افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ساخت کسب و کار و زندگی موفق

توضیحات کوتاه :
 زمانی که شما کارآفرین می‌شوید، شاید لازم باشد خیلی از کارها را خودتان انجام بدهید ولی یاد بگیرید که از تکنیک نیروهای بیرون از شرکت و کار خود استفاده نمایید. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ساخت کسب و کار و زندگی موفق

 

خلاصه ای از مقاله

وقتی می‌خواهید کار بزرگی انجام دهید و به هدفی که تعیین کردید برسید باید قابلیت آن را داشته باشید، لایف‌استایل صحیح را بسازید تا زمانی که در هر زمینه‌ای اقدام می‌کنید، جز 10 درصد بهترین آن زمینه بشوید. در این مقاله استاد عزت خواه از تجربیات خود در این زمینه سخن می‌گویند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

استفاده از روش برون سپاری برای انجام بهتر کارها

استاد عزت خواه درباره تجربه‌های خود می‌گویند، زمانی که خود من در زمینه مارکتینگ کار عکاسی انجام می‌دادم، فقط به دنبال مشتری‌های بزرگ بودم و این باعث شد کمپانی‌های غول‌آسا به سمت من بیایند که هر کدام از آنها در کارنامه کاری من بسیار حائز اهمیت بودند. آن‌ها کمپانی‌های مهمی بودند با نام‌های کرونا، زوکی، زارا و.... که اگر یکی از آنها در کارنامه کاری شما باشند می‌تواند درآمد شما را در مراحل بعدی بسیار افزایش دهد. زمانی که اولین بار اتفاق بیفتد، دفعات بعدی کمپانی‌های معروف به سراغ شما می‌آیند. زمانی که شما کارآفرین می‌شوید، شاید لازم باشد خیلی از کارها را خودتان انجام بدهید ولی یاد بگیرید که از تکنیک نیروهای بیرون از شرکت و کار خود استفاده نمایید. یعنی آزادکارها، کسانی که در قبال دریافت پولی، پروژه‌ای را برای شما انجام می‌دهند.

 

ساخت کسب و کار موفق و افزایش درآمد


دیگر الان وقت آن رسیده که شما یک بیزینس را بسازید و مدیریت کنید نه اینکه فقط مانند یک کارمند عمل نمایید. برای مثال یکی از دوستان من یک چنل یوتیوب ساخت و در مورد هر کتاب جدیدی که وارد بازار می‌شد در این چنل توضیح می‌داد. به جای اینکه خود او زمان بگذارد و هر بار ویدیو بسازد، با پرداخت هزینه کمی به یکی از افراد متخصص در انیمیشن، یک انیمیشن کوتاه می‌ساخت و بازدیدهای یوتیوب او بدون اینکه کار خاص دیگری انجام بدهد 20 برابر شد. به این کار تکنیک استفاده از نیروهای بیرون از شرکت و بیزینس می‌گویند که به شما کمک می‌کند بتوانید کارهای خود را بهتر انجام دهید.

ارتباط با افراد موفق، عامل ایجاد شور و اشتیاق

من از صفر مطلق شروع کردم. زمانی که من شروع کردم هیچ فردی در کنار من نبود که به من اصولی را یاد بدهد. اما نکته این است که یک سؤال در ذهن من بود که چرا اوضاع زندگی من به این شکل است؟ پشت این سؤال یک اشتیاق سوزانی وجود داشت که من را وادار به فکر و تحقیق نمود که به دنبال درک این اصول بروم و یاد بگیرم که چه اصولی می‌تواند زندگی من را بسازد و به من لایف‌استایل صحیح بدهد. بگذارید مثالی از زندگی خود بیان کنم. چندین سال پیش من برای کمپانی زارا کار می‌کردم که کمپانی فوق‌العاده بزرگ و موفقی می‌باشد. من در زمینه مشاور تبلیغاتی و مارکتینگ با آنها همکاری داشتم ولی نه به خاطر اینکه آنها پول خوبی به من پرداخت می‌کردند بلکه به این دلیل که با افراد موفق در ارتباط باشم.

 

مقاله پیشنهادی: بارزترین ویژگی های افراد موفق و با انگیزه

کسب و کار و زندگی موفق

 

نگرش افراد موفق

بسیار برای من جذاب بود که بفهمم آن افراد به چه شیوه‌ای فکر می‌کنند، چه نگرشی دارند که می‌توانند رهبر تعداد زیادی از کاربران باشند و یک کمپانی مولتی میلیاردی بسازند. زمانی که وارد آن شغل شدم و با آن افراد ارتباط برقرار کردم، فقط یک حس درون من بود که دائم به من یادآوری می‌نمود که بالاخره توانستم و فقط یک رویا نبود. آن لحظه‌ها برای من خیلی ارزشمند بود چون به چیزی که درون ذهن خود ساخته بودم دست یافتم. یکی دیگر از اشتیاق‌هایی که مرا به وجد آورد این بود که من دوست داشتم رهبر زندگی خودم باشم، خودم برای زندگی خودم تصمیم بگیرم و اگر مقصدی را برای خود تعریف کردم بتوانم به سمت آن حرکت کنم و به آن برسم نه اینکه فقط روی یک کاناپه بنشینم و به آن فکر کنم. باید رهبر ذهن خود باشید و برای رسیدن به چیزی که می‌خواهید اقدام کنید. برای رسیدن به چیزهایی که می‌خواهید، تصمیم بگیرید. نه اینکه شرایط مختلف مثل نبود شغل، پول و... را بهانه کنید. من برای رسیدن به اهدافم نیاز به باور و نگرشی داشتم که خودم تصمیم بگیرم و خودم رهبر زندگی خود باشم. این باید یکی از بزرگترین فاکتورهای یک انسان موفق باشد.

باورهای شما از لایف استایل شما ساخته می‌شوند

در خیلی از مواقع شاید صدها نفر بودند که نمی‌خواستند من حتی یک قدم هم بردارم ولی مهم نیست که بقیه چه کار می‌کنند. من در مورد ذهنی حرف می‌زنم که اگر قبول می‌کند که لیدر و رهبر است، هر چیزی ممکن است. من عاشق کارآفرین‌ها هستم به این علت که آنها یک شغل را می‌سازند که این کار خیلی ارزشمند است. اگر همه چیز خوب باشد یا به قول معروف اگر دروازه خالی باشد و شما گل بزنید، تنها کسی که برای شما کف می زند فقط خود شما هستید! ولی اگر در جام جهانی توانستید گل بزنید، با گلی که در دروازه خالی زدید خیلی متفاوت است. من عاشق کارهای جدید هستم و دوست دارم کارهای جدیدی را انجام بدهم و با چالش‌های جدیدی در زندگی خود روبه‌رو بشوم. من شاید در بیش از 10 رشته ورزشی به حکم مربی‌گری رسیدم ولی باز هم علاقه‌مندم که رشته‌های جدید ورزشی را امتحان کنم. نکته مهم این است که زمانی که تصمیم می‌گیرم هر کسب‌وکار، رشته ورزشی و... را شروع نمایم، بعد از اینکه آن را انتخاب کردم دیگر این من نیستم که تمایل دارم به آن هدف برسم، این دقیقاً طرز نگرش، باورها و لایف‌استایل من است که تعیین می‌کند من به آن هدف برسم یا نه. اگر می‌خواهید در هر زمینه‌ای که موردنظر شما است مانند کسب‌وکار، ورزش، بیزینس و... به موفقیت برسید باید در ذهن و باور خود قبلاً موفق شده باشید. باید باور داشته باشید که اگر آن کار را شروع کردید می‌توانید موفق شوید. آگاه باشید که باورها از یک لایف‌استایل ساخته می‌شوند.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر باورها بر موفقیت افراد

ساخت لایف استایل گامی مهم در جهت پیشرفت

برای مثال من می‌خواهم به 3 هدف خود در زمینه ورزش، هنر و کسب‌وکار دست یابم. چه چیزی تعیین می‌کند که من در هر 3 زمینه موفق شوم؟ مسلماً لایف‌استایل. آیا شما حاضر هستید که این لایف‌استایل را از نو درون خود بسازید؟ باید یاد بگیرید مثل آب زندگی کنید. اگر آب را درون هر ظرفی بریزید، شکل همان ظرف را به خود می‌گیرد. انسانی که لایف‌استایل دارد، طرز فکر و نگرش فوق‌العاده درستی دارد و در هر رشته‌ای که وارد گردد بهترین آن رشته می‌شود. مطمئن باشید که شما یک بعدی نیستید که برای مثال فقط در زمینه درس موفق باشید که باعث شود بعد از اتمام درستان در راه‌اندازی کار و بیزینس بازنده باشید. شاید دیده باشید افرادی که در زمینه درسی فوق‌العاده خوب هستند ولی وقتی وارد بازار کار می‌شوند خودشان را گم می‌کنند، اصلاً نمی‌دانند باید چه کاری انجام بدهند و نمی‌توانند به یک صدم توانایی‌های خود هم دسترسی پیدا نمایند. با یک حقوق و درآمد کم کار می‌کنند در حالی که فوق‌العاده فرد موفقی در زمینه درسی بودند. این اشخاص لایف‌استایل صحیح ندارند زیرا فقط یاد گرفته‌اند که چگونه یک کتاب را حفظ کنند و نمره 20 بگیرند و هیچ‌وقت به این موضوع فکر نکردند که الان آن اطلاعات و علمی که دارند را به چه شکل می‌توانند در زمینه کار استفاده نمایند.

 

ساخت کسب و کار و کسب درآمد بی وقفه

 

چگونه جزء بهترین‌ها در زمینه موردنظر خود باشید؟

من در طیف گسترده‌ای از کارها از این تکنیک استفاده نمودم. در زمینه ورزش، هنر، کارگردانی، کسب‌وکار، فروش در آمازون و کار با کمپانی‌های بزرگی که به راحتی ایده‌های یک انسان را قبول نمی‌کنند زیرا تعداد خیلی زیادی ایده به آنها داده می‌شود و دلیلی ندارد که آنها هر ایده‌ای را قبول کنند. آن‌ها ایده‌ای را قبول می‌کنند که از نظر آنها بهترین است و واقعاً جواب می‌دهد. پس اگر فردی شانس این را داشته باشد که با یک کمپانی بزرگ کار کند می‌تواند این را یاد بگیرد که به چه شکل می‌تواند بهترین ایده را بدهد. اگر تابه‌حال برای مصاحبه‌های شغلی اقدام کرده باشید یکی از سؤال‌هایی که معمولاً می‌پرسند این است که اگر شما عضو تیم آنها بشوید چه سودی برای آنها خواهید داشت؟ اگر جواب خوبی نداشته باشید فرصت استخدام را از دست می‌دهید. خیلی از افراد در جواب می‌گویند که قصد دارند به شرکت کمک کنند ولی این جواب درستی نیست زیرا همه همین قصد را دارند. شما می‌خواهید چه کاری انجام دهید؟ اگر جوابی به ذهنتان نمی‌رسد ممکن است به راحتی شغل خود را از دست بدهید. هر چقدر کمپانی بزرگتر باشد مسلماً جوابی که به آن‌ها می‌دهید باید قانع کننده‌تر باشد چون هزاران نفر دیگر مثل شما برای مصاحبه می‌آیند. وقتی بین رقبای بسیاری اول می‌شوید و آن شغل را به دست می‌آورید پس مطمئن باشید که کار بزرگی انجام دادید. وقتی می‌خواهید کار بزرگی انجام دهید و به هدفی که تعیین کردید برسید باید قابلیت آن را داشته باشید، لایف‌استایل صحیح را بسازید تا زمانی که در هر زمینه‌ای اقدام می‌کنید، جز 10 درصد بهترین آن زمینه بشوید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/making-a-successful-business-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط