مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چه موقع و چه افرادی را باید از زندگی حذف کنیم؟

توضیحات کوتاه :
ارتباط داشتن با افرادی که از لحاظ فرکانس مغزی با ما یکی نیستند و هم‌سو با ما قرار ندارند باعث می‌شود که انرژی زیادی را برای قانع نمودن آنها از دست بدهیم و از مسیر موفقیت خود دور شویم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 81

  • 44.4k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چه موقع و چه افرادی  را باید از زندگی حذف کنیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

افراد مهمی در زندگی ما وجود دارند ولی چنان تاثیر منفی و مخربی بر روی زندگی ما می‌گذارند که ترجیح می‌دهیم با حذف آنها زندگی خود را بهبود دهیم و در آرامش زندگی نماییم. تصمیم سخت و دشواری می‌باشد ولی، گاهی راه‌های دیگری برای بهبود این ارتباط وجود ندارد و تنها تصمیم درست می‌تواند حذف آنها یا کاهش ارتباط با آنها باشد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید: 

 

چه موقع و چه افرادی  را باید از زندگی حذف کنیم؟

ارتباط با دیگران یکی از مهمترین موضوعات زندگی است. حضور دیگران تاثیر زیادی بر روی زندگی ما می گذارند و خواه ناخواه از وجود آنها تاثیر می پذیریم. به همین دلیل گاهی تصمیم می‌گیریم که افرادی را از زندگی خود حذف نماییم. این افراد می‌توانند دوست صمیمی، همسر، کارمند، رئیس یا حتی فردی باشد که در زندگی نقش به سزایی دارد.

چه موقع باید این افراد را 100% از زندگی خود کنار بگذاریم و حذف کنیم؟ آیا راه‌های دیگری به غیر از حذف نمودن آن‌ها وجود دارد؟ دلیل حذف آن‌ها چیست؟ چه تاثیر منفی‌ای بر روی زندگی ما گذاشته‌اند که تصمیم به حذف آنها گرفته‌ایم؟

افراد موثر

مورد اول: افرادی در کنار ما هستند که نقش موثری در زندگی شما دارند، بعضی اوقات ما انتخاب‌هایی داریم که آنها در زندگی ما بمانند یا نمانند؟ ممکن است که این انتخاب کل مسیر زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهد. نکته اینجا است که چه موقعی باید آنها را ترک کنیم یا از آنها فاصله بگیریم. این خیلی مهم است که بعضی اوقات در شرایطی قرار می‌گیرید و مغز شما کار نمی‌کند و نمی‌دانید که این افراد باید در زندگی‌تان بمانند یا خیر؟

اگر دقت کرده باشید مسئله طلاق سخت‌ترین مسائلی است که می‌تواند در زندگی یک شخصی اتفاق بیافتد. ولی یک شخص باید چه زمانی تصمیم بگیرد که طلاق بگیرد، از شرکت بیرون بیاید و قید دوستان خود را بزند. این خیلی مهم است که اگر آن انتخاب درست اتفاق نیافتد، شاید یک مسیر طولانی از زندگی 20 یا 30 سال از آن زندگی را از دست بدهد.

هم نشینی با افراد منفی گرا چه تاثیری بر افکار ما دارد

مورد دوم: در روابط اجتماعی که با دیگران برقرار می‌کنید گاهی با افرادی آشنا می‌شوید که در لحظه اول و چند ملاقات ابتدایی افراد خوبی به نظر می‌رسند. پس از گذشت مدت زمانی متوجه خواهید شد نوع نگرش و دیدگاه این افراد به سمت منفی گرایش دارد و با باورهایی که درون شما شکل گرفته است یا باورهای جدیدی که ساخته‌اید، مطابقت و سازگاری ندارند. در چنین مواردی تردید و شک نداشته باشید.

حضور افراد منفی‌نگر در زندگی شما می‌تواند ضررهای بسیاری به شرایط زندگی یا کسب و کار شما وارد کند. این افراد را حذف کنید اما این حس را به خودتان تلقین نکنید که یک تجربه ناموفق اجتماعی داشته‌اید. با مرور زمان و شناخت افراد بیشتر می‌توانید افرادی را بیابید که تاثیرات مهمی بر زندگی شما داشته باشند.

 

مقاله پیشنهادی: 14 علامت افراد منفی بین

چه افرادی را باید از زندگی حذف کنیم

 

قطع ارتباط

مورد اول: اگر احساس کردید که فردی از شما سوء استفاده می‌کند، وقت این است که بلافاصله با آن فرد قطع رابطه کنید. باید حواس خود را جمع کنید که هیچ جای بخششی برای این رفتار وجود ندارد. اگر چه از لحاظ مالی، فیزیکی و روحی نسبت به کسی این حس را داشتید باید بگویم که وقت آن رسیده که شما او را نادیده بگیرید زیرا مطمئناً بعد از آن اتفاق‌های بدتر و بزرگتری رخ می‌دهد. الآن باید تصمیم خود را بگیرید.

بلافاصله از او فاصله بگیرید و هرگز به تعویق نیندازید. خیر! بلافاصله باید از آن شخص، شرکت و یا هر کس دیگری که هست فاصله بگیرید، زیرا ممکن است که در آینده به شما ضررهای زیادی بزند. ضررهایی که روز به روز شما را از مسیر زندگی و موفقیت دور نماید و در این راه موقعیت‌های خوب فراوانی را از دست بدهید.

 

صحبت های بی نتیجه

 

صحبت هایی که نتیجه ای ندارند

مورد دوم: این مورد بیشتر در مورد کاری و دوستان به کار برده می شود، اینکه زمانی ما با فردی که صحبت می‌کنیم. این صحبت‌های ما به هیچ نتیجهای نمی‌رسد، مثلاً یک موضوعی را مطرح می‌کنیم. بارها و بارها راجع به آن صحبت می‌کنیم. ولی به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیم. می‌بینیم که شرایط مثل قبل است و اینجا دوست من باید این فرد را در زندگی عوض کنید. نه اینکه او آدم بدی است یا اینکه شما شخصیت بدی دارید خیر! شما به لحاظ دوستانه و کاری به هم نمی‌خورید چون از لحاظ فرکانس مغزی با همدیگر فرق دارید.

چیزهایی که هر دوی شما به آنها فکر می‌کنید درست هستند اما تفاوت‌هایی در آنها وجود دارد. در دنیاهای متفاوتی قرار دارید و شما به جای اینکه بخواهید وقت خود را صرف این کنید که دنیاهای خود را به هم دیگر شبیه کنید. بهتر است که یک فرد مناسب خود را پیدا کنید که مناسب شرایط کاری شما باشد. ببینید دو چرخ دنده که کنار هم قرار می‌گیرند شما می‌توانید به زور آنها را در کنار هم قرار دهید که مطمئناً چرخ‌ها از بین می‌رود، شکسته می‌شود و شاید با هم جور شوند و دو چرخ دنده‌ای که با هم جور هستند با کوچک‌ترین فشار با همدیگر هماهنگ می‌شوند.

در زندگی هم اینگونه است و با مکالمه اول خیلی ساده درست می‌شود پس به دنبال آدمی باشید که در چرخ‌دنده زندگی دقیقاً همانطوری باشد که شما هستید. دقیقاً همانطوری که شما را از همه لحاظ بفهمد. همه برنامه‌های بزرگ دنیا زمانی به موفقیت می‌رسند که آدم‌هایی با هم کار می‌کنند که حرف، برنامه و مغز همدیگر را متوجه می‌شوند. می‌فهمند و وقت شما را به این صرف نمی‌کنند که به همدیگر یک چیزی را ثابت کرده و همدیگر را قانع کنند.

سیستم اینطوری کار نمی‌کند، پس دنبال آدمی باشید که با شرایط فرکانسی و باورهای شما همسو باشد و نیازی به قانع نمودن او نداشته باشید. کار کردن با افراد هم‌سوی مسیر شما می‌تواند سرعت موفقیت را چندین برابر نماید و در بازه زمانی کوتاه‌تری به اهداف و آرزوهای خود برسید.

 

مقاله پیشنهادی: نقش ارتباطات در زندگی

چه موقع و چه افرادی را باید از زندگی حذف کنیم

 

کمک می خواهید و جوابی نمی گیرید

مورد سوم: زمانی که از دوست یا همکار کمک می‌خواهید و می‌بینید که جوابی از او نمی‌گیرید. این اتفاق بارها تکرار می‌شود و در اصل رد می‌شوید. به همین دلیل است که می2گویم که آن فرد هم نمی‌تواند آدم مناسب زندگی شما باشد. ببینید همه آدم‌ها یک دایره‌ای در زندگی خود دارند که می‌توانند بگویند که این دایره از آن افراد ساخته می‌شود. حالا این دایره را می‌توانیم با هوشمندی بسازیم و هر کسی که وارد زندگی ما شد.

در این دایره قرار دهیم ولی خوب اگر به دنبال موفقیت هستید، اگه به دنبال سلامت و آرامش هستید، باید با دقت این دایره را بسازید. زیرا متقابلاً زمانی که به کمک نیاز دارید. باید افرادی در زندگی باشند که به شما کمک کنند و دلگرمی دهند. پس زمانی که دارید از آنها کمک درخواست می‌کنید و از سمت آنها جوابی به درخواست شما داده نمی‌شود بدانید که آن فرد مناسب زندگی برای شما نیست. تا اینجا سه نکته مهم را بررسی کردیم و تا اینجا باید متوجه اهمیت این موضوع شده باشید که کل زندگی ما تحت‌الشعاع روابط انسانی است که با همدیگر داریم. پس به این نکات دقت کنید و این‌ها را اجرایی کنید. قطعاً زندگی بهتری خواهید داشت.

 

فرمول ثروت

 

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چه موقع و چه افرادی  را باید از زندگی حذف کنیم؟ در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

هدیه ویژه برای شما : دانلود مینی دوره آموزشی کسب درآمد دلاری

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

 
نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چه-موقع-چه-افرادی-را-از-زندگی-حذف-کنیم
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سارا گفته:
۰ | ۱

مقاله خیلی خوبی بود. خسته نباشید.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما سارا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسی شایسته است به پاس تلاش‌ها و ابراز لطفتان به تیم عزت خواه دات کام نهایت سپاس و قدردانی خویش را خدمت شما ابراز داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
نسرین گفته:
۰ | ۱

با سلام.مقاله خیلی خوب بود. واقعا باید بعضی آدمارو از زندگی حذف کرد چون آرامش ما رو میگیرن و زندگی رو برامون سخت می کنند

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما نسرین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

توجه و لطف شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر و خدمت رسانی به شما عزیزان مضاعف می کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط