مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

سرزمین آمازون

توضیحات کوتاه :
 روز یم به یکی از بزرگترین روزهای فروش وبسایت آمازون تبدیل شده است و با فروشی حدود 5/3 میلیارد دلار همه را شگفت زده کرده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
سرزمین آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

وبسایت آمازون هیچ گونه اطلاعاتی در مورد فروش خود در روز پرایم منتشر نکرده است اما اعلام کرده است فروش روز پرایم در سال جاری از فروش روز Cyber Monday و جمعه سیاه و روز پرایم سال گذشته فراتر رفته است. همه این موارد، خلاف کاهشی است که سایت و نرم افزارها در ساعات اولیه نشان می‌دهند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

درآمد آمازون در روز پرایم

آمازون در روز پرایم که یکی از بزرگترین رخدادهای آمازون می‌باشد، حدوداً 5/3 میلیارد دلار به دست آورده است. شاید در نخستین ساعات روز پرایم، روندی کاهشی را در پی گرفته باشد اما موتور کسب درآمد آن متوقف نگشته است. این روز به یکی از بزرگترین روزهای فروش آمازون تبدیل شده است و با فروشی حدود 5/3 میلیارد دلار همه را شگفت زده کرده است. طبق گزارش‌های شرکت برآورد قیمت آنلاین Feedvisor، فروش آمازون در 36 ساعت معامله در قیاس با همین مدت در طول هفته گذشته، 59 درصد افزایش داشته است. مؤسسه تجارت الکترونیک دیگری به نام Zentail تخمین زده است که فروش محصول در آمازون برابر با 57/3 میلیارد دلار بوده است. شرکت Coresight Research برآورد کرده است فروش آمازون تنها در 30 ساعت در روز پرایم آمازون سال گذشته برابر با 4/2 میلیارد دلار بوده است.

وبسایت آمازون هیچ گونه اطلاعاتی در مورد فروش خود در روز پرایم منتشر نکرده است اما اعلام کرده است فروش روز پرایم در سال جاری از فروش روز Cyber Monday و جمعه سیاه و روز پرایم سال گذشته فراتر رفته است. همه این موارد، خلاف کاهشی است که سایت و نرم افزارها در ساعات اولیه نشان می‌دهند. آمازون از مشکل به وجود آمده سخنی به میان نیاورده است، اما این وقفه حاکی از آن است که خرید آنلاین هنوز جایگزین قابل اطمینانی برای فروشگاه فیزیکی نیستند.

 

فروش در سایت آمازون

 

روز پرایم در روز دوشنبه و به وقت ظهر سیاتل آغاز شد و درست در همان ساعات مشکلی وجود داشت که مانع از دسترسی کاربران به سه کانال آمازون، یعنی وب سایت Amazon.com، نرم افزار موبایلی خرید و دستیار صوتی دیجیتال گشت. تحلیلگران می گویند وقوع این عیب فنی ناخوشایند بود اما آنقدر بزرگ نبود که باعث اثر منفی بر فروش آمازون در این رخداد عظیم شود. آمازون در روز سه شنبه رکوردی را تجربه کرد و جف بیزوس جایگاه خود را به عنوان ثروتمندترین مرد در تاریخ مدرن مستحکم نمود، جایگاهی که زمانی به بیل گیتس متعلق بود.

تجارت الکترونیک آمازون

مشکلات دومین تأمین کننده بزرگ تجارت الکترونیک در حین عظیم‌ترین فروش خود، بیانگر این نکته است که به رغم رشد بیست ساله فروش آنلاین، تغییر به سمت اینترنت فارغ از مشکل نخواهد بود. همیشه سایت‌های خرده فروشی با مشکل کاهش سرعت در زمان‌های اوج ترافیک مواجه بوده‌اند. یقیناً، شرکت‌های بسیاری در جمعه سیاه و Cyber Monday در فصل خرید تعطیلات سال گذشته نیز چنین مشکلاتی را تجربه کرده‌اند. هفته گذشته یوتیوب نیز در حین مسابقات نیمه نهایی فوتبال جام جهانی میان انگلستان و کرواسی با همین مشکل مواجه شد. گاهی این مشکل فنی به دلیل حجم بار است. افراد بسیاری به سایتی هجوم می‌برند که ذخیره کافی یا قدرت محاسبه بر طبق نیاز ایجاد شده را ندارد.

 

کمپانی آمازون

 

خدمات وب آمازون

آمازون دارای خدمات وب آمازون ( AWS) می‌باشد که یکی از بزرگترین و معروفترین شبکه‌های رایانش ابری است و به سرعت و آسانی می‌تواند حجم بیشتری را اضافه نماید. یکی از مدیران فنی Decibel که یک شرکت تحلیلی دیجیتال است به نام Timothy de paris گفته است:" به عنوان استاد زیرساخت‌های ابری عمومی قابل رشد، فکر می‌کنم بتوانیم آمازون را به استانداردهای بالاتری برسانیم." به نظر می رسد هر زمان که سرمایه داران از آمازون روی برگردانده‌اند، آمازون دات کام که پیشگام فروش آنلاین بوده است، صنعت دیگری را مورد توجه قرار ‌داده است. این شرکت همچنان پادشاه بلامنازع تجارت الکترونیک می‌باشد و بر صنعت رایانش ابری که خود آغاز گر آن بوده است، تسلط یافته است. یک نمونه دیگر از نوآوری‌های آمازون، اختراع دستیار صوتی الکسا است. پیش از اختراع الکسا، مفهومی به نام دستیار صوتی وجود نداشت. در حال حاضر، آمازون پیشرو در فروش این نوع دستگاه است.

تبلیغات در آمازون

تبلیغات یکی از حوزه‌هایی است که آمازون اخیراً به آن توجه نموده است. این شرکت مدت‌ها، محصولات را در سایت خود تبلیغ می‌کرد. اما این مسئله چندی پیش مورد توجه خاص قرار گرفت. زمانی که آمازون نتایج مالی سه ماهه اخیر خود را گزارش کرد، یک منبع درآمد جدید مهم وجود داشت که در بیانیه‌های مالی تکمیلی خود اعلام نمود: این بیزینس که در حال شکوفایی است، هم اکنون در مسیری قرار گرفته است که می‌تواند در سال آینده بیش از 10 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

فرصت‌های شگرف آمازون

در صورتی که فرصت‌ها سودمند نباشند، آمازون به آنها تمایلی نشان نخواهد داد. تبلیغات دیجیتال جهانی آمازون در سال 2017 از 209 میلیارد دلار گذشت و این رقم برای نخستین بار از تبلیغات تلویزیونی نیز فراتر رفته است. قابل توجه است که برخی محاسبات نشان می‌دهد این رقم به رشد فیسبوک و گوگل نیز نزدیک شده است. بنابراین پیشگامان تبلیغات دیجیتال باید مراقب باشند. با ورود روزافزون فروشگاه‌های سنتی به حوزه تحویل و ارسال آنلاین، انتظار می رود سرمایه گذاری تبلیغات دیجیتال افزایش یافته و رشد 16 درصدی را تجربه کند تا در سال 2018 به 250 میلیارد دلار دست یابد.

 

مقاله پیشنهادی: نرم افزار تحلیل گر برای فروش در آمازون

کمپانی آمازون

 

رشد روز افزون آمازون

کمپانی آمازون قبلاً اعلام کرده بود که بخش بیزینس آمازون که در گزارش‌های مالی خود با عنوان "سایر بیزینس ها" از آن نام می‌برد، شامل "فروش خدمات تبلیغات" می‌شود. چنانکه اطلاعات نشان می‌دهد فروش تبلیغات آمازون در هر سه ماه، سه برابر می‌شود و در این زمینه با 10 میلیارد دلار سرمایه سالانه، در صدر قرار می‌گیرد. تغییراتی که در جستجوی محصول توسط مشتری انجام می‌گیرد، محرکی برای فروش تبلیغات آمازون به شمار می‌رود.

مؤسسه تحقیقات هوشمند Survata اعلام کرده است، بر خلاف جستجوهای کلی که در گوگل صورت می‌گیرد، 49 در صد از خریدارنی که به دنبال محصول خاصی هستند، در آمازون به جستجوی محصول می‌پردازند. در حالی که اطلاع دقیقی از این درصد نداریم، اما این شیوه کاملاً واضح است: تعداد قابل توجهی از خریدارن آنلاین برای پیدا کردن محصول به سراغ آمازون می‌روند. همین امر موجب می‌شود مخاطبانی که شیفته تبلیغات دیجیتال شده‌اند در این حوزه به نفع آمازون عمل کنند.

آمازون تحت تأثیر رفتار مشتری

در دومین کنفرانسی که برگزار شد، Braian Olsavsky مدیر امور مالی شرکت، نکاتی را در مورد تقاضای موجود برای تبلیغات در پلتفرم تجارت الکترونیک به سرمایه گذاران معرفی کرد: ما با تعداد افراد زیادی مواجه هستیم که وارد حوزه‌های جدید آمازون می‌شوند. فروشندگان حرفه‌ای و معمولی آمازون، نویسندگان و همچنین تبلیغ کنندگان ثالث همه درصدد هستند مشتریان آمازون را به دست بیاورند. بنابراین با صدها هزار تبلیغ کننده در حال ظهور مواجه هستیم. همه این افراد از خدمات ما برای رسیدن به اهداف بازاریابی خود از جمله، معرفی برند جدید، شناسایی یا تصمیم خرید استفاده می‌کنند.

آمازون به این نکته توجه داشته است که با تبلیغات زیاد، مشتریان را از خود دور نکند، با این وجود فرصت‌هایی برای رشد وجود دارد. Monica Peart مدیر پیشگام بازاریابی الکترونیک می‌گوید: "آمازون تاکنون در حوزه تبلیغات محافظه کارانه عمل کرده است. هنوز مشخص نیست، آمازون چه زمانی از تسلط و دسترسی بر پایگاه قدرتمند خریداران که در اختیار دارد برای جایگزینی تبلیغات در سایر حوزه‌ها استفاده کند." اوایل ماه جاری، گزارش‌هایی منتشر شد که نشان داد شرکت آمازون درصدد به راه اندازی خدمات ویدئویی آنلاین با حمایت تبلیغات است.

 

کسب درآمد از آمازون

 

صنایع در سلطه آمازون

جف بیزوس قبلاً اعلام کرده بود:" حاشیه‌های سود شما، فرصت‌های من هستند." سایت تجارت الکترونیک آمازون یک اکوسیستم بسته می‌باشد که شرکت را قادر می‌سازد علاوه بر به کارگیری اطلاعات موجود در تاریخچه خرید مشتریان، تبلیغات را دقیقاً به سمت خریداران هدایت کنند. این امکان، به شرکت قابلیت‌هایی را می‌دهد که رقبایی مثل فیسبوک و گوگل از آن برخوردار نیستند. مشتریان، تبلیغات آمازون را در سایت می‌بینند و معمولاً از سایت خرید می‌کنند. سرمایه گذاران باید دقت کنند که آمازون چگونه این فرصت‌های عظیم و در حال رشد را مورد توجه قرار می‌دهد.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/land-of-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط