مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آشنایی با آمازون پرایم

توضیحات کوتاه :
آمازون در سال 2015، برای بزرگداشت بیستمین سالگرد شرکت، روزی را به عنوان روز پرایم قرار داد. در سال 2018، آمازون برای سومین بار روز پرایم را در روزهای 16 و 17 جولای برپا داشت.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 27

  • 4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
آشنایی با آمازون پرایم

 

خلاصه ای از مقاله

 در روز پرایم، آمازون با ارائه بیش از صدهزار پیشنهاد منحصربه‌فرد، به اعضای پرایم آمازون جایزه می‌دهد. حجم عظیمی از کالاهایی که در آمازون فروخته می‌شوند از خدمت ارسال دو روزه آمازون پرایم بهره می‌برند. در این مقاله با آمازون پرایم بیشتر آشنا می‌شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

روز پرایم آمازون چیست؟

آمازون در سال 2015، برای بزرگداشت بیستمین سالگرد شرکت، روزی را به عنوان روز پرایم قرار داد. در سال 2018، آمازون برای سومین بار روز پرایم را در روزهای 16 و 17 جولای برپا داشت، که یکی از طولانی‌ترین روزهای پرایم تا آن زمان بود. در روز پرایم، آمازون با ارائه بیش از صدهزار پیشنهاد منحصربه‌فرد، به اعضای پرایم آمازون جایزه می‌دهد.

 

آشنایی با آمازون پرایم و کسب درآمد از اینترنت

 

طرح های ویژه خانواده در آمازون

طرح خانوادگی آمازون، به دو فرد بزرگسال و حداکثر چهار فرزند اجازه می‌دهد از محتواهای الکترونیک آمازون به طور مشترک استفاده کنند. دو فرد بزرگسال در یک خانه می‌توانند از تعدادی مزایای پرایم آمازون، مشترکاً استفاده کنند. این مزایا شامل، ارسال دو روزه و دسترسی به فیلم‌ها وکتاب‌های Kindel Lending Library می‌شود. برای آنکه بتوانید از این سرویس استفاده کنید یا حتی برای خارج شدن از این طرح می‌توانید از دستورالعمل موجود در آمازون استفاده کنید.

خدمات ارسال دو روزه آمازون پرایم، مربوط به چه کالاهایی است؟

حجم عظیمی از کالاهایی که در آمازون فروخته می‌شوند از خدمت ارسال دو روزه آمازون پرایم بهره می‌برند. کالاهای بزرگی همچون تردمیل و حلقه‌های بسکتبال، از ارسال استاندارد رایگان استفاده می‌کنند. کالاهایی که به واسطه فروشنده ثالث از طریق بازار آمازون فروخته می‌شوند، فاقد شرایط لازم برای این نوع ارسال هستند، مگر آنکه خود فروشنده این خدمت را ارائه دهد.

کتاب های کیندل آمازون

آمازون اظهار می‌کند که بیش از یک میلیون کتاب در Kindle Lending Library موجود است. برای آنکه متوجه شوید کتابی که قصد خواندنش را دارید از این امکان برخوردار است، به سادگی می‌توانید در نرم‌افزار کیندل یا وبسایت آمازون، کتاب مورد نظر را جستجو کنید. در صورتی که لوگوی پرایم در کنار آن ظاهر شود، می‌توانید کتاب را برای یک ماه به امانت بگیرید. اگر لوگوی پرایم را در کنار نام کتاب نبینید، مجبور هستید به همان روش سنتی، هزینه کتاب را بپردازید.

 

مقاله پیشنهادی: دستاوردهای آمازون پرایم

آشنایی با آمازون پرایم

 

خدمات موسیقی پرایم آمازون چیست؟

خدمات موسیقی پرایم آمازون، سرویس پخش آنلاین موسیقی و شبیه به خدمات موسیقی دیجیتال سایت Spotify و Pandora است. کاربر می‌تواند آلبوم یا آهنگ‌هایی را انتخاب و به صورت آنلاین پخش کند. حتی کاربر می‌تواند به آمازون اجازه دهد یک فایل سفارشی را با توجه به سلیقه موسیقایی خود ایجاد کند. در حال حاضر، این سرویس بیش از 2 میلیون آهنگ را ارائه می‌دهد، اما تعداد آنها در مقایسه با Spotify و Pandora کمتر است. اعضای پرایم آمازون، می‌توانند این موسیقی‌ها را دانلود کنند و تا زمانی که عضویت پرایم آن‌ها فعال باشد به صورت آنلاین به موسیقی گوش کنند. خدمت جدیدتر آمازون، Music Unlimited است که با استفاده از آن می‌توانید به "ده‌ها میلیون" آهنگ که هر هفته انتشار می‌یابد دسترسی داشته باشید. در صورتی که یک Amazon Echo در اختیار داشته باشید، می‌توانید ماهانه 3 دلار و 99 سنت برای این خدمت پرداخت کنید، با این هزینه تنها می‌توانید از طریق ابراز Echo موسیقی را پخش کنید. در صورتی که ماهانه 7 دلار و 99 سنت پرداخت کنید، می‌توانید با هر وسیله دیگری موسیقی را پخش کنید.

سرویس Amazon Twitch چیست؟

اکثر گیمرها با برنامه Twitch آشنایی دارند. این سرویس بازی‌های آنلاین معروف را ارائه می‌دهد. اما ممکن است این گیمرها چیزی راجع به Twitch prime نمی‌دانند. کاربران آمازون پرایم می‌توانند به این خدمت دسترسی داشته باشند و با استفاده از آن بدون تبلیغات مزاحم به صورت آنلاین Twitch را مشاهده کنند. آمازون اخیراً اعلام کرده است اعضاء جدیدی که از 14 سپتامبر عضو شده‌اند نمی‌توانند از دانلود رایگان استفاده کنند. اعضایی هم که عضویتشان مربوط به قبل بوده است، تا زمان انقضای عضویت خود می‌توانند از این سرویس استفاده کنند و از آن زمان به بعد، آنها نیز دیگر قادر به استفاده از این ویژگی نیستند.

Prime Now چه سرویسی در آمازون ارائه می‌دهد؟

Prime Now، نرم‌افزاری برای IOS، اندروید و یک وبسایت است که تحویل رایگان کالای مورد نظر را در طول 2 ساعت انجام می‌دهد. در آغاز، این سرویس فقط در شهرهایی همچون نیویورک، لس آنجلس، سیاتل و فونیکس موجود بود، اما به طور پیوسته شهرهای جدیدی نیز اضافه شدند. در حال حاضر حدود 25 شهر می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. کالاهای قابل ارائه در این سرویس شامل کالاهایی همچون خوار و بار، لوازم آرایش و هدایای کوچک می‌شوند. اما مطمئناً زمانی که آمازون شرکای محلی بیشتری پیدا کند، این محصولات نیز افزایش خواهند داشت. همچنین می‌توانید از رستوران مورد علاقه خود سفارش غذا دهید و رایگان دریافت نمایید. به طور مثال، در شهر نیویورک، فروشگاه‌هایی همچون، Eataly, Westside Market, Gourmet Garage, Vintage Grape Wine & Spirits and Billy's Bakery به این سرویس آمازون متصل هستند. می‌توانید تحویل یک ساعته را انتخاب کنید، اما باید هزینه 7 دلار و 99 سنت اضافه پرداخت کنید. برای آنکه بدانید منطقه شما در محدوده خدمات تحویل Prime Now قرار می‌گیرد، به وبسایت The Prime Now سری بزنید.

سرویس Prime video آمازون چیست؟

خدمت Prime Video در آمازون، بخش فیلم آنلاین آمازون پرایم است. آمازون پرایم، همچون Netflix و Hulu ده‌ها هزار فیلم و برنامه‌ تلویزیونی را به صورت نامحدود ارائه می‌دهد. آمازون پرایم بر خلاف دو رقیب دیگر، اجاره و خرید فیلم را با کارت ممکن می‌سازد. می‌توانید با پرداخت ماهانه 8 دلار و 99 سنت عضو Prime Video شوید. آمازون پرایم تعدادی از سریال‌های جدید همچون Mozart in the jungle ، Transparent و Man In The High Castle را دارد. کاربران می‌توانند مجموعه‌های قدیمی نمایش‌های خانگی همچون، The Sopranos، Estbound & Down و فصل اول Veep را به صورت آنلاین مشاهده کنند. اکنون که آمازون برنامه Streaming Partner را ارائه می‌دهد، می‌توانید تقریباً همه خدمات آنلاین را خود را تحت یک چتر خدماتی به دست آورید. به طور مثال می‌توانید اشتراک شبکه‌های ماهواره‌ای Showtime Starz، A&E، AMC، Smithsonian Earth، Hooplakidz Plus، Ring TV Boxing و شبکه‌های دیگری را داشته باشید.

خدمات فیلم آنلاین آمازون، بدون عضویت در آمازون پرایم

می‌توانید از سرویس فیلم آنلاین آمازون استفاده کنید، اما باید هر قسمتی را که می‌خواهید ببینید، بخرید یا کرایه کنید. قیمت‌های این بخش بسیار متفاوت هستند، مثلاً برای یک قسمت تلویزیونی 2 دلار و برای یک فصل کامل 30 دلار باید هزینه کنید. می‌توانید با پرداخت ماهانه 8 دلار و 99 سنت، عضو Prime Video شوید.

 

مقاله پیشنهادی: خدمات آمازون برای مشتری های پرایم

آشنایی با آمازون پرایم

 

فیلم های قابل دسترسی برای اعضای پرایم

عضویت در پرایم منجر به دسترسی به هر نوع فیلم آنلاین در آمازون نمی‌شود. آمازون تنها فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مشخصی را ممکن می‌سازد. به طور مثال، برای فیلم‌های جدید و قسمت‌های تازه منتشر شده برنامه‌های تلویزیونی، می‌توانید هزینه‌ای را به هر قسمت از رسانه اختصاص دهید. بازار آمازون، فیلم و برنامه‌های آمازون نامحدودی را در خود جای داده است و لوگوی پرایم در بالای صفحه بسیاری از آنها وجود دارد. برای سایر موارد باید هزینه را پرداخت کنید.

Prime Video آمازون در چه ابزاری قابل مشاهده است؟

ویدیوهای فعلی پرایم آمازون در کامپیوترهای شخصی، مک و لینوکس و همه کنسول‌های بازی مدرن قابل اجرا است. همه کاربران Ios می‌توانند نرم‌افزار آمازون پرایم را دانلود کنند ولی کاربران اندروید اینقدر خوش شانس نیستند. تنها ابزار اندرویدی که می‌تواند فیلم‌های آمازون را پشتیبانی کند، تبلت های Kindel Fire و ابزارهای Fire TV خود آمازون هستند. این خدمات برای ستاپ باکس‌های برند Roku و اکثر تلویزیون‌های هوشمند موجود هستند، اما Google Chromecast یا تلویزیون‌های اپل نمی‌توانند از آن استفاده کنند. آمازون همچنین از مدل Fire TV Edition پرده برداشته است که رابطی همانند Fire TV box یا Fire TV stick دارند. عضویت پرایم آمازون برای استفاده از تلویزیون لازم نیست، اما کاربر می‌تواند از مزایای بیشتری که در اختیارش قرار می‌گیرد بهره ببرد.

آیا ویدئو پرایم آمازون بهتر از Netflix و Hulu است؟

در واقع بسته به این است که به دنبال چه هستید. در صورتی که ارسال دو روزه رایگان و کتاب‌های رایگان کیندل را می‌خواهید، ویدئوهای آنلاین پرایم آمازون، مورد خوبی است. گزینه‌های آنلاین و نامحدود آمازون پرایم به اندازه گزینه‌های ارائه شده در نت فلیکس و Hulu قوی نیستند، اما قیمت ارزانتر و ویژگی‌های پرایم، آن را برای طرفدارنش ارزشمند و باصرفه می‌کند. به ویژه برای کسانی که از Kindle fires یا Fire TV استفاده می‌کنند.

آمازون اسکات چیست؟

آمازون همیشه به دنبال راه‌های جدید برای ترغیب مردم به خرید و استفاده از آخرین پروژه‌های خود است. یکی از جدیدترین پروژه‌ها با نام Amazon Scout، پیشنهاداتی را بر مبنای محصولات مورد توجه و تاریخچه خرید، در صفحه آمازون اسکات به مشتریان ارائه می‌کند. در حال حاضر این سایت فقط موارد مربوط به وسائل تزئینی منزل، آشپزخانه و کفش‌های زنانه را پوشش می‌دهد.

خدمات Free Time unlimited آمازون چیست؟

اعضاء پرایم با ثبت‌نام در این سرویس آمازون، ماهانه 2 دلار پس‌انداز می‌کنند. این طرح هزاران کتاب، فیلم، برنامه‌های تلویزیونی، نرم‌افزارهای آموزشی و بازی برای بچه‌های 3 تا 10 سال ارائه می‌کند. اخیراً آمازون طیف سنی این طرح را افزایش داده و محتوای مخصوص کودکان 9 تا 12 سال را نیز شامل می‌شود. صاحبان تبلت‌های جدید Fire kids می‌توانند به طور اتوماتیک یک سال رایگان از این ویژگی استفاده کنند. Free time Unlimited از طریق تبلت و تلویزیون‌های Fire و برای کاربران کیندل قابل دسترسی است. والدین می‌توانند براساس تشخیص خود و برنامه‌های مناسب، محتوای برنامه‌ها را به صورت جداگانه مرتب یا فیلتر کنند.

 

آشنایی با چگونگی کسب درآمد از آمازون

 

چطور می‌توان در آمازون پرایم ثبت نام کرد؟

به سایت Amazon Prime Web page بروید و دستورالعمل‌های لازم را انجام دهید. برای ثبت‌نام به یک حساب آمازون و یک کارت اعتباری نیاز دارید. اگر بعد از ثبت‌نام، بخواهید عضویت را کنسل کنید، باید به حساب خود بروید و گزینه Manage Prime Membership را انتخاب کنید. در صورتی که عضو پرایم شده‌اید روی گزینه End Membership کلیک کنید و اگر از نسخه رایگان استفاه می‌کنید و قصد ندارید برای عضویت هزینه‌ای بپردازید، روی Do not Continue کلیک کنید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/getting-familiar-with-amazon-prime
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط