تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راز موفقیت آدم های ثروتمند چیست؟

توضیحات کوتاه :
زمانی که اولین گام را در مسیر اهداف و آرزوهایتان بر می‌دارید، در جای جای جهان هستی اتفاقات دست به دست هم می‌دهند تا شما بتوانید به آن آرزو وهدف برسید. پس جسارت داشته باشید و اولین گام را بردارید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 10.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
راز موفقیت آدم های ثروتمند چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

برای رسیدن به ثروت و موفقیت قدم در راهی بگذارید که به آن علاقه مند هستید. در صورتی که شما رویایی در سر داشته باشید حاضر هستید برای رسیدن به آن هر تلاش و اقدامی را انجام دهید و همه موانع و مشکلات را پشت سر بگذارید و انگیزه خود را از دست ندهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی رمز و رازهای آدمهای موفق  و از آن مهمتر ماچه کاری را انجام بدهیم تا به موفقیت برسیم

در این مقاله به موضوعی می‌پردازیم که 99% درصد آدم‌های دنیا به دنبال آن هستند. زیرا با پول می‌توانند سبک زندگی خود را بهتر کنند و با کیفیت بهتری زندگی کنند یا حتی خیلی‌ها می‌توانند با پول به رویاهای خود برسند.

 

ساخت ذهنیت یک کارآفرین

 

حالا رمز رسیدن به پول چیست؟

دوست خوبم خیلی سریع سر اصل مطلب می‌روم. زیرا موضوع آنقدر شفاف و روشن است که نیاز به پیش زمینه‌ای ندارد. بگذارید یک مثال بزنم، یک نفر دوست دارد ماشین شورولت یا کوروت بخرد و سوار آن شود رانندگی کند و به سرعت برود. برای اینکه به هدفش برسد نیاز به پول دارد چندین سال حدود ده تا پانزده سال تلاش می‌کند زیرا یک شغل معمولی داشته است و از یک طبقه معمولی جامعه است اما هدفش را فراموش نمی‌کند و بعد از پانزده سال مبلغی را که برای خرید ماشین لازم است تهیه می‌کند، ولی روزی که قرار است، برای خرید ماشین اقدام کند؛ آن ماشین را نمی‌خرد، دلیل هم این است که حیفش می‌آید که آن پول را هزینه کند و آن پولی که پانزده سال بخاطرش زحمت کشیده است. می‌دانید چرا این اتفاق می‌افتد؟ خیلی مساله روشن است یک هدف دارد و الآن پولش را هم دارد. زیرا این کار را نمی‌کند و همینطور خیلی از افراد رویای این را دارند که به کشورهای مختلفی سفر کنند اما وقتی پول را بدست می‌آورند، نمی‌روند و این کار را انجام نمی‌دهند. دلیلش خیلی واضح است، البته شاید تا حالا به آن فکر نکردید، دلیلش این است آن پول را که بدست آورده خیلی برایش زجر کشیده و به اصطلاح خودش زحمت کشیده است و الآن حیفش می‌آید خرجش کند.

مقاله پیشنهادی: رمز و راز ثروتمند شدن ثروتمندان

راه ثروتمند شدن چیست؟

 

زیرا کاری را کرده که دوست نداشته است و فقط به یک علت آن کار را انجام داده است. آن شغل را تا پانزده سال یا بیشتر انجام داده است، فقط بخاطر پول و بخاطر اسکناس آن کار را انجام داده و آن را دوست نداشته است. اکنون هم که می‌خواهد این اسکناس‌ها و آن پول‌ها را خرج کند تمام آن روزها وسختی‌ها و ثانیه، ثانیه وقتی که برای آن کار صرف‌کرده است را یادش می‌آید و اصلا دیگر حاضر به خرج کردن پول نیست. به نظر شما این پول برای او مفید است؟ مسلما خیر. زیرا آن فرد تبدیل به برده پول شده است و این آدم صاحب پول نمی‌باشد. این پول است که صاحب آن آدم شده است. آن پول به فرد تلقین می‌کند که آره الآن باید ساعت 6 صبح سرکار بروید و حساب بانکی خود را بزرگتر کنید، این در حالی است که حق استفاده از آن را ندارید، قدرتش را هم ندارید. بعد از ده سال تبدیل به یک ماشینی می‌شوید که صبح تا شب کار می‌کند و می خواهند این عدد در بانک بزرگتر نمایند، پول‌ها بیشتر شود در حالی که قدرت خرج کردن آن پول را هم ندارد.

راه ثروتمند شدن چیست؟

دوست من به شما قول می‌دهم راه ثروتمند شدن فقط یک چیز است: کاری را باید انجام بدهید که عاشق آن باشید، کاری را انجام بدهید که شور و اشتیاق برای انجام دادن آن دارید. من یادم نرفته همین چندین سال پیش در تورنتوی کانادا قرار بود که فیلم کوتاهی بسازم که خیلی از صحنه‌ها و لوکیشن‌های آن در خیابان بود. همانطور که می‌دانید. کانادا هم خیلی سرد است. نکته این بود که در زمستان هوا منفی پانزده درجه بود با یک گروه 15 نفره در خیابان مشغول فیلمبرداری بودیم. من هم حساسیت‌های خاص خودم را دارم و شاید باید ده برداشت بگیرم تا یکی از آنها را بپسندم، اما نکته این بود که هوا خیلی سرد بود، خیلی از آدم‌هایی که در گروه من بودند با خوردن چای و قهوه خودشان را گرم نگه می‌داشتند و پیش خودشان می‌گفتند. مثلا این برداشت خوب است چرا عزت خواه تمام نمی‌کند. اما دوست خوبم نکته این است، من آن موقع اصلا سرما را حس نکردم. دوازده ساعت بیرون بودم با غذای کم و شرایط سخت ولی اصلا این سختی‌ها را حس نکردم زیرا دقیقا کاری را انجام می‌دادم که عشق من بود، کاری را انجام می‌دادم که شور و اشتیاق من بود، رویای من بود و من خستگی و سرما را حس نمی‌کردم. آن فیلم کوتاه یکی از بهترین فیلم‌های کوتاه من شد. نکته این است که اصلا آن فیلم کوتاه مد نظر نیست، آن کار مد نظر نیست و نکته اینجاست که من کاری را انجام دادم که عاشقش بودم.

شور و شوق در زندگی غیر ممکن را ممکن می سازد

افراد موفق نیز دقیقاً به همین نکته توجه می‌کنند. در صورتی که شما رویایی در سر داشته باشید حاضر هستید برای رسیدن به آن هر تلاش و اقدام لازمی را انجام دهید. برای تحقق این رویا از هیچ چیزی دریغ نخواهید کرد. تصور کنید شما دوست یا همکاراتان را می‌بینید که به ثروت رسیده است و زندگی خوبی دارد شما نیز تصمیم می‌گیرید در زندگی به استقلال مالی برسید اما پس از مدتی خسته می‌شوید و انرژی شما کم می‌شود. در حقیقت این اتفاق به این دلیل است که شما رویای فرد دیگری را کپی کرده‌اید. به خاطر تقلید از دوست یا همکارتان این تصمیم را گرفته‌اید. مسلماً حاضر نیستید برای رسیدن به آرامش مالی هر کاری را انجام دهید اما اگر کسب ثروت یکی از رویاهای شما بوده باشد، هدفمند برای آن اقدام خواهید کرد و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزید.

 

مقاله پیشنهادی: ترفندهای ثروتمند شدن

راز موفقیت ادم های ثروتمند چیست

 

روش دستیابی به اهداف

من به شما تضمین  می‌دهم شما اگر می‌خواهید به اهدافتان برسید، ثروتمند شوید، می‌توانید از دنیای اینترنت استفاده کنید و افرادی را بیابید که با آن کار مورد علاقه شما میلیونر شدند. الگو بسازید و از این بابت باید از اینترنت تشکر کنید. حال به مثال زیر توجه کنید. چندین سال پیش یکی از کاربران با من تماس گرفت و گفت استاد من یک مشکل دارم که بیشتر شبیه مشکل خانوادگی است، پدر و پدربزرگم هر دو نفر مشغول کار پزشکی بودند و اصرار زیادی دارند من هم پزشک شوم دو سال هم خواندم ولی اصلا دوست ندارم این کار را ادمه بدهم. پیشنهاد شما چیست که من به پزشکی علاقه‌مند شوم؟ من اینگونه جواب دادم با تمام احترام به کاری که دارید انجام می‌دهید و همچنین خانواده شما انجام داده‌اند؛ باید عرض کنم نحوه سوال شما اشتباه است، شما نباید به دنبال این باشید که به یک چیزی علاقه‌مند شوید، شما قبلا به یک چیزی علاقه‌مند بودید. الان آن را باید پیدا کنید چیزی که شما برای آن کار ساخته شده‌اید و چیزی که واقعا دوستش دارید. پیشنهاد کردم که از خودش بپرسد که به چیزی علاقه‌مند است. اگر حاضر باشد در طول 24 ساعت 20 ساعت کار کنید؛ چه کاری را انتخاب می‌کنید. فرض بگیرید در تمام کارها به شما هیچ حقوقی نمی‌دهند، شما چه کاری را انتخاب می‌کنید، آن کاری است که شما باید انتخاب کنید و با آن کار باید پولدار شوید.

 

پولدار شوید

 

بعد از یک هفته تماس گرفت و گفت من فقط می‌توانم بیان کنم ولی نمی‌توانم این کار را انجام دهم. گفتم فقط به من بگویید که به چه کاری علاقه‌مند هستید، گفت که علاقه خاصی به موسیقی دارم ولی هیچ سررشته‌ای از موسیقی ندارم و هیچ کلاسی هم نرفته‌ام. ولی خیلی موسیقی را دوست دارم به این حالت که وقتی ناراحت می‌شوم موسیقی آرامم می‌کند. زمانی که موسیقی گوش می‌دهم من را به دنیای دیگری می‌برد که اصلا هیچ‌کدام از این مشکلات زندگی جلوی چشم من نمی‌آید. گفتم راه شما موسیقی است و بیست و چند سال است که شروع نکردید ولی الآن وقت این است که دنبال موسیقی بروید و وقتی هدف و رویا در ذهن خود دارید باید جسور باشید تا رویای خود را بدست بیاورید.

بدون جرات و جسارت، موفقیت هرگز!

دوست خوبم رویاها و آرزوها برای آدم‌های ضعیف و ترسو نیستند. اگر نوک قله هم باشد تنها شما باید بروید هدف و آرزویتان بدست بیاورید. دوست خوبم تا این قسمت مقاله متوجه شدیم کاری را باید انجام بدهیم که عاشقش هستیم، آلان می‌رسیم به سوال بزرگتر، حالا چطوری پولدار شویم؟ از آن پول در بیاوریم و امرار معاش کنیم؟ من به شما قول می‌دهم اگر یک جستجو در اینترنت انجام دهید. آدم‌های زیادی هستند که از آن کاری که شما دوست دارید، میلیون‌ها دلار پول بدست می‌آورند.

 

مقاله پیشنهادی: جرأت ورزی و نقش آن در زندگی

راز موفقیت ادم های ثروتمند چیست

 

ذهنی خلاق داشته باشیم

شما باید ذهن خلاق خود را بکار بگیرید و زمانی که در ضمیر ناخود آگاه خود قبول کردید، دنبال کار مورد علاقه‌تان مانند بازیگری، موسیقی و... بروید. راه‌های پیدا کردن درآمد هم جلوی شما ظاهر می‌شود. نکته این است تا شما شروع نکنید هیچ اتفاقی نمی‌افتد. اصولا آدم‌هایی که نقاشی می‌کشند و یا هر اثر هنری‌ای که خلق می‌کنند اولین قدم را که بر می‌دارند ایده به ذهنشان می‌رسد. مثلا در مورد ویرایش فیلم بخواهم به صورت تخصصی گفته باشم، زمانی که هنوز فیلم خام را به تدوینگر نداده‌اند ایشان نمی‌تواند ایده زیادی بدهد که چه اتفاقی بین تکه‌های فیلم می‌افتد یا نمی‌داند چطوری اینها را به هم ربط دهد و از چه افکت‌هایی استفاده کند و همه اینها از مرحله‌ای شروع می شود که ادیتور در پشت کامپیوتر بنشیند و اقدام کند. دوست خوبم شما ابتدا انگیزه و اشتیاق خود را پیدا کنید و شغلتان را انتخاب کنید بعد از آن کائنات به شما ایده می‌دهد که چگونه می‌توانید پول بدست آورید. به اندازه آدم‌های روی زمین راه وجود دارد که آدم‌ها بتوانند از آن کار پول در بیاورند. دنبال روال معمولی نباشید که فلان نفر این کار را انجام داد من هم انجام دهم؛ نه، آن کار مال همان نفر است شما راه خودتان را پیدا کنید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله راز موفقیت آدمهای ثروتمند چیست؟  برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/راز_موفقیت_آدمهای_ثروتمند
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
اشکان گفته:
۰ | ۰

سلام من هم تمام تلاش خودم رو انجام می دهم که جزیی از افراد موفق باشم. ممنون که در این راه به ما کمک می کنید.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما اشکان عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نهایت سپاس و قدردانی را به شما اعلام می‌کنیم و بسیار مفتخر هستیم که مطالب وبسایت ما تاثیر سازنده و مثبتی در زندگی شما داشته است. رضایت شما تلاش ما را مضاعف تر خواهد کرد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط