شعار آمازون چیست؟

 • 5 مرداد 1397
 • 1936
 • 0

عقاید جف بزوس، ثروتمندترین فرد دنیا و مدیر عامل آمازون

جف بیزوس بنیانگذار وبسایت آمازون معتقد است که موفقیت یک شرکت، به نحوه ارتباط مدیر با کارمندان آن بستگی دارد. سیاست وی همواره بر رضایت مشتری متکی بوده و به همین دلیل آمازون به یکی از موفق ترین شرکت های حال حاضر جهان تبدیل شده است. جف بیزوس طی یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که سیاست آمازون بر پایه چند اساس می باشد:

 

شعار آمازون چیست؟

 

 1. سرسخت و انعطاف پذیر بودن: بیزوس ضمن اشاره به شرکت خود می گوید: ما در تفکر خود سرسخت و در جزئیات با نرمش بیشتری واکنش نشان می دهیم. سرسخت بودن در دیدگاه، اولین بخش است. او می گوید اگر سرسخت نباشید در همان مراحل آزمایش به سرعت تسلیم می شوید و اگر انعطاف پذیر نباشید تنها وقت خود را تلف کرده و به همراه آن نا امیدی را در پی خواهد داشت.
 2. استراتژی آمازون: اساس استراتژی خود را بر روی چیزی قرار دهید که هرگز تغییر نمی کند. هنگامی که فروشگاه خود را برای لوازم آرایشی طراحی می کنید، شایسته نیست که پس از مدتی محصولات شما تغییر کرده و آن ها را حذف نمایید.
 3. بر اساس نیاز مشتری عمل کنید: ویژگی های جدید شرکت آمازون طبق نیاز مشتری تعریف می شود و اگر در یک بازه زمانی محصولات به فروش نرود، از سوی آمازون جمع آوری خواهند شد.
 4. با مشتریان خود با تواضع عمل نمایید: کلیه کارمندان باید بتوانند در مرکز تماس آمازون کار کنند. جف بیزوس از هزاران مدیر آمازون و از جمله خودش می خواهد که دو روز در سال در مرکز تماس حضور پیدا کنند. نتیجه این کار تواضع و همدلی با مشتریان خواهد بود.
 5.  تمرکز خود را بر روی رقیبانتان قرار ندهید: هرگز به رقبا فکر نکنید و تمام تمرکز خود را بر روی نگرانی های مشتری قرار دهید. امروزه اکثر شرکت ها با مقایسه روند پیشرفت خود با دیگر رقبا ، وقت خود را تلف می کنند. در حالی که آمازون با توجه به نیاز مشتری، به دنبال رفع مشکلات آن ها خواهد بود.
 6.  همواره در حال پیشرفت و گسترش: در سال 1995 جف بیزوس اعلام کرد که اینترنت همواره در حال گسترش است و او تا به امروز نیز دیدگاه خود را تغییر نداده است.
 7. در حفظ اعتبار شرکت کوشا باشید: محیط یک شرکت باید به صورتی طراحی شود که کارمندان، همانند مالکان کار خود را با دلسوزی انجام دهند. در حال حاضر شرکت آمازون 24 هزار کارمند فعال دارد که تلاش آن ها حفظ اعتبار شرکت آمازون می باشد.
 8. همواره اطلاعات خود را آپدیت نموده و در تلاش و کوشش باشید: سیاست آمازون سخت کوشی و آگاهی می باشد. بیزوس در نامه ای در سال 2015  اظهار داشت که آمازون روش خاص خود را اجرا می نماید و با دیگر رقبا متمایز می باشد.
 9. افکار خود را یادداشت نمایید: هنگام جلسات رسمی، یادداشت های خود را ارائه دهید و از ویدئو پروژکتور استفاده نکنید. استفاده از اسلاید باعث می شود که اطلاعات بسیار محدودی رد و بدل گردد. افکار شما با به همراه شدن قلم زیبا تر نمایان می گردد.

 

همین حالا فروش خود را در آمازون آغاز کنید

 

آمازون با شعار خود همواره به پیشرفت روز افزون تفکر می نماید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط