی ثابت بمانید و اطلاعات خود را آپدیت نکنید، احتمال شکست‌های بسیاری وجود خواهد داشت. پس برای اینکه هر روز کسب‌وکار خود را بهتر کنید و یک ارزش به بیزینس خود اضافه کنید وقت بگذارید تا بتوانید از رقیبان خود پیشی بگیرید. 
بعضی مواقع، زمانی که شما یک کسب‌وکار را برای چندین سال ادامه می‌دهید، به مرور انرژی شما کاهش می‌یابد. در این حالت حس اطمینان به شما دست می‌دهد که دیگر همین سیستم تا انتها کارساز خواهد بود. بعد از چند سال به خود می‌گویید دیگر این بازار رونق ندارد در صورتی که رونق وجود دارد اما این شما هستید که دیگر نخواستید ارزشی به بیزینس خود اضافه کنید و انتظار دارید همان سیستم را تا چندین سال متوالی ادامه دهید. در دنیای امروز اگر علم و بیزینس خود را به‌روز نکنید، با شکست مواجه می‌شوید. حتی بزرگترین کمپانی‌ها نیز هر روز در حال به‌روزرسانی هستند. همیشه اخبارهای تکنولوژی و بیزینس را دنبال نمایید و مطلع شوید که مدیران کسب‌وکارهای بزرگ به چه شکل فکر کرده و حرکت می‌کنند. استراتژی درست را یاد بگیرید تا هم پولدارتر شوید و هم مدیریت بهتری نسبت به پول خود داشته باشید.

چگونه پولدار شویم؟

با افرادی که خودشان پولدار شدند یا به عبارتی میلیونرهای خودساخته هستند، دوست شوید. اگر چنین دوستانی داشته باشید، ناخودآگاه از آنها یاد می‌گیرید که به چه شکل کسب ثروت کنید. عده‌ای عقیده دارند که دوستی با افرادی که در زمینه‌های کسب‌وکار با شکست‌های بسیار مواجه شده‌اند، باعث می‌شود که بتوان از تجربه‌های آنها استفاده کرد ولی مگر شما وقت خیلی زیادی در زندگی خود دارید که زمان خود را در این خصوص صرف کنید؟ آنقدر افراد موفق وجود دارند که می‌توانید به خوبی از آنها الگوبرداری کرده و از آنها کمک بگیرید. نه اینکه صرفاً افراد بازنده را وارد زندگی خود کنید چون این افراد ناخودآگاه فرکانس‌هایی دارند که آنها را وارد زندگی شما نیز می‌کنند و روی شما تأثیر می‌گذارند. در نتیجه اگر کسانی که انرژی خوب و مثبتی ندارند را وارد زندگی خود کنید، تأثیر نامطلوب آن را در زندگی خود خواهید دید. 

بهترین راه پس انداز

همیشه یک حساب بانکی مخفی داشته باشید. یک میزان پولی در این حساب قرار دهید و اصلاً از آن استفاده نکنید. آن را برای زمانی که ممکن است اوضاع بیزینس شما خیلی نامساعد باشد، نگه دارید. باید چنین حسابی داشته باشید که در چنین مواقعی بتوانید با استفاده از آن خود و بیزینس خود را نجات دهید. این پول را برای آزادی زندگی و کسب‌وکار خود ذخیره کنید. برای مثال اختصاص دادن 10 درصد از کل پول شما برای این امر می‌تواند مناسب باشد.

 

راحت پولدر شوید

 

شریک تجاری در بیزینس

شما صرفاً نیاز به هر شریک تجاری ندارید. اگر نیاز به وجه مالی ندارید، لازم نیست حرف کسی را گوش دهید چون الان نیاز به شریک ندارید. صرفاً به همه برای ورود به بیزینس خود بله نگویید. خیلی از افرد یک کاری را شروع می‌کنند و بعد از چندین ماه با سرمایه‌گذارهای بسیاری همکاری می‌کنند و کل مسیر کسب‌وکار آنها تغییر می‌کند. اگر از آن‌ها سؤال کنید می‌گویند که از ابتدا ایده آنها چیز دیگری بوده و بعد از ورود سرمایه‌گذار کلاً مسیر انتخابی آنها عوض شده و دلیل اینکه موفق نشدند هم همین امر می‌باشد. زیرا دیگر مطابق با شورواشتیاق آنها نیست و تنها به یک ایده تجاری تبدیل شده است که برای ادامه آن ایده‌ای ندارند. بنابراین اگر الان مدیر یک کسب‌وکار هستید صرفاً هر پیشنهاد تجاری را قبول نکنید و به خوبی در این زمینه تحقیق و بررسی کنید.

رعایت تعادل در مدیریت بیزینس

فریب چک‌ها و رقم‌های بالا را نخورید. شاید شما کسب‌وکاری دارید، انسان پروژه محوری هستید و برای هر پروژه مبلغی دریافت می‌کنید. برای مثال اگر به دلار کسب‌درآمد می‌کنید و ماهیانه 4 هزار دلار درآمد دارید، اگر چکی به مبلغ 16 هزار دلار بگیرید از نظر ذهنی فکر می‌کنید به درآمد بالایی رسیدید و با سبک و سیاق این میزان پول خرج می‌کنید. همیشه باید میانگین پول و درآمد خود را در نظر بگیرید. شما هر روز یا هر ماه درآمد 16 هزار دلار را ندارید. پس همیشه میانگین بگیرید و فریب آن عدد بزرگ را نخورید. برای مثال اگر درآمد 16 هزار دلار چندین ماه دائم برای شما تکرار شد، می‌توانید تا حدودی روی این میزان درآمد حساب باز کنید ولی اگر فقط 1 بار در سال این درآمد را دارید، منطقی نیست که براساس این میزان درآمد جلو روید. پس همیشه میانگین درآمدی خود را درنظر داشته باشید و شغل‌هایی را انتخاب نمایید که با روحیه و منطق شما در طولانی مدت سازگار هستند تا بتوانید پول و سرمایه خود را بهتر مدیریت کنید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/get-rich-easily
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
پگاه گفته:
۰ | ۱

فعلا تنها به فکرمخارج روزمره خود هستیم تا پولدار شدن. شرایط انقدر غیر قابل پیش بینی شده که برای آینده نمیشه برنامه ریزی کرد.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

شرایط اقتصادی برای همه سخت شده است اما شما می توانید با مدیریت پول و به کار بردن ترفندهای ارایه شده در این مقاله، در کنار مخارج خود، پس انداز هم داشته باشید تا به مروز زمان در رسیدن به استقلال مالی به شما کمک نماید.

پاسخ

مطالب مرتبط