برای فروش به روش FBA به چه نکاتی باید توجه کنید؟

اگر برای فروش در آمازون مصمم هستید وقت آن رسیده است که از شرایط  FBA (ارسال توسط آمازون) مطلع شوید. پس از ایجاد اکانت فروشندگی در آمازون، به موارد زیر نیاز دارید: آدرس ایمیل، نشانی پستی معتبر، شماره تماس، کارت اعتباری یا کارت نقدی و حساب بانکی. زمانی که اطلاعات بالا را جمع آوری کردید می‌توانید در آمازون حساب فروشنده باز کنید. شما می‌توانید یکی از دو گزینه «فروش فردی: individual seller» یا «فروش حرفه‌ای: professional seller» را انتخاب کنید. اکانت های فردی رایگان هستند و هزینه اکانت های حرفه‌ای حدود 40 دلار آمریکا است.

 

فروش در آمازون

 

مزایای اکانت فروش حرفه ای چیست؟

در بیشتر موارد، برای هر قلم کالا، نیازی به پرداخت هزینه حق امتیاز نیست. شما به ابزارهای پیشرفته گزارش دهی و فروشندگی دسترسی خواهید داشت. امکان استفاده از «Buy Box» به شما داده می‌شود.

برای شروع بیزینس FBA به چه نوع بیمه‌ای نیاز دارید؟

وقتی فروشندگی به روش FBA را شروع کردید، باید از بیمه مناسبی استفاده کنید. فروشندگان FBA بهتر است در موارد زیر سرمایه گذاری کنند:

بیمه کسب و کار: ترجیحاً هزینه‌های حقوق شهروندی را نیز پوشش دهد.

بیمه محصول: به ویژه اگر مکمل‌های غذایی یا دیگر محصولات ارگانیک را به فروش می‌رسانید. در صورتی که محصول خود را از کشور دیگری تهیه می‌کنید یا کارخانه تولید کننده فاصله زیادی با آمریکا دارد، از بیمه باربری استفاده کنید.

برای طراحی محصول، چه قوانینی را باید در نظر گرفت؟

هر چه سبک و طراحی محصول شما متفاوت‌تر باشد، بهتر می‌توانید مسائل حقوقی مربوط به آن را دنبال کنید. به این ترتیب پتانسیل سودآوری محصول برای شما بیشتر خواهد بود. زمانی که فروشندگی در آمازون را شروع کردید، محصول خود را ثبت کنید. توجه داشته باشید که این تنها راه حفاظت از محصول نیست. طراحی خلاقانه محصول هم در این زمینه کارساز است. برای مثال:

  • به جای چسباندن برچسب روی محصول که به راحتی جعل می‌شود، حکاکی‌های ظریفی را بر روی آن انجام دهید.
  • محصولات خود را دسته بندی کنید. به این ترتیب کسانی که به دنبال سرقت لیست هستند، کمتر به آنها توجه می‌کنند. زیرا استفاده از لیست برای آن‌ها چندان آسان نخواهد بود.
  • به بسته بندی محصول، موارد جالب و شگفت آور اضافه کنید. هر چقدر یک محصول منحصر به فردتر باشد، راحت‌تر می‌توان جلو سرقت طرح و نقض مالکیت فکری آن را گرفت.
  • از همان ابتدای فعالیت در آمازون، علامت تجاری و کپی رایت محصول را به شکل رسمی ثبت کنید. به این ترتیب هیچ کس نمی‌تواند ایده‌های شما را سرقت کند یا فهرست کالاهای شما را به صورت غیرقانونی به نام خود کند.

اگر کسی طرح، محصول یا لیست شما را کپی کرد، آیا می‌توانید به جرم نقض کپی رایت یا علامت تجاری از او شکایت کنید؟

در بیشتر موارد، برای این که طرح شکایت درباره نقض مالکیت فکری به نتیجه برسد، محصول مورد نظر باید قبلاً به شکل رسمی دراداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا، ثبت شده باشد. با این حال با برخی از قوانین حقوقی نیز می‌توانید ادعای خود را ثابت کنید. به این منظور در مورد وضعیت پیش آمده با یکی از وکلای FBA صحبت کنید. وکیل پس از بررسی موارد، مشخص می‌کند که کپی رایت و علامت تجاری محصول شما یا ادعایی که در مورد نقض حقوق خود دارید، پایه محکمی دارد یا خیر. وکیل پس از بررسی موارد زیر تصمیم گیری می‌کند:

اشباع بازار: کالای شما چه مدت در بازار بوده است؟ آیا محصول شناخته شده است؟ هر چه محصول مدت بیشتری در سایت بوده باشد، احتمال این که ادعای شما ثابت شود، بیشتر خواهد بود.

شباهت محصولات: محصول شما تا چه اندازه به محصول کپی شده شبیه است. بی شک، هر چه این شباهت بیشتر باشد، احتمال برنده شدن شما در دادگاه بیشتر خواهد بود.

فریب مشتری: آیا محصولی که ادعا می‌کنید از روی طرح محصول شما کپی شده، به شکلی است که مشتری فریب خورده و فکر می‌کند محصول شما است؟

کسب منافع مادی: آیا سرقت طرح شما، برای رقیبتان منافع مادی داشته است یا خیر؟

توجه کنید که اثبات نقض مالکیت فکری کار دشواری است، اما غیر ممکن نیست. به ویژه اگر ثبت محصول به درستی انجام شده باشد و هویت تجاری شما محرز شده باشد.

 

چگونه با فروش در آمازون از ایران میلیونر شویم؟

 

برای وارد کردن محصول از کشورهای دیگر به آمریکا، چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

هدف از ورود به بیزینس FBA، دستیابی به سود است. بیشتر فروشندگان به دلایل مالی، مسئولیتی و حتی اخلاقی، ترجیح می‌دهند کالاهای ساخت آمریکا را به فروش برسانند. با این حال این کار همیشه امکان پذیر نیست. واقعیت این است که  محصولات ساخت چین، کره جنوبی، جنوب شرق آسیا و هند قطعاً ارزان‌تر بوده و در نتیجه انتخاب بیشتر کارآفرینان FBA است. یکی از موضوعات مهمی که برای وارد کردن کالا به آمریکا باید در نظر بگیرید، قوانین حمل و نقل کالا است. به این منظور قبل از شروع کار، حتماً با یک وکیل حرفه‌ای که در این زمینه تخصص دارد مشورت کنید. استفاده از نظر وکیل، در دراز مدت صرف جویی مالی زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. قبل از سفارش کالا به تولید کنند و ارسال آن به آمریکا، حتماً به نکات زیر توجه کنید:

همه جوانب را دقیقاً بررسی کنید

فرض کنید در رقابت‌های ریاست جمهوری، نفر اول هستید و یک رقیب بالقوه و جدی دارید. از آنجا که اولین مشکلی که فروشندگان تازه کار FBA با آن مواجه می‌شوند، موارد مرتبط با تولید و حمل آن است، پس قبل از هر کاری موارد زیر را در نظر بگیرید. چه مدت از فعالیت کارخانه می‌گذرد؟ آیا کالاها بازخورد مثبت داشته‌اند یا منفی؟ آیا مراحل اداری جهت واردات کالا را انجام داده‌اید؟ آیا در قراردادتان، عودت محصولات معیوب قید شده است یا خیر؟ آیا برای نظارت بر کار کارخانه، بازرس استخدام کرده‌اید؟ آیا قبل از این که خریدار مقادیر بالایی از کالا را سفارش دهد، کارخانه نمونه آن را در اختیار شما قرار می‌دهد؟

از میزان عوارض، هزینه‌ها و مالیات مطلع باشید

قبل از ارسال کالا به آمریکا، باید مبالغی را جهت هزینه‌ها و مالیات بپردازید. در اینجا فهرستی از برخی از هزینه‌ها را آورده‌ایم:

  • هزینه‌های گمرک یا عوارض آمریکا
  • هزینه‌های انجام عملیات بر روی کالا (گمرک)
  • هزینه نگهداری کالا در بندر (گمرک)

ISF Filing: طی آن وارد کننده به آمریکا باید 24 ساعت قبل از ورود محموله، اطلاعات مربوط به کالا را به گمرک آمریکا اعلام کند.
ISF Bond: برای وارد کردن هر کالایی به آمریکا، باید اوراق قرضه بدون مدت یا ساده داشته باشید. توجه داشته باشید که هزینه‌های دریافتی از وارد کننده بر اساس نوع کالا تغییر می‌کند. 

قبل از سفارش کالا، به تولید کننده به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

بیشتر افراد به سرعت و بدون احتیاط، فروشندگی با روش FBA را شروع می‌کنند. در بیشتر موارد، این افراد هزینه کالا را در مراحل تولید و حمل می‌پردازند. بنابراین برای جلوگیری از چنین اشتباهی و هدر دادن هزاران دلار از سرمایه خود، این نکات را در نظر بگیرید:

محصولات بی کیفیت نخرید: ارزان بودن محصول، به معنی با کیفیت بودن آن نیست. در بیشتر موارد، برای خرید کالای با کیفیت، پول بیشتری باید بپردازید. با این حال، نباید تصور کنید که کارخانه‌های خارج از آمریکا، همیشه جنس بی کیفیت ارائه می‌کنند. برعکس، برخی از آنها کالاهای بسیار باکیفیت را با قیمت مناسبی می‌فروشند. برای اطمینان، قبل از بستن قرارداد، حتماً تحقیق کنید.

قبل از سفارش، اول نمونه بگیرید: یکی از اشتباهات رایجی که تولیدکننده‌ها انجام می‌دهند این است که از دادن نمونه به خریدار خودداری می‌کنند. حتماً قبل از سفارش، چند نمونه از آن را از تولید کننده بگیرید و از کیفیت آن مطمئن شوید.

 

کسب درآمد از آمازون

 

بازرس استخدام کنید: اگر به تولیدکننده‌ای خارج از آمریکا، جنس سفارش داده‌اید، بیشتر مسئولیت‌ها بر عهده خودتان خواهد بود. پس برای جلوگیری از بروز هر مشکلی، یک بازرس استخدام کنید تا به صورت فیزیکی، محصول کارخانه‌ مورد نظر را بررسی کند. از آنجا که امروزه سرویس FBA، آمازون بسیار محبوب است، بازرس‌های خوشنامی در سراسر جهان برای کنترل کیفیت کالاها در کارخانه‌ها در نظر گرفته شده‌اند. با پیوستن به انجمن FBA، این افراد را شناسایی کنید و هر کدام برای کارتان مناسب‌تر است را انتخاب کنید.

زمان بندی را فراموش نکنید: اگر قصد دارید مدتی به تعطیلات بروید، سفارش کالا به فروشنده را حتماً 7 ماه زودتر انجام دهید و به قول تولید کننده توجه نکنید. همیشه اتفاقات پیش بینی نشده که باعث تأخیر در ورود کالا می‌شود را در نظر بگیرید.

به نحوه ارتباطات توجه کنید: برای فروش با روش FBA، ناگزیر به ارتباط با افرادی هستید که زبان مادریشان انگلیسی نیست. به همین خاطر کلیه ارتباطات تجاری شما باید به زبانی دقیق و قابل فهم انجام شود. سعی نکنید با استفاده از کلمات دشوار، خود را باهوش جلوه دهید، چون با این کار، دچار ضررهای مالی زیادی خواهید شد. همیشه از کلمات کوتاه و ساده استفاده کنید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-become-millionaire-by-selling-on-amazon
چگونه با فروش در آمازون از ایران میلیونر شویم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 5

نظرات کاربران

2 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط