راز موفقیت آمازون

  • 17 تير 1397
  • 1082
  • 0

راز موفقیت آمازون چیست؟

موفقیت در یک شرکت به نحوه مدیریت آن باز می گردد. جف بیزوس بنیان گزار شرکت آمازون همواره سعی داشت که با دیگران متفاوت باشد. براستی راز موفقیت آمازون چیست؟ از نظر جف یک انسان می تواند در هر زمینه ای با دیگران متفاوت باشد اما این فرآیند به میزان اراده یک نفر بر می گردد. برای درک بهتر خواسته مشتری، وی از کلیه کارکنان خود خواست که در طول یک سال به مدت 2 روز در مرکز تلفن، پاسخگوی مشتریان باشد. این طرز تفکر، راز موفقیت آمازون در طول 20 سال اخیر است. طبق گفته وی، انسان در وهله اول باید سرسخت و در عین حال انعطاف پذیر باشد. مبنای موفقیت یک کارآفرین بر اساس ثبات شخصیتی وی معنا می گردد. جف بیزوس از ابتدا قصد داشت که در دنیا از لحاظ ارائه خدمات به مشتری ، زبان زد باشد. وی در طول این سال ها هرگز از هدف خود دور نشد.

 

چگونه ثروتمند شوید؟

 

لیکن شعار شرکت آمازون در سه چیز خلاصه می گردد :

  1. ارائه انتخاب گسترده
  2. تضمین بهترین قیمت
  3. تحویل سریع

این موارد توانست شرکت آمازون را با دیگر رقبا متمایز سازد.

 

راز موفقیت آمازون

 

تلاش در جلب مشتری، گام اول در کسب و کار موفق

جف بیزوس همواره اعتقاد داشت که باید طبق خواسته مشتری عمل کرد و حتی اگر چیزی بر خلاف میل آن ها باشد باید به طور کلی حذف گردد. وی هنگام معرفی تبلت "کیندل" اعلام کرد که همه چیز باید باب میل خریداران باشد و نه طراحان آن. جف هر سال در بین مردم محبوب تر می شود و این فرآیند باعث شده که مردم کلیه خریدهای خود را از وبسایت آمازون تهیه نمایند. همه این پیشرفت ها به دلیل راز موفقیت آمازون می باشد. در ادامه هنگامی که در یک مصاحبه تلویزیونی از جف بیزوس در خصوص راز موفقیت آمازون سوال شد، او تنها با یک جمله پاسخ خود را اعلام کرد: ما قصد رقابت با دیگران را نداریم و فقط به کاربران خود گوش می دهیم.

کسب و کار اینترنتی به سبک آمازون

اهمیت زیاد جف به ارائه خدمات بهتر به مشتری در اوایل شکل گیری شرکت آمازون مطرح شد. او توانست طی سال ها شرکت خود را به صورت کاملا موفق اداره کند. در سال 1994 هنگامی که شرکت آمازون به تازگی شکل گرفته بود، سهام این شرکت نوسانات زیادی داشت. اما جف بیزوس با بی اعتنایی به کار خود با قدرت ادامه داد تا اینکه در سال 2017 سهام این شرکت از سهام شرکت ماکروسافت پیشی گرفت. حالا با وجود وبسایت آمازون کلیه فروشندگان به کسب و کار خود در این وبسایت می پردازند. شما نیز می توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر و درک کاملتر از راز موفقیت آمازون در خصوص فروش کالای فیزیکی در آن به لینک زیر مراجعه نمایید.

آموزش فروش کالای فیزیکی در وبسایت غول آسای آمازون


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط