موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

جمعه سیاه آمازون

توضیحات کوتاه :
جمعه سیاه در اصل یک سنّت آمریکایی است که در روز بعد از جشن شکرگزاری انجام می‌شود. فروشگاه‌ها بر روی اجناس خود تخفیف‌های زیادی اعمال می‌نمایند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
جمعه سیاه آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

هر ساله بحث‌هایی مطرح می‌شود که جمعه سیاه دیگر یک روز نیست بلکه یک هفته است. اما به نظر می‌رسد که برای آمازون، جمعه سیاه یک ماه است. تخفیفاتی که در "نوامبر سیاه" روی اجناس آمازون ارائه می‌گردد باعث شده که دیگر فروشگاه‌ها نیز قیمت‌های خود را کاهش دهند. این برای خریداران فرصت خوبی است که اجناسی که قصد خرید آن را داشته‌اند به قیمت بهتری خریداری نمایند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

جمعه سیاه آمازون چیست؟

جمعه سیاه در اصل یک سنّت آمریکایی است که در روز بعد از جشن شکرگزاری انجام می‌شود. فروشگاه‌ها بر روی اجناس خود تخفیف‌های زیادی اعمال می‌نمایند تا شما را قانع کنند اجناس آنها را در فاصله ماه‌های مانده به کریسمس خریداری نمایید. در چند سال اخیر، به لطف فروشگاه‌هایی مانند آمازون، والمارت و Asda، فروشندگان در کشور انگلستان نیز از این سنت پیروی نموده تا افرادی که به دنبال تخفیف هستند بتوانند در دوران مانده به تعطیلات، اجناس خود را با قیمت کمتری خریداری نمایند. اما جمعه سیاه در انگلستان بیشتر آنلاین است تا صحنه‌هایی مانند فروشگاه‌های شلوغ و پرهرج‌و‌مرج آمریکا مشاهده نشود.

 

مقاله پیشنهادی: چهار حوزه مهم سرمایه گذاری آمازون در سال 2018 | عزت خواه دات کام

جمعه سیاه آمازون

 

آیا آمازون در روز جشن شکرگزاری فعال است؟

وبسایت آمازون همیشه باز است اما فروشگاه‌های فیزیکی آن نیز در حال رشد هستند. با تأسیس کتابفروشی‌های آمازون در واشنگتن‌دی‌سی و 10 ایالت دیگر، و همچنین تعداد زیاد فروشگاه‌های موقت آمازون در شهرهای مختلف، مشتریان از روش‌های زیادی می‌توانند در فروشگاه‌های آمازون خرید کنند. تصور این که این فروشگاه‌ها در روز جشن شکرگزاری بسته باشند دشوار است، به ویژه فروشگاه‌های موقتی که درون دیگر فروشگاه‌ها مانند Kohl’s ایجاد شده‌اند.

بهترین زمان برای خرید چه زمانی است؟

در طول هفته جمعه سیاه سال گذشته، بیشترین تخفیفات در روز شکرگزاری و جمعه سیاه مشاهده شدند. انتظار می‌رود که امسال، در روزهای منتهی به روز شکرگزاری (که از یکشنبه هفته قبل آغاز می‌شود) شاهد تخفیفات زیادی باشیم. بهتر است که کل هفته، اجناس و تخفیفات را در آمازون چک کنید تا تخفیفات مناسبی بیابید. 

 

کسب درآمد دلاری آنلاین

 

چه اجناسی در جمعه سیاه به فروش می‌رسند؟

در سال 2017، بیشترین دسته کالاهای به فروش رسیده شامل لوازم منزل و باغبانی و لوازم الکترونیکی بودند. همچنین بازی‌های رایانه‌ای و اسباب‌بازی نیز به اندازه لوازم الکترونیکی به فروش رسید. در این هفته، آمازون تخفیفات خوبی روی دستگاه‌های کیندل، فایر و الکسا نیز قرار می‌دهد، اما این تخفیفات خیلی چشمگیر نیستند. به عنوان مثال، سال گذشته، تبلت فایر 8 به مبلغ 50 دلار به فروش می‌رسید اما قیمت مدل Paperwhite کیندل 90 دلار بود. 

حراج چه زمانی آغاز می‌شود؟

هر ساله بحث‌هایی مطرح می‌شود که جمعه سیاه دیگر یک روز نیست بلکه یک هفته است. اما به نظر می‌رسد که برای آمازون، جمعه سیاه یک ماه است. تخفیفاتی که در "نوامبر سیاه" روی اجناس آمازون ارائه می‌گردد باعث شده که دیگر فروشگاه‌ها نیز قیمت‌های خود را کاهش دهند. این برای خریداران فرصت خوبی است که اجناسی که قصد خرید آن را داشته‌اند به قیمت بهتری خریداری نمایند. آمازون تخفیفات زیادی را روی اجناس مربوط به تکنولوژی و بازی‌های رایانه‌ای مانند اسپیکر اکو و تبلت‌های فایر قرار می‌دهد. در سال‌های اخیر، جواهرات و اجناس مربوط به دسته مد و زیبایی نیز شامل تخفیفات زیادی شده‌اند. علیرغم اینکه آمازون در روز پرایم نیز تخفیفات زیادی ارائه کرده است، اما در روزهای جمعه سیاه و Cyber Monday نیز همچنان تخفیفات خوبی را شاهد هستیم. آمازون بیشترین تنوع محصول را در بازار دارد و اغلب همپای بزرگترین فروشگاه‌های لوازم الکترونیک، اجناس محبوب و پرطرفدار را به فروش می‌رساند. 
در سال 2018، جمعه سیاه و Cyber Monday قرار است که طولانی‌تر از قبل باشند. این امر به چندین دلیل صورت می‌گیرد. فروشندگان می‌توانند تقاضا را در چند روز پخش کنند و این کار باعث می‌شود فشار از روی سایت‌های آنها برداشته شده و تحویل کالا راحت‌تر انجام گیرد. اگر رقیب آنها در همان روز تخفیفی ارائه ندهد، تخفیف آنها برجسته‌تر می‌شود. بنابراین ممکن است فروشنده‌های مختلف در شهرهای مختلف، تعریف دیگری از جمعه سیاه داشته باشند و تخفیفات خود را تا هر اندازه که لازم می‌دانند تمدید کنند.

 

مقاله پیشنهادی: 10 درس از کسب و کار آمازون

فروش اجناس در جمعه سیاه آمازون

 

تفاوت جمعه سیاه و Cyber Monday چیست؟

تفاوت زیادی بین این دو روز وجود ندارد. بسیاری از تخفیفات جمعه سیاه تا روز Cyber Monday و حتی بعد از آن هم ادامه می‌یابند. در ابتدا Cyber Monday و جمعه سیاه به هم مرتبط نبودند. کلمه Cyber Monday به این دلیل اختراع شد که نشان دهنده زمانی بود که همه ناگهان به این فکر می‌افتادند که نزدیک کریسمس است و هنوز هیچ خریدی انجام نداده‌اند. بنابراین با اینکه همه (در روز دوشنبه) سرکار هستند، خرید خود را از همان محل کار و به صورت آنلاین انجام می‌دهند. قبلاً اینگونه بود که در جمعه سیاه، بیشتر محصولات الکترونیکی و در Cyber Monday بیشتر لباس و جواهرات به فروش می‌رسیدند. اما اکنون دیگر این تفاوت وجود ندارد. اکنون این دوره‌های تخفیف بیشتر شامل جمعه سیاه، Cyber Monday و یک هفته قبل و یک هفته بعد از آن و حتی در آمازون بیشتر از یک هفته می‌شود.

اهمیت جمعه سیاه و Cyber Monday

برای مشتریان جمعه سیاه و Cyber Monday به معنی خرید با تخفیف‌های بالا است و اگر زرنگ باشند و کالاهای مورد نظر خود را در فروشگاه‌های مختلف رهگیری نمایند، می‌توانند صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها بکنند. این دوره‌های تخفیفی نحوه خرید مردم در ماه‌های قبل از کریسمس و همچنین خرده‌فروشی آنلاین را دستخوش تغییر نموده است. بسیاری از خرده‌فروشان تخفیفات زیادی را در فروشگاه‌های فیزیکی خود ارائه می‌دهند اما در مقایسه با فروشگاه‌های آنلاین، فروش چندانی ندارند. در واقع بر اساس شواهد، این کار اثر عکس روی فروش آنها دارد چون حضور مردم در فروشگاه‌های فیزیکی به معنای ترافیک سنگین در خیابان‌ها و همراه با مشکلاتی برای خود مردم است. به همین دلیل مردم بیشتر ترجیح می‌دهند به صورت آنلاین خرید کنند.

 

فروش و تخفیف ها در جمعه سیاه امازون

 

چگونه در جمعه سیاه و Cyber Monday تخفیفات خوبی بیابیم؟

گفتن اینکه چه زمانی می‌توان بهترین تخفیفات را یافت دشوار است اما بر اساس سوابق قبلی، اوایل نوامبر زمانی است که بیشترین صحبت‌ها درباره تخفیفات پیش‌رو انجام می‌شود. تخفیفات مربوط به تکنولوژی اعلام می‌گردد و می‌توانیم بفهمیم که در پایان نوامبر چه کالاهایی با بیشترین تخفیف ارائه می‌شوند. روز جمعه سیاه 23 نوامبر است و Cyber Monday نیز 26 نوامبر خواهد بود. انتظار می‌رود که در این آخر هفته تخفیفات زیادی از سوی فروشندگان مختلف اعلام گردد اما برای آمازون این دوره بیشتر طول خواهد کشید. 

تخفیفات دیگر آمازون

سال گذشته، آمازون طرحی با نام Deals of the Day اجرا نمود که از 17 نوامبر، یک هفته قبل از جمعه سیاه آغاز شد. این یعنی به جای یک آخر هفته، این تخفیفات به مدت ده روز در دسترس بودند. در این مدت تخفیفات خوبی ارائه شد اما به اندازه تخفیفات آخر هفته نبودند. انتظار داریم امسال نیز وضعیت تخفیف‌ها به همین منوال باشد. اگر آمازون طرح سال گذشته را اجرا کند و تخفیفات ده روزه ارائه دهد، انتظار می‌رود از 16 نوامبر آغاز شده و تا روز جمعه سیاه ادامه یابد. پیشنهاد می‌شود که مشتریان اجناس خود را انتخاب کنند و اگر به قیمت مناسبی آن را یافتند آن را خریداری کنند. ممکن است بعد از خرید، به قیمت‌های بهتری هم برخورد کنند اما به همان اندازه امکان این وجود دارد که قیمت‌ها بالاتر هم بروند. سال گذشته، آمازون تخفیفات ویژه Lightning Deals را نیز در ده روز منتهی به جمعه سیاه ارائه داد. این تخفیفات مدت زیادی طول نمی‌کشند چون موجودی آنها سریع به اتمام می‌رسد. همه خریداران به این تخفیفات دسترسی دارند اما برای اعضای پرایم، این تخفیفات نیم ساعت زودتر در دسترس قرار می‌گیرد. علاوه بر این، اعضای پرایم به سرویس Amazon Prime Video، تحویل یک روزه رایگان و دیگر مزایا دسترسی دارند. همچنین برای شروع، عضویت پرایم برای یک ماه رایگان است. اگر هنوز عضو پرایم نیستید کمی صبر کنید. دوره آزمایشی 30 روزه رایگان خود را چند روز قبل از شروع تخفیفات Lightning Deals فعال کنید تا از مزایای آن در کل دوره تخفیفات بهره‌مند گردید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-black-friday
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
زهره گفته:
۰ | ۰

آمازون ترفندهای خوبی برای جذب مشتری به کار می بره.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

جف بزوس آینده نگری خیلی خوبی دارد و با به کار بردن ترفندهای خلاقانه توانسته است موفقیت های زیادی کسب کند و سایت آمازون را در سطح جهان رشد دهد.

پاسخ

مطالب مرتبط