راهکارهای حس ورشکستگی در افراد(بخش اول)

  • 10 آذر 1396
  • 1337
  • 0

راهکارهای حس ورشکستگی در افراد

حس ورشکستگی | راهکارهای حس ورشکستگی | بعد از ورشکستگی چه کنیم | زمانی که احساس می کنید که ورشکسته هستید | شش راهکار اصلی ورشکستگی | شش راهکار اصلی برای زمانی که احساس می کنید ورشکسته هستید

شش راهکار اصلی برای زمانی که احساس می کنید که ورشکسته هستید

اگر آدم موفقی هستید و کسب و کار شما خوب پیش می رود و به اهداف خود هم رسیده اید. من از شما می خواهم که همین الان دیگر این متن را نخوانید. چون این متن برای کسانی است که احساس می کنند از لحاظ مالی دچار مشکل هستند و کسب و درکارشان یکسری اتفاق هایی افتاده که نمی توانند به اهداف خود برسند، خوب این مشکل هم برای من و هم برای شما رخ داده و بخصوص برای کارآفرینان که برای خودشان کار می کنند. این یک مورد عادی است. ولی اگه سریع پیشگیری نکنیم صد در صد زندگی و کسب و کار شما تحت تاثیر این شکست تا مشکل  قرار می گیرد، که بسیار بد است. بنابراین ازشما می خواهم به این شش اصل مهم توجه داشته باشید و در زندگی خودتان بکار بگیرید و به دقت اجرا کنید. خوب دوست من من شرایط را اینگونه در نظر می گیرم که به مرز ورشکستگی رسیدید، دارید احساس می کنید از لحاظ مالی در جایی که باید باشید، نیستید.

 

به خودتان دروغ نگویید

 

اصل اول : به خودتان دروغ نگویید یا با خودتان صادق باشید

این اصل خیلی ساده است ولی انجام دادنش خیلی سخت است، ما روزانه افراد زیادی را می بینیم که ویدیوهای انگیزشی عالی را می بینند و کتاب های موفقیت زیادی را می خوانند. آدمهای با انرژی هستند و این سخت است که با واقعیت روبرو شوند و این به این دلیل است که می خواهند خودشان را بالا نگه دارند که همیشه اوضاع خوب است. ولی دوست من دست نگه دارید الان وقت این نیست که با کار و انرژی خود با زندگی رفتار کنید و به خودتان دروغ نگویید و با واقعیت روبرو شوید. من همیشه در سمینارهایی که دارم به دوستان خودم توصیه می کنم که از واقعیت ها برای خودتان دوست بسازید، چیزی که هست را ببینید و قبول کنید.

 

فروش در آمازون و راهنمای گام به گام آن

 

زمانی که نتوانید شرایط را بخوبی ببینید واقعأ نمی توانید درستش کنید. الان هم در زندگی خود شاید اشتباهایی در بازاریابی، کسب و کارخود داشته باشید و حتی همان کارمند که هستید. نیز یکسری اشکالاتی در هزینه کردن داشتید که همین باعث شده الان به مشکل مالی برسید. خوب نکته این است که باید واقعیت را در نظر بگیرید و با خودتان صادق باشید و به خودتان دروغ نگویید، اولین کار این هست که کلیه مخارج و هزینه ها را بنویسید که الان چقد درآمد داشتید یا دارید چقد هزینه کردید، همه موقعیت و شرایط کاری خود را باید در روی کاغذ بیاورید و در این شرایط واقعا می توانید بفهمید که چقدر خرج کردید و چقد درآمد داشتید و همین باعث می شود که همین الان به واقعیت زندگی خود برسید، چیزی که می خواهید مثلا اگر انگیزه بودن را فعلا کنار بگذارید. اما الان به آنها نیاز ندارید و چیزی که در آینده هم می خواهید. نیاز ندارید و دقیقا در زمان حال زندگی کنید. ببینید دقیقا درآمد شما چقدر است؟ همه آنها را لیست کنید. چقدر درآمد دارید؟ چند ساعت کار می کنید؟ اگر این واقعیت را بدانید، می توانید به راحتی در زندگی خود این موضوع را حل کنید.

اصل دوم: خرج های اضافی را متوقف کنید!

باید سریع اقدام کنید. در بخش  اول گفتم که باید یک لیستی از تمام هزینه ها ودرآمدهایی که دارید تهیه کنید و در این مرحله باید دقیقا اقدام کنید، در این مرحله نیاز دارید که خرج های اضافی همه را متوقف کنید. ببینید دوست من سخت است شاید ما همه ی ما زندگی خوب و با کیفتی داشته باشیم. هزینه های زیادی انجام دهیم. اما الان وقت این است که همه هزینه ها را کم کنیم. زیرا در شرایط خوبی نیستیم ما اول این را پذیرفتیم که الان مشکل مالی داریم و کسب وکار شما درحال حاضر سقوط می کند. خوب وقتی که این را پذیرفتیم، نباید با این مشکل داشته باشیم و دچار توهم شویم که همه چیز خوب است! نه دوست من همه چیز خوب نیست. الان شرایط مالی خوبی نداریم، الان وقت این است که همه هزینه ها یا نصف آنها را کم کنیم مثلا اگه عادت دارید که دو هفته یا سه هفته یکبار به خرید لباس بروید. اگه هزینه های زیادی پرداخت می کنید. الان وقت این نیست اگر هزینه های زیادی پرداخت می کنید برای تفریح  و رستوران های گران قیمت هزینه می کنید. الان وقت این است که همه را کنار بگذارید و دقیقا لیستی که تهیه کردید رو باید انجام بدهید.

 

احساس ورشکستگی

 

اصل سوم : الان وقت این است که از دوستانتان کمک بخواهید!

ببینید این به این منزله هست که باید لیستی از دوستان خود تهیه کنید که در این شرایط سخت می توانند به شما کمک کنند، این لیست شاید اولش برای شما سخت باشد و فکر کنید که کسی در زندگی شما نیست یا شاید این فکر را کنید که هیچ متخصصی نیست. ولی خوب با کمی تأمل می توانید، این لیست را تهیه کنید که این انجام شود و باید کم کم به کار تیمی عادت کنید، اصولا ما برای ما ایرانی ها خیلی سخت است که کار خود را با بقیه تقسیم کنیم یا حتی از بقیه کمک بگیریم ولی دوست من الان در شرایطی هستید که باید تغییر کنید. چون به شرایطی رسیدید و هستید که باید شخصیت خود را تغییر دهید، من این را به همه توصیه می کنم اگر به دنبال چیزی هستید که نداشتید باید تبدیل به فردی شوید که قبلأ نبودید، پس نکته اینکه وقتی لیستتان را آماده کردید؛ به تک تک آنها پیام می دهید یا زنگ می زنید حالا یکسری ها از لحاظ عاطفی کمک می کنند. یکسری هم از لحاظ مالی کمک می کنند و یکسری هم عیب های کسب و کار خود را به شما می گویند و در آخر توصیه می کنم که به سراغ آدم های متخصص رشته خود بروید.

کسب و کار خود را رونق دهید

 باورتان نمیشه که وقتی از آنها بپرسید. متوجه می شوید که خیلی از آدمهایی که در کنار شما هستند یا حتی کار شما را انجام می دهند. شرایطی را داشتند که شما همین الان دارید، یک زمانی مشتری های آن ها کم شده یا کسب و کار خود رکود داشته و آنها هم راهکاری پیدا کردند و به شرایط بهتری رسیدن و این خیلی ساده است یک جمله است می گوید:.ask and you shall receive اینکه شما فقط از آنها بپرسید و آنها جوابی به شما می دهند و به شما کمک می کند که شرایط سختی که دارید را درست کنید. از افراد نزدیک خانواده خودتان شروع کنید. می توانید از همسر ، دوستان نزدیک و برادرتان شروع کنید و خود را در این قضیه تنها حس نکنید. دوست خوبم تا اینجا سه راهکار آن را باهم بررسی کردیم. برای مابقی این راهکارها ما را در مقاله بعد دنبال کنید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله راهکارهای حس ورشکستگی در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط