آیا فروش در آمازون هنوز سودآور است ؟ مشاهده ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ثروتمندان خودساخته و رازهایی درباره حرکت آنها در مسیر موفقیت

توضیحات کوتاه :
با نگاهی به زندگی ثروتمندان خودساخته که با تلاش فراوان به اهداف خود دست یافته‌اند و این اصول موفقیت را درک کرده اند می‌توان اصول موفقیت آنها را شناسایی کرد و در زندگی شخصی به کار برد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
ثروتمندان خودساخته و رازهایی درباره حرکت آنها در مسیر موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

ثروتمندان خودساخته ، اصول موفقیت و رسیدن به آرزوها و دستیابی به اهداف، اصولی دارد که تقریباً در همه موارد صادق هستند و نمی‌توان بدون در نظر گرفتن آنها انتظار موفقیت داشت. در این مقاله به ویژگی‌های افراد خودساخته می‌پردازیم تا ببینیم چگونه به جایگاه کنونی خود دست یافته‌اند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اصول دستیابی به موفقیت

 افراد خودساخته چگونه موفق شده اند؟ «چگونه می‌توانم موفق شوم؟» این ها پرسش‌هایی است که هر فردی در طول روز از خود می‌پرسد. صرفنظر از تعریفی که هر فرد از موفقیت دارد، رسیدن به آرزوها و دستیابی به اهداف، اصولی دارد که تقریباً در همه موارد صادق هستند و نمی‌توان بدون در نظر گرفتن آنها انتظار موفقیت داشت.

با نگاهی به زندگی افراد خودساخته که با تلاش فراوان به اهداف خود دست یافته‌اند می‌توان این اصول را شناسایی کرد و در زندگی شخصی به کار برد. در این مقاله به ویژگی‌های این افراد خودساخته می‌پردازیم تا ببینیم چگونه به جایگاه کنونی خود دست یافته‌اند.

 

چگونه درآمد خود را با موفقیت افزایش دهیم؟

 

1. ثروتمندان خودساخته به جای بهانه تراشی، عمل ‌می کنند

بسیاری از ما می دانیم که باید چه کاری انجام دهیم. اما فکر می‌کنیم که زمان کافی در اختیار نداریم. به همین دلیل شروع می‌کنیم به لیست کردن بهانه‌های متخلف. بسیاری از افراد سخت تلاش می‌کنند تا از بهانه‌های خود دفاع کنند اما

ثروتمندان خودساخته و افراد موفق بهانه تراشی نمی‌کنند و شروع به کار می‌کنند.

2. افراد خودساخته با احساسات خود روبه رو می شوند

بسیاری از ما زمان و انرژی زیادی را صرف انکار احساسات خود می‌کنیم. به این دلیل که از دردی که احساسات ناخوشایند برای ما به همراه دارند می‌ترسیم یا اینکه می‌ترسیم پس از روبه رو شدن با احساسات منفی، مجبور شویم تغییراتی در زندگی خود به وجود آوریم. تغییر نیز به خودی خود باعث هراس و عدم احساس راحتی می‌شود.

اما آیا می‌توانیم حقیقتاً احساس خوشبختی داشته باشیم وقتی از خود و احساساتمان دوری می‌کنیم؟ احساسات و عواطف، راهنمای ما در زندگی هستند. اما برای این که زندگی خود را با حسمان پیش ببریم باید ذهن خود را آزاد و قلب خود را باز کنیم.

یک ذهن آزاد باعث می‌شود که شما تصمیم‌های بهتری بگیرید، روی کار خود تمرکز کنید، انضباط داشته باشید و هدف خود را همیشه در ذهن خود نگه دارید. برای داشتن یک ذهن آزاد باید گذشته را رها کنید و هر چیزی که به گذشته مربوط می‌شود را فراموش کنید.

چرا باید گذشته را فراموش کرد؟ چون گذشته برای ذهنیت و رفتار شما در زمان حال مضر است.

شما نمی‌توانید شخصیت یک فرد موفق را داشته باشید اما همیشه زندگی حال خود را با گذشته مقایسه کنید

یا همیشه موقعیت‌های گذشته را به خاطر بیاورید که موفق و شاد و با اعتماد به نفس نبودید.

وقتی به گذشته فکر می‌کنید، تمامی تجارب گذشته به ذهن شما هجوم می‌آورند و گویی همان تجربیات برای شما تکرار می‌شوند.

این گونه، شما در مسیر رشد شخصی خود یک قدم به عقب برمی گردید. وقتی ذهن خود را از گذشته آزاد کنید، جا برای افکار مثبت باز می‌شود. می‌توانید عادات خود را تغییر دهید و شاهد دگرگونی مثبت در زندگی خود باشید.

می‌توانید به راحتی نفس بکشید، از زندگی لذت ببرید، به سمت اهداف خود حرکت کنید و یک ذهنیت موفق را بسازید.

 

 افراد خودساخته

 

3. افراد موفق از هر موقعیتی به نفع خود استفاده می کنند

وقتی در زندگی یا کار مشکلی پیش می‌آید، طبیعی است که بسیاری از افراد کار را رها می‌کنند یا می‌ترسند یا به کلی از کاری که می‌دانند باید انجام دهند دست می‌کشند. یکی از مواردی که از همان ابتدای کار باید درک کنید این است که شکست بخشی از فرایند موفقیت است.

بسیاری از مردم می‌ترسند که موقعیت‌های جدید را امتحان کنند چون از شکست می‌ترسند.

اما این دقیقاً همان دلیلی است که اکثر افراد در زندگی خود پیشرفتی نمی‌کنند و همه عمر در همان مکان همیشگی می‌مانند. ثروتمندان خودساخته و افراد موفق ثابت قدم و مصمم هستند حتی اگر با مشکلاتی روبرو شوند.

به جای اینکه انگیزه خود را از دست دهید، به این فکر کنید که کجای کار را درست انجام داده‌اید و از همان جا ادامه دهید. از موقعیت‌ها استفاده کنید. کائنات همیشه برای ما یک موقعیت مثبت به همراه دارد. دفعه بعد که با یک مشکل مواجه شدید این نکته را به خاطر بیاورید.

 

راز موفقیت افراد خودساخته

 

4. ثروتمندان خودستاخته کارهای خود را اولویت بندی می کنند

بسیاری از ما آرزو می‌کنیم که زمان بیشتری داشتیم تا به کارهایی برسیم که برای ما اهمیت زیادی دارند. اما کاری که در واقعیت انجام می‌دهیم این است که با انجام کارهای غیرضروری و کم اهمیت، زمان خود را هدر می‌دهیم. به همین دلیل زمان کافی برای انجام کارهایی که اهمیت دارند را از دست می‌دهیم.

ثروتمندان خودساخته  کارهای مهم را اولویت بندی می‌کنند و اولین کاری که هر روز انجام می‌دهند، مهم‌ترین کار آنهاست. در ابتدای روز، زودتر از زمانی که باید، بیدار شوید. اگر زمانی را به کارهای مثبت، سازنده و سالم اختصاص دهید، کل روز خود را بهبود می‌بخشید.

یکی از مهمترین عادات ثروتمندان خودساخته و افراد موفق، داشتن یک روتین صبحگاهی قدرتمند است. آنها برنامه روزانه خود را شب قبل تنظیم می‌کنند، با عزم و اراده قوی بیدار می‌شوند و آماده شروع یک روز عالی می‌شوند که آنها را به هدفشان نزدیک می‌کند.

 

افراد موفق

 

5. از داشته‌های خود لذت ببرید

بسیاری از مردم کل زندگی خود را تلاش می‌کنند تا به یک کار خارق‌العاده دست بزنند بدون اینکه از داشته‌های خود احساس خشنودی و رضایت داشته باشند. آنها سخت تلاش می‌کنند و نمی‌دانند که چه زمانی باید دست از تلاش بردارند و کمی استراحت کنند.

آنها نمی‌دانند که زندگی چه زمانی لذت بخش می‌شود و چگونه باید از زندگی لذت برد. نکته‌ای که همه ما باید بدانیم این است که زندگی هرگز بی‌نقص و کامل نیست.

ثزوتمندان خودساخته یاد گرفته‌اند که واقعیت زندگی خود را بپذیرند و از هر روز زندگی خود با تمام مشکلات لذت ببرند. سال‌هایی که در حال گذراندن آنها هستید ممکن است بهترین سالهای عمر شما باشند و شما با انجام کارهایی که دوست ندارید آنها را به هدر می‌دهید.

کاری را انجام دهید که دوست دارید و فقط به این دلیل انجام دهید که از آن لذت می‌برید نه به این دلیل که می‌خواهید با آن به جایی برسید.

6.افراد خودساخته و موفق به انتظارات دیگران توجه نمی کنند

بسیاری از مردم در زندگی موفق نمی‌شوند تنها به این دلیل که زمان زیادی را صرف نگرانی در مورد افکار مردم در مورد خودشان می‌کنند. ثروتمندان خودساخته و افراد موفق، کارها و علایق خود را در اولویت قرار می‌دهند.

اگر می‌خواهید در زندگی به اهداف خود برسید، باید به گونه‌ای زندگی کنید که شانس موفقیت را فدای انتظارات و خواسته‌های دیگران نکنید.

جهان به استعدادها، شادی و اشتیاق شما نیاز دارد. از اعماق وجود خودتان قدرت را بیرون بکشید و خود را آنگونه که هستید ببینید. از نادیده گرفتن خود دست بردارید و به جای آن به انتظارات نابجای دیگران از خود، بی توجهی کنید.

 

رموز موفقیت افراد ثروتمند

 

7. افراد موفق عقاید خود را با دیگران به اشتراک می گذارند

بسیاری از دیگران به زندگی خود در این جهان ادامه می‌دهند بدون اینکه هویت حقیقی خود را به دیگران نشان دهند. بروز خودِ حقیقی و صادقانه نیاز به شهامت دارد. نگه داشتن عقاید و عدم بروز آنها می‌تواند دردناکتر باشد.

ثروتمندان خودساخته و افراد موفق بالهای خود را می‌گشایند و خودِ واقعیشان را در آغوش می‌گیرند.

آنها از اینکه عقاید خود را ابراز کنند هراسی ندارند. مهم‌ترین مساله این است که حقیقت را بازگو کنید، آخرین کلید رهایی شما این است که صادق باشید و خود را به طور کامل بروز دهید.

8. ثروتمندان خودساخته از عواملی که تمرکز آنها را به هم می‌زنند دوری می کنند

در دنیای کنونی که گوشی‌های هوشمند و رسانه‌های دیجیتال همواره توجه ما را به خود جلب می‌کنند، یکی از بزرگترین چالش‌های پیش‌ِرو این است که یاد بگیریم چگونه تمرکز خود را حفظ کنیم. حتی برخی افراد برای دوری از مشکلات به رفتارهایی مانند پرخوری یا تماشای تلویزیون می‌پردازند تا حواس خود را از امور روزمره پرت کنند.

ثروتمندان خودساخته می‌دانند چگونه از این عوامل دوری کنند و تمرکز خود را به طور کامل بر کار خود حفظ کنند. برای رسیدن به رضایت و موفقیت، از جستجوی شادی در خارج از وجود خود دست بکشید و از زندگی خود همانگونه که هست لذت ببرید.

 

ثروتمندان خودساخته

 

9. خودساخته ها به کار خود علاقه دارند و ریسک پذیر هستند

اگر از کار خود لذت نمی‌برید نمی‌توانید آن را به مدت طولانی انجام دهید. ثروتمندان خودساخته می‌دانند که تنها کار واقعی آنها در زندگی این است که برای انجام کاری که دوست دارند زمان بگذارند. چون تنها راه آزادی و رشد همین است.

بنابراین هر روز زمانی را به انجام کارهایی اختصاص دهید که واقعاً به آنها علاقه دارید. همچنین اگر واقعاً به دنبال کسب موفقیت هستید، باید از ریسک استقبال کنید.

تمامی افراد موفق و خودساخته یاد گرفته‌اند که عدم قطعیت را بپذیرند، از منطقه امن ذهنی خود خارج شوند و کاری انجام دهند (حتی اگر اوضاع بر وفق مرادشان نباشد).

شما باید بدانید که کنترل کردن تمام جنبه‌های زندگی از دست ما خارج است و نمی‌توانیم همیشه صد در صد مطمئن باشیم که تصمیمی که می‌گیریم تصمیم درستی است.

باید خود را برای عدم قطعیت آماده سازید و بدانید که ممکن است تصمیمی که می‌گیرید تصمیم درستی نباشد و به نتایج مطلوب ختم نشود.

 

افراد خودساخته ثروتمند

 

10. افراد موفق خود را بدون قید و شرط دوست دارند

بسیاری از ما فکر می‌کنیم که خصوصیات ظاهری ما تعیین می‌کنند که چقدر از سمت دیگران پذیرفته و دوست داشته شویم. ما از کودکی یاد گرفته‌ایم که جذابیت ظاهری برابر با ارزش ما به عنوان یک انسان است. البته در بسیاری موارد نیز ما بر اساس شکل ظاهریمان توسط دیگران مورد قضاوت قرار می‌گیریم.

اما ثروتمندان خودساخته می‌دانند که صرفنظر از شکل ظاهری، سزاوار احترام، آرامش، شادی و عشق هستند. آنها بدون نگرانی از اینکه بقیه چه نگاهی به آنها دارند، از پوسته تنهایی خود بیرون می‌روند و زندگی خود را به طور تمام و کمال در آغوش می‌گیرند.

ظاهر شما نمی‌تواند تعیین کند که بقیه مردم چه رفتاری با شما داشته باشند. شما می‌توانید و باید شاد و موفق باشید. شما بدون داشتن اعتماد به نفس نمی‌توانید موفق شوید. اعتماد به نفس یکی از مهمترین ویژگی‌های شخصیتی افراد موفق و خودساخته در هر زمینه‌ای است.

شما باید قبل از اینکه به موفقیت برسید به توانایی‌های خود ایمان داشته باشید.

به همین دلیل است که باید ترس‌ها و شک‌ها را نادیده بگیرید و تنها به خود یادآوری کنید که می‌توانید، تا زمانی که به هدف خود برسید. اعتماد به نفس تنها یک ویژگی افراد موفق و ثروتمندان خودساخته نیست بلکه دیدگاهی نسبت به زندگی است که باید در هر کاری که انجام می‌دهید حضور داشته باشد.

در حقیقت، اثبات شده است که اعتماد به نفس نسبت به استعداد، نقش بزرگتری در موفقیت دارد.

11. افراد خودساخته از دیگران کمک می گیرند

ممکن است برای شما جذاب باشد که سعی کنید تمام مشکلات را خودتان حل کنید. اما این موضوع همانقدر که جذاب است غیرممکن نیز هست. برای اینکه آرامش داشته باشید و بهره‌وری خود را حفظ کنید،

باید نقاط ضعف خود را بشناسید و هر زمان که نیاز داشتید از بقیه کمک بگیرید. این یعنی وقتی موقعیتی پیش می‌آید که برای شما دشوار است و نمی‌توانید آن را مدیریت کنید، از اطرافیان خود کمک بگیرید.

 

چگونه در آمازون فروشنده شویم؟

 

هر فردی در زندگی خود کسی را دارد که از او پشتیبانی می‌کند و خواهان موفقیت اوست. این افراد را در زندگی خود شناسایی کنید و در هنگام نیاز از کمک آنها بهره بگیرید.

می‌توانید با آنها از نگرانی‌های خود صحبت کنید و بدین وسیله استرس و اضطراب را از خود دور کنید. بسیاری مواقع، افرادی که از لحاظ احساسی درگیر یک موقعیت نیستند بهتر می‌توانند در مورد آن راه حل ارائه دهند.

دستیابی به اهداف و موفق شدن در دنیای کنونی ممکن است امری دشوار به نظر برسد اما با مطالعه زندگی افراد موفق می توانیم درس هایی بگیریم که ما را در رسیدن به اهدافمان یاری کنند.

 

اگر تمایل دارید تکه های پازل مسیر کارآفرینی و خلق ثروت را داشته باشید، این یک پیشنهاد ویژه و فرصتی ارزشمند است و یکی از بهترین هدیه هایی است که می توانید به خودتان بدهید. من برای آماده سازی دوره ریچ - خلق ثروت میلیون دلاری سال ها درباره قسمت های مختلف آن تحقیق و امتحان کردم تا بهترین آموزش را تهیه کنم. این دوره به شما کمک می کند تکه های پازل را کنار هم بگذارید تا خلق ثروت میسر شود. توضیحات این دوره را مطالعه کنید تا به طور دقیق متوجه شوید این دوره ویژه و هیجان انگیز شامل چه موضوعاتی می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/self-made-success-secrets
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
امیر رضا گفته:
۰ | ۰

من شناگرم موقع تمرین به لحظه ای میرسم که احساس میکنم دیگه نمی توانم ادامه بدهم اما آن موقع تازه شروع تمرین است و با قدرت و شدت بیشتر ادامه میدم و با کمک ذهنم به خستگی جسمم غلبه میکنم تا به هدف تمرینم برسم تمام این مطالب را گفتم که به این برسم که : جسم توانایش محدود و ذهن نامحدود است ارادتمند شما امیررضا

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما امیر رضا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش‌های شما در مسیر موفقیت و ابراز لطف و رضایت شما همواره در مجموعه عزت خواه دات کام به یادگار می‌ماند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ