افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروشگاه های جدید Amazon Go

توضیحات کوتاه :
جف بزوس با راه‌اندازی بیزینس آنلاین فروش کتاب، سنگ بنای محکمی را برای موفقیت افراد بسیاری بنا نهاد. تنها در پلتفرم فروش کالا از طریق شخص ثالث، میلیون‌ها نفر از آمازون کسب درآمد دلاری دارند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
فروشگاه های جدید Amazon Go

 

خلاصه ای از مقاله

با گسترش تکنولوژی، آمازون هم برای سهولت در خرید مشتریان از فروشگاه‌های بدون صندوقدار استفاده می‌کند. روشی که هم سهولت خرید را در بر دارد و هم در زمان صرفه‌جویی زیادی صورت می‌گیرد. یکی از دلایل موفقیت آمازون نوآوری‌ها و همراه با تکنولوژی پیش رفتن آن است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

آمازون همگام با پیشرفت تکنولوژی

جف بزوس با راه‌اندازی بیزینس آنلاین فروش کتاب، سنگ بنای محکمی را برای موفقیت افراد بسیاری بنا نهاد. تنها به واسطه ارائه پلتفرم فروش کالا از طریق شخص ثالث، میلیون‌ها نفر توانسته‌اند از بستر فروشندگی در آمازون کسب درآمد دلاری داشته باشند و البته بیشترین سود شامل حال خود آمازون می‌شود. گرچه بزوس ایده‌های بلند پروازانه‌ای در ‌سر ‌داشته اما برای تحقق آنها نیز تلاش بسیار کرده است. نکته مهم در تمام اقدامات آمازون این است که اصل اول یعنی تمرکز بر مشتری همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد. کمپانی آمازون همواره درصدد است با پیشرفت تکنولوژی همراه شود و تمام اقدامات یا خدماتی که ارائه می‌کند حاکی از همین مسئله است.

 

کسب درامد دلاری با فروشندگی در آمازون

 

زمانی که خبر خرید فروشگاه‌های زنجیره‌ای Whole Foods توسط غول خرده فروشی آنلاین آمازون منتشر شد، موجی از شک سراسر آمریکا و سایر مرزها را فرا‌گرفت. معامله 13.4 بیلیون دلاری آمازون در نوع خود نخستین نمونه از معامله آمازون و نشان دهنده پرش بزرگی از خرید سنتی به سمت افق جدیدی از پیشرفت‌های تکنولوژی بود. آمازون در حال حاضر، گزینه‌های متعددی را در خصوص خواروبار دارد. این سرویس‌ها شامل، Amazon Fresh، Prime Now، Prime Pantry، برنامه  Subscribe and Saveو البته Whole Foods خواهد شد. با اجرایی شدن تمام گزینه‌های جدیدِ دیجیتال خوار و بار، شرکت آمازون برای اعضاء پرایم خود که حدود 100 میلیون عضو است، امکان دسترسی به گزینه‌های جدید و آسانتر را فراهم خواهد کرد. با وجود اینکه ایده جدید خواروبار مجازی تازه راه‌اندازی شده است و مشتری‌ها هنوز در هاله‌ای از ابهام برای خرید موادی هستند که امکان فاسد شدن آنها وجود دارد (مواد غذایی از جمله؛ لبنیات، گوشت و سبزیجات) اما به هر حال تعداد خریداران این نوع مواد غذایی هر روز در حال افزایش است.

 

فروشگاه های جدید Amazon Go

 

موفقیت آمازون در راه اندازی خرید دیجیتالی خواروبار

گرچه فروشگاه‌های خواروبار یک کالای غیرقابل لمس به نظر می‌رسند و تصور می‌شود بیزینسی است که در طول زمان هیچ تغییری در آن رخ نداده است اما موفقیت روزافزون خرید دیجیتالی خوار و بار این مدل از بیزینس را به سرعت تغییر خواهد داد. انسان برای اینکه زنده بماند باید تغذیه داشته باشد و خرده فروشی مواد غذایی یک بیزینس 5 تریلیون دلاری است. گرچه آمازون توانسته است با انقلاب تکنولوژیک خود مرزها و محدودیت‌ها را در هم بشکند اما انتظار می‌رود فروش آنلاین خواروبار همچنان با روند صعودی ادامه پیدا کند و تا سال 2022 از مرز فروش 300 میلیارد دلاری عبور کند. بر طبق تحقیقاتی که اخیراً انجام شده است احتمالاً بیش از 50 درصد مصرف کنندگان کالاهایی همانند مواد غذایی و خواروبار، به طور آنلاین سفارش کالا خواهند داد. در همین تحقیق آمده است که تنها 24 درصد این مصرف کننده‌ها به سراغ خرده فروشی یا سوپرمارکت‌های محلی خواهند رفت.

با توجه به آماری که ارائه شد، کاملاً مشخص است که فروشگاه‌های خواروبار سنتی و خرده فروشانی که نتوانند خودشان را با شرایط موجود وفق دهند مطمئناً نمی‌توانند در این عرصه شاهد موفقیت‌های خود باشند. بنابراین با وجود چنین شرایطی، خرده فروش‌های سنتی چگونه می‌توانند موفقیت‌های خودشان را در این بازار رقم بزنند؟ برخی خرده فروش‌های خواروبار با شرکت‌های تحویل دهنده خارجی از قبیل Instacart مشارکت می‌کنند. این نوع مشارکت به مشتری‌ها این امکان را می‌دهد تا با استفاده از یک نرم افزار، اقلام خوار و بار را سرچ کنند و در عرض یک ساعت پس از ثبت سفارش یا همان زمانی که از قبل تعیین کرده‌اند، کالای خود را در همان محلی که قید کرده‌اند تحویل بگیرند.

 

فروشگاه های جدید Amazon Go

 

آمازون و رقبای صنعت خواروبار فروشی

خرده فروش‌های بزرگ‌تر همانند والمارت و تارگت تلاش می‌کنند تا قابلیت‌های تحویل کالا به مشتری را بر طبق مدل‌های به کارگرفته شده در آمازون، بهبود دهند. تعداد دیگری از خرده فروش‌های خواروبارِ مستقل کوچکتر در تلاش هستند با فروش محصولات به صورت محلی به ویژه محصولاتی که به سختی می‌توان آنها را پیدا کرد  همانند کالاهای منحصر به یک منطقه خاص، خودشان را در شرایط موجود سرپا نگه دارند.

به هر حال در شرایط کنونی، آمازون در صدر شرکت‌های خواروبار فروشی دیجیتال قرار دارد. آمازون اخیراً اقدام به افزایش تنوع برنامه‌های پرایم در کشورهای خارجی از قبیل مکزیک، لوکزامبورگ و سنگاپور کرده و نخستین فروشگاه Amazon Go را در شهر سیاتل راه اندازی کرده است. این فروشگاه شامل خرده فروشی مواد غذایی و خواروبار می‌شود. در فروشگاه‌های Amazon Go از تکنولوژی برای حذف خطوط چک و بازرسی مشتری استفاده شده است. مشتری می‌تواند بدون اینکه در صف انتظار برای بررسی خرید قرار گیرد از فروشگاه خارج شود و کسر هزینه خریدهای انجام شده به طور اتوماتیک و مجازی صورت می‌گیرد. با ایجاد چنین پیشرفت‌هایی، اهمیت ایده‌های جدید و بدیع برای خرده فروش‌ها و شرکت‌های استارت آپ چندین برابر خواهد شد و فروشگاه‌های سنتی باید برای به روز شدن نهایت تلاش خود را داشته باشند. از آنجا که ارتباط جهان هر روز به لحاظ مجازی بیشتر و بیشتر می‌شود و به احتمال بسیار زیاد با فعالیت‌های سنتی خداحافظی می‌کند، مشتری‌ها نیز به دنبال پروسه‌هایی هستند که موجب صرف زمان کمتری برای آنها شود. در عصر امروزی، مشغله تمام افراد زیاد است و بنابراین مشتری حاضر است در ازای راحتی و آسایش بیشتر، هزینه بیشتری را نیز پرداخت کند. بنابراین آنچه اهمیت دارد این است که فروشگاه‌های خواروبار نیز از روند ایجاد شده تبعیت کنند و در این مسیر خلاقیت داشته باشند تا بتوانند در عرصه رشد و تغییر ماندگار باشند.  

 

ویدئو پیشنهادی : ترفند قیمت گذاری محصولات در آمازون

 

فروشگاه های جدید Amazon Go

 

خرید از فروشگاه‌های Amazon Go چه مزیتی برای خریدار دارد؟

فروشگاه‌های Amazon Go کلیه مراحل و پروسه را برای مشتری تسهیل و تسریع نموده است. در این رابطه خوب است به داستان یکی مشتری‌های آمازون اشاره کنیم. «در ابتدای صبح در قلب شهر شیکاگو بودم. یک روز سرد و شلوغ اما به هر حال گزینه‌های بسیاری برای رفع گرسنگی من وجود داشت. قطار مورد نظرم اندکی دیر به ایستگاه می‌رسید و قبل از رسیدن به نخستین جلسه کاری روزانه‌ام تنها چند دقیقه زمان داشتم. تصمیم گرفتم از میان گزینه‌های موجود وارد فروشگاه جدید Amazon Go که نزدیک به ایستگاه قطار بود، شوم. در بدو ورود از دستگاه‌های اسکن عبور کردم، به انتهای فروشگاه رفتم، کیک صبحانه محلی مورد علاقه‌ام را برداشتم و به همین سادگی از فروشگاه خارج شدم. بسیار ساده و آسان به نظر می‌رسد و باید بگویم که از ورود تا خروج من از فروشگاه فقط 15 ثانیه زمان برد. موضوع جالب توجه دقیقاً همین مسئله است.

صبح روز بعد تصمیم گرفتم ببینم انجام همین خرید از یک فروشگاه معتبر و معروف دیگر چه مقدار زمان می‌برد؟ ثانیه شمار ساعت و خودم را آماده کردم تا به همان سرعت دیروز خریدم را انجام دهم. به انتهای فروشگاه رفتم و در میان اقیانوسی از گزینه‌های موجود به دنبال کیک صبحانه‌ام بودم. متأسفانه پیدا کرن کیک مورد علاقه‌ام کار سختی بود ولی به هر حال از داخل قفسه‌ها پیدا کردم. سپس به سمت جایگاه بازرسی خرید رفتم. 30 ثانیه در انتظار ایستادم. کالای خریداری شده اسکن شد و به انبوهی از سئوالات پاسخ دادم. مسئول فروش سئوالاتی از قبیل نوع کارت اعتباری پرداخت، شماره عضویت سرویس وفاداری و چندین سئوال دیگر را از من پرسید. پس از این مراحل به سمت درب خروج حرکت کردم. نگاهی به ثانیه شمار ساعت انداختم: سه دقیقه و دو ثانیه!»

 

فروشگاه های جدید Amazon Go

 

دلایل تسهیل تجربه خرید در فروشگاه‌های Amazon Go

1. فراهم شدن پروسه‌ خرید سریعتر از همیشه در Amazon go

در داستان خرید این مشتری آمازون، مشخص شد که خرید از فروشگاه Amazon Go، تنها در 15 ثانیه انجام شده و تفاوتی در حدود 2 دقیقه و نیم با فروشگاه مشابه داشته است. در واقع، هنگام خرید از فروشگاه‌های بدون صندوقدار آمازون برای پرداخت هزینه و استفاده از کارت اعتباری یا حتی برای پیدا کردن کالای موردنظر خود با هیچ دردسر یا مشکلی مواجه نخواهید بود. بنابراین سرعت خرید تا چندین برابر افزایش خواهد داشت.

2. تسریع در پیدا کردن کالای مورد نظر در فروشگاه‌های آمازون

طبقه‌بندی و چیدمان کالا در فروشگاه‌های Amazon Go برطبق آمار جمعیتی مشتری و هم راستا با نیازهای مردم همان منطقه است. بنابراین افرادی که به این فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنند می‌توانند بدون هیچ محدودیتی کالای موردنظرشان را به سرعت در قفسه‌های مربوطه بیابند.

3. حذف خطوط انتظار یا بازرسی خرید در فروشگاه‌های آمازون

در فروشگاه‌های Amazon Go هیچ جایگاهی برای بازرسی وجود ندارد. به طور کلی در معتبرترین فروشگاه‌های محلی حتی در بهترین شرایط نسبت به زمانی از روز که به فروشگاه مراجعه کرده‌اید حدود پنج دقیقه باید برای پروسه بازرسی کالا زمان بگذارید. اما در فروشگاه‌های بدون صندوقدار آمازون پس از برداشتن اجناس مورد نظر می‌توانید به راحتی و بدون هدر دادن زمان از فروشگاه خارج شوید.

4. عرضه مناسب‌ترین قیمت‌ها در فروشگاه Amazon Go

یکی از تعجب برانگیزترین نکات درمورد مقایسه قیمت در فروشگاه‌های آمازون با سایر فروشگاه‌های معتبر این است که خریدار می‌تواند کالای مشابه را با یک قیمت به صرفه و منطقی از فروشگاه‌های آمازون تهیه نماید.

 

چگونه در کار و زندگی موفق شویم؟

 

5. شناخت هویت مشتری به خاطر عضویت در اکانت آمازون

هر مشتری که از درب‌های فروشگاه آمازون عبور کند برای آمازون هویتی مشخص دارد. برعکسِ سایر فروشگاه‌ها، در فروشگاه‌های آمازون، مشتری برای آمازون شناخته شده است چراکه مشتری باید برای خرید از فروشگاه‌های بدون صندوقدار، حساب آمازون داشته باشد. از این رو آمازون می‌تواند پیش‌بینی کند هر مشتری عموماً چه کالایی را انتخاب می‌کند و هر چند وقت یک بار به فروشگاه می‌آید. با در اختیار داشت چنین اطلاعاتی، آمازون می‌تواند برای ارائه سرویس‌دهی بهتر به مشتری، تصمیم‌های بهتری را اتخاذ کند.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-go-stores
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط