افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با این لایف استایل پولدار نمی شوید

توضیحات کوتاه :
در این مقاله قصد داریم دلایل و علت‌های پولدار نشدن را بررسی نماییم. شاید اکنون با خود بگویید در این شرایط نابسامان اقتصادی چه کسی به پولدار شدن فکر می‌کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
با این لایف استایل پولدار نمی شوید
 

خلاصه ای از مقاله

اگر در شرایط سخت توانستید به کوچکترین موفقیتی برسید، شما سطح بالایی از موفقیت را تجربه کردید ولی اگر برای تغییر و یادگیری تلاش نکردید، زمانی هم که شرایط خوب شود شما مهارتی ندارید. پس تلاش کنید روی آن پل لرزان تعادل خود را حفظ کنید تا از این برهه زمانی گذر کنید و به بهترین و موفق‌ترین فرد تبدیل شوید چون در حال آماده کردن خودتان هستید. درباره افراد موفق تحقیق کنید تا متوجه شوید آنها چگونه به جایگاه فعلی خود رسیده‌اند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آیا می دانید چرا پولدار نمی شوید؟

در این مقاله قصد داریم دلایل و علت‌های پولدار نشدن را بررسی نماییم. شاید اکنون با خود بگویید در این شرایط نابه‌سامان اقتصادی چه کسی به پولدار شدن فکر می‌کند. ولی توجه داشته باشید اگر در زندگی شما مشکلات مالی بسیار زیادی وجود دارد و زندگی شما مثل خیلی از افراد روبه راه نیست، می‌توانید فقط شوک زده و ناراحت باشید و دائماً گلایه کنید یا اینکه می‌توانید با باورها ی صحیح و تلاش این شرایط را درست کنید. فراموش نکنید، این شما هستید که این تصمیم را می‌گیرید.

 

رموز بیزینس موفق را بیاموزید

 

دلایل پولدار نشدن

از افراد پولدار خوشتان نمی‌آید

شاید دقت کرده باشید که در ذهن و احساس خود از افراد پولدار خوشتان نمی‌آید و به هر دلیلی گمان می کنید آن‌ها انرژی منفی دارند. این باور می تواند شما را از مسیر ثروتمند شدن دور سازد. 

گمان می‌کنید افراد ثروتمند مهارت منحصر به فردی دارند

یک دسته از افراد هستند که با روش نادرست به درآمد زیادی دست می‌یابند و میلیونر یا میلیاردر می‌شوند. این یک پرونده است که از شما می‌خواهیم آن را در ذهن خود بسته و کنار بگذارید. چون قرار است که از راه درست پولدار شوید. اگر باور شما اینگونه است که تنها راه پولدار شدن در روش های نادرست و غیر اخلاقی است باید هرچه زودتر این باور را اصلاح کنید و آن را تغییر دهید. زیرا برای شما هیچ فایده‌ای ندارد. این باور و اقدام با هیچ حساب و کتابی درست نمی‌باشد. این اتفاق در همه جهان رخ می‌دهد ولی شما نباید ذهن خود را درگیر این موضوع کنید.

روی این موضوع تمرکز نکنید چون قرار نیست شما از راه اشتباه به ثروت برسید بلکه قرار است برای دلایل و اهدافی که دارید از راه درست به استقلال مالی برسید تا از زندگی خود لذت بیشتری ببرید. باید این باور را در خود پرورش دهید که شما با روش درست هم می‌توانید پولدار شوید. همچنین باید این نگرش را در خود ایجاد کنید که گمان نکنید افرادی که پولدار می‌شوند خیلی متفاوت از بقیه افراد هستند.

همانطور که استیو جابز بر این عقیده است که "چیزهایی که ما در این دنیا استفاده می‌کنیم، توسط افرادی مثل ما ساخته شده‌اند" کمی به این جمله فکر کنید. تمام چیزهایی که از آنها استفاده می‌کنید یا در رویاهای شما هستند توسط یک انسان ساخته شده‌اند. پس آن‌ها الزاماً افراد خاصی نبودند بلکه یک رویا داشتند و باور کردند که می‌توانند به آن رویای خود برسند.

 

موفقیت در زندگی

 

تصمیم گیری اشتباه و عدم توجه به یادگیری مستمر

آخرین ویدیوهایی که تماشا نمودید را بررسی کنید و ببینید که چند درصد از آنها ویدیوهای آموزشی مفید و چند درصد آنها ویدیوهای بی فایده بوده‌اند. اگر 60 یا 70 درصد تنها ویدیوهای سرگرم کننده ای که هیچ جنبه آموزشی ندارند را می‌بینید، باید به شما بگوییم که یادگیری شما اصلاً در سطح قابل قبولی نمی‌باشد و اصلاً خوب نیست! پس یک بررسی کلی درباره مواردی که اخیراً مشاهده نمودید یا در اینترنت سرچ کردید، داشته باشید.

برای مثال، بررسی کنید آخرین کتابی که خواندید در چه زمینه‌ای بود، چند صفحه بود، چه کمکی به شما کرد و ... . متأسفانه امروزه بسیاری از مطالب و ویدیوها که در اختیار عموم قرار می‌گیرد مطالب غیر مفید هستند. چون کسانی که مدیا را کنترل می‌کنند، می‌دانند که افراد عادی جامعه به دنبال رشد و پیشرفت نیستند و تنها به دنبال سرگرم شدن می‌باشند چنانچه مشاهده می‌کنید حتی در بدترین شرایط هم افراد در فضای مجازی، جوک می‌سازند و ... . شاید برای شما پیش آمده باشد که از خود بپرسید که چرا زندگی شما بهتر نمی‌شود؟ دقت داشته باشید قرار نیست دیگران زندگی شما را بهتر کنند.

اگر خودتان برای تغییر زندگی خود اقدام نکنید هیچ فرد دیگری این کار را برای شما انجام نمی‌دهد. چه میزان از زمان خود را صرف مطالعه کتاب و شرکت در دوره‌های آموزشی می‌کنید؟ عده‌ای اعلام می‌کنند آنقدر مشکلات و درگیری‌های ذهنی دارند که دیگر این زمانی که به سوشال مدیا اختصاص می‌دهند را می‌خواهند صرف سرگرمی کنند، در صورتی که این کار اشتباه است. این حالت مانند این می‌باشد که فردی در یک اتاقی که گاز در حال نشت است، قرار دارد و بگوید این مدت کمی که زنده است را قصد دارد به تماشای فیلم اختصاص دهد!! عده‌ای مدت طولانی است که در حال انجام یک کار اشتباه هستند و باز از خود می‌پرسند که چرا زندگی آنها بهبود نمی‌یابد؟ علت این امر تصمیمات اشتباه می‌باشد.

 

لایف استایل افراد پولدار

 

توجه بیش از حد به نظرات دیگران

برای مثال کاری را شروع می‌کنید، اطرافیانتان به شما می گویند که این کار بی فایده است، شما وقت خود را تلف می‌کنید و ... . در این حالت شما احساس می‌کنید که کلاً مسیر را اشتباه رفته‌اید. این احساس یک دلیل ساده دارد که نظرات دیگران بیش از حد برای شما مهم است. افرادی که در یک زمینه بسیار موفق شدند، یاد گرفتند که زمان‌هایی کر شوند! برای مثال، یک نویسنده خوب زمانی که تصمیم می‌گیرد یک کتاب 500 صفحه‌ای را بنویسد، چندین ماه روی آن تمرکز می‌کند و برای آن وقت می‌گذارد تا نوشته‌های خود را تبدیل به یک کتاب کند. شاید در ابتدای راه افراد و ناشرهای بسیاری به او بگویند که کتاب او را چاپ نمی‌کنند ولی وقتی تلاش و انرژی زیادی صرف این کار کند، می‌تواند یک شاهکار خلق کند.

همه می‌توانند و کسی نویسنده و قلم به دست، به دنیا نمی‌آید. خیلی از کارها و بیزینس ها را باید ساخت. پس اگر افرادی هستند که دائم شما را از ادامه مسیرتان دلسرد می‌کنند، نباید حرف‌های آنها برای شما اهمیت زیادی داشته باشد. تمام کسانی که نویسندگان موفقی هستند، از ابتدا عنوان نویسندگی را نداشتند. اگر حرف‌های دیگران بیش از حد برایتان مهم باشد وارد مسیری می‌شوید که شما را از اهدافتان دور می‌سازد. اگر هم قرار است از حرف‌های اطرافیانتان استفاده کنید آنهایی را انتخاب کنید که می دانید با راهنمایی‌های آنها شما را در مسیر پیشرفت قرار خواهد داد.

 

افراد موفق چگونه زندگی می کنند

 

عدم توجه به افراد تأثیرگذار زندگی

نکته دیگر این است که شما به افرادی که در زندگیتان تاثیرگذار هستند، اهمیت نمی‌دهید! دسته اول کسانی هستند که معلم و راهنمای شما هستند ولی حرف آنها زیاد برای شما مهم نیست. دسته دوم مشتریان شما هستند. زمانی که در بیزینس نظر مشتری برای شما مهم نباشد و فقط به دنبال فروش باشید، کم کم بیزینس شما به سمت نابودی می‌رود. پس به افراد و عواملی که در مسیر شما تأثیر مستقیم دارند، توجه کنید.

تعدادی از افراد و عوامل هستند که آن سیستم را به شما یاد می‌دهند. حتی ممکن است یک کتاب این کار را برای شما انجام دهد و شما را در بهبود مسیر زندگیتان یاری نماید. پس به نکات آن کتاب توجه داشته باشید. شاید این راهنما تعدادی از مشتریان شما باشد پس به آنها گوش کنید و از نکات مفید استفاده نمایید.

استفاده از راهنمایی افراد بی تجربه در زمینه مورد علاقه خود

اکثر ما به حرف پدر و مادرهایمان گوش می‌دهیم. دقت داشته باشید که همیشه حرفی را از فردی بپذیرید که در آن زمینه فوق العاده موفق است. کسانی که در هر جایگاهی قرار است چیزی را به شما آموزش دهند باید خودشان در آن زمینه کارهای عملی موفقی را انجام داده باشد. برای مثال فردی که درباره بسکتبال حرف می زند باید خودش روزی در این زمینه فعالیت داشته باشد. خیلی از خانواده‌ها کارآفرین نبودند یا اوضاع مالی خیلی مناسبی نداشتند پس اطلاعات دقیق و تخصصی در این خصوص ندارند که به فرزندان خود آموزش دهند.

پس اگر فردی علاقه دارد که کارآفرین شود ولی افراد خانواده او کارمند هستند و در این زمینه تخصصی ندارند، دلیلی ندارد که شما به حرف‌های آنها در این زمینه گوش کنید. چون آنها نگرش‌های یک کارمند را برای شما می‌سازند. از فردی مشاوره بگیرید که می‌دانید آن کار را انجام داده است. کتاب‌های مرتبط در این زمینه را مطالعه نمایید. همیشه از خود بپرسید آن فردی که به شما مشاوره می‌دهد خود او این کار را تاکنون انجام داده است؟

افرادی هستند که می‌توانند ساعت‌ها درباره یک موضوع صحبت کنند ولی خودشان در آن زمینه هیچ اقدامی را انجام نداده‌اند. پس اطلاعات آنها کاربردی نیست. بنابراین در زمینه بیزینس و کارآفرینی به سمت افرادی بروید که در این زمینه اطلاعات و تجربه دارند.

 

زندگی افراد موفق

 

اهداف و رویاهای خود را دنبال کنید

اگر پول در زندگی برای شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، یکی از معیارهای مهم شما در زندگی می‌باشد و اهدافی دارید که با پول محقق می‌شود، تنها نصیحت افرادی را گوش کنید که شما را به آن اهداف می‌رساند. خیلی از پدر یا مادرها این عقیده را دارند که پول آنقدر هم در زندگی مهم نیست و دائم این نکته را به فرزندان خود می‌گویند. درست است خیلی از موارد و نعمت‌ها در زندگی ما وجود دارند که از پول هم ارزشمندتر هستند ولی شما به این نکته توجه کنید که هدف شما در زندگی چیست و روی آن تمرکز کنید.

شاید رویای شما با رویای پدر و مادرتان کاملاً متفاوت باشد و این هیچ عیبی ندارد، شما با رعایت احترام به آنها می‌توانید اهداف و رویاهای صحیح خود را دنبال کنید و اگر رسیدن به این رویا نیازمند پول است باید به استقلال مالی برسید تا آن را تجربه کنید. بررسی کنید که هدف شما چه کارهایی را می‌طلبد و حتماً آنها را انجام دهید تا چند سال بعد از اینکه به اهداف خود نرسیده‌اید پشیمان و حسرت زده نباشید.

برای رسیدن به موفقیت تمام عذر و بهانه ها را کنار بگذارید

باید تکلیفتان را ابتدا با خودتان مشخص کنید. آیا می‌خواهید موفق یا پولدار شوید؟ خیلی از افراد تنها موقعیت مکانی کشوری که در آن هستند را بهانه می‌کنند و دائماً به این فکر می‌کنند اگر جای دیگری زندگی کنند اوضاع کاملاً تغییر کرده و شرایط کاملاً بهبود می‌یابد. درست است، شاید در هر کشوری اوضاع و شرایط سختی وجود داشته باشد ولی اینکه فکر کنید با سفر کردن به کشور دیگری همه چیز حل می‌گردد، صحیح نیست.

چرا که شما ابتدا باید انسانی با باورهای درست و موفق باشید. پس باید ابتدا نگرش درستی داشته باشید در غیر این صورت هر کجای این کره خاکی هم سفر کنید، زندگی خوبی نخواهید داشت. چیزی برای شما تغییر نخواهد کرد مگر اینکه شما خودتان را تغییر دهید. پس برای تلاش نکردن عذر و بهانه‌هایی به این شکل نیاورید و بدانید که شما سازنده موفقیت خود هستید. اکثر افراد موفق و مطرح دنیا از شرایط سختی شروع کردند.

این حرف شاید تکراری باشد ولی با تحقیق و بررسی متوجه می‌شوید که کاملاً حقیقت دارد. همیشه به این فکر کنید که چگونه اوضاع را بهتر کنید حتی در هر کجای کره زمین که هستید.

 

با آمازون موفقیت را تجربه کنید

 

حذف نگرش های اشتباه، راز کامیابی

اگر در جایی زندگی می‌کنید که فکر می‌کنید انسان موفقی نیستید، نگرش درستی ندارید. اگر اوضاع زندگی شما خوب نیست مطمئن باشید حتی اگر به هر کجای دیگر هم سفر کنید، نمی‌توانید زندگی خود را تغییر دهید چون باور و نگرش‌های شما از پایه اشتباه است. این نگرش تنها به دنبال این است که بهانه‌ها را ببیند. اگر زندگی موفق‌ترین فرد روی کره زمین را هم بررسی کنید، متوجه می‌شوید که در زندگی شخصی این فرد هم مشکلات وجود دارد. اتفاقات برای همه افراد رخ می‌دهد ولی این روش برخورد شما با آنها است که موفقیت شما را می‌سازد. شما می‌توانید کاری کنید که زمانی که اتفاقات بدی رخ می‌دهد سقوط کنید یا اینکه با صبر و تلاش از این پل لرزان گذر کنید و به جایی که می‌خواستید برسید.

بهانه ها و عذرها آنقدر قوی نیست که شما را نابود کند این شما هستید که به آنها قدرت می‌دهید. به خودتان ایمان داشته باشید که می‌توانید از مسیرهای سخت عبور کنید تا به جایی برسید که بتوانید کارها و اهداف خود را پیش ببرید. همه این موارد به باورهای شما بر می‌گردد که با مطالعه و تلاش می‌توانید آنها را تغییر دهید.

اگر در شرایط سخت توانستید به کوچکترین موفقیتی برسید، شما سطح بالایی از موفقیت را تجربه کردید ولی اگر برای تغییر و یادگیری تلاش نکردید، زمانی هم که شرایط خوب شود شما مهارتی ندارید. پس تلاش کنید روی آن پل لرزان تعادل خود را حفظ کنید تا از این برهه زمانی گذر کنید و به بهترین و موفق‌ترین فرد تبدیل شوید چون در حال آماده کردن خودتان هستید. درباره افراد موفق تحقیق کنید تا متوجه شوید آنها چگونه به جایگاه فعلی خود رسیده‌اند.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/lifestyle-of-the-poor
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط