افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راهکارهای حس ورشکستگی در افراد (بخش اول)

توضیحات کوتاه :
با رعایت کردن اصولی در زندگی و کسب و کار و داشتن دیدگاهی واقع‌بینانه می‌توان موانع را از سر راه برداشت و از شکست‌های زیادی جلوگیری نمود. شکست‌هایی که حاصل رعایت نکردن چند نکته کوچک هستند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.33

تعداد امتیازها: 3

  • 5.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
راهکارهای حس ورشکستگی در افراد (بخش اول)

 

خلاصه ای از مقاله

زمانی که نتوانید شرایط را به خوبی ببینید، نمی توانید مشکلات زندگی و کار خود را درک کنید و آنها را بر طرف نمایید. نکته این است که باید واقعیت را در نظر بگیرید و با خودتان صادق باشید و با دید باز همه جوانب کار خود را بسنجید. در این مقاله راهکارهایی برای مقابله با حس ورشکستگی و ناامیدی ارائه شده است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

شش راهکار اصلی برای زمانی که احساس می کنید ورشکسته هستید

اگر آدم موفقی هستید و کسب و کار شما خوب پیش می‌رود و به اهداف خود هم رسیده‌اید، من از شما می‌خواهم که همین الآن دیگر این متن را نخوانید. چون این متن برای کسانی است که احساس می‌کنند از لحاظ مالی دچار مشکل هستند و در کسب و کارشان یک سری اتفاق‌هایی افتاده که نمی‌توانند به اهداف خود برسند، خوب این مشکل، هم برای من و هم برای شما رخ داده و به خصوص برای کارآفرینان که برای خودشان کار می‌کنند. این یک مورد عادی است. ولی اگر سریع پیشگیری نکنیم صد در صد زندگی و کسب و کار شما تحت تاثیر این شکست و مشکل  قرار می‌گیرد، که بسیار بد است. بنابراین از شما می‌خواهم به این شش اصل مهم توجه داشته باشید و در زندگی خودتان به کار بگیرید و به دقت اجرا کنید. خوب دوست من، شرایط را اینگونه در نظر می‌گیرم که به مرز ورشکستگی رسیدید، دارید احساس می‌کنید از لحاظ مالی در جایی که باید باشید، نیستید.

 

به خودتان دروغ نگویید

 

اصل اول : به خودتان دروغ نگویید یا با خودتان صادق باشید

این اصل خیلی ساده است ولی انجام دادنش خیلی سخت است، ما روزانه افراد زیادی را می‌بینیم که ویدیوهای انگیزشی عالی را می‌بینند و کتاب‌های موفقیت زیادی را می‌خوانند. آدمهای با انرژی هستند و این سخت است که با واقعیت روبرو شوند و به این دلیل است که می خواهند خودشان را بالا نگه دارند که همیشه اوضاع خوب است. ولی دوست من دست نگه دارید الآن وقت این نیست که با کار و انرژی خود با زندگی رفتار کنید و به خودتان دروغ نگویید و با واقعیت روبرو شوید. من همیشه در سمینارهایی که دارم به دوستان خودم توصیه می‌کنم که از واقعیت‌ها برای خودتان دوست بسازید، چیزی که هست را ببینید و قبول کنید.

 

فروش در آمازون و راهنمای گام به گام آن

 

زمانی که نتوانید شرایط را بخوبی ببینید واقعأ نمی‌توانید درستش کنید. الآن هم در زندگی خود شاید اشتباهاتی در بازاریابی یا کسب و کار خود داشته باشید و حتی همان کارمند که هستید نیز یکسری اشکالاتی در هزینه کردن داشتید که همین باعث شده الآن به مشکل مالی برسید. خوب نکته این است که باید واقعیت را در نظر بگیرید و با خودتان صادق باشید و به خودتان دروغ نگویید، اولین کار این هست که کلیه مخارج و هزینه‌ها را بنویسید که الآن چقد درآمد داشتید یا دارید چقدر هزینه کردید، همه موقعیت و شرایط کاری خود را باید روی کاغذ بیاورید و در این شرایط واقعاً می توانید بفهمید که چقدر خرج کردید و چقد درآمد داشتید و همین باعث می‌شود که همین الآن به واقعیت زندگی خود برسید، چیزی که می‌خواهید مثلاً اگر انگیزه است را فعلاً کنار بگذارید. اما الآن به آنها نیاز ندارید و چیزی که در آینده هم می‌خواهید، نیاز ندارید و دقیقاً در زمان حال زندگی کنید. ببینید دقیقاً درآمد شما چقدر است؟ همه آنها را لیست کنید. چقدر درآمد دارید؟ چند ساعت کار می‌کنید؟ اگر این واقعیت را بدانید، می‌توانید به راحتی در زندگی خود این موضوع را حل کنید.

 

مقاله پیشنهادی: در زندگی چقدر صادق باشیم ؟

راهکارهای حس ورشکستگی در افراد

 

اصل دوم: خرج های اضافی را متوقف کنید!

باید سریع اقدام کنید. در بخش  اول گفتم که باید لیستی از تمام هزینه‌ها و درآمدهایی که دارید تهیه کنید و در این مرحله باید دقیقاً اقدام کنید، در این مرحله نیاز دارید که خرج های اضافی را متوقف کنید. ببینید دوست من، سخت است شاید همه ما زندگی خوب و با کیفتی داشته باشیم. هزینه‌های زیادی انجام دهیم. اما الآن وقت این است که همه هزینه‌ها را کم کنیم زیرا در شرایط خوبی نیستیم ما اول این را پذیرفتیم که الآن مشکل مالی داریم و کسب و کار شما درحال حاضر سقوط می‌کند. خوب وقتی که این را پذیرفتیم، نباید با این مشکل داشته باشیم و دچار توهم شویم که همه چیز خوب است! نه دوست من همه چیز خوب نیست. الآن شرایط مالی خوبی نداریم، الآن وقت این است که همه هزینه‌ها یا نصف آنها را کم کنیم. مثلاً اگر عادت دارید که دو یا سه هفته یک بار به خرید لباس بروید، اگر هزینه‌های زیادی پرداخت می‌کنید، الآن وقت این نیست. اگر هزینه‌های زیادی پرداخت می‌کنید برای تفریح و رستوران‌های گران‌قیمت هزینه می‌کنید، الآن وقت این است که همه را کنار بگذارید و دقیقاً لیستی که تهیه کردید را باید انجام بدهید.

صبر و نتایج معجزه آسای آن در حصول موفقیت

همه ما دوست داریم زندگیمان با رفاه همراه باشد و در هر لحظه از زندگی شرایط خوب و شادی را بگذرانیم. اما در مواقعی که مشکلات جلوی ما قد علم می‌کنند باید عزمی راسخ و استوار داشته باشیم تا از این موانع گذر کنیم و در ادامه زندگی بتوانیم رویاهایمان را محقق کنیم. هنگام مواجهه با این مشکلات نباید ترس به دلمان راه دهیم و پشت سد موانع خودمان را ببازیم. در این صورت در تمام طول زندگی حس ناامیدی و شکست خواهیم داشت. با یک یادو سال صبر و پس انداز می‌توانیم مشکل به وجود آمده را از میان برداریم.

 

مقاله پیشنهادی: معجزه صبر در موفقیت

احساس ورشکستگی

 

اصل سوم : الآن وقت این است که از دوستانتان کمک بخواهید!

ببینید، این به این منزله هست که باید لیستی از دوستان خود تهیه کنید که در این شرایط سخت می‌توانند به شما کمک کنند، این لیست شایددر ابتدا برای شما سخت باشد و فکر کنید کسی در زندگی شما نیست یا شاید فکر کنید که هیچ متخصصی نیست ولی خوب با کمی تأمل می‌توانید این لیست را تهیه کنید که این انجام شود و باید کم کم به کار تیمی عادت کنید، اصولاً برای ما ایرانی‌ها خیلی سخت است که کار خود را با بقیه تقسیم کنیم یا حتی از بقیه کمک بگیریم ولی دوست من الآن در شرایطی هستید که باید تغییر کنید چون به شرایطی رسیدید و هستید که باید شخصیت خود را تغییر دهید، من این را به همه توصیه می‌کنم. اگر به دنبال چیزی هستید که نداشتید باید تبدیل به فردی شوید که قبلأ نبودید، پس نکته اینکه وقتی لیستتان را آماده کردید؛ به تک‌تک آنها پیام می‌دهید یا زنگ می‌زنید حالا یک سری‌ها از لحاظ عاطفی کمک می‌کنند، یک سری هم از لحاظ مالی کمک می‌کنند و یک سری هم عیب‌های کسب و کار خود را به شما می‌گویند و در آخر توصیه می‌کنم که به سراغ آدم‌های متخصص رشته خود بروید.

 

راهکار حس ورشکستگی در افراد

 

کسب و کار خود را رونق دهید

 باورتان نمی‌شود که وقتی از آنها بپرسید، متوجه می‌شوید که خیلی از آدم‌هایی که در کنار شما هستند یا حتی کار شما را انجام می‌دهند، شرایطی را داشتند که شما همین الآن دارید. یک زمانی مشتری‌های آن‌ها کم شده یا کسب و کار خود رکود داشته و آنها هم راهکاری پیدا کردند و به شرایط بهتری رسیده‌اند. این خیلی ساده است یک جمله است می‌گوید: .ask and you shall receive اینکه شما فقط از آنها بپرسید و آنها جوابی به شما می‌دهند و به شما کمک می‌کنند که شرایط سختی که دارید را درست کنید. از افراد نزدیک خانواده خودتان شروع کنید. می‌توانید از همسر، دوستان نزدیک و برادرتان شروع کنید و خود را در این قضیه تنها حس نکنید. دوست خوبم تا اینجا سه راهکار آن را باهم بررسی کردیم. برای مابقی این راهکارها ما را در مقاله بعد دنبال کنید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله راهکارهای حس ورشکستگی در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آ‌ن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/راهکار-حس-ورشکستگی-در-افراد
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
زهرا گفته:
۱ | ۰

دوستان و نزدیکان میتوانند به ما کمک کنند که شکست ها رو راحت تر پشت سر بگذاریم.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما زهرا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

موفقیت حاصل تلاش تیمی می باشد و شما هم با ارسال دیدگاه و نظرات خود گامی در راستای موفقیت مجموعه عزت خواه بر می دارید. کمال تشکر و سپاس را از همراهی شما دوست گرامی داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط