تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

3 مشخصه اصلی برای رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
یکی از بزرگترین اشکالات جوامع مدرن این است که افراد در دام روزمرگی می‌افتند. همه، همان کاری را انجام می‌دهند که بقیه مردم انجام می‌دهند اما راهکار چیست و چه چاره ای باید اندیشیده شود؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
3 مشخصه اصلی برای رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

اکثر ما سخت مشغول واکنش نشان دادن به محیط و وقایع اطرافمان هستیم. در صورتی که کار اصلی ما این است که فعالانه عمل کنیم و مسئولیت دنیا و واقعیت خود را بپذیریم. ما فراموش می‌کنیم که باید بر اهداف خود متمرکز باشیم. اگر واقعاً می‌خواهید در زندگی موفق باشید سه مورد بیان شده در این مقاله را رعایت نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

بزرگترین موانع بر سر راه موفقیت

یکی از بزرگترین اشکالاتی که در جوامع مدرن وجود دارد این است که افراد در دام روزمرگی می‌افتند. همه همان کاری را انجام می‌دهند که بقیه مردم انجام می‌دهند. اکثر ما سخت مشغول واکنش نشان دادن به محیط و وقایع اطرافمان هستیم. در صورتی که کار اصلی ما این است که فعالانه عمل کنیم و مسئولیت دنیا و واقعیت خود را بپذیریم. ما فراموش می‌کنیم که باید بر اهداف خود متمرکز باشیم. اگر واقعاً می‌خواهید در زندگی موفق باشید این سه مورد را رعایت نمایید.

 

ذهن خلاق برای ساخت لایف استایل

 

سه نکته کلیدی برای رسیدن به موفقیت

این سه مورد، کارهایی هستند که باید به صورت آگاهانه انجام دهید. در اینجا آنها را به تفصیل بیان می‌کنیم:

1. اهداف خود را بنویسید

اولین کاری که اول صبح انجام می‌دهید، تعیین می‌کند که روزتان چگونه خواهد بود. ذهن خود را به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که از همان لحظه بیدار شدن در قدرتمندترین حالت خود قرار داشته باشد. در این صورت مطمئناً روزی پر بازده و عالی خواهید داشت. برای انجام این کار، می‌توانید هر روز صبح اهداف خود را یادداشت نمایید. سپس دور مهمترین هدف خط بکشید. مهم‌ترین هدف شما باید هدفی بلندمدت باشد که بیشترین تأثیر را در زندگی شما به جای بگذارد. سپس از خود بپرسید امروز چه کارهایی می‌توانم انجام دهم که مرا به هدفم نزدیکتر سازند؟

کارهایی که شما را به هدف نزدیک‌تر می‌کنند را یادداشت کنید. دور دو کاری که از همه مهمتر هستند را خط بکشید و آنها را انجام دهید. تا وقتی که این دو کار انجام نشده‌اند، از کار دست نکشید. این روش یکی از بهترین روش‌های رسیدن به یک حالت ذهنی مناسب در اول صبح است. با این کار، به جای اینکه 30 دقیقه را سرگردان صرف بیدار شدن از خواب کنید، ذهن خود را آماده رسیدن به بهترین نتایج می‌کنید. یک دلیل بزرگ دیگر برای نوشتن اهداف این است که خواندن این اهداف باعث می‌شود حس خوبی پیدا کنید.

آنها را به گونه‌ای بنویسید که انگار به آنها دست یافته‌اید. نوشتن و خواندن مکرر و هر روزه این اهداف به شما کمک می‌کند تا در حالتی ذهنی قرار گیرید که تمامی اعمال شما در جهت رسیدن به اهدافتان انجام بگیرند. تصمیم گیری‌هایی که در طول روز انجام می‌دهید همگی هوشیارانه و در راستای رسیدن به اهدافتان خواهند بود. اهدافی که نوشته نشوند تنها در سطح آرزو خواهند ماند. قدرت نوشتن اهداف به گونه‌ای که انگار به آنها رسیده‌ایم، بسیار قابل توجه است.

 

کسب موفقیت

 

2. یک سیستم اعتقادی قوی بسازید

اگر از افراد موفق بپرسید که قانون شماره یک آنها برای رسیدن به موفقیت چیست، همگی یک وجه مشترک دارند: «آنها به خود و هدفشان ایمان دارند و از ابراز آن هراسی ندارند.» اگر به خود ایمان ندارید چگونه انتظار دارید دیگران شما را باور کنند؟ وقتی افراد از شما در مورد اهدافتان در زندگی می‌پرسند، از بیان آنها هراس نداشته باشید. اگر اهداف شما بلندپروازانه باشند، ممکن است مردم به شما بخندند یا به گونه ای تمسخرآمیز به شما نگاه کنند.

اما اگر در مورد اهداف خود احساس امنیت نداشته باشید، تصمیماتی که اتخاذ می‌کنید نیز نامطمئن بوده و شما را به جایی نمی‌رسانند. در خلاف جهت آب شنا کنید. خود را از بقیه متمایز سازید. فکر می‌کنید چند درصد از مردم دنیا واقعاً طبق رویاهای خود زندگی می‌کنند؟ در مقابل، چند درصد از مردم در پاسخ به سؤال در مورد اهدافشان جواب می‌دهند: «نمی‌دانم». مصمم باشید و به خودتان باور داشته باشید. مردم به خاطر داشتن شجاعت و دنبال کردن رویاهایتان به شما احترام خواهند گذاشت.

زمانی داستانی را در مورد مردی شنیدم که در یک فروشگاه ویدیو کار می‌کرد. او هر روز دو مجله را به سر کار می‌آورد، یک مجله در مورد کارآفرینی و یک مجله در مورد اتومبیل‌های گران قیمت و مدل بالا. رییسش از او پرسید که چرا هر روز این مجله‌ها را با خود به سرکار می‌برد و او جواب داد: «می‌خواهم خودرویی که قرار است بخرم را انتخاب کنم». پاسخی که رییس به او داد مانند پاسخ تمام افراد با ذهن متوسط بود: «او هرگز نمی‌تواند چنین خودرویی داشته باشد و در نهایت وقتی نتواند به هدفش برسد احساس ناامیدی خواهد کرد».

اما او در نهایت کار خود را رها کرد و به دنبال رویای خود رفت. چند سال بعد، او به مغازه ویدیو رفت تا فیلمی که اجاره کرده بود را پس بدهد و البته با اتومبیلی که از مجله انتخاب کرده بود به آنجا رفت. افرادی که در آنجا کار می‌کردند همان کسانی بودند که هنگامی که او آنجا را ترک کرد در آنجا کار می‌کردند. می‌توان تصور کرد که وقتی او را دیدند چهره آنها به چه شکل بود؟ تمامی اینها با داشتن یک سیستم اعتقادی قوی انجام گرفت.

 

سه مشخصه اصلی برای رسیدن به موفقیت

 

اولین قدم برای رسیدن به اهداف و رویاها این است که به آنها اعتقاد داشته باشید و آنها را تصور کنید. وقتی در ذهن خود تصور کنید که به هدف خود دست یافته‌اید، به نوعی از احساس قطعیت می‌رسید. این قطعیت به عمل منجر می‌شود. وقتی می‌دانید که نتیجه کار شما چگونه خواهد بود، انجام دادن کارهایی که برای رسیدن به آن هدف لازم می‌باشند بسیار راحت‌تر خواهد بود.

با تکرار تصاویر موفقیت در ذهن خود، شما مسیرهای عصبی را در ذهن خود خلق می‌کنید. ذهن شما قادر نیست تفاوت بین تصورات و واقعیت را تشخیص دهد. پس همین الآن رویاپردازی را شروع کنید. تصور کنید در خانه رویایی خود زندگی می‌کنید، تصور کنیدکه به شغل رویایی خود با درآمدی که استحقاقش دارید رسیده‌اید. با تکرار می‌توانید مطمئن شوید که این تنها نتیجه ممکن است و سپس شروع می‌کنید به دنبال یافتن راهی برای رسیدن به هدف مورد نظر.

3. روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید

زمانی از فردی پرسیدند؛ بزرگترین سرمایه گذاری که یک شخص می‌تواند انجام دهد چیست؟ پاسخ او ساده، کوتاه و زیبا بود: «روی خودتان سرمایه گذاری کنید». نام این مرد وارن بافت است که به عنوان بزرگترین سرمایه گذار جهان شناخته شده است. استخدام یک مربی شخصی، عضویت در باشگاه، خوردن غذاهای سالم، خریدن کتاب و ادامه تحصیل، همگی سرمایه گذاری روی خود است. برای سرمایه‌گذاری روی خود می‌توانید این کارها را انجام دهید:

 

رسیدن به موفقیت

 

  • به باشگاه بروید و ورزش کنید: ورزش، باعث ترشح اندروفین شده و حس خوبی به شما می‌دهد. ورزش باعث بالا رفتن بازدهی و سطح انرژی شما می‌شود. با سرمایه گذاریِ زمانی در باشگاه، شما قادر خواهید بود کارهای رومزه را بهتر انجام دهید.
  • غذای خوب بخورید: وقتی برای خرید به سوپر مارکت می‌روید از خود بپرسید: «کدام غذاها باعث تغذیه روح و جسم من می‌شوند تا حس و عملکرد بهتری داشته باشم؟» شما خود را برای بهتر شدن برنامه ریزی می‌کنید و آگاهانه می دانید که چه غذاهایی شما را قدرتمند می‌سازند. در این صورت، می‌توانید تصمیمات بهتری اتخاذ کنید.
  • کتاب بخوانید: همه مردم دوست دارند کتاب بخرند. اما تعداد کمی از آنها موفق می‌شوند کتاب‌ها را تا آخر بخوانند.
  • کتاب‌ها را مانند درس مطالعه کنید: بسیاری از مردم کتاب می‌خرند، تعداد کمی آنها را می‌خوانند و تعداد اندکی می‌توانند محتویات کتابی که خوانده‌اند را به خاطر آورند. هر روز حداقل یک ساعت مطالعه کنید.
  • یادداشت برداری کنید: هرگز منزل را بدون خودکار و کاغذ ترک نکنید. بهترین ایده‌ها زمانهایی به ذهن می‌رسند که کمترین آمادگی برای به خاطر سپردن آنها دارید. بنابراین آنها را یادداشت کنید. به ذهن خود اعتماد نکنید چون آنها را از یاد می‌برد.
  • مهارت جدیدی یاد بگیرید: هر روز یک چیز جدید یاد بگیرید، یک مهارت جدید یا حتی یک کلمه جدید. یک مهارت در روز به معنای 365 مهارت در سال است. تصورکنید که اگر این کار را انجام دهید، سال آینده این موقع شما کجا خواهید بود.
  • برای شادی خودتان کاری انجام دهید: درست است که کار کردن مهمترین عامل در رسیدن به موفقیت است. اما حداقل ماهی یک بار به خودتان جایزه بدهید. یک کار جالب و لذت بخش انجام دهید تا به شما حس سرزندگی دهد.

 

درآمد خود را خلاقانه افزایش دهید

 

موفقیت برای شما، اتفاقی دست یافتنی است. اما نکته‌ای که باید بدانید این است که مهمترین عاملی که شما را در رسیدن به موفقیت یاری می‌رساند، تکرار و تمرین است. هرگز ناامید نشوید. گاهی اوقات جاده موفقیت ناهموار و طولانی می‌شود. اما شما باید تحمل کنید و به راه خود ادامه دهید. تصور کنید که به هدف خود رسیده‌اید و این کار را برای شما راحت می‌سازد.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/three-tips-to-sucess
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط